You are not logged in.

Search results

Search results 1-18 of 18.

Saturday, January 20th 2024, 8:44am

Author: caphich

Abonelik

Merhaba, neredeyse 1 yıl sonra tekrar oyunu indiriyorum. kaldığım yerden devam etmek istiyorum fakat abonelik gibi bir şey gördüm. abone olmadan oyunu oynayabiliyor muyuz? hesap taşıma diye bir bölüm gördüm. bu nedir acaba? hesabımı nereye taşımam gerekli? bir de eski hesabım silinmiş midir acaba? nerden öğrenebilirim? forumda en son yazılar 2023 yılına ait. oyun güncelliğini yitirdi mi acaba? hiç indirmesem mi? forumu görünce oyun boş olacakmış gibi gelmeye başladı.

Saturday, December 25th 2021, 4:53pm

yavaşlık

merhaba, seneler sonra oyunu indirip tekrar takılmak istedim ama sayfayı açmam 3-4 dakika kadar sürdü. oyun sunucuları, web sunucularından farklı ve hızlıdır düşüncesiyle 9 mb lık dosya indirme aracını indireyim dedim 10 dakika bekleme süresi verdi. oyunu ve güncelleştirmeleri (sanırım 5 gb üzeri olacak) indirmek ne kadar sürecek acaba. bu arada bağlantımda sorun olacağını sanmıyorum çünkü steam den güncelleme yapmak ya da chrome dan dosya indirmek bu kadar yavaş olmuyor genelde. bu anlık bir ya...

Friday, December 13th 2019, 12:19pm

Karakter Seçimi

Merhabalar arkadaşlar, Benim oyun tarzıma göre karakter seçme konusunda bir sorum olacaktı. Oyunu oynarken ağırlıklı olarak tek başıma görev yapma, zindana girme, etrafta dolaşarak (ağaçkakan yardımıyla) şifalı bitki ve cevher toplama, zor yapılan haftalık ve günlük görevleri yaparak extra itemler toplama... gibi şeyler yapmak istiyorum. yani ağırlıklı olarak oyunu tek başıma oynamayı ve PVP OYNAMAMAYI düşünüyorum. Sizce bu tip kolay kasma, zindanlardan tek başına çıkabilme ve görevleri yardımsı...

Wednesday, January 23rd 2019, 9:48am

PvE yeni haritalar fikirler

fikir olarak allods evreni sınırsız bir dünya. mesela guild savaşları ile ilgili şöyle bir fikir her zaman çekici gelmiştir bana. astral'ın tehlikeli bir bölgesinde gemilerle saldırılabilecek bir kale allod. o haftanın en güçlü birliği bu allod'a sahip ve haftanın belirli bir günü ve saatinde tüm guild oyuncuları bu adayı korumak zorunda çünkü bu savaş saatinde ada işgale açık. gemisi olan her oyuncu bu adayı işgal edebilir. adaya sahip olmanın getirisi ise gold, embrium, eter, kristal... artık ...

Wednesday, January 23rd 2019, 9:28am

İttiifak ve imparatorluk Savaşı bitti mi?

aslında mantıken karşılıklı iki tarafın olduğu bir dünya'da savaşın da kaçınılmaz olması gerekiyor fakat her yeni güncelleme ile oyun eksen değiştiriyor gibi görünüyor. eski mmo oyuncuları bilirler ultima online diye bir oyun vardı. hem açık dünyanın kendisiyle hem de diğer oyuncular ile mücadele ederdiniz. allods'da ilk başladığı vakitlerde (ki 2011 ya da 2012'ydi) ultima tarzı bir oynanış sunuyordu. hem diğer oyuncularla savaşıyordunuz hem de açık dünyanın kendisine karşı yaşam savaşı veriyord...

Wednesday, December 5th 2018, 2:05pm

Sınıflar hakkında

türkiye'de tamamı türkçe ve türk server'larda barındırılan bir oyun açılacağını duyunca çok sevinmiştik fakat arkadaşlarımın tamamı bıraktı oyunu. çok kompleks buldular. bende o dönemlerde açtığım oyun hesabına ara sıra girerek oyuna destek vermeye çalışıyorum. o dönemlerde derken 2010 ya da 2011 yılını kastediyorum. kristal almışlığım da vardır bir kaç kez lakin ben de genel oyuncu kitlesine çok hitap etmediğini düşünüyorum oyunun. sebebi ise oyunun eksik ya da boş bir oyun olmasından dolayı de...

Tuesday, October 23rd 2018, 5:46am

Saksağanım bitkileri toplamıyor

bugün aynı sorunu farklı şekilde yaşadım. ilk mesleğim simyacılık. saksağanım ve ansiklopedim var ve bitkileri sorunsuz topluyorum. ikinci mesleği demircilik olarak seçtim fakat demircilik eşyalarını toplamıyordu saksağanım. aynı ansiklopediden 1 tane daha okudum ve şu an hem madenleri hem bitkileri topluyor. zaten mineral ansiklopedisinin üzerinde de bu notu gördüm. "eğer bir toplama işlemini yapıyorsa ansiklopedi diğe rişlemi öğretir" gibi bir şeydi.

Monday, August 14th 2017, 2:59pm

4. Enkarnemi istiyorum yardım lütfen.

her enkarne için gerekiyor mu nadir nesne dükkanı harcaması?

Saturday, August 12th 2017, 10:56am

Simya - Ucuz Likör Problemi

en altta ki kaynayan suyun sebebi, orda toplamamız gerektiği için diye düşnmüştüm. dediğin gibi ortada toplamayı deneyeyim. olumlu ya da olumsuz bir durum olursa tekrar paylaşırım burdan evet dediğin gibi en altı değilde ortayı baz alınca sistem normal çalışmaya başladı. yardım için teşekkürler.

Wednesday, August 9th 2017, 10:00am

Oyundan atma sorunu

Quoted from "Discotech" Merhabalar, Kopma sorunu yaşayan oyuncuların inceleme yapılabilmesi için ' Ekran Görüntüsü ' alarak Destek sistemine ticket atması gerekiyor arkadaşlar. bende dün akşama oyundan atma şeklinde bir sorun yokken bugün oyuna girememe sorunu oluştu. oyun açmadan önceki siyah ekrandan beni atıyo. müzikler bile çalmaya başlamıyo. mycom'un menüsünden server'lara baktığımda aşağıda ki gibi çevrimdışı şeklinde bi ibare gördüm. sebebi bu olabilir mi? https://i.hizliresim.com/JlJzbq...

Saturday, August 5th 2017, 4:47pm

70 seviye reenkarne başlatma

forum mod'larının oyun içi durumlarla ilgili bizden daha fazlasını bildiklerini ya da yapabileceklerini sanmıyorum. bilgileri yoksa yanlış yönlendirmemek için bişey söylememiş olabilirler.

Thursday, August 3rd 2017, 6:30pm

70 seviye reenkarne başlatma

sanırım yeni açtığın 70 lv karakterden bahsediyor. onu 75 yapınca tekrar yaratma seçeneği çıkıyo olabilir. ebn öyle anladım sanırım.

Wednesday, August 2nd 2017, 4:14pm

Sis bulutlarında

bende healer karakter oynuyorum ve benzer sorunu yaşıyorum. 53 lv den ileriye gidemiyorum bi kaç gündür. başka haritalara geçmek için gereken görevleri yapamıyorum. ne yaratıkları öldürmeye yeterli hasar gücüm ne de görevleri yapacak ekibim var. önüne bi tank alabilirsen rahatlıkla ilerlersin sanırım.

Wednesday, August 2nd 2017, 1:10pm

Simya - Ucuz Likör Problemi

Merhabalar arkadaşlar. 2014'ten sonra oyunu bırakmıştım fakat şimdilerde tekrar başlıyorum. oynadığım karakterde simya meleğini seçmiştim ve yine deneme amaçlı iksir yapmaya çalıştım fakat dünden bu yana 1 tane bile iksir üretebilmiş değilim. simyada istenen özellikleri bire bir yan yana dizsem bile (1. seviye en basit iksiri bile) yapamıyorum. sorunumla ilgili bir de ekran resmi aldım. https://i.hizliresim.com/1g3Jyb.jpg 51. seviye simyacılık ve 16. seviye madencilik var. (2. meslek olarak) aca...

Wednesday, August 2nd 2017, 11:34am

Sunucu Bakımı: 02.08.2017

ben 13:30 itibariyle hala oyuna bağlanamıyorum. acaba sunucu bakımları henüz bitmedi mi yoksa benim mi yeniden yükleme yapmam gerekiyor?

Tuesday, August 1st 2017, 9:15pm

Türk oyuncular ?

sanırım o işlemi birleşimde yapmışım. oyuna girmeyi deneyince tüm eşyalarım ve kristallerimle beraber new frontier sunucusundan başlattı otomatik olarak.

Tuesday, August 1st 2017, 7:20pm

Türk oyuncular ?

benimde oyunun zor dönemlerinde (2014'te) kastığım bir şifacım vardı yanlış hatırlamıyosam 51 ya da 52 lv. şimdi oyunu tekrar indiriyorum. onunla istediğim server'a girip oynayabilecek miyim? global olduktan sonra sanırım girmemiştim oyuna

Tuesday, August 1st 2017, 7:16pm

Şifacı Gelişim Aşaması İnanç(Belief)

benim anladığım: "savaş boyunca her 3 saniyede bir fanatizm etkisi kazanırsın. damage dealt ve heal artar. hasar ise " double attack şansı"nın %30'u kadar azaltılır." artışlarla ilgili ne bir oran ne de bir rakam verilmemiş. artışların başka bir özelliğe atfen, ona eş değer oranda olacağı falan da söylenmemiş. sanırım karakterin iman gücüne bırakmışlar işi.