You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

221

Friday, July 4th 2014, 6:41pm

Discotech

Professional

• "Discotech" started this thread

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Lütfen şikayetinizi ve önerinizi destek sistemine ticket atarak bildirimde bulunun iyi oyunlar.
.

222

Saturday, July 5th 2014, 2:53pm

Discotech

Professional

• Send private message

merhaba benim imp tarafında 10-7 taşlı bir sövalyem vardı oyun birleşince geri dönmelimiyim oyuna yani iş yaparmı bu taşlar
Merhaba
Taşlar gayet iyi sunucular birleşti üzerine patch dahi geldi itemler yenilendi yeni adalar eklendi vb senide oyuncular arasında görmek isteriz.
İyi Oyunlar.
.

223

Monday, July 7th 2014, 4:53pm

deniz dibi

denizin dibindeki hazineyi almak için ne yapmak gerikiyor, dalmak için hangi tuşları kullanmalıyım yardım edebilir misiniz ?

224

Monday, July 7th 2014, 5:09pm

MonaRoza

Beginner

• Send private message

denizin dibindeki hazineyi almak için ne yapmak gerikiyor, dalmak için hangi tuşları kullanmalıyım yardım edebilir misiniz ?

Boşluk tuşunu kullanarak suyun içine inebilirsiniz, suyun içinde daha aşağıya doğru hareket etmek için mouse'un sağ tuşuna basarak ekran yönünü suyun alt kısmına doğru çevirip klavyeden ileri tuşuna basarak suyun dibine inebilirsiniz. Aynı şekilde mouse'un sağ tuşu ile yönünüzü suyun yüzüne çevirip ileri tuşuyla tekrar su yüzeyine çıkabilirsiniz.

İyi oyunlar.

225

Monday, July 7th 2014, 5:14pm

226

Tuesday, July 8th 2014, 1:33pm

yardım

eski addonslar çalışmıyor bir çözüm var mı ?

227

Thursday, July 10th 2014, 11:23am

Addon Yardımı

Arkadaşlar şu addonu bir türlü bulamadım

bu skillerin olduğu bölümü bu hale nasıl getiriyoruz ? yada bu arkadaşın bullandığı bu addonların ismini liste halinde yazabilirmisiniz teşekkür ederim .. =) iyi oyunlar..

228

Saturday, July 12th 2014, 2:13pm

sınıf değiştiren bir karakter 1 hafta sonra tekrar kupon alıp değişebilir mi yoksa 3 ay beklemesi mi gerekiyor?

229

Saturday, July 12th 2014, 3:18pm

Charmie

Trainee

• Send private message

Mesela sen büyücüden ozan oldun başka sınıf olman için 1 ay tekrar başladığın sınıfa yani büyücüye geri dönmen için 3 ay geçmesi gerekiyor.

This post has been edited 1 times, last edit by "Charmie" (Jul 12th 2014, 8:24pm)

230

Saturday, July 12th 2014, 9:00pm

Screeamy

Trainee

• Send private message

Enkarneyi ulu yapmak için gizemlerin mührü kristali istiyor tanesi 30 kristal 65 tane istiyor. tl olarak çevirimiz 56 tl mi ne oluyor enkarneyi ulu yapmak bu kadar zor olmaması gerekiyor ilerde düzeltilecek mi ?

231

Saturday, July 12th 2014, 9:54pm

Discotech

Professional

• Send private message

Gereken nesne gereksinimi bu, ileride düşermi çıkarmı bilemeyiz.
.

232

Tuesday, July 15th 2014, 11:34am

Eleştiri.

Mmoprg oyunu olarak goblinbol çok güzel tasarlanmış ve oyunun zevkini başka bir yere taşımış bunu göz ardı edemem oynamayı seviyorum.
Lakin goblinbol günümüzdeki futboldan örnek alınarak yapıldıysa günümüzdeki hiç bir futbol 11 - 9 filan oynanmadı ama malesef goblindeki 4 vs 1 saçmalığı devam ediyor diğer oyuncuların iptal etmesi veya afk kalıp goblinbola tıklamaması nedeni ile benim bir hakkım boşa gidiyor. bahsettiğim olay girip afk kalma değil girdiğimde tek başıma oluyor olmam bari tek girenlere 4 kat depar verin :P :D :D onun haricinde bunu gene belirtmek istiyorum vahşideki topların yavaşlatma özelliğini giderdiziniz teşekkür ederizde 2 atışta indiriyor 8 saniyede 2 atış yapıyorsun ve 8 saniyede o topun atış menzilinden çıkma gibi bir lüksün yok.

233

Tuesday, July 15th 2014, 1:12pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Mmoprg oyunu olarak goblinbol çok güzel tasarlanmış ve oyunun zevkini başka bir yere taşımış bunu göz ardı edemem oynamayı seviyorum.
Lakin goblinbol günümüzdeki futboldan örnek alınarak yapıldıysa günümüzdeki hiç bir futbol 11 - 9 filan oynanmadı ama malesef goblindeki 4 vs 1 saçmalığı devam ediyor diğer oyuncuların iptal etmesi veya afk kalıp goblinbola tıklamaması nedeni ile benim bir hakkım boşa gidiyor. bahsettiğim olay girip afk kalma değil girdiğimde tek başıma oluyor olmam bari tek girenlere 4 kat depar verin :P :D :D onun haricinde bunu gene belirtmek istiyorum vahşideki topların yavaşlatma özelliğini giderdiziniz teşekkür ederizde 2 atışta indiriyor 8 saniyede 2 atış yapıyorsun ve 8 saniyede o topun atış menzilinden çıkma gibi bir lüksün yok.

Bence goblinbolde vahşi, kanlı ,egitim kampı gibi tıklayanı direkt çeksin .

234

Tuesday, July 15th 2014, 2:58pm

Bu vahşi konusunda katiliyorum ve bunun için 4önerim var

1 zarar dusmesi (herkes istiyor bunu )
2 o topun düşeceği ve hasar vereceği yerin ekranda ele geçirme bölgesi gibi bir yeri olması yani topun atildigi yerde o atilan topun etki edeceği alanin bir çember olarak ortaya cikmasi (alan skillerini basarken ekranda çikan etki edecek yuvalak yer gibi)
3 topun hasar verdiği alanin kucultulmesi
4topun yavaşlatma etkisinin kalkmasi
KUSAY

Geberesice

235

Monday, July 21st 2014, 7:51am

Waaagh

Beginner

• Send private message

Kalıcı ünvanlar hakkında,

Haftalarca geriden başladık. Kayıp bir sürü anahtarımız var.
Nadir nesne fiyatları bizim bütçemize göre değil, eu ve na bütçesine göre.
Sihirli taş basmak yalan olmuşken, her ne kadar kristal parça gold olarak hesaplandığında aynı olsa da altın tozu yüzünden taş basma maliyeti fırlamış durumda.
TR'de iken kendi imkan ve koşullarımızla alınan ünvanları silip bu dengesizlikte diğerlerine karşı bizi ünvan mücadelesine mi sokacaksınız tekrar?
Şartları her millet için dengelemek adına bizim tarafımızda yer almanız, bunlara yönelik düzeltmeleri desteklemeniz ve diğerlerine türk oyuncu topluluğunu temsilen karşı durmanız gerekirken her şekilde istismar edilmemize göz mü yumuyorsunuz?
Yıllar önce insanlar o sezona özel ünvanlarını almış. Ne kadar eski ve ne kadar iyi birer oyuncu olduklarının en güzel göstergesi ve de hatırası o sahip oldukları ünvanlar. Siz de kalkıp bunu sileceksiniz.
Her topluluk için kendi ana diline ayrılmış bölüm altında bir oylama, anket yapın madem. Oyuncular karar versin. Yönetimde en tepedeki 3-5 kişinin vereceği bir karar değil bu. Tüm o yapılan astral adalar, itemler, alınan mahfazalar, basılan taşlar pvp alanlarında sağladığı keyifin yanında o mozole yarışında en'lerin arasına girebilmek için. Zannetmiyorum ki diğerleri de evet, silin desin
Merhaba, Her oyuncu birbiriyle eşit olduğu için bizim taraf tutma gibi bir lüksümüz yok.
Ünvanlar konusunu yukarıda belirttim yeni sistem yeni bir sunucu var yeni mücadele gerektiriyor iyi oyunlar.

55. seviyedeki mozale sıralamamız, bu sunucuda oluşan yeni sıralamaya dahil edilemediğinden dolayı biz sistemin dışında kaldık ve yeni sıralamaya göre hak ettiğimiz ünvanlar verilmedi. Sisteme dahil edememelerinin sebebi de bizim ve İtalyanların iki hafta sonra sunucu birleşimine katılmamız(İtalyanlar da aynı sorunları yaşıyorlar). Bu yeni sunucuda, ilk olarak birleşen sunuculardan (Alman, Fransız vs.) gelen oyuncuların yani ayrı sunuculardan gelenlerin mozale dalga sıralamaları sisteme eklendi ve yeni oluşturulan bir listede sıralandı. Yani örnek vermek gerekirse, alman sunucusundan gelen savaşçı sınıfındaki oyuncu eski sunucusunda 65. dalgayla şampiyon iken, Fransız sunucusundan gelen savaşçı eski sunucusunda 70. dalgayla şampiyon idiyse ve bu yeni sunucuda 70'ten fazla dalgaya ulaşan başka savaşçı yoksa, yeni sunucunun savaşçı sınıfına ait tek şampiyonu Fransız oyuncu olur. Normalde bizde bu sıralamadan payımıza düşen neyse almalıydık ama yönetim bizleri sıralamaya dahil edip ödülleri tekrardan düzenlemeyi beceremediği için başka bir yolu denediler ama bunuda hatalı yaptılar. Bize 55. seviyeye ait "Korkusuz sıfatlı" ünvanlarımızı vermek yerine, henüz 60. seviye mozale sezonu açılmadan ve o sezona ait kimsede bulunmayan "Cesur Fatih, Cesur Şampiyon" gibi ünvanları verdiler. Kaş yapayım derken göz çıkardılar. Bunlar bizim kazandığımız ünvanlar değil. Tabi durum böyle olunca bu verdikleri ünvanları geri almak zorundalar, hatta sanırsam alıyorlar. Aksi halde yabancılara haksızlık yapılmış oluyor. Adamlar yeni sezonun mozalesine girip 30-35. dalgalara gelip ünvan dahi alamıyorlar çünkü sistem şuanda, onların dalgasını bizim eski güncellemeye ait dalgamızla karşılaştırıyor. Yani adamların benim ünvanımı düşürebilmesi için 60 üstü dalgalara gelmeleri gerekiyor.

En başından yapılması gereken şuydu: Yeni sunucudaki mozale sıralamasına, sonradan da olsa bizleri de bir şekilde katmaları gerekirdi. Görünüşe bakılırsa artık çok geç. Boşuna uğraştık onca zaman mozalede.

Not: Bahsettiğim yönetimden kastım sadece Türk yöneticiler/moderatörler değil. Bu işin böyle olmasına elbette yabancı yöneticilerin payı büyük. Fakat Türk yöneticilerde basit cevaplarla bu sorunlara karşılık vermemeleri lazım. Örneğin, "Ünvanlar yeni mücadeleler gerektiriyor" gibi. :) Burada yeni sezonla ilgili bir durum yok, Hepsi eski sezonun ünvanları/ödülleri hakkında.

Bu arada mozale sorunu harici diğer sorunlarıda unutmamak gerekir. İki hafta geç başlama ve gereken telafinin yapılmaması gibi birçok konu var.
https://www.youtube.com/watch?v=JXCLtD5batc

This post has been edited 1 times, last edit by "Waaagh" (Jul 21st 2014, 6:58pm)

236

Tuesday, July 22nd 2014, 5:04am

ÇiLeK

Intermediate

Occupation: Gamer

• Send private message

Ağzına, eline koluna sağlık. Güzel açıklamışsın. Ben üşenmiştim.
Ayrıca yapılan yani silinmeye çalışılan yeni sezon ünvanlardan ve postalardan da anlıyoruz ki, silineceği söylenen kalıcı değil geçici ünvanlarmış. Moderatörümüz de karıştırmış sanırım. Daha 60 lvl patchi yani 5.0 geleli birkaç ay olmuşken, daha full turuncu itemini yapamamışken insanlar, Türklerde ünvanlar var.
Yabancılar hırs yaptı, mor itemle mozole girmeye, parti toplamaya kalkıyorlar. Dünyadan mozoleye parti üyeleri aranıyor. Insanlar triplere girdi biz de alırız, neyimiz eksik diye. :P
Turuncu item, 55-51 ejderlerle +60 dalgaları görmeye çabalayanlar var. Ünvanı olan Türklere sürekli kaçıncı dalgaya kadar çıkıp aldın ünvanı diye soruyorlar. :whistling:

237

Tuesday, July 22nd 2014, 6:40am

Discotech

Professional

• Send private message

Ayrıca yapılan yani silinmeye çalışılan yeni sezon ünvanlardan ve postalardan da anlıyoruz ki, silineceği söylenen kalıcı değil geçici ünvanlarmış. Moderatörümüz de karıştırmış sanırım. Daha 60 lvl patchi yani 5.0 geleli birkaç ay olmuşken, daha full turuncu itemini yapamamışken insanlar, Türklerde ünvanlar var.
Yabancılar hırs yaptı, mor itemle mozole girmeye, parti toplamaya kalkıyorlar. Dünyadan mozoleye parti üyeleri aranıyor. Insanlar triplere girdi biz de alırız, neyimiz eksik diye. :P
Turuncu item, 55-51 ejderlerle +60 dalgaları görmeye çabalayanlar var. Ünvanı olan Türklere sürekli kaçıncı dalgaya kadar çıkıp aldın ünvanı diye soruyorlar. :whistling:

Güçlü Bozguncu ünvana sahibim. Postadan gelen Geçici Unvan : Cesur Fatih'e tıkladım. Şu anda Geçici Unvan gözüküyor.

Bunun süresi bitince tekrar Güçlü Bozguncu mu olacağım yoksa tamamen silinecek mi artık ?
Merhaba
Geçici Ünvan sıralamanız geçildiği zaman silinecektir.
Eski Ünvanlar silinebilir bunun nedeni sunucuların birleşiminden dolayı yeni maceralara katılanlara haksızlık olmaması için düşünüldü ve yeni sisteme uyğulandı Ünvanlar artık yeni sistem üzerinden alınacaktır.
Geçici ünvanların zaten kalması söz konusu değil (Geçici) ismi üzerinde,burada eski ünvanlardan bahsediliyor,karıştırdınız sanırım.
.

238

Tuesday, July 22nd 2014, 7:49am

Waaagh

Beginner

• Send private message

Güçlü Bozguncu ünvana sahibim. Postadan gelen Geçici Unvan : Cesur Fatih'e tıkladım. Şu anda Geçici Unvan gözüküyor.

Bunun süresi bitince tekrar Güçlü Bozguncu mu olacağım yoksa tamamen silinecek mi artık ?
Merhaba
Geçici Ünvan sıralamanız geçildiği zaman silinecektir.
Eski Ünvanlar silinebilir bunun nedeni sunucuların birleşiminden dolayı yeni maceralara katılanlara haksızlık olmaması için düşünüldü ve yeni sisteme uyğulandı Ünvanlar artık yeni sistem üzerinden alınacaktır.
Geçici ünvanların zaten kalması söz konusu değil (Geçici) ismi üzerinde,burada eski ünvanlardan bahsediliyor,karıştırdınız sanırım.
Söylediklerinzle şuanki durum çelişiyor. Haksızlık olmaması için siliniyor diyorsunuz, peki o zaman yabancılardan neden silinmiyor eski ünvanlar? Bizimkiler verilmedi, onlarınki duruyor. Haksızlık bize yapılmış olmuyor mu? Cidden yaptığınız açıklamalar çok komik ve basit. Yukarıda detaylıca anlattım. Bizi sisteme dahil etmeyi beceremediler, çareyi ünvanları silmekte buldunuz Zaten o ünvanlarıda yanlış dağıttınız yeni ünvanları verdiniz. Bunların yerine eski ünvanlar verilmeliydi. Ben şunları demiyorum; benden fazla mozale skoru bulunanla aynı ünvanı alayım, sunucuda aynı sınıftan 3 tane Şampiyon olsun. Benim istediğim yani işin doğrusu, onlarla bizim skorları karşılaştırıp tek bir listede sıralayıp ardından tekrar ödüllerin ve ünvanların (eski güncelleme, Korkusuz sıfatlı ünvanlar) doğru bir şekilde dağıtılması. Böylece ünvan alan kişilerin sınırı bir sunucuda normal olması gereken kadar olur. Her önüne gelende ünvan olmaz. Ayrıca, bu yeni ünvan sistemini etkilemez, kimseye de haksızlık yaşatmaz.

This post has been edited 1 times, last edit by "Waaagh" (Jul 22nd 2014, 7:55am)

239

Tuesday, July 22nd 2014, 8:06am

Discotech

Professional

• Send private message

Çelişkide kaldıysanız destek sistemine ticket atarak detaylı bilgi alabilirsiniz bizim bu konuda yapacağımız birşey yok sadece problemlerinizi ve sorunlarınızı yetkili departmana iletebiliriz.
İyi Oyunlar.
.

240

Tuesday, July 22nd 2014, 8:27am

Waaagh

Beginner

• Send private message

Çelişkide kaldıysanız destek sistemine ticket atarak detaylı bilgi alabilirsiniz bizim bu konuda yapacağımız birşey yok sadece problemlerinizi ve sorunlarınızı yetkili departmana iletebiliriz sadece malesef.
İyi Oyunlar.
Zaten bu sorunun sebeplerini ve çözüm yollarını, sizinde belirttiğiniz gibi gereken yerlere iletebilceğinizi umaraktan yazdım. Bunları yazmaya başlamama neden olan da sizin bana göre, bu sorun hakkındaki yanlış açıklamalarınızdı. Bu arada çelişkide olan ben değilim, sizin yaptığınız açıklamalar gerçekle çelişiyordu onu belirtmek istemiştim . :)