You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, November 29th 2020, 5:02pm

Lauder

Beginner

• "Lauder" started this thread

Occupation: Okuyorum

• Send private message

[PMB 11.1] LauderCompan/ Şifacı Rehberi

Karakter Adı : LauderCompan
Birlik Adı : Distinguished
Sunucu Adı : Evolution
Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz

Bugün sizlerle birlikte Şifacı rehberi yapacağız, Şifacı nedir ? Nasıl oynanır ? Oynarken nelere dikkat etmeliyiz ? gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağım... Öncelikle size şifacının yetenek ağacını göstereceğim ve sonra elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım... O zaman başlayalım!

İlk olarak destek talenti ile başlayacağım.
Bu Benim destek talentimdir... Her ne kadar çoğu şifacı tarafından tercih edilmese de kendini savunabiliyor. (eskisi gibi olmasa da) Ve alışırsanız oldukça kolay gelecektir ve zevk alabilirsiniz çoğu kişi yakıncı oynamasa da bu bana daha zevkli geliyor...

Destek faktörü oynarken:
Savaşa girmeden önce süpüren alev yeteneğini kullanarak başlayın. Çünkü İçten Dua yeteneğini alıp hasarınızı %18 kadar arttıracaksınız bu yüzden yüksek vuran yeteneklerinizi İçten Dua'yı attıktan sonra atabilirsiniz.
İçten Dua yeteneği size seviyesi oranla artacak şekilde fanatiklik sağlar ve gelişim aşamasından gelişimini açtığınız takdirde %18'lik hasar artışı sağlayacaktır.
Sonrasında Gerilim Boşalması'nı kullanın. Hedefe nakavt etkisi uygulayacaktır. Eğer gelişimlerden açtıysanız Susturma (Hedefin belirli bir süre boyunca yetenek kullanamamasını sağlar.) etkisini de uygular. Gerilim Boşalması süresi geldikçe atmanız gerekir

Kutsal öfke yeteneği diğer yeteneklere oranla (Gerilim Boşalması dışında) daha fazla vurur. Ama yenilenme süresi de bir o kadar yüksektir. Gerilim Boşalması atıp sersemlettiğiniz rakibin kafasına Kutsal öfke yeteneğini çakın 8)

Ulvi karar verilir: Gelişim aşamalarından açtığınız gelişimler ile kutsal öfkenin yenilenme süresini de düşürür. Yeteneğin yenilenme süresi olmadığı için bunu sürekli atacağız ve Rakibi yine gelişim aşamasından aldığımız gelişim ile sürekli yavaşlatacağız,(0.5 sn. kadar 8o )böylelikle onlara hayatı zindan edeceğiz.

Işık veren yeteneği sizin Ejder yeteneğinizdir. Oldukça kullanışlı ve önemlidir. Ben bunu genelde sağlığım %75 seviyelerinde koruyucu söz yeteneğiyle kullanırım. Hem çevresinde ki rakiplere hasar verir hem de kullandığı kişiye (kendinize de kullanabilirsiniz) hafife alınmayacak şekilde sağlık verir. Yaşam kodeksinin verilen şifayı arttıran gelişimi bunun verdiği sağlık değerini arttırır.

Koruyucu söz yeteneği size emilim sağlar. Gelişimlerden ve yeteneklerden açarsanız size kalkan sağlar. Bu kalkan size 6 saniyeliğine %35 lik hasar azaltma sağlar ve Üstünüzde ki hassasiyet, yaralar vb. gibi etkileri de kaldırır. Koruyucu söz bu etkiyi 16 sn.'de bir sağlar. Fakat diğer yeteneklerle uyumlu bir şekilde kullanırsanız üstünüzde resmen eksik kalmaz.

Size %35 hasar azaltma sağlar ve 6 saniye boyunca sizi korumaya devam eder. Üstünüzde ki hassasiyet, yaralar vb. gibi etkileri de kaldırır

Masumiyet yeteneği size fazla olmasa da esen miktar da şifa sağlar. Ve size 6 saniyeliğine kalkan %35 hasar azaltan kalkan etkisi verir ve Üstünüzde ki hassasiyet, yaralar vb. gibi etkileri de kaldırır. Okurken kafanızdan geçen(bu nasıl çar abi bildiğin tank bu) gibi düşünceleri duyar gibiyim. Bu yeteneğin yenilenme süresi 20 sn.'dir ve her kullandığınızda kalkan etkisi uygular ?( ?( 8|
Mucizevi iyileşme size az miktarda şifa sağlar. Ve size 6 saniyeliğine %35 hasar azaltan kalkan etkisi verir ve Üstünüzde ki hassasiyet, yaralar vb. gibi etkileri de kaldırır. 15 sn.'de bir kalkan etkisi alabilirsiniz.

Birlik adlı ejder yeteneği size 7 saniyeliğine her hasar aldığınızda 6 saniyelik %35 hazar azaltan kalkan etkisi verir Üstünüzde ki hassasiyet, yaralar vb. gibi etkileri de kaldırır. Ayrıca canınız %40'ın altına inerse size (Ejder gözyaşı kalitesine bağlı) %15'lik anında şifa sağlar. Göz yaşlarının kalitesi bu oranı arttırır. Ve göz yaşı kalitesi artarsa oldukça fazla can basar %1'lik sağlık değerinizi neredeyse %100'e kadar çekebilirsiniz. Yaşam kodeksinin verilen şifayı arttıran gelişimi bunun verdiği sağlık değerini arttırır.
Tılsımı yeteneği 12 saniyeliğine %75'lik emilim etkisi sağlar.

Kutsal söz yeteneği Şifacılar için çok önemlidir. Ya şimdi önemlidir diyorum Rastgele savaşa girdiğimde insanlar durduk yere kullanıyor. Arkadaşlar bu yeteneği kullanmak için bir koşul yok ama ben bu yeteneği kullanmak için genelde bazı şartlar sunarım bu şartlar :
Ya canın az olacak kendini korumak için, ya da rakibin yakınında (5 metre kadar) iseniz bu yeteneği kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü Bu kalkan size 5 saniyeliğine %25 koruma sağlayan bir emilim verir. Fakat bu asıl önemli olan değil, asıl önemli yeri sizin mevcut sağlığınız %25'i kadar rakibe direkt hasar uygularsınız ve bu da şifacıyı resmen canlılığa iten ana sebeplerden biridir. Basit bir örnek vereyim. Sağlık değerinizi 500 k olarak ele alırsak, sizi koruyan 125 binlik bir kalkan olacaktır ve bu kalkan patlarsa 5 metrelik çevrede ki bütün rakipler 125 k direkt hasar alacaktır.
Arıtım yeteneği dünya gizemidir. Bu yetenek üzerinizde bulunan bir tane olumsuz (birkaçı dışında) etkiyi kaldırır. Yenilenme süresi 3sn.'dir. Peki ya kaldırabildiği olumsuz etkiler nelerdir ? mesela burada 4 tane farklı etki görüyorsunuz. Evet bunlar olumsuz etki fakat arıtım tüm olumsuz etki türlerinden belirli olanları üzerinizden kaldırır. Bunlar çerçevesi pembe olanlardır.

Şifalı dua yeteneği dünya gizemidir. Bu yetenek 5 saniye boyunca her saniye şifacının sağlık değerinin %10'u kadar iyileştirir. Yaşam kodeksinin verilen şifayı arttıran gelişimi bunun verdiği sağlık değerini arttırır.

Hayır duası sağlık değeri %30 değerinin altına düşen bir kişiye anında şifacıya ışınlar ve bu kişiye sağlık değerinin %45 i kadar şifa uygular. Şifacı kendine uygularsa ışınlanma olayı dışında tüm eylemler gerçekleşir. Yaşam kodeksinin verilen şifayı arttıran gelişimi bunun verdiği sağlık değerini arttırır.

Yalvarış yeteneği size 8 saniye boyunca %25 koruyan bir emilim ile korur bunun yanında mevcut sağlığınızın %25'i kadar size direkt şifa basar. Yaşam kodeksinin verilen şifayı arttıran gelişimi bunun verdiği sağlık değerini arttırır.

Hedefi ve yanında ki müttefiği 3 saniye boyunca kör eder. Korkaklık ile daha uzun sürer.
Bunlar şifacının ırk yetenekleridir. Durumdan duruma ikisinden birini kullanırım. Kullanmanızı da tavsiye ederim
Kullanılan kişinin maks. sağlığının %30'u kadar koruyan bir emilim verir ve 6 saniye boyunca sürer.
Destek faktörü buraya kadardı.

2

Monday, November 30th 2020, 10:40am

Lauder

Beginner

• "Lauder" started this thread

Occupation: Okuyorum

• Send private message

Arkadaşlar yetenek ağacının devamını yorum kısmından yazmak zorunda kaldım. Çünkü harf sınırını aşmak istemedim. Ve daha temiz olacağını düşündüm. O zaman sıra diğer faktörlerimiz ve karakteristiklerimizde.

Arkadaşlar şifacının tüm faktörlerinde genel olarak karakteristiklerim bu şekildedir. Fakat PvE işgal yapacağınız zaman size Kana Susama ve Metanet öneririm. Bu değerleri (kana susama ve metanet) ise 700 ila 800 aralığında tutabilirsiniz.

İşgal PvE

arkadaşlar benim sırlar tomarım turuncu ve turkuaz olduğu için kutsal öfkeyi açtım ve tılsımı 3 seviye yaptım siz de bu kadar puan yoksa kutsal öfkeyi açmayın ve tılsımı yeteneğini 2 seviye yapabilirsiniz.

Şifa faktörü

Arkadaşlar şifa faktöründe pek bilgim yok fakat size bu yetenek ağacını öneririm.

Arkadaşlar PMB 11.1 ŞİFACI rehberinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlere bir şeyler verebildiysem ne mutlu bana. 8| ;( :D 8o :thumbup: :thumbsup:

3

Monday, November 30th 2020, 3:31pm

4

Monday, November 30th 2020, 4:57pm

Sade ve anlaşılır bir rehber olmuş eline emeğine sağlık. :)

5

Monday, November 30th 2020, 6:26pm

6

Saturday, December 5th 2020, 10:01am

Çok güzel bir rehber eline sağlık.

7

Saturday, December 5th 2020, 10:57am

8

Saturday, December 5th 2020, 12:40pm

wAy çok iyi ve detaylı olmuş tebrikler :thumbup:

9

Saturday, March 6th 2021, 7:30am

ben destek talentini oynamak istiyorum.Öncelik vermem gerekn gelişimler hangilerdir? Yeni başlayana hangilerini vermesini tavsiye edersiniz

This post has been edited 1 times, last edit by "Rinka" (Mar 6th 2021, 8:07am)