You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, May 9th 2014, 6:06pm

[PMB] Aabdulrezzak Mistik Rehberi Patch Versiyon: 5.00

Karakter ismi: Aabdulrezzak

Merhaba herkese,

Genel Tanıtım

Ben Aabdulrezzak, yaklaşık 3 yıldır Allods oyuncusuyum. Size mistik hakkında detaylı bilgiler vericeğim. Son gelen patchle birlikte mistik daha da ön plana çıkan bir sınıf oldu. Gerek PVP / gerekse PVe, her konumda güçlü olan sınıfın yetenekleri anlatacağım. Mistik eski patch de PVP'si 1vs1'de en güçlü sınıftı ama raidler de olsun astral de olsun DPS'i az olduğu için yer bulamıyordu. Yeni patchle birlikte DPS'ide artan mistiğin artık heryerde aranan karakter haline geldi. Özellikle mage'lerin çok az olduğu dönemde "Mühür" için alternatif bir sınıftır. Mistik, yardımcı karakter olarak gözükebilir, bir nevi öyledir de. Düşmanlarını ve yaratıkları kontrol etkileriyle yavaşlatır, sersemletir, durdurur.. Eğer uzun süreli dolan yetenekleri kullanan sınıfları sevmiyorsanız, koşarak yetenek vurmak istiyorsanız mistik en eğlenceli sınıflardandır.

Patchle gelenlere baktığımız da pek bir değişiklik olmadığını görürüz. Talentta eski statlar,
yeni statlar ile yer değiştirilmiştir.

Statlar

Çoşku - Ana saldırı statı diyebiliriz. İtemlerin üstündeki taşlarla ve astral itemleriyle artış gösterir.
Dayanıklılık - Hp yani canımızı yükselten stattır.
Meleke - Vuruşlarımızı % olarak arttırır.
Metanet- Damage aldıkça vuruşlarımızı arttıran stattır. Ama pve'de agro olan bir class olmadığımız için 0 bile yapabiliriz.
Vahşet - Hedefimiz ne kadar can kaybederse; vuruşlarımızı o kadar arttıran stattır. En önemli saldırı statıdır.
Öfke- Rakiplerimize yara açmayı sağlayan stattır.
Canlılık - Hp yani canımızı attırır.
İrade - En önemli statlardan biridir. Bu sayede kontrol etkileri azalır.
Kana susama - Vurduğumuz damagenin %si kadar şifa almamızı sağlayan stattır.
Mukavvemet - Üstümüzde yaranın açılma süresini azaltan stattır.
Sanş - Kritik vurma sanşını arttıran stattır. Sadece ejder itemleri ve esansla artar.
Bilgelik - Manayı arttırır.

Mistik PVP stat önerisi : Meleke, Vahşet, Metanet, İrade, Canlılık..
Mistik PVE stat önerisi : Meleke, Vahşet, Canlılık..

Talent Paylaşımı

PVP Talent

Uzun süre hayatta kalmanızı sağlayacak ve düşmanlarınızı kontrol altına alabilip, kesebileceğiniz talenttir.

http://pts.allodswiki.ru/calc#!6!212...2…/GR!edd/UJKRVUD Bu linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

PVe Talent

Saniye Başına Hasar ağırlıklı talenttir. Astral partisi ve Raidlerde işinizi görür.

http://pts.allodswiki.ru/calc#!6!313....…NN!kmrh/YNJCVUD Bu linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Skill Kullanma Sırası

Tek hedefli oynadığınız zaman aşağıdaki skill sıralamasını kullanmanızı öneririm.

Bu skillerle başlayıp, yetenek sıralamasını aşağıdaki sıraya göre yapabilirsiniz.

x5 kere

Alan DPS yapmanız gerektiği zaman aşağıdaki skill sıralamasını kullanmanızı öneririm.

Bu skillerle başlayıp, yetenek sıralamasını aşağıdaki sıraya göre yapabilirsiniz.

This post has been edited 15 times, last edit by "ugurkeskin" (May 9th 2014, 10:11pm)

2

Friday, May 9th 2014, 6:21pm

Yetenekler ve Açıklamaları

1. Psişik Şok: Düşük damageli bir skildir ama oluşturma süresi kısa ve harcadığı mana az olduğu için yaratık kesersen eğer yaratığın canı azsa bu skille öldürün. Hem manadan tasarruf hem zamandan hem de farklı bir şeyler yapmak canınızı sıkmaz
2. Mantık teması: Bazı skilleri kullanabilmek için hedef düşmanlar bir zihinsel temas kurmak gerekir. (Bir tür aklına girmek) Rakiple bu temas halindeyken bütün buyuler %15 daha fazla hasar verir. Ve saniyede belli bir mana yer bu skil. Biz daha az mana harcaması için 2 yaptık. (1 ile 2 arasında çok fazla mana farkı var). Bu skill ikiz-hafıza kaybı (bu skil skill barda yok yetenek kitbında var) - hayalet katil - hipnoz büyülerini kullanmak için gereklidir. Gelişim aşamalrıyla bu skilin oluşturma süresini 3 sn den 1.5 sn ye indirebilirsiniz ki kesinlikle indirin.
3. Zihinsel Açı: Güçlü bir atak skilidir. Ancak 5 birim stres yaratır. 10 sn de bir vurabilirsiniz. Oluşturma süresi 3 sn dir. Şimdilik skilin sevyesi 1. Ama 3 lemek isteyenler de olabilir. Belki bende 3 lerim belli olmaz.
4. Pirokinesis: Ana atak skilidir. Bu skili sürekli kullanacağınızdan kesinlikle 3 olmalı. Hem güçlü bir atak hemde stres yaratmıyor. %10 ihtmallle 2 kez vuruyor hatta Ama 2 kez vurusa 7 birim stres oluşuyor. Oluşturma süresi 2.5 sn. Dolma süresi aniden. Gelişim aşamalarıyla kesinlkle güçlendirin. (Şeytani sabır ve Psikopat)
5. İkiz: Mistiğin en ilginç ve adına yakışan skillerinden biri. Mantık teması gerekmektedir. Misitik kendinin bir ikizi yaratır ve temas kurduğu rakibi sadece ikizi görür. İkizin aldığı hasarlardan hiç bir şekilde etkilenmezsiniz. Rakibin sizi görmesi için ya temasın kesilmesi ya da ikizin ölmesi gerekmektedir. İkiz 1 . seviye de 3kat, 2 seviyede 2.5 kat, 3 seviyede 2 kat fazla zarar alır. İkiz hasar vermez, bir hedef tahtası özelliği gösterir. (İkzile hem kasıp hem ws de etkili olamk istiyorum diyorsanzı 3 yapın. Ama 3 yaparsanız kesinlikle gelişim aşamalarıyla aldığı zararı daha da düşürün ki 3 yaptığınıza değsin)
6. Stres Atma: Üstünüzdeki stresin bir kısmını yok etmeye yarar. 10 sn de bir kullanabilirsiniz. (1-2-3 yapabilrsiniz size kalmış. Nasıl bir taktik izleyeceğinize bağlı)
7. Hipnoz: Bu da mistiğin adına yakışır bir skilldir. Rakibi 30 sn boyunca uyutabilirsiniz. Ama vurduğunuz an uyuma bozulur. 1. seviye olması yeterli. Hatta bazı arkadaslar bu skile puan bile vermiyor ama lazım olabilir.

8. Astral Form: Kesinlikle 3 seviye olması gerekir. Bu formdayken astral saldırılar dışında belli bir miktar hasar emilir ve misitk 13 sn boyunca hiç bir şekilde zarar almaz. 1. seviyede 7 sn. , 2seviyede 9 sn, 3. seviyede 13 sn.
9. Bedeni Islah: Mistik kendine az bir miktarda hp yükler. Ama biz mistikte bilgelik yapmadığımız için çok çok az hp yükler hatta bazen 0 hp yüklediği olur. Ben 1 tane yetenk puanı verdim ve pişmanım şimdi. Tek iyi tarafı bir olumsuz etkiyi yok eder (Kanama- zehir vb.) 8 birim stres yaratır. 3 sn de oluşturulur.(pek kullanmadığım için hatırlamıyorum). Puan vermemenizi öneririm
10. Boğma: 8 sn boyunca 2 saniyede bir zarar veren bir skildir. (Büyücüdeki buz akışının daha yavası ama ondan daha çok vuruyor.) Toplamda 5 kez vurur eğer rakip size yetişmezse bu 5 vuruştan sonra rakibin kafasında kova olur (4 sn sütün gibi bişey heralde) Bir de bu skili vururken boğma etkisiyle rakibin hareket hzı düşer. Pvp de pek kullanılmaz bu skil. Bu nedenle puan vermeye bence bir gerek yok. Kasarkende zaten pirokinesis ile kasılınıyor.
11. Nabız: Sütun skilidr. misitk aniden yere doğru bir hamle yapar ve etrafındaki düşmalar ileri doğru itilir. İtilmenin etkisiyel yere düşerler ve kalkınca da 2 sn sersemlerler. İlk vurusta ve rakip kalkarken 2 kez hasar verir üstelik. Ve stres de yaratmaz Ben bu özellikteki bir skili 3 yapmayayım da napıyım.) Ve üstleik gelişim aşamasıyla daha da güçelndirilebiliyor (Telekinetik ile : 3 kere telekiniğe verirseniz nabız %150 fazla vurur ve %75 hareket hızı yavaslatr)
12. Sürat: 3 seviye yapın. Gelişim aşmalarıyla da süresini artırın. Bu skilin özelliğini de vereyim hemen. Bu skilimiz hareket hzımızı artırıyor ve buyu hazırlma süremizi kısaltıyor. 3. seviye %50 oranında. Dolum süresi: 5dk.
13. Keskin duvar: Alan skilidir. 5 sn gibi uzun bir oluşturma süresinden dolayı puan vermeyi uygun görmedim. Bir de üstüne stres yaratıyor. Bence puan vermek gereksiz.
14. Sağlık mührü: Karakterin ve grup üyelirinin sağlığını ve manasını 1. seviyede %10, 2 de %20 ve 3 de %30 artırır. (Kesnilikle 3 yapın. Çünkü bu oyunda çok hp niz olcağı için %30 un etkiside çok olacaktır)
15. Psişik Saldırı: Damage vurmaz fakat belli bir alanadaki düşmanları bir noktaya çeker ve % 10 sersemletir. Bu çekme işlemi çok faydalı bir işlemdir. Videoda göreceksiniz zaten. 3 yapın çünkü süresi de kısalıyor. Ve gelişim aşamalarıyla daha da çabuk dolmasını sağlayabilirsiniz.
16. Hayalet Katil: Misitk rakibin prototipini yaratır. (Yani rakibin ikizi) ve bu prototip rakibe vurmaya baslar. Rakibe bu prtotip den baskası vuramaz. Ama prototip 4 kat fazla zarar alır. Mantık teması ya da hisleri bastırma gerekir. Pek kullanılacak bir skil değil. Puan vermeyin bence.
17. Hisleri Bastırma: Mantık teması gibidir. Ondan daha etkilidir ama daha çok mana yer ve belli bir süre sonra yok olur (40 sn civarı). 3 seviye yapın ki etkisi çabuk geçmesin. Gelişim aşmalarıyla da güçlendirin. Böylece hisleri bastırma ile zihninize girdiğiniz rakibe %24 daha fazla zarar verebilrsiniz.

Enkarne Yeteneği

Üstünüzde ki kontrol etkilerini silmek için ve gelen hasarı azaltmak için en yararlı enkarne yeteneğidir.

This post has been edited 3 times, last edit by "ugurkeskin" (May 9th 2014, 10:10pm)

3

Friday, May 9th 2014, 9:07pm

Tebrikler.
Bu hesabımı artık kullanmıyorum.Şuan kullandığım hesap : KenanReiz

This post has been edited 1 times, last edit by "Quantic" (May 9th 2014, 9:41pm)

4

Friday, May 9th 2014, 9:44pm

DooMDracoS

Beginner

• Send private message

Good job Aabdulrezzak. This is most powerful guide that I have ever seen.... Good luck. I think you will be winner :)

5

Friday, May 9th 2014, 9:51pm

Good job Aabdulrezzak. This is most powerful guide that I have ever seen.... Good luck. I think you will be winner :)

Still much of it is copyed, he didnt put work into it.
Swifto Allods ISA - Skrakan - New Frontier - EU - League.

6

Friday, May 9th 2014, 11:07pm

CatAsTrophy

Beginner

Occupation: In war it doesnt matter who is RIGHT, the only thing matters who is LEFT.

• Send private message

its fully copied
Bard : CatAsTophy lvl 60 - 7 blue items
Healer: QuisLina lvl 60
Psionist: Metapsionic lvl 58
Palladin: Kandura lvl 55
Summoner: Shinjumitsu lvl 55
Druid: Truixus lvl 43
Mage: Yerishira lvl 19

7

Friday, May 9th 2014, 11:44pm

Yes, copied from the game. It has to be releavant with the game. I could not design new icons for em. Sorry^^

8

Saturday, May 10th 2014, 4:47pm

Stat konusuyla başlamak istiyorum. Zaten Sağlık Mührünü aktif olarak kullanan bir sınıfa fikrimce Canlılık statını önermek bu kadar önemli saldırı statları arasında gereksiz diye düşünüyorum. Rehbere yapılan yorumlar konusuna bir şey diyemeyeceğim ancak yanlış hesaplamadıysam PvP talentı olarak verdiğin talentın puanlamasında sıkıntı var. Oyun imkanlarını aşan puan dağıtımı olayı bir yana talent bana kalırsa oldukça hatalı. Şöyle ki en basitinden psişik şoku 2 puanda bırakıp yaralanmayı 3 yapman -belki yanlışlıkla olabilir fakat sonuçta bu bir yarışma- hatalı olmuş. Aynısı Astral Form ve Astral Beden için de geçerli. Form 3 puana çıkarılıp Beden 2 puanda bırakılmış. Zaten Astral Beden 2 puana ulaşınca Astral Form'un 3 puanda sağlayacağı emilimi sağlıyor. Talent baştan aşağı konsantrasyon skillerine odaklı olmasına rağmen (Denge Kaybı, Boğma, Astral Nefesi) konsantrasyon 2 puanda bırakılıp skillin dolum süresini düşüren gelişimler açılmamış bu da konsantrasyon konusunda çok abartılı bir soruna neden olacaktır. PvP konusunda Boğma tamamen tercihe kalıyor benim fikrime göre, ikiz atıp boğmayı kullananlar var, doğrudur. Fakat İkiz anında boğma atmak zaten 2 puanda bırakılmış olan ikizi açık hedef haline getiriyor ki 2 bilemediniz 3 vuruşta kesilecek olan ikizle 8 saniyelik boğmanın tamamlanacağını düşünmüyorum. Bu da 6 (Astral Nefesi sayarsak 9) skill puanı ve 3 gelişim aşamasına mal olmuş oluyor.
PvE talent ele alındığında kontrol etkisi atan skilleri 3 puana çıkarıp gelişimlerini açmamış, Hisleri Bastırmaya 2 puan vermiş ve eski gelişim aşaması listesinde sebat veren gelişimi açmışsın yine çelişkili olmuş.(Şu an Vahşet veriyor fakat güncellemenin başlangıcında hala sebat olarak görünüyordu kastettiğim bu.) PvP talentında bile 3 puana çıkarılmış olan boğma burada 2 puanda bırakılmış ki pvede çok sık kullanılan bir skill olduğu tartışılmaz bir gerçek. Aynı şey Astral Nefesi ve Keskin Duvar içinde geçerli. Alana yaptıkları DPS'ler ile DPSMeter listesinde oldukça önemli rol oynuyorlar. Hayalet Katil aktif olmamasına rağmen Manevi Travmaya ulaşmak açısından tam puan vermişsiniz fakat aynı sıranın sol tarafında Keskin Duvar için önemli rol oynayan fizik zararı gelişimimiz var. Sert Sahip'e verilen 1 puana henüz bir açıklama getiremedim diyelim. Onun dışında Astral Aura ve Sağlık Mührü aynı anda açılmış ve mistik gibi skill ve gelişim aşamasında sıkıntı çeken bir sınıf için bu tamamen lüks.
Ve son olarak bu rehberi kimden aldığınızı çözemedim. 8 birim stres yükler falan? Stres gideli yıllar oldu? Bilgelik yapmadığımız için şifa atamaz falan? Talentlar kötü diye düşünüyordum fakat skill açıklamalarını okuyunca ciddi ciddi kör olmayı diledim.
Hiçbir yorumda art niyet yok sadece mistik tutkumdan ötürü paylaşılan tek PMB katılımcısına nacizane fikirlerimi iletmek istedim. Aslında uzunca yazıp her şeyi yorumlamak isterdim ancak uzatmak istemiyorum ki yeterince uzattım zaten. Yorumları ben en iyisiyim mantığıyla değil doğru olduğunu düşündüğüm bilgilerimi paylaşma amacıyla yazdım. Yanlış anlaşılma olsun istemem.
İyi forumlar.
Sanity
on the floor, I'm just a zombie.

This post has been edited 2 times, last edit by "Schwarz" (Aug 15th 2014, 12:10am) with the following reason: Yazım yanlışı.

9

Tuesday, May 20th 2014, 8:42am

dostum benim anlamadigim.su yeni gelen patch ile dahada on plana çıktı demişsin ama sonra cok deisiklik olmafi demişsin burda biraz çelişki var gibi ama eline sağlık
<<<<<<<

10

Thursday, May 22nd 2014, 12:13pm

pvp talentte psişik şok 2 psişik yaralanma 3. teknik olarak bu mümkün diil. boğma pvpde çok kullanışsız bi skill ama 3 basılmış. astral form 3 astral beden 2... astral formun 3. kademesi daha fazla koruma sağlıyo gereksiz olmuş yani astral bedene verilen puanlar.

pveye gelince astral güçle sağlık mührü aynı anda açılmış gereksiz puan harcanmış sanırım. delilik üzerine kısmına giden yolda 1 talent puanı gereksiz kullanılmış astral güç aurasından zaten bağlantı var.hayalet katil skilli açık bile diilken sadece hayalet katilin zararını %30 arttıran gelişimler gereksiz puan harcaması olmuş. kritik zararı arttıran gelişimler girilmemiş vs.vs.

olmamış yani elle tutulur pek bi yanı yok :) ama emeğin için eline sağlık :)

Rate this thread