You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, September 21st 2014, 11:51am

Kur fiyatları..

Arkadaşlar kurlar uçtu yine Türklerin oyunu bırakma zamanı geldi geliyor yazık emeklerimize, zamanımıza ve bu güzel oyuna..
Lütfen artık bir çözüm bulunsun bu duruma, halen oyunu yabancılardan 2-3 kat pahalıya oynuyoruz ve şimdi kurlarda uçtu % 35 daha çok zaman ve emek gerekiyor şu anda gold kasmak için...

This post has been edited 1 times, last edit by "bartuc666" (Sep 21st 2014, 1:25pm)

2

Sunday, September 21st 2014, 12:44pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Seninde dedigin gibi böyle güzel bir oyuna yazık oldu. :S

3

Sunday, September 21st 2014, 2:36pm

Gündeme çok getirmiştim belki bi umut türklere yardımcı olurlar diye ama olmadı bende oyunu bıraktım farkındaysanız benim gibi birkaç arkadaşta böyle sürekli dile getiriyordu ama galiba onlarda bıraktılar türk kalmadı oyunda bu durum düzelenene kadar birçok oyuncu oyuna geri

4

Sunday, September 21st 2014, 2:39pm

5

Sunday, September 21st 2014, 2:43pm

oyunun otoamtik dengesi bu kader kartı geldiği zaman millet elindeki goldları bozdurdu otomatik olarak kur da artacak. yani bu ototmatik oyunun sistemi bunda yapılacak pek bir şey yok.
Nellix

6

Sunday, September 21st 2014, 2:46pm

MUSALLAT

Trainee

Occupation: zar ustası

• Send private message

herseyı anlıyorum ıyı guzel demıssınız dogrudur kurlar ucuk hersey pahalıda eterden ordan burdan kasdınız goldlarla 11 tas basdınızdan hıc bahsetmıyosunuz arkadas...bıraz gercekci olun hep bana derseniz olmaz oyun aldıgı kadarda veriyo.

7

Sunday, September 21st 2014, 2:47pm

Jacksperow

Beginner

• Send private message

bana kalırsa oyunu bırakanlar için oyun bitmiştir oyun hale iyi durumda:

8

Sunday, September 21st 2014, 3:09pm

burda yazılan gidiyoz bitti ayrılıyoz diyip de halen oynamak farkli bir durumdur bana gore burda yazanlarla oyundakiler uyusmamaktadır:)
bu icinde bir iş var gibi olmus durumunuz

9

Monday, September 22nd 2014, 10:40am

oyunun otomatik sistemi falan yalan bunlar... olay şudur; bir şey ne kadar çoğalıyosa değeri o kadar azalır.

sisteme yeni giren kristalin kurlara etkisi 0. yani serbest kur sistemi doğal açıdan bu şekilde çalışmaz. olması gereken; piyasada kristal arttığı için yeni gelen kristalin kurları aşşağı çekmesi gerekir... bu olmayınca kurların yukarı gitmesi kaçınılmaz...

oyun aldığı kadar veriyo falan bunlarda yalan... kurlar tırmandıkça bunu tölare edicek bi sistem mevcut diil.

herkes biliyo kurlar hiç bi zaman aşşağı inmicek çünkü sistem bunu desteklemiyor. hatta her patch gold kasma olayı dahada zorlaştırılıyor ve kristalle gelişim olayı kolaylaştırılıyor. sonuç olarak kristale çevrilebilecek yani kurları yükselticek gold azaltılsada, kurları düşürücek kristal bozdurma sebepleri tamamen ortadan kaldırılıyor, haliyle olan goldda kristale dönüyor. kristale dayalı gelişimde kısa vadede daha çok kristal yüklemesi getiriyor. bu yüklemelerde kurları aşşağı çekmiyor. bu şekilde kurları yukarı baskılayan oyunu oynanmaz hale getiren sonsuz gibi görünen bi sarmal oluşuyor.

reel hayatta bu çeşit bi despot sömürü sistemi çalışabilir. çünkü insanlar yaşamlarını idame ettirmek zorundalar. ama oyunu oynamak zorunda diiller. kaçınılmaz olarak oyuncu kaybetmeye devam ediliyor. zamanla gelişmeye çalışanlar tek tek oyunu bırakmaya devam edicektir. çok uzun sürmez kristal zulalamış, para harcamayı çok öncesinde bırakmış sayılı oyuncu + kostüm peşinde koşan (Edit) dışında pek oyuncu kalmicaktır...

arkadaş gidiyoz diip oynamaktan bahsetmiş. serverın birleşmesinin ilk günlerinde yoktu sanırım. aktif oyuncu sayısı hali hazırda %30-40lara düşmüş durumda nerdeyse.gittikçede azalıcaktır.
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (Sep 22nd 2014, 10:54am)

10

Monday, September 22nd 2014, 6:35pm

Zaten biz türkler hep bunun için adam olamayız muhabbetini yapıyoruz oyunda çünkü birlik olamıyoruz birbirimizi destekleyemiyoruz.. adamlar oyunu birleşmeden önce bırakmış geri dönsünler diye taşlarını 13-12 lere çekmişler yabancılar anlatıyor ts de bunu ve yabancılardan 2-3 kat daha pahalıya oynuyoruz , bizi hiç umursamayan bir yönetimle.. Siz halen yok iyi durumda, yok bilmem verdiği kadar alıyor oyunu bu kadar desteklediğimiz için ve birlik olamadığımız için kaybetmeyi hak ediyoruz ve oyunda ki türklerin sonuna çokkk az kaldı bence bu fiyatlarla..

11

Monday, September 22nd 2014, 6:48pm

Kalioras

Trainee

• Send private message

4 k Goldu krıstalı cevırırken cıkan ılk kader kartında ejderha cıkarken hıc yazan yok. elındekı goldu krıye cevırınce neden kur fıyatları yuksek denılıyor. ayrıca oyunda gunluk 4 k goldu kasmak bence o kadar da zor degıl. oyunda aylık en kotu 100 k gold cok rahat kasılıyor.labırent ve vahsı tıklansa yeterlı . kur dusuk ıken kasılan paraların fazla oldugundan bahseden olmadı sımdı gold kalmayınca neden kur yuksek denılıyor. BİRAZ DA OZ ELESTIRI LUTFEN !

12

Monday, September 22nd 2014, 6:49pm

Jacksperow

Beginner

• Send private message

kur fiyatları inmicek herkes oyunu bırakıcak dıyorsun kı zaten sen bırakmıssın oynayan ınsanlar ve keyıflı bı oyun ben zanetmıyorum bu kur yuzunden oyuncuların azalacağını daha öncede çıkmıstı kur tekrar asağıya indi oyunun güzel taraflarını görmek yerıne hep kendı kötumser tarafından bakıyorsun iyi akşamlar

13

Monday, September 22nd 2014, 7:01pm

Türk olarak Birlikte hareket MALESEF edemiyoruz. En basit örnegi Sağlam türk oyuncuları olmasına karşın sağlam bir türk birligimiz yok bu en basit örnegidir.

14

Tuesday, September 23rd 2014, 10:38am

Konu neden açılmış belli konuyla alakası olmayan konudan rahatsızlığı, sıkıntısı olmayan arkadaşlar yorum yapmanızı gerektiren bir durum yok. Bu kadar memnunsanız oyundan, kurlardan ve yabancıların 2-3 katı fazla para vererek oynamaktan memnuniyet duygusu ile oynayın burada yorum yapmanızı gerektiren bir durum yok ki. Ben ve benim gibi konudan rahatsızlık duyanlar adına açılmış bir konu.. ( öz eleştiri diyen çocuklar var halen yazıkk bu güzelim oyunu böyle çoluk çocuğa bırakmak zorunda kalıp gitti insanlar ama herkez daha iyi fark edecek yakında oyun ne durumda..)

15

Thursday, September 25th 2014, 8:00am

waqee

Trainee

• Send private message

şu an zaten tr nin son günlerine doğru bi gidiş var o günlere vardıkmı gezegenler arası swler birleştirilir sanırım.
:thumbup: