You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, August 19th 2014, 5:58pm

ittifak ve imaparatorluk arasındaki dengesizlik

ben khorkalba allods online i yaklaşık 3 yılı aşkın bir zamandır oynamaktayım.
server lar birleşmeden evvel ittifak ve imaparatorluk arasında muazzam bir fark yoktu imparatorluk kuvvetliydi
ittifak tarafı biraz daha gerideydi oyunculuk bakımından olmasada taş ları yüksek olan taraf imaparatorluktu
yensekte yenilsekte ezzekte ezilsekte dişe diş bir şekilde her iki tarafta oyundan zevk alıyordu
her iki taraf tada gercekten yetenekli kaliteli işi bilen insanlar vardı bir coğu aramızdan ayrıldı buna rağmen
hala duzeyli oyuncular ne mutluki varlar

lakin server lar bişleştikten sonra aradamızdaki muazzam derecede artmış bulunuyor
eşitlik söz konusu bile değil malesef bir kanlı vadi kazanmak için 10 15 kere girmek gerekiyor ölüm arenası zaten içler acısı
mubalasız 15 gündür tek arena kazanamadık.illaki arada kazanan ittifak tarafı oluyordur 10 raid cekiyorsa 1 yada 2 raid kazanıyor.
iki taraf arasındaki taş farkı çok fazla birde buna item farkı eklendi nasıl oldugunu bilmiyorum illagal bir şeyde var diyemem
bu denli item farkını nasıl kapatıcaz oda ayrı bir mesele 7 8 tane turuncu basabilmişken daha imparatorluk tarafında ki oyuncular 5 6 tane turkuaz item basabiliyor.en iyi 3 birlik imparatorluk tarafında aldıkları arsenik bu farkı acmaya yeterlimi yoksa 13 taşlı 10 15 oyuncu var diyemi bu fark acılıyor bilemiyorum.tek bildiyim oyundan artık bööö geldi bu kadar dengesizlik olmaz.

bir çözüm üretmenin zamanıdır artık. cok değerli arkadaşım mod discotech (timur) bu konuyu yetkili mercilere iletirmi yoksa yetkili şahıslar
bu yazıyı okurmu bilmiyorum.taş larımızı yükseltip birazdaha ust seviye oyunculara yetişmekte artık hayal oldu eskiden 3 ayda bir gelen kader kartı sayesinde biraz olsun taş basabiliyorduk şimdi oda artık mümkün değil kristal parça düşmüyor altın tozu aşırı istiyor sanki bir şekilde taş basmamız frenleniyor.ben burda bir art niyet var demiyorum sadece sistem de hata var oyun artık zevk vermez hale geldi belkide geçişleri acmanın zamanı gelmiştir bir cok sorun ve br cok cözüm buluna bilir her yol mumkundur yanlızca biraz ilgi ve alaka gostermek lazım

bu sorun yanlızca turk oyunculara ait bir sey değildir ben yabancı birlikteyim onlarda aynı sorunlardan müzdarip.
bir pech geliyor asker oluyor king 5 kişi bir askerle anca başacıkabiliyor bir pech getiriyorsunuz bir sınıf yerle bir oluyor
oyun sanki hala beta versiyonu şu oyunu bi oturtun artık bizde onumuze bakalım bu kadar sınıflarla uğraşan bir tek oyun yok
tam itemleri yaptık taşları bastık bir pech bütün itemler çöp sıfırdan başla kasmaya 3 yıldır bir gün itemim yada soket taşım tam olmadı ki rahat rahat bir oyun oynıyalım şimdi bir pech daha gelicek56 taşları çöp olucak sonra 65 pech i var ki ondana muhtemelen itemler çöp olucak o kadar zaman para ve harcanan kristal tek kelime ile yazık.
tek temennim biraz ilgi ve alakadır sorunlarım bunlardır ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkür ederim

This post has been edited 1 times, last edit by "sabutu" (Aug 19th 2014, 6:07pm)

2

Tuesday, August 19th 2014, 6:14pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Sizlerden gelen önerileri değerlendiriyoruz ve dikkate alıyoruz, Geçişler konusunda kesin birşey malesef yok, öneriniz için teşekkür ederim.Yetkili departmana bu talebinizi ve önerilerinizi ileticem.
İyi Oyunlar
.

3

Tuesday, August 19th 2014, 6:57pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Geçişler açılsın artık :cursing:

4

Wednesday, August 20th 2014, 8:51pm

Zaten ne olduysa geçişler ilk açıldığında oldu. Oyunun başında ittifakta ezici bir üstünlük vardı. Element Krallığının işlek olduğu zamanlarda gün boyunca 5-6 ittifak sancaktarına aynı anda rastlamak mümkündü. 1 kez geçişler açıldı. Geçiş o geçiş. Bundan sonra açılırsa da ittifaktan imparatorluğa akın akın oyuncu geçecek. İsterse öbür türlü olsun. Çözüm gerçekten bu mu?
Righteous in Wrath

5

Thursday, August 21st 2014, 8:16am

Farklı bir oyundamıyız acaba diye düşünmeden edemedim,ben imparatorluk tarafındayım haftada 7 kere arena giriyorum ve sadece 3-4 nu alabiliyorum.Kanlı vahşi ve eğitimde 10 tane girebilyiorum 1 günde ben ve sadece 3 nu alırsam kendimi şanslı sayıyorum.2 ay öncesine dediğiniz doğruydu imparatorluk biraz daha güçlü idi fakat 2 aydır bence arada fark yok sizin şansızlığınız diyelim biz ona.Şuan güç dengesi eşit ayrıca geçişlerin açılması hiç bir şeyi değiştirmeyecek.Kimse gidipte sağlam birliğini bırakıp karşıya gecmez,geçişler açıldığında bunu sadece 2 tarafında zayıf oyuncuları kullanıcak hani birde şansımı orda deneyeyim diye.Geçişlere bel bağlamayın dengeyi değiştirecek olan maalesef geçişlerin açılması değil.

6

Thursday, August 21st 2014, 8:59am

Prosatanus

Beginner

Occupation: Fotograf, Gida

• Send private message

ittifak ve imaparatorluk arasındaki dengesizlik

@ khorkalba
Serverlar birlesmeden önceki cekismeli imp ve itifak yorumuna katiliyorum fakat impdekilerin epik ittifaktakilerin ise turuncu yorumun bence dogru degil. Beraber oynadigin arkadaslarini biraz daha dikkatli incelemeni tafsiye ediyorum 9 epik item basmis (nasil yaptilarsa) ittifak oyuncularina ayip ediyorsun. Evet tas basmak pahali oldu gercekten zorlaniyoruz kader kartindan artik esans bile gelmiyor kesinlikle katiliyorum.itemlerin her pagede cöp olmasi normal her ne kadar ücretsiz olsada gayette para yatirmanin sart oldugu bir oyun oynuyoruz.karakterler asiri derecede gücleniyor ya da düsüyor bu bence oyundaki en büyük dengesizliklerden biri, bir dieri ise binekler ciddi derecede sorun.Karnifeks, danas(4),epik küpe slotlari gibi muhafazalarin fiyatlari ucmus durumda 20k kristal ile 35k kristal gibi fiyatlara yükseldi.4-5k kriden birden bire bu fiyatlara gelmesi Tr serverinin umutsuz gidisatini kurtarmak icin eu serveri ile birlesmeden kaynaklaniyor bence.Tas basma muhafaza fiyatlarinin düsürülmesi gibi bir durumun olucagina hic ihtimal vermiyorum.Bence sanada artik"bööö" gelmesin
Sipral Coma

7

Thursday, August 21st 2014, 9:42am

çok basit bi strateji hatası var yönetimin. amaçları f2pyi pahalı yapıp insanları p2pye yönlendirmekti ama tabi evdeki hesap çarşıya pek uymaz böyle durumlarda. mmorpg oyunlarda artık müthiş bi rekabet var hepsi kendini yeniliyor. boş serverda boş boş oynamaktansa insanlar diğer oyunlara kaymaya başladı p2p server yerine :)

böyle yaparak hem oyunun ömrünü kısaltıyorlar hemde yatırdıkları paranın değer kazanmasını zorlaştırıyolar. artık oyunda ilk birleşmeden sonraki sayıda oyuncu yok. hatta 3te 1ine falan düşmüş durumda aktif oyuncu sayısı.

bu durum böyle gittiği sürece oyunun sonlanması çok uzak değil...

yeni şeyler gerekiyor. p2p tutmadı neyi zorluyosunuz anlamıyorum halen... o işi yapabilen tek oyun wowdu o dönemde rakipsizdi. artık oyunlar p2plerden f2plere doğru kayarken bu oyunun ters yönde hareket etmesi hem oyunun güzelliğine hem oyuncu kiltlesine açık bi hakarettir kanımca... haliyle daha mantıklı hareket eden oyunlara doğru kayma olması anormal değil...

tamam herşey çok kolay olsun hemen full charlar olsun demiyorum ama birazda insaflı olun. oyunu seven insanların şevklerini kırmaktan başka bi işe yaramıyosunuz.

sonuçta para sizin paranız ister kazanın ister kaybedin kimseyi ilgilendirmez. oyuncu kitlesi içinde oyunun işleyiş politikasından memnun olan yok. çok fazla oyuncu kaybedildi kaybedilmeye devam ediyor.

sadece bu oyunun kullanıcısı/müşterisi olanların, durumu, oyunu yönetenlerden iyi görmesi oyun sahiplerinin pek sağlıklı öngörü yetenekleri olmadığını gösteriyo bence. doğal olarak onların para kaybetmeleri, bizimde eğlencemizi başka taraflara kaydırmamız kaçınılmaz...

8

Thursday, August 21st 2014, 8:17pm

s

This post has been edited 2 times, last edit by "labebe06" (Feb 26th 2015, 1:23pm)

9

Thursday, August 21st 2014, 9:58pm

Geçişler açılsın artık :cursing:
Bencede.Katılıyorum :thumbsup:

10

Friday, August 22nd 2014, 4:55am

selamlar ben de kaclakac an itibariyle bırakmayı düşünüyorum hiçbir şevkim isteğim kalmadı. khrolkalba sonuna kadar katılmakla beraber onun gibi hiçte iyi niyetli değilim bugün yeni anahtarlar geldikten tam 7 dakka sonra impten 3-5 kişi epik item bastı ne ara gittin mübarek ne ara düştü o item.türkiyedeki oyuna cok para yatırılan insanların kayırılması artan bir şekilde burda devam ediyor .gelen gideni aratırmıs diye boş yere söylememişler sanırım
oyundaki dengesizliğin asıl sorunu astral kutulardan cıkan itemlerdir altı üstü 12 anahtar veriliyor az evvel 22 kutu actım bir tek item alamadım ben mecburmuyum itemimi 10 kere değiştirip kasmaya .ben mor itemimi 3.92 oranla turuncu yapamazken ( ki bunun sebebi emek vermemek değil anasının gözü kadar online bir oyuncuyum emeğimi veriyorum ) bu adamlar nasıl bu kadar epik basıyor hem oran düşük hem astralden elde ettiğin kutulardan item düşmüyor.lanet olsunki düşmüyor
timur bey bir rc sohbetinde bunun tamamen şansla ilgili oldugunu belirtti ama kusra bakmayın ama buna inanmıyorum ya bir kayırma mevzusu var ya da bir bug bulundu catır cutur kullanılıyor aynı player bir haftada 4 epik üst üste basamaz su sistemle kimse kendini kandırmasın lütfen.
oyunlar zevk almak eğlenmek içindir sinir stres için değil karsınızda insan var sağmalık (Edit) değil.selametle
akıllı cocuk adam 1 hafta boyunca al rihat adlı mapda ganimetini reflaktorunu kasıp sonrada gidip bunları takas edip kutusunu alıp cıkan itemle basmış olamazmı
ayrıca demişsinki adam epiğe basıyor ben turuncu akıllı canım onlar sos monster 2 hafta öndeler adamların turuncu al rihat adı verilen mapları acık
ayrıca timur abinin dediğinde ne gibi yanlıslık var oyun yönetimi kutularda ayarlamamı yapıyor sanki aynı herkese yönetimin işi gücü yok o kutudan hep adma lazım olan seyler cıkartcak
ayrıca sen 12 anahtar alıyosun ve gelişemiyosan o verdiğin emeğe iyi bak derim gerçekdışı anahtarın var demekki bende oda yok 8 anahtar geliyor
KUSAY

Geberesice