You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, April 14th 2014, 6:56pm

İtem dizilimi hakkında birkaç ipucu

Evet arkadaşlar item dizilimini çoğu oyuncunun yapmasına rağmen eminimki çoğu oyuncu bunu okuduktan sonra item dizilimini değiştirecektir :)

5.0 patchinde 60 level geliştirilebilir itemlerimiz 4x2 den 8 farklı çeşide bölündüğünden dolayı çoğu arkadaş şimdilik beni idare etsin yeter diyip rastgele item dizilimi yapmış.Allodsru forumunda okuduğm bir bilgiye göre itemlerinizi istediğiniz gibi dizin en fazla %10 luk bir kayıp yaşarsınız deniyor ama bence bu oran bu kadar küçük değil.Eğer sınıfınız büyücü okçu v.s. gibi bir karakterse aslında işimz o kadar zor değil ama eğer tapınak şovalyesi, şifacı veya savaşçı ise işler biraz daha çığırından çıkıyor çünkü bu karakterlerin partylerde 2 görevi var bundan dolayı item
dizilimi diğerlerine göre saf 4 stata yüklenmektense 6-7 stata yüklenmeniz gerekir buda karakterinizi diğer karakterlere göre düşük kılar yada 2 rolden birini eleyip diğerine yüklenmeniz lazımdır.Yani ululuk burda sizi kurtarmaz
:cursing:

TANK
Bosslarla içli dışlıdır ondan dolayı çok damage alır.Avantaja çevirmek için metanetinizin yüksek olması lazım.
Çoklu moblarda aggro sorunu yaşayabilir.Meleke yüksek olması lazım
Özellikle baskın bossları uzun süreli kesildiğinden dolayı yara almaması lazım yoksa takım yatabilir.Mukavemetin yüksek olması lazım.
Bosslar bazı durumlarda normalden daha fazla saldırır ve bazen duvarın tutabileceğinden fazla vurduğundan dolayı arta kalan kısım direk canımıza yansır.Canlılığın yüksek olması lazım.
.
.
.

DPS
Doğal olarak dpsi yüksek olması lazım.Meleke gereklidir.
Bosslar bazı durumlarda aggrodan bağımsız olarak tanktan targetini ayırır o anda tek yerseniz bütün takımı riske sokabilirsiniz %1 de tüm takımın yattığı çok fazla görülmüştür.Canlılık gereklidir.
Pvpde bazı charların dpsleri çok yüksektir yanlız şifa skilleri olmadığından dolayı alan pvplerinde kolay ölebilirler.Kana susama gereklidir
Bosslar özellikle canları tamken değilde canları azaldıkça çıldırır mesela "Nihaz" canı her %30 indiğinde dönüşür ve canı %10 kaldığında artık tankın bile tutamayacağı duruma gelir bu durumda başlangıçtaki dpsinizden daha yüksek bir dps olması lazım.Vahşeti yüksek tutmanız gerekir.
Şifacı tanka yoğunlaştığından dolayı sizi bazen görmeyebilir rakibinize vurdukça şifa kazanmanız hem sizin açınızdan hem şifacı hemde tank açısından yani tüm takım açısından büyük bir avantaj sağlar.Kana susama gereklidir.
.
.
.

ŞİFACI

Şifanızın yüksek olması gereklidir.Melekeye bağlıdır.
Bazı durumlarda tapınak şovalyesi olan tanklar kanun yetmediğinden dolayı duvardaki miktarı direk alır.Bundan dolayı canı çok azalır ona şifa atarken canı %10 15 gibi kritik seviyede olduğundan dolayı şifanızın attığınız kişinin canına oranla daha yüksek olması lazım.Vahşet gereklidir.
Saldırıya başlarken şifa atmanız daha tank aggro almadığından dolayı moblar size dönecektir direk yatarsanız tüm takım yatabilir.Canlılık gereklidir.
Üzerinizde stun körlük gibi bir etki olduğunda tanka veya takımdaki diğerlerine şifa atamassınız kutsal kalkanda sizi sürekli kurtaramaz :D İrade gereklidir.
.
.
.

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim eğer imkanınız varsa 60 level geliştirilebilir itemleri mavi yapmadan kullanmamanızı tavsiye ederim(ASA SİLAH VE SAĞ EL HARİÇ) bunun yerine mor meslek itemlerini eğer bu çok pahalı gelir diyosanız umoyranın sol tarafındaki 59 level mavi olan savunmacının itemlerini giymeniz sizin açınızdan avantajlı olacaktır.Öncelikle bir word belgesi yada not defteri hazırlayıp karakterinizin grup içindeki konumu neyse yukarıda yaptığım gibi bir liste oluşturun size en çok yarayan 2 statı seçin (örneğin meleke-canlılık ile irade-öfke) sonra aşağıda verdiğim tabloya göre itemlerinizi dizin hangi itemin canlılık ve vahşet bölümünde kaçar stat verdiğini yazdım yanlız şöyle bir durum var örneğin meleke ismindeki bir itemin canlılık isminde olanını yada canlılık isminde olan bir itemin meleke isminde olanını bulamassınız çünkü canlılık yazan itemde meleke meleke yazan itemde canlılık bulunur ve isimlendirme hangi statı daha fala verdiğine göre yapılır.

örneğin itemlerinizi sadece meleke-canlılık ve irade-öfke olarak dizdiniz diyeceksinizki bu itemler diğer statları vermiyor onları nasıl yapacağız.İşte burada devreye MUSKA giriyor.Hatırlarsanız size 60 itemleri yeşil kullanmamanızı tavsiye etmiştim bunun nedeni 60 level itemler maviye geçtiklerinde ekstra 1 stat daha verir ve bu stat değiştirilebilir.Mesleklerle yapılan muskalar sayesinde bu 3. hatta 2. statı değiştirme olasılığınız var yani siz itemlerinizi dizerken hiç mukavemet yada hiç kan çekmeye vermediniz ama bunlarada ihtiyacınız var işte burda muskaları kullanarak 3. ve 2. statları değiştireceksiniz ve sonuçta istediğiniz gibi hem asıl satlarınız yüksek olacak hemde 2 farklı item dizilimi yapmanıza rağmen açık kaldığını düşündüğünüz statlarınızı bu yöntemle yükseltebileceksiniz.

Yukarıda hatırlayabileceğiniz gibi itemlerin ismini verdiği yüksek stattan aldığını söylemiştim.Her itemde en az 1 coşku 1 canlılık statı olması gerekmektedir.Ben kolay olsun diye eğer itemin ismi meleke-metanet-vahşet-öfke ise bu iteme coşku itemi canlılık-irade-kana susama-mukavemet ise canlılık itemi dedim.Şimdi gelelim hangi itemin 3. statı ne vereceğine ve nasıl değiştirebileceğimize.

Örneğin: elinizde mukavemet pantolonu var mukavemet karşılık gelen stat metanetdir bundan dolayı bu item mutlaka başlangıçta metanet vermek zorunda.Size 1 coşku ve 1 canlılık statı vermesi şart demiştim, itemin ismi olan statı silemediğimizden ve 2. statın 1. stata ters düşmesi gerektiğinden bahsetmiştim.(Örneğin coşku iteminin 2. statı canlılık canlılık iteminin 2. statının coşku olması gerekir.).Bundan dolayı 3.Statı bir canlılık itemi için canlılık statı vermek zorundadır.Eğer bu iteme bir coşku muskası basarsanız sadece 1 tane olan coşku statını yani meleke yi değiştirmiş olacaksınız bu durumda itemde hala 1 coşku statı ve 2 canlılık statı bulunacak.Eğer bu iteme canlılık muskası basarsanız ismini veren stat değişemez ve 2. statı olan coşkuyu silerseniz en az 1 coşku 1 canlılık kuralını ihlal eder bundan dolayı direk 3. statı değiştirebilirsiniz.

This post has been edited 6 times, last edit by "muxina" (May 24th 2014, 9:22am)

2

Tuesday, April 15th 2014, 6:17pm

Screeamy

Trainee

• Send private message

öncelikle sayende baya stat yenilemesi yaptım ama şifacıda mukavemenet(sanırım böyle yazılıyordu) statıda çok önemli özellikle pvpde takıma yara durumu gelirse şifacı gerçekte çok zorlanıyor bu statada önem verilmesi lazım bence...

3

Tuesday, April 15th 2014, 6:26pm

eline sağlık güzel olmuş da biz tanklarda şöyle bir problem var: item dizerken tank, itemı dizdikten sonra pvp için dps olmamız gerekiyor o durumda ne edeceğiz :D saf saf tank pvp buildi mi yapıcaz?

4

Tuesday, April 15th 2014, 6:41pm

DPS'e metanet yazmılsın. Meleke demek istedin sanırım.
Righteous in Wrath

5

Tuesday, April 15th 2014, 8:13pm

DPS'e metanet yazmılsın. Meleke demek istedin sanırım.
gözümden kaçmış düzeltme için saol umarım 6.0 gelmeden alışıcam bu yeni statlara :)

6

Friday, May 23rd 2014, 12:32am

işte burda muskaları kullanarak 3. ve 2. statları değiştireceksiniz ve sonuçta istediğiniz gibi hem asıl satlarınız yüksek olacak hemde 2 farklı item dizilimi yapmanıza rağmen açık kaldığını düşündüğünüz statlarınızı bu yöntemle yükseltebileceksiniz.
Yanlız şunu unutmayın son statı değiştirecem derken 2. statıda değiştirme ihtimaliniz azda olsa var ondan dolayı her itemde tek muskayla yırtmanız birazcık zor
2.cil stadı muskayla değiştiriyoruz onu anladım da 3.yü değiştirme kısmını anlamadım. mavi itemde 3 stat var zaten. örneğin Mukavemet kalkanına bakalım. Mukavemet-Metanet ve İrade verdi. İradeyi muskayla değiştirebiliyoruz. O anlaşılır zaten. Metaneti nasıl değiştiriyoruz peki. Yani yukarıdaki yazıdan o da değişebiliyor sonucunu çıkardım ben.

7

Friday, May 23rd 2014, 12:41am

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Merhaba, Çalışmanıza biraz daha geniş bir şekilde eklemeler yaparsanız yeni başlayan arkadaşlara daha fazla katkısı olacaktır konuyu sabitliyorum.
.

8

Friday, May 23rd 2014, 6:12pm

işte burda muskaları kullanarak 3. ve 2. statları değiştireceksiniz ve sonuçta istediğiniz gibi hem asıl satlarınız yüksek olacak hemde 2 farklı item dizilimi yapmanıza rağmen açık kaldığını düşündüğünüz statlarınızı bu yöntemle yükseltebileceksiniz.
Yanlız şunu unutmayın son statı değiştirecem derken 2. statıda değiştirme ihtimaliniz azda olsa var ondan dolayı her itemde tek muskayla yırtmanız birazcık zor
2.cil stadı muskayla değiştiriyoruz onu anladım da 3.yü değiştirme kısmını anlamadım. mavi itemde 3 stat var zaten. örneğin Mukavemet kalkanına bakalım. Mukavemet-Metanet ve İrade verdi. İradeyi muskayla değiştirebiliyoruz. O anlaşılır zaten. Metaneti nasıl değiştiriyoruz peki. Yani yukarıdaki yazıdan o da değişebiliyor sonucunu çıkardım ben.
Soruma cevap verebilecek var mı? 2.cil statı muskayı basınca değiştiriyo zaten. Burda yazılan 3. statı değiştirmek nasıl oluyor. Ne yapınca değiştirmiş oluyoruz?

9

Saturday, May 24th 2014, 9:19am

Quoted from "brolin59"

Quoted from "muxina"

Soruma cevap verebilecek var mı? 2.cil statı muskayı basınca değiştiriyo zaten. Burda yazılan 3. statı değiştirmek nasıl oluyor. Ne yapınca değiştirmiş oluyoruz?
Sorduğun soru konunun en altına eklenmiştir.

10

Saturday, May 24th 2014, 1:01pm

Bu çok faydalı oldu. ben 3. de değişebileceğini bilmiyordum. Çok faydalı bir konu olmuş.

11

Friday, May 30th 2014, 10:15pm

yaratıklardan item geliştici düşürebileceğimiz yerler var mı? npc lerden almak çok sıkıntılı 5-6 mahfaza alıyorsun sadece 1 tanesi aynı tür çıkıyor ayrıca geliştirme için gold miktarıda çok yüksek. 55 lvl deki gibi adalardan akıncılarla alabilsek bence çok daha iyi olurdu 50-55 g ye item basıyorduk sıkıntı yaşamıyorduk.
item geliştiricileri sadece adalardaki bosslardan veya haftalık ganimet kasarak npclerden alabilirsin.