You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, August 19th 2014, 2:48pm

Ücretlendirmeleer..

Arkadaşlar farkında değilsiniz sanıyorum ama oyunda ki türklerin sayısı ciddi anlamda azaldı bunun en büyük sebebi oyundaki ciddi pahalılık ve türklere yapılan haksızlıklar 2 hafta geriden gelmeden kaynaklı eksiklik düzeltilmedi söz verildiği halde, bizim para birimimiz olan tl ile avrupanın birimi euro ve dolar arasındaki uçuk fark euro ile yaşayıp oynayan oyuncular bizden 3 kat daha ucuza oynuyor nasıl bir eşitsizlik bakın burda mod olarak bulunan dostlar, arkadaşlar burda türkler azaldıkça sizede zararı olacaktır mutlaka. Bu konularda yönetim ltf çözüm bulsun inceleme yapıldığında ciddi miktarda oyuncu kaybı olduğu zaten görülecektir.. umarım bu konuya gerekli destek ve ilgi gelir mod arkadaşlarımdan ve oyunculardan iyi günler dilerim...

2

Tuesday, August 19th 2014, 3:07pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Arkadaşlar serverde ne gibi bir haksızlık var, Para birimi konusunda yapılacak birşey yok global ortak serverdeyiz bu duruma alışmamız lazım artık.
Diğer konu olarak konu içerisinde, 2 hafta geriden gelmeden kaynaklı eksiklik düzeltilemedi söz verildiği halde denilmiş, Biz bu konuda söz vermedik bu durumu yetkili departmanlara ilettik bunun yanı sıra, bunun illaki bir telafisi olacaktır gerek anahtar gerekse bir etkinlik denildi bunun içeriyi açıklanmadı geriden gelen oyuncuların gelişimini biraz daha hızlandırmak ileride olan diğer oyunculara yetişmeleri için, Kopya Ayna nesnesi eklendi ve çoğu oyuncumuz bu nesneden faydalandılar,Sorunlarınızı her zaman iletiyoruz.
İyi Oyunlar.
.

3

Tuesday, August 19th 2014, 3:16pm

euro dolar tl dengesi kurulsa bile avantajlı oynadığını düşündüğün kesimin avantajı ortadan kalkmaz. türklere daha fazla avantaj sağlamak yönetimin aklının ucundan dahi geçmez. oyun belli bir sistematiğe kavuştu. üye sayısı ve paralı üyeleri sayıca fazla olan 3-5 birlik oyunu kotardı gidiyor. bahsettiğin 2 haftalık fark an itibariyle 3-4 aya çıkmış durumda. yani yeni patch geldiğinde bir çok oyuncu henüz epik item yapmaya başlamamışken bazıları oyunun keyfini sürmeye devam edecek. ve bir bakacaksın kastığın itemler taşlar vs çöp olmuş. haydi sil baştan... ve yine yeniden biz mor itemleri tamamlayamadan adamlar epikleri fulleyecekler. ardından bir patch daha sil baştan ve bir patch daha yine bir patch yeniden bir patch. yanisi nasıl ki tr serverda 10-15 oyuncu oyun oynuyor gerisi boşluk dolduruyordu şimdi de 40-50 kişi oynuyor gerisi boşluk dolduruyor. ha bu 40-50 kişi içinden sıkılan charını satıp başka oyuna geçer daha evvel olduğu gibi. adam hep kesmekten bıkıyor tabii.

oyunun geneline baktığın zaman; oyuncularla hiç bir bağ kuramayan bir hikaye. sözde oyunumuz bir hikaye etrafında şekilleniyor ama lvl almak için yaptığımız görevlerde item için gittiğimiz adalarda yada ekstralar veren zindanlarda oyun sırasında bize hikayeyi anımsatan hiçbirşey yok. sığ bir döngü içerisinde dediğim gibi 2-3 patchde bir oyuncuların tüm emeklerini sıfırlayarak kendini yenilediğini düşünen bir sistem.

mesela element krallığı; göreceksiniz 1 yada 2 patch sonra tamamen boşalacak ve kimsenin uğramadığı bir yer olacak. daha önce olduğu gibi.
That which does not kill us makes us stronger.
Friedrich Nietzsche
Revenge is tasty!

4

Tuesday, August 19th 2014, 3:22pm

Discotech

Professional

• Send private message

Dediğim gibi burada türklere ve diğer ülkelerdeki oyunculara avantaj sağlamak gibi durum söz konusu değil, Ortak server ve oyuncu kitlesi var etkinlik olacaksa veya indirim bundan herkez faydalanacak.
.

5

Tuesday, August 19th 2014, 6:07pm

evet ortak server kuruldu ama ortak serverda eşit oynayabilmek için eşit şartlar sencede oluşmuş durumda mı mod arkadaşım yani şu anki kri alımı ile ilgili eşitlik var mı ve 2 haftalık geriden gelme için ayna tomarı çıkarıldığını söylüyorsun ama bu sence doğru bir şey mi neden tanesine 35 kri verip onlarcasını alalım bizi geriden başlatan yönetim bunu bu şekilde telafi ettiğini düşünüyor ise gerçekten ne denilebilir bilemiyorum. Adil ve hakkaniyetli bir şeklde hakkımızı nasıl arayabiliriz iyisiyle kötüsüyle uzun zaman geçirip sevdiğimiz bu oyunda nasıl tutunabiliriz bu konuda mod arkadaşlarımız sizlerde farklı bir yol için bizimle veya bizim adımıza yönetimle bir orta yol bulmalısınız diye düşünüyorum çünkü türk oyncuların yokluğunda türk moderatörlerede pek ihtiyaç kalmaz sanıyorum. Umarım farklı bir yol bulunur..

This post has been edited 1 times, last edit by "assassin" (Aug 19th 2014, 6:13pm)

6

Tuesday, August 19th 2014, 6:24pm

Discotech

Professional

• Send private message

Problemlerinizi ilettiğimizi her defasında sizlere hatırlatıyorum, bu konuda bi ortak noktaya varılır veya varılmaz bilemeyiz, bu konuda sizlerden anlayışlı olmanızı ve bu konuyu fazla uzatmamanızı rica ediyorum.
İyi Oyunlar.
.

7

Tuesday, August 19th 2014, 11:10pm

Sayın moderatör burada yazılanları şahsi algılamayın lütfen. Biz oyuncuların iletişim halinde olabildiği oyun yönetimiyle temas halinde olan yalnızca sizler varsınız. O yüzdendir ki burada hakkını arayan ve henüz elde edemeyen insanlara ve dolayısıyla -müşterilerinize- "konuyu daha fazla uzatmayın lütfen" gibi azarlamaya yakın bir hitap şekli kullanmanız ne kadar doğrudur? Burada bahsi geçen durum bariz şekilde bir dengesizliktir. Ve bu konuda oyun oynayanların her daim şikayet etmeye ve haklarını aramaya hakkı vardır. Kestirip atılmış bir cevaptan ziyade gerçekten bizim sorduğumuz soruya olumlu ya da olumsuz bir cevap geldiğinde bu durum kapanacaktır.
Sadece bilginiz olması amacıyla, oyuncuların kullandığı lisandan ötürü o lisanı kullanan ülkeleri baz alarak kişi başına düşen milli gelirlerini not düşüyorum aşağıya. Saygılar.
ABD - 48,147 dolar
Almanya - 44,558 dolar
Franda - 44,401 dolar
İngiltere - 39,604 dolar
Türkiye - 10,576

8

Wednesday, August 20th 2014, 6:42am

Yani 1-2 moderatör arkadaşımızın bu tür cvplar vermesini daha öncede gördüm ben cvp veremeden arkadaş cvp vermiş. Bakın mod ve oyuncu arkadaşlar maksat hep birlikte bu soruna ortak bir dayanışma ve ortak akıl ile çözüm aramak kimseyi küçümsemek hakaret veya insanları örgütlemek felan değil, ortada ciddi anlamda bir eşitsizlik var bu nasıl görmezden gelinebilinir anlayamıyorum. Oyunun global olması bizim en az 2-3 katı daha çok para vermemizi gerektirmez. Gönül verip severek veya bazen kızarakda olsa oynadığımız bu oyundan vazgeçmektense birlik olup bir çare üretelim, ortak bir akıl oluşturalım eğer sizler bu sorunları iletiyorsanız yönetim nasıl oluyorda hiç bir şey yapmıyor. O zaman biz ne düşünelim o vakit, yönetim bize hangi gözle bakıyor bizi ne olarak görüyor düşüncesinden alıkoyamıyor insan kendini

Bakın üstüne basa basa tekrar söylüyorum, oyuncu sayımız ciddi anlamda düştü ve insanlar karakterini satıyor oyuncu kalitesi düşüyor tr deki gibi olacak en azından Türkler için o hale gelecek eğer Türk oyuncularda önemseniyor ise bu konuda bir şeyler yapılmalı..

9

Thursday, September 4th 2014, 8:55am

cihanokr

Beginner

• "cihanokr" has been banned

• Send private message

telafi edilecekmi

merhaba. petch geldiğinden beri akıllara takılan bir şey eminim herkeste takılmıştır, biz 2 hafta geç geldiğimiz için 16 key eksik başlamaış olduk hatta ganimetlerle alınan itemlerden mahrum olmuş olduk bunun telafisi olacakmı kimse çıkıpta bir açıklama yapmıyor yada yapıldıysa ben görmediysem bi link yollayabilirmisiniz 2 hafta az gibi bir süre görünüyor ama millet 2 haftada 5 epik basıyor düşünmek lazım.

10

Thursday, September 4th 2014, 9:01am

Discotech

Professional

• Send private message

merhaba. petch geldiğinden beri akıllara takılan bir şey eminim herkeste takılmıştır, biz 2 hafta geç geldiğimiz için 16 key eksik başlamaış olduk hatta ganimetlerle alınan itemlerden mahrum olmuş olduk bunun telafisi olacakmı kimse çıkıpta bir açıklama yapmıyor yada yapıldıysa ben görmediysem bi link yollayabilirmisiniz 2 hafta az gibi bir süre görünüyor ama millet 2 haftada 5 epik basıyor düşünmek lazım.
Konu ilgili bölüme taşındı.
.

11

Thursday, September 4th 2014, 9:13am

bunların tamamı anlaşılır şeylerde şu kur sistemini anlamak güç. neden sisteme yeni giren kristal kurlara etki etmiyor? komik bi durum bu

kurların sürekli yukarı baskılandığını -bu sistem olduğu sürecede böyle devam edeceğini- biliyosunuz dimi?

haliyle güçlü karakter yaratmak oldukça zorlaşıcak ve nadir nesne fiyatları böyle olduğu sürecede kopmalar devam edicek. hali hazırda kristal zengini olanlar kalıcak oyunda onlarda çoktan para harcamayı bırakmış durumdalar...

akıllı işi diil yani yapılanlar...

güç bakımından bırakın farkın kapanması yada dengeli kalmasını farkın açılmasını destekleyen bi sistem mevcut. böyle olduğu sürece kaybeden hep oyun olacaktır...
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

This post has been edited 1 times, last edit by "WhackyWhacker" (Sep 4th 2014, 9:19am)

12

Thursday, September 4th 2014, 11:43am

bunların tamamı anlaşılır şeylerde şu kur sistemini anlamak güç. neden sisteme yeni giren kristal kurlara etki etmiyor? komik bi durum bu

kurların sürekli yukarı baskılandığını -bu sistem olduğu sürecede böyle devam edeceğini- biliyosunuz dimi?

haliyle güçlü karakter yaratmak oldukça zorlaşıcak ve nadir nesne fiyatları böyle olduğu sürecede kopmalar devam edicek. hali hazırda kristal zengini olanlar kalıcak oyunda onlarda çoktan para harcamayı bırakmış durumdalar...

akıllı işi diil yani yapılanlar...

güç bakımından bırakın farkın kapanması yada dengeli kalmasını farkın açılmasını destekleyen bi sistem mevcut. böyle olduğu sürece kaybeden hep oyun olacaktır...
yanlissin kaybeden oyuncu olmaz kaybeden parasiz oyuncular olur
avrupadaki oyuncularin gelir seviyesi ile buradakiler arasinda ucurm var birde 2 hafta gec baslamanin eksisi varken ve bu olay telafi edilecegi söylendi ama her zamanki gibi unutuldu gitti
yeni oyuncu gelmiyor hic zaten türkiyeden yeni oyuncu gelmez artik buraya tas item para eskisi gibi degil avrupadakilerde zaten oyuncu azligindan SIKINTILI
türk oyuncu olmadiginin örnegi : dün face sayfalarindan bir duyuru yapilmis yeni cun magarasi ile ilgili 200 begeni gelirse 2x verecegiz demisler!!!!! 200 begeni ne la ki onu en dandik oyunun sayfasi bile 1 saatte aliyor bakiniz 2 eylülde konu paylasiliyor ama 77 begeni almis

https://www.facebook.com/AllodsTR/photos…0853658/?type=1

ve yönetimdekiler halen oyuncu SIKINTISI yok demekten SIKILMADILAR

nerde bu oyuncular arkadaslar hepsi astrale giderken gemidenmi düstüler yoksa ?????

13

Thursday, September 4th 2014, 12:07pm

kaybeden oyuncu olur demedim "OYUN" olur dedim zaten ;)
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

14

Thursday, September 4th 2014, 12:51pm

bizler burada bunları sadece biz bize konuşuyoruz sanki arkadaşlar, bu sorun değişmeyecek gibi veya umursanmıyor gibi konuyu açan arkadaş ortak akıldan bahsetmiş fakat bizimle birlikte çözüm üretmeye değilde bizleri geçiştirir şekilde konuşan moderatör arkadaşlara sahibiz gibi görünüyor bu durumda gerçekten de öyle veya böyle bu oyunda ki Türkler yavaş yavaş bitecek..

15

Thursday, September 4th 2014, 12:54pm

Pagandum

Beginner

Occupation: Muhasebe

• Send private message

evet arkaadaslar ayna tomarı geldı ama o mora kadar basabılıyorsun adamlar moru yaptılar onunla sonra turuncu sektor ıcın bug buldular ve ıtemlerı orda patlatmaya basladılar benle aynı statlı adam veya benden dusuk statlı adamı bır gordum benı gecmıs gıtmıs uzerını full turuncu yapmak la kalmamıs epık ıtemlerdende yapmıs yönetım bunları banlayacaktı ama hala bır gelısme yok ayrıca ben 8 anahtar ıle hafta 1 turuncu ıtemı zor yaparken adamlar 2-3 epık yapıyorlar farklı adamlardan bahsetmıyorum bu konuya dıkkatınızı cekeyım hemen kabaca bır hesaplama yapayım sıze daha ıyı anlarsınız turuncu ıteme turuncu basmak 2 kusur aatıyor amalgamla hadı arsenıkle 5 atsa 20 ıtem olur 2x atarsa her bastıgında mumkun degıl cocukken bal kupune dusmesı lazım hadı oldu dıyelım 10 ıtem olur bu adamın 3 ıtem epıkledıgıne sahıt oldum 30 ıtem yapar demekkı 32 sandıktan bu adama hep ıse yarar ıtem ve sınırsız arsenıkle basıyorkı bu kadar epık yapabılıyorlar

16

Thursday, September 4th 2014, 1:01pm

Koyun can derdinde kasap et derdinde desem uygun olur mu şimdi pagandum arkadaşım.. ? Biz oyunun temelinden kaynaklanan yanlış için birlikte bir ortak akıl ile çözüm üretmeyi konuşuyoruz, sen bugdan faydalanan veya itemde seni geçenleri felan söylüyorsun.. bu konuya ilgisiz kalmayalım diye düşünüyorum mod arkadaşlar bu kadar sessiz veya baştan savma hareket etmeyin diyorum, biz Türklerin bu oyundaki sonu uzak değil diyorum ve iyi günler diliyorum..

17

Thursday, September 4th 2014, 1:04pm

Pagandum

Beginner

Occupation: Muhasebe

• Send private message

kardesım bu benım dedıgımde onemsız bır konumu sence sen ne kadar harcarsan harca adamlar bugla bırseyler yapıyorlar bır yerlere gelıyorlar ve 2 haftadır hala bır yaptırım gormedım bır dunya ınsanda yapıyor onları banlarlarsa zaten oyuncu kalmaz dert etme sen ozaman oyuncu cekmek ıcın belkı ucuzlatırlar sende rahat rahat oynarsın :D

18

Thursday, September 4th 2014, 1:05pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Oyunda TÜRK kalmadı denilecek kadar azaldı bu sorun oyunun başında çalışan türk temsilcilerininde sonu demektir acil çözüm bulmaları gerekiyor.

19

Thursday, September 4th 2014, 1:07pm

Prosatanus

Beginner

Occupation: Fotograf, Gida

• Send private message

Arkadaslar oyun son birlesmeden sonra gercekten pahali bir zevk haline geldi fakat ingiltere Amerika Türkiye arasindaki gelir seviyesini ha bire konu ederek pek bir yere varilacagini düsünmüyorum.Kendi ülkemizdeki iki mahalle arasindaki gelir farki bu kadar fazlayken sürekli bunu yazmak cok sacma.Sadece gec baslamamizdan dolayi eksik aldigimiz anahtar ve ganimetler 2-3 haftaya yayilarak Tr serverdan gelen arkadaslara verilirse bu en azindan olumlu bir adim olucak.Her pagede itemler taslar cöp olur bu oyunun tikanmamasi sürekli bir cekisme olmasi icin gerekli bir düzendir.2 hafta erken baslayan taraf item olarak önde olan taraf Tr serverdaki oyuncular olsaydi eminimki cogumuz sikayetci olan avrupa serverindaki arkadaslar icin "Ayna ile bassinlar bizim itemler gelistiktin sonra geldi biz faydalanamadik yetistiler iste" seklinde yorumlar yazardik.35 kristal gibi bir fiyati oldugundan ve yesil itemler 2-3 basista maviye gectiginden yetismek o kadarda zor degil.Kanli vahsi gibi yerlere hala daha yesil item, mavi, yesil item tasi ve tütsü basmadan giren(bedava oldugu halde) oyuncu arkadaslarin sayisi cok.
Sipral Coma

20

Thursday, September 4th 2014, 2:21pm

Koyun can derdinde kasap et derdinde desem uygun olur mu şimdi pagandum arkadaşım.. ? Biz oyunun temelinden kaynaklanan yanlış için birlikte bir ortak akıl ile çözüm üretmeyi konuşuyoruz, sen bugdan faydalanan veya itemde seni geçenleri felan söylüyorsun.. bu konuya ilgisiz kalmayalım diye düşünüyorum mod arkadaşlar bu kadar sessiz veya baştan savma hareket etmeyin diyorum, biz Türklerin bu oyundaki sonu uzak değil diyorum ve iyi günler diliyorum..
demekki kardeşim bugu sende kullanmışşın zoruna gidiyor pagandum arkdaşımızın söyledikleri doğur yarası olan gocunur noldu 2 cümle bi şey yazıldı diye kasap et muhabbetine giridn güzel kardeşim demekki sende bu acıktan faydalandın er veya geç cezanızın verilmesi dileğyi ile
Nellix

Rate this thread