You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Thursday, December 3rd 2015, 5:52pm

selamlar..
hemen hemen bütün yorumları okudum ne dediyseniz yerden göğe kadar haklısınız . oyun resmen şunu diyor ya para yatır yada oynama yani 2x olan yerlerdeki goldu yarı yarıya kısmanın başka bi izahı yok
cünkü bayadır kimse gold kasamıyordu her gold kasılan farm yapılan yeri okadar kıstılarki bu 2x birazcık olsun bi umuttu sanırım oda fazla geldiki kıstılar tamemen : EDİT ve haklılar bişey diyemiyorum eter kısıtlı düşmüyor nerdeyse, amalgam satılmıyor gold kasacagın tek bi etkinlik yok kimseye buyrun gelin güzel bi oyun diyemiyorum demiyorum cünkü şu an ben bile pismanım şurda tek tutunma noktası arkadaşlıklar oda bu yüzden dagılıyor ki dagılırsa kimse kalmaz

This post has been edited 2 times, last edit by "Discotech" (Dec 3rd 2015, 6:03pm)

22

Thursday, December 3rd 2015, 5:59pm

selamlar..
hemen hemen bütün yorumları okudum ne dediyseniz yerden göğe kadar haklısınız . oyun resmen şunu diyor ya para yatır yada oynama yani 2x olan yerlerdeki goldu yarı yarıya kısmanın başka bi izahı yok
cünkü bayadır kimse gold kasamıyordu her gold kasılan farm yapılan yeri okadar kıstılarki bu 2x birazcık olsun bi umuttu sanırım oda fazla geldiki kıstılar tamemenve haklılar bişey diyemiyorum eter kısıtlı düşmüyor nerdeyse, amalgam satılmıyor gold kasacagın tek bi etkinlik yok kimseye buyrun gelin güzel bi oyun diyemiyorum demiyorum cünkü şu an ben bile pismanım şurda tek tutunma noktası arkadaşlıklar oda bu yüzden dagılıyor ki dagılırsa kimse kalmaz
dostum işte haklısın ama bunun çözüm yoluda var geç p2p sunucusunda orda para yatırma diye bi olay yok sunucuya kristal çekemiyosun herkez eşit orda kasıl ne derd ne tasa

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

This post has been edited 2 times, last edit by "Discotech" (Dec 3rd 2015, 6:03pm)

23

Thursday, December 3rd 2015, 6:17pm

• "d_64018b290a9f3" has been banned
  • "d_64018b290a9f3" started this thread

Occupation: Graphic Designer

• Send private message

İnsanların nereye ne kadar yatırdığıyla ilgilenmiyoruz biz, oyunun içeriğinin bazı etkinliklere olanak vermemesinden, verdiklerini sonrasında kısmasından bahsediyoruz. P2P Smugglers Paradise Sunucusu'nun olanak ve imkanlarından bu konu içerisinde bahsetmek konuyu saptırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Konu dışına çıkılmaması adına P2P hakkında ürün yerleştirme yapmazsanız sevinirim KenanReyiz. :whistling:

Sevgiler...

24

Thursday, December 3rd 2015, 6:34pm

para para para para adamlar paranın peşine düşmüşler hep bize hep bize diyolar. biz kazanırken siz avcunuzu yalayın diyolar. bu kadarda olmaz arkadaş tamm kazanında bizimde oyunda kazandığımız goldu kısmayın. 3 hafta üst üste mahvaza getiriyolar insanlar para yetiştiremiyo artık 3-5 kuruş bişi kasıyoduk onuda aldılar elimizden. acilen buna bi çare bulunması gerekiyor

25

Thursday, December 3rd 2015, 7:46pm

Katılıyorum +

Önceden en azından karakterimizi idame ettirecek kadar para kasabiliyorduk. şimdi idame ettirmek bi yana dursun rutin haftalık ihtiyacları bile karşılayamıyoruz. Sanki parayı bastıran 10-20 kişi bastıramayan 100-200 kişiyi ezsin parası olan kazansın gibi bişey oldu bu oyun. hadi oyun içinde gold kasamıyoruz bari kristal fiyatları ucuzlasın kristal alalım . o nedir 1000 kristal dişinin kovuğuna gitmez 30 tl tutuyor... ya farm alanları açılsın istiyorum gold kasabileceğim yada kristal fiyatları makul bi seviyeye düşürülsün istiyorum bende...

İsteyenin bi yüzü kara vermeyen kunta kinte ... :rolleyes:

26

Thursday, December 3rd 2015, 10:18pm

Herkese iyi forumlar
Artık bu oyunu oynamaktan zerre zevk almıyorum arkadaşlık ortamı olmasa şimdiye bırakmıştım ama oyunun bu gidişatı böle devam ettiği sürece eminin ki devam da edecektir arkadaşlık ortamımız başka bi yerde devam edecek gibi çünkü allods online herkesi bıktırdı kime sorsam başka oyun arayışında şimdiden bircok kişi bıraktı bile hayır bu uygulamaların (farm alanlarına yapılan kısıtlamalar) amaçı ne gerçi herkes amaçın ne olduğunu bilior kristal satın alamaya zorlamama allods online sunun farkına varmalı kimse yapılan bu kısıtlamalardan dolayı kristal almaya yönelmeyecek tek tek oyunu bırakacak...

düzeleceğinden ümidim olmasa da umarım bu konunun açılmış olması bazı şeylerin düzelmesinde faydalı olur

27

Friday, December 4th 2015, 6:14am

WasLey

Intermediate

• Send private message

Altın kuru 170 gerisini sen düşün .

Bende dediklerinize katılıyorum bundan 7/8 ay önce altın kuru 170 golddu şimdi ise 250 gold ve son hız artmaya devam ediyor madem farm alanlarına kısıtlama getiriyorsunuz bari kristal fiyatlarında nadir nesne dukkanında ve en önemlisi altın kurunda biraz insaflı davranın tamam çok üst kalite bir oyun ona diyecek lafımız yok ama oyunu yönetenler böyle yaptıgı sürece allods online `TR ´oyuncularını kaybetmeye devam edecektir umarım arkadaşların dediği gibi bu sorunlara bir çözüm bulunur.
İyi Forumlar.

28

Friday, December 4th 2015, 9:38am

Şuradaki ironiye bakar mısınız ? Para yatırmak istemiyorsak paralı sunucuya geçecekmişiz. :thumbsup: yani adı üstünde pay2play. !!!

P2P sunucusuna geç para yatırmak istemiyosan

Bu arkadaş P2P'de insan kaynakları olarak çalışıyor galiba. senin anlayamadığın şey burada gerçekten de durumu olmayıp aylık ücret ödemeden sadece emekle oyun içerisinde birşey yapmanın peşinde olan bir topluluk var. Şikayet ise çok basit. Artık eskisi gibi gold kazanılmıyor ve yapılan masraf kat be kat arttı.

Konunun ilk mesajına noktasından virgülüne kadar katılıyorum. Malesef bu oyun cüzdanı kalına hitap ediyor. emek verenin emeğinin karşılığı her patchte 1/4 azalıyor. 7.0 patchinde 1/4 daha kısarlar herhalde. gerçi kaldı mı ki goldu kısacak yer bilmiyorum.

This post has been edited 2 times, last edit by "puding" (Dec 4th 2015, 11:34am)

29

Friday, December 4th 2015, 12:05pm

slmlar,
2 sunucudan abonelik isteyen bi ara ciddi konusu oldu bende görmek için geçtim kim olduğumu söylemeden ,arkadaşlar gerçekten iyiniyetli her konuda yardımcı olup insanları kazanmaya çalışıyorlar ancak benim gördüğüm şuydu oyuncu sayısı çok az ve diğerlerine yetişmek için ne kadar zaman versende patch başında başlamazsan yetişemiyorsun artı nadir olmadığı için oyundan zevk aldığın bir şeyi yapmana zaman bırakmıyor kaldıki o kadar zamanı kaç kişi verebilicek kimi işten gelince giriyor kimi gece giriyor vs,

diğer sunucu oyunun asıl kazandığı oyuncu sayısının fazla olduğu yer, dengeyi tutturmak zor kabul ediyorum ,farmı goldu bol olsa kimse kristal çekmese oyunun geleceği olmayacak,mutlaka o kadar bol olmayacak ama hiçte olmasın bizim anlatmak istediğimiz , nadir nesne diğerlerine yetişmene oyunda keyif aldığın şeylere daha çok vakit geçirmene oyunu kolaylaştıran şeylerin satıldığı bi yer, her patchde oyunla ilgili güzel deyişiklikler yapılıyor eyvallah ama o dedğim denge tamamen bozuldu, eskiden diyordukki ya zaman emek vereceksin ya para vereceksin, e bu sadece para vereceksine döndü nerdeyse,
üzerinde ışık zerresi olmayana diyordukki ya nadirden al yada idrihte görevi var günlük hemde otorite verio gıcık bi görev ama onu yap tak diyorduk, bak şu arkadaş emek zaman verior ama geri kalmıyor ihtiyaçlarını karşılayabiliyor diye örnek verebiliyorduk şikayet edenlere
her patchde bırakanların bi kısmı dönüyor bir umutla bakıyor oyun güzel ama daha kötü olmuş bırakıyor 10 gelenin 1 tanesi kalıyor belki,oynayanlar azalıyor ve kötüsü şuki tavsiye edilecek bir durumu kalmadı nerdeyse ne yazıkki , sadece Türkçe diyebiliyorsun,

toplu oynanan birlikte oynanmasından keyif alınan bir oyun bu , kristal çekemeyen emekle çevirende var ,harçlığından kesip yatıranda vavr her işini kristalle halledende var ama şu var hep birlikte oynuyor herkes kendi grubuyla yarın bigün bu gruplardan abi ben yetişemiyorum artık bırakıyorum dediğinde benim için sıkıntı yok diyemem bende bırakırım onlarla
kimse atıyorum zaten para yatırmıyor bıraktı neolcak oyun bişey kaybetmez gibi yanlış düşünmesin, o kişi 10 kişiyi oyuna kazandırsa bunların içinden yarısı devam etse onlardan yatıran çıkar fln bu şekilde devam eder oyun kazanır
raidlerin 12 ye düşmesi güzel oldu ama insanların farmın anormal bi şekilde düşmesinden oynamaya isteği kalmadı, 2x var heryer bomboş ,rastgele savaş 10-11 taşlı yeşil itemlilerden geçilmiyor 2x alana kadar canımız çıkıyor,ts de bişey olursa seslenin diyor çoğu arkadaşlık ortamından kopmadığı için ts de ama oyun açık deyil ya film seyrediyor ya başka bir şeyle meşgul,yada aynı ts deyiz başka oyun oynuyorlar
bir deyişiklik olurmu bilmyorum anlatmak istediğimizi ifade ettik sanırım ki burdaki yöneticilerde bizleri tanıyor bu sıkıntının iletileceğinden kuşkum yok , zaten yapabileceğimiz çok bir şey yok sıkıntılarımızı ifade ederiz olmadı şu tarihler arası girmiycez deriz olmadı bırakırız, bir yıldan fazladır insanları oyuna kazandırmaya çalıştık her türlü yardımı yaptık bir çok insanı tekrar kazandık hemen hepsi tekrar bıraktıki bunlar oyuna para yatıran insanlardı, biz elimizden geleni yaptık ve bu çabamızda insanları örgütlemek isyan etmek amacında deyildir çok sevdiğimiz bu oyunun geleceği için söylediğimiz şeylerdir,
mesele çapapay npc si deyil sadece :), yeni oyuncu kazanamıyoruz ,tavsiye edeceğimiz bi durumu yok, farm işinin en azından insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye gelmesi ,keyif alır extrasına para yatırabilir insanlar bu durumda
bizden bu kadar demeden önceki son duraktayız, 7.0 patchinde bir kısım insanlar dönecek ama arkadaşlarını bulursa oynayıp devam edecek,umarız birşeyler deyişir,

sevgi saygı

30

Friday, December 4th 2015, 12:58pm

Şuradaki ironiye bakar mısınız ? Para yatırmak istemiyorsak paralı sunucuya geçecekmişiz. :thumbsup: yani adı üstünde pay2play. !!!

Bu arkadaş P2P'de insan kaynakları olarak çalışıyor galiba. senin anlayamadığın şey burada gerçekten de durumu olmayıp aylık ücret ödemeden sadece emekle oyun içerisinde birşey yapmanın peşinde olan bir topluluk var. Şikayet ise çok basit. Artık eskisi gibi gold kazanılmıyor ve yapılan masraf kat be kat arttı.

Konunun ilk mesajına noktasından virgülüne kadar katılıyorum. Malesef bu oyun cüzdanı kalına hitap ediyor. emek verenin emeğinin karşılığı her patchte 1/4 azalıyor. 7.0 patchinde 1/4 daha kısarlar herhalde. gerçi kaldı mı ki goldu kısacak yer bilmiyorum.
Bizimde durumumuz yok diye p2pleye geçtim. Aylık ödeyeceğin maksimum miktar 30 lira hergün kenara 1 lira atsan zaten 30 lira edio hadi onu geçtim 3 aylık alsan günlük kenara 50 kuruş civarı bişi atıcan sen f2p de bi taş basmaya çalışsan min 200 lira karşılaştırma yaptığında p2p çok daha makul aylık 30 lirada çokda zor bi fiyat değil

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

31

Friday, December 4th 2015, 6:29pm

Uzun süredir bu oyun oynuyorum ve benm gördüğüm gibi Allods yöneticilerininde farkında olduğu yada görmezden geldiği çok aşırı bir ONLİNE düşüşÜ var eski hareketlilik kalmadı herkez bi vashbog değil milyarlarını bu oyuna bağlasın insanlar vakitlerini ayırıp gold kasıyordu buda engelledi kusay birliğinden diğer arkadaşlarımında söylediği gibi şu oyunda bizi tutan şey oyunun verdiği zevk değil artık sadece birlikde vakit geçirmek...

biraz düşünceli olmanız gerekli EMPATİ kurması gerekli Oyun yöneticilerinin (Ama bu empatiyi Vashbogla kurmayın !!!!!)

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Dec 4th 2015, 6:39pm)

32

Saturday, December 5th 2015, 12:01pm

rokkoo525

Trainee

• Send private message

Bizimde durumumuz yok diye p2pleye geçtim. Aylık ödeyeceğin maksimum miktar 30 lira hergün kenara 1 lira atsan zaten 30 lira edio hadi onu geçtim 3 aylık alsan günlük kenara 50 kuruş civarı bişi atıcan sen f2p de bi taş basmaya çalışsan min 200 lira karşılaştırma yaptığında p2p çok daha makul aylık 30 lirada çokda zor bi fiyat değil

Sen kimden yanasın biz burda yönetimden bahsediyoruz! Birileri Türk'lerin farkına varmalı artık! Sen bize P2den bahsediyosun burdan oraya iş çıkmaz ben facebook sayfamızdanda yazdıklarınızı okuyorum bizi davet edenlerin çoğu orada oynamıyor! çünkü sıkıcı bi server.Sana orda oynayan 15 kişi sayarım 14 ü oyunu bıraktı.Konuyu saptırıp serever pazarlığı yapmassak sevinirim.Ozaman şikayet etmeyin diyosun,forum bu yüzden var işin aslı madem oradan çok memnunsun neden buraya gelip player çekmeye çalışıyosun? muhtemeln oyuncu sıkıntısı var, yada başka bir sorun var

33

Saturday, December 5th 2015, 1:32pm

+1 p2p tanıtım yapan arkadas haricinde tüm arkadaşlara katılıyorum eski element krallıgı gib rahatça farm ve pvp yapabilinecek bir ortam yaratılmali bence.
Birde şu p2p nin tanıtımını yapan kişiler başka konumu bulamadılar burayı trolleme amacındalar galiba yeni bir konu açıp orda tanıtım yapabilirler.
Saygılar iyi oyunlar

34

Tuesday, December 8th 2015, 1:28am

Konu gayet açık ve net ayrıca tamamen oyunun kanayan yarasına deginmissin. Suan da Türk yoneticilerinde durumun farkinda olduguna eminim ve ellerinden geldigi sekilde ileteceklerinden suphem yok. Oyun gayet guzel herkes de ayni fikirde zaten ama boyle bir oyunu ziyan etmek gercekten uzucu olacaktir.7.0 ile gelecek olan yeniliklerle beraber umarim duzeltmelerde bulunucaklardir. Patch ile birlikle tekrar oyuna baslayacak insanlari hayal kirikligina ugratmak ve iyice oyundan sogutmak hos olmayacaktir.

35

Tuesday, December 8th 2015, 2:12pm

Bilirsiniz 2 çeşit işletme vardır 1.si müşteri memnuniyeti ve bu memnuniyet kaynaklı oluşan güven esasında müşteri ve iş rastlığını sağlayan. 2 ayda bir asgari ucret yatırıyoruz el insaf. para yatırmaya acıyoruz yeter gold kasalım deyip vaktimizi harcıyoruz herseferınde bir engel. çok başarısız bir anlayış bence. yönetim farkındamı acaba 1 sene once aynı anda 5 6 vahşi birden olurdu şuan ise geri sayımlar bile olabılıyor millet bıktı. sırf turkler değilki. kaç balkan kaldı sizce. almanlar Fransızlar hepsı yavaş yavaş bırakıyor. Çünkü oyun çok amaçsız bir hal aldı. gemiyle hicbirşey yapamıyorsunuz farm yapamıyorsunuz tek başınıza saçma sapan zaman boşluğu harıç yapacak hıçbirşey yok gucsuzsenız savaşlardan atılıyorsunuz nasıl bir anlayış gold kasamadan yenı başlayan oyuncu olabılırmı???.
herkese saygılar ıyı oyunlar.

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Dec 8th 2015, 2:24pm)

36

Thursday, December 10th 2015, 10:37am

bence durum biraz yanlış değerlendiriliyor.

1.si avrupalı yada amerikalılarda şikayetçi durumdan. kaldıki daha kolay kristal alabilir durumdayken. onlarında çoğu bırakmış durumda.

2.si oyundaki en büyük sorun an itibariyle gold değil kristal kurları. 3-5 (5ten fazla değil) hesap tarafından yönetiliyor kurlar, oyun dinamikleri tarafından değil.
adamlar milyonlarca kristal yapmışlar zamanında bug yada günahlarını almayalım kasma yoluyla. oyunun bu hesapların kurları yönetmesini engellemesi gerekiyor. mesela her hesaba haftalık belli bir miktar kristal bozdurma kotası getirebilirler. yine haftada diğer oyuncularla bi kaç kez kristal bazlı takas yapılmasına izin verilebilir.

sürekli oyuncu kaybediyorlar. memnunlarmı bu durumdan bilmiyorum ama anında çeken savaşlar bile çekmiyor artık. savaşlara girince 110-115k gslik adamlar 40-50klık adamları farmlıyor. 70-75k gslik adamları itemsiz diye savaşlardan kickleyenlerinde katkısı büyük bu durumda tabi. orta halli charlar oyunu ya bıraktı kasamamaktan yada muhabbete giriyor artık. pvpde zaten zayıf olan oyun iyice zayıfladı güçlenmesi gerekirken.

itemlerin imkansızlığıda başka bi konu. kimse item basmıyor artık. toplasan 10-15 kişi full item olucak bu gidişle patch sonunda.

onuda geçtim mahfazalarımı tamamlayim diyorum mükemmeliğin moruna 3-4m fiyat çekiyor adam. o kadar goldu isteyende sıkıntı yok o fiyattan alıcı varki adam o fiyatı veriyor. o kadar para verip alanlarda kabahat.

oyuna yeni oyuncu gelmesi konusunda; oyuna yeni başlayanların %90ı kobaya gelmeden yada o civarda oyunu bırakıyor zaten. her lvlin sonunda boş boş zilyon tane mob kesmek zorunda kalıyosun lvl atlamak yeni görevler açmak için. ölümüne sıkıcı bi durum hepimiz biliyoruzdur heralde.. bilgi cildi kullanılıcak gibide diil. insan 1-2 cildlik eksik bırakır bari 100-200k xp mob keserek almaya çalıştırmak nedir.

kaldı ki adam hadi kalan %10luk kısımda ve ısrar etti kastı 65 oldu. öğreneceği şeyler var daha. goblinbola giriyor küfür yiyor. savaşlara giriyor 1000 tane laf üstüne kickleniyor. elementte 3-5 mob kesim dese 110k+ 11-12 taşlı flama açmış adamlar "la bi dakka 2-3 taşlı itemsiz adam bunuda es geçim" demiyor.belki adamın dirilecek mürü bile yok. başka türlü gold kasma yollarını açmıyorum bile. sonuç olarak yeni oyuncu neden gelmiyor sorusunun en önemli sebeplerinden biride diğer oyuncular. hatta bence en büyük sorumlusu...

yeni patch gelene kadar kurlar 700-800lere dayanacak. buna bi çözüm bulmaları şart yönetimin. yoksa gelecek patch(her ne kadar büyük değişiklerle büyük umutlar versede) 1 aylık bi patch olmaktan ileri gidemez. bi kısım hesap oyuna geri dönecektir. yeni oyuncudan çok en azından geri dönenleri oyunda tutmak için bi yol bulmaları lazım.
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Dec 10th 2015, 1:32pm)