You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, September 15th 2019, 5:41pm

[PMB 10.1] Okçu PVP rehberi 10.1 Arrowpool

UZAKÇI OKÇUNUN KULLANDIĞI YETENEKLER

8 saniye boyunca görünmez oluruz. Yavaşlatma etkileri kamuflaj etkinken bize işlemez , hareket hızımız % 40 artar , alınan zarar % 40 azalır .
Eğer başka bir yetenek kullanırsanız görünmezlik etkisi kaybolur. Ben sizlere bu süreyi iyi kullanmanızı öneririm.

20 metre geri sıçrayarak 4 ekipman parçası yenileriz.

Savaştayken 10 saniye boyunca her 3 saniyede 1 teçhizat parçası yenileriz . (2.kademede 2 teçhizat parçası , 3. kademede 3 teçhizat parçası yenileriz) Ben 1. kademede kullanıyorum ama bu yeteneği 3 yapmak tabii ki de önemli dostlar .

Rakibe doğru ışınlanarak 2 tutarlı atış kademesi alırız bu kademeler felç edici atışın hasarını %20 arttırır .

Sallanma biz okçuların en iyi savunma kabiliyetidir. %30 olasılıkla 3 saniye boyunca tüm saldırılardan kaçınırız. ( Bu süre gelişimler ile 6 saniyeye kadar çıkar. )

KULLANDIĞIM KARAKTERİSTİKLER

Arkadaşlar karakteristikler saldırı olarak meleke vahşet ve çift saldırı kullanmaktayım ama element zararını da es geçmek olmaz isteyen 250 civarı element zararı kullanabilir tavsiye ederim. Gördüğünüz rakamlar bazı kişilere az gelecek ki evet az gelebilir çünkü tomarlar ve ekipman bakımından kimimizin azı var çoğu var benim yaptığım ise ortası gibi düşünün meleke ve vahşet 500 e 500 de olabilir bu size kalmış bir şeydir bunu da belirtmek istedim. Savunma olarak çabukluk düz olarak 300, dikkat 400-500 arası oranı %50 olacak şekilde tavsiye ederim ve hayatta kalma ise 250 yapabilirsiniz. Canlılık karakteristiğini en az 2 ekipman veya 3 ekipman olacak şekilde ayarlayabilirsiniz , silahlarda genellikle canlılık karakteristiğini kullanırım.

TEÇHİZAT PARÇASI NEDİR ?

(Göstergesi metanet değerinin hemen altında 10/25 yazılan değer ile gösterilmiştir)

EJDER YETENEKLERİ

20 metre çapındaki tüm düşmanları hayvana dönüştürüp 3.5 saniye boyunca kaçışırlar.

Verdiğimiz hasarı % 20 , hareket hızımızı ve yeteneklerimizin yenileme süresini % 20 hızlandırır , tüm kontrol etkilerine karşı bağışıklık sahibi oluruz. Her ejder yeteneğinde olduğu gibi ejder gözyaşımızın kademesine bağlı olarak verimliliği artacaktır .

PVP'de oldukça etkili bir yetenektir. Kullanırken kendinizi LEGOLAS gibi hissedebilirsiniz :D :D

Hedefi vurduğumuzda ok ikiye ayrılıyor ve o iki okta üçe ayrılıyor ve en yakın hedeflerine isabet ediyor. Üç okun her biri 4 e ayrılıp en yakın hedefleri vuruyor. Son hedef ise 3 saniyeliğine sersemliyor. Hasarı ve animasyonu benim gerçekten hoşuma gidiyor , deneyin sizde keyif alacaksınız .

OK YAĞMURU : 6 saniye boyunca 15 metrelik yarıçaptaki 2 düşmana hasar verir , tüm kontrol etkilerine karşı bağışıklık sahibi oluruz.
Yakıncı pvp yetenek kısmında kullanıyorduk ama uzakçıda yetenek puanları dağıtırken gerek olmadığını düşündüm bu yüzden diğer ejder yetenekleri daha mantıklı geldi seçimimi bu yönde yaptım.

IRK YETENEKLERİ

(Saggitarius-Aoido)

Tuzağımızı kurduğumuzda bizden başkası onu göremez, 5 metre çapındaki alana giren ilk düşman 4 saniyeliğine hareket edemez , 8 saniyeliğine zehirlenir ve hasar alır . Aynı zamanda hasarımızı %25 arttıran hassasiyet etkisi uygulamış oluruz.

(Avcı-Priden)

Bize doğrudan hasar veren her düşmana 6 saniye boyunca zehir hasarı veririz.

(Sirk Artisti-Bodur)

Hedefe 3 saniye boyunca acizlik etkisi uygularız. Bu etki düşmanın hareket edememesine yol açar.

(Korucu-Kanyalı)

Hedefe yapışır ve 3 saniye sonra patlayarak hasar verir ve 6 teçhizat parçası yeniler. PVP'de iş yaptığını söylemek doğru olmaz ama kullanmak isterseniz yaratıklarda deneyebilirsiniz :)

(Yağmacı-Ork)

Doğrudan saldırılardan kaçma şansımız %20 artıyor. Sallanma kabiliyeti gibi düşünebilirsiniz, en çok kullandığım ırk yeteneği oyalamadır.

(Sabotajcı-Zadagan)

Hedeften 20 metre geri zıplayarak , hedefi ve 15 metre çapı içinde bulunan düşmanları 2 saniyeliğine hareketsizleştiririz. Çok zor durumlarda kullanıyorum geri tepme gibi de düşünülebilir.

DÜNYA GİZEMİ YETENEKLERİ

Üzerimizdeki tüm kontrol ve yavaşlatma etkilerini anında kaldırırız ve 4 saniye boyunca bağışıklık sahibi oluruz.

Hedefi 2 saniyeliğine yere sereriz.

TAVSİYE

Dostlarım bildiğiniz üzere okçu kırılgan bir sınıftır kendimizi potlar ile defans veya atak yönünden bizim için olumlu rakip içinse pek olumlu olmayacak şekilde etkileyebiliriz . Aşağıda resmini gördüğünüz potlar pvp de işinize yarayabilecek türden ve benim kullandığım potlardır.

ASTRAL SİPER DEKOKSİYONU : Aldığınız hasarı 8 saniyeliğine %30 azaltır .

YAKICI İÇKİ DEKOKSİYONU : Hedefin hareket hızını 10 saniyeliğine %80 azaltır . Biz okçular için ideal :thumbsup:

AOİDO ATEŞİ : Menzildeki hedefleri 4 saniye boyunca sersemletir.

ŞEYTANİ YENİLEME İKSİRİ : Sağlığınızı anında %40 yeniler.

ŞEYTANİ ŞİFA İKSİRİ : Sağlığınızı anında 29372 birim yeniler.

KADİM NESNELER

Okçu da iki kadim nesne genellikle sabittir değişmez bunlar (Zafer Çarmıhı ve Ejderha Küçük Kalkanı ) aşağıda resimlerini görebilirsiniz .

Ortadaki kadim nesnemizin adı Özgürlük Aynası ,irade gücünü kullandıktan sonra süresini hemen sıfırlıyor.6 dakikada bir çalışıyor. Bu kadim nesneyi kullanmamın nedeni eğer yavaşlatma etkisi alırsam bu benim için büyük sıkıntı olur irade gücü bir kaçış anahtarıdır bunu 1 kez değil 2 kez kullanmış oluyoruz bu sebepten dolayı tavsiye edebilirim .

DÜŞÜNCELERİM
Bu güncelleme de savunma kabiliyetimiz olan sallanmanın daha işlevsel olduğunu düşünüyorum kullanırken sanki şifacının kalkan attığını düşünebilirsiniz , sallanma hayat kurtarır :)

Okçu sınıfı oyunun ilk zamanlarından itibaren hoşuma gitmiş bir sınıftır. Okçuyu oynarken eğlenebiliyorum tabii ki de diğer sınıflara göre alan dpsi az olabilir fakat ben tekil dpsi bir tık daha fazla seviyorum okçu bunu çok güzel başarıyor. Sizlere bildiğim kadarıyla okçuyu ve okçunun yeteneklerini gösterdim dostlar illa ki eksiklerim olabilir bu yüzden özür dilerim. Oyun içindeki adım Arrowpool 'dur oyun içinde aktif olduğum vakit sınıf ile alakalı soruları çekinmeden sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla yardımcı olacağıma emin olabilirsiniz teşekkürler.

This post has been edited 21 times, last edit by "Arrowpool" (Sep 22nd 2019, 3:14am) with the following reason: Yazım hatası

2

Sunday, September 15th 2019, 6:24pm

Eline sağlık. Yakın zamanda işime yarayacak güzel bir rehber olmuş.

3

Wednesday, October 2nd 2019, 5:34pm

Teşekkkür ederim , umarım işini görür:)

4

Wednesday, October 2nd 2019, 6:55pm

Jinn

Intermediate

• Send private message

Neden "İşgal Faktörü"nde, "Savunma Faktörü"ne ait 2 gelişimi açtığınızı öğrenebilir miyim?

Hiç bir işlevleri ve + özellikleri yok çünkü de merak ettim açıkçası.
^ . ^

5

Thursday, October 3rd 2019, 11:23am

Dostum bu gelişimler sallanma ve jokerin süresini %50 +%50 arttırıyor yani gelişimsiz sallanma 3 saniye iken bu gelişimlerle 6 saniyeye kadar çıkıyor. Savunma faktörü yazdığına aldırış etme çeviri hatasıdır . İyi günler

6

Friday, October 4th 2019, 7:33pm

Jinn

Intermediate

• Send private message

Amacım rencide etmek değil ancak çeviri hatası falan yok onlar tamamen işlevsiz ve işgal faktöründe çalışmayan gelişimler.

Sallanma süresini arttıran gelişim bu, buildinizde yanlışlık var ne yazık ki. Düzeltirseniz yeni gelen, zaten gelişim puanı az olan oyuncular için daha güzel olur.

Teşekkürler ((:

(kendiniz kontrol etmek isterseniz kaynak: Türkçe , İngilizce )
^ . ^

7

Friday, October 4th 2019, 8:38pm

Üniversite de olduğumdan oyuna girme imkanim yok ama ben bu buildi yaparken gelişimlerde kaçma tekniğinde savunma faktörü yazmadığına emin olabilirim. Eğer öyle ise de arkadaşların bunu dikkate alacağına eminim ve de güzel üslup ile uyardığın icin rencide olmadım aksine sevindim bu yüzden de ayrıca teşekkür ediyorum.

This post has been edited 1 times, last edit by "Arrowpool" (Oct 5th 2019, 3:20am)

8

Friday, October 4th 2019, 11:21pm

Jinn

Intermediate

• Send private message

Rica ederim ne demek (:

Olur öyle şeyler insanız hata yaparız, gayet güzel olmuş rehber eline emeğine sağlık
:thumbsup:
^ . ^

9

Saturday, October 5th 2019, 12:15am

ironist

Trainee

Occupation: Professional Procrastinator

• Send private message

İkincil saldırı karakteristiklerinin 250'den sonra verdiği değerler aşırı derecede azaldığı için 350 çift saldırı almak çok gereksiz.
Rave

10

Saturday, October 5th 2019, 3:16am

Bu tamamen kişiye kalmış bir şeydir , 250 de olabilir ama belirttiğim gibi ben böyle tercih ediyorum. Arkadaşlar kendi ekipman seviyesine bağlı statlarıyla kendilerine uygun değeri vereceğinden eminim.

This post has been edited 1 times, last edit by "Arrowpool" (Oct 5th 2019, 3:27am)

11

Saturday, October 5th 2019, 3:26am

12

Saturday, October 5th 2019, 4:22pm

Baştan savma dedigin şeye ben saatlerimi verdim ve ilk defa katılıyorum böyle bir etkinliğe, eğer beğenmiyorsan uygun bir dille söylersin burda emek var ne kadar doğru ne kadar yanlış bu artık bilirkişilere kalmış. Kullanışlılık kısmında bu en basit düzeyde hazırlanmış bir rehberdir.

13

Saturday, October 5th 2019, 11:12pm

Şahsen bu oyunda çeviri hatası çok gördüm ve çevirilerde noktalama işaretlerine pek önem verilmediği için anlam karmaşası yasattırıyor

14

Monday, November 4th 2019, 6:09am

Bombardıman ve yaylım ateşini 2 de bırakıp kobra depari ve geri tepme ye vermeniz pvp de daha faydalı olur.

15

Monday, November 11th 2019, 10:32pm

Geri tepme için katılıyorum evet fakat ben pek kobra deparı kullanmıyorum , tavsiye için teşekkürler.