You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, October 13th 2014, 4:30am

CaptainMami

Beginner

• "CaptainMami" started this thread

• Send private message

Oyun Oynanacak Durumda mı?

Merhaba arkadaşlar. Oyunun son durumu nasıl? Oynanabilir gibi mi? Oyun pahalılaştı mı ne oldu? Uzun zamandır oyundayım ancak karaktere item yapmak istemedim. Ne zaman birisini denetlesem 13 taşlı, 11 taşlı adamlar çıkıyor karşıma. Benim taş seviyem 7 ile 5 arası ve Düzey 5. Aynı item seviyesinde dahi olsak adam bana tek atacak. 13 yaşlı olduğunu varsaysak adamın benden %60 daha fazla damage'i var. Sizce benim seviyemde veya daha düşük bir oyuncu oyunda PvP yönünden zevk alabilir mi yoksa artık biz de çekip gidelim mi?

2

Monday, October 13th 2014, 9:22am

Merhaba arkadaşlar. Oyunun son durumu nasıl? Oynanabilir gibi mi? Oyun pahalılaştı mı ne oldu? Uzun zamandır oyundayım ancak karaktere item yapmak istemedim. Ne zaman birisini denetlesem 13 taşlı, 11 taşlı adamlar çıkıyor karşıma. Benim taş seviyem 7 ile 5 arası ve Düzey 5. Aynı item seviyesinde dahi olsak adam bana tek atacak. 13 yaşlı olduğunu varsaysak adamın benden %60 daha fazla damage'i var. Sizce benim seviyemde veya daha düşük bir oyuncu oyunda PvP yönünden zevk alabilir mi yoksa artık biz de çekip gidelim mi?

Selamlar. İyi Forumlar...

Öncelikle şunu belirtmek isterim oyunda bulunan kanlı vadi, vahşi çiftlik, ölüm arenası, eğitim kampı, goblinbol vb. gibi alanlarda artık para kasmak daha kolay ve bu etkinliklerin çoğunda 1 sefere mahsus 2x etkinliği var ve birleşmeden önceki gibi vahşi çiftlik çeksin diye 3 saat bekleme yok. Oyuncu sayıcı çok, ayrıca taş konusunu biraz abartmışsınız ve birazda oyunculuğa bakıyor pvp tabi ki önemli ama her şey değil....

Kafanıza takılan bir şey olursa buradayım..

İyi Eğlenceler...

3

Monday, October 13th 2014, 9:55am

Sana katılmıyorum adamın 12/13 taşla verdigi zarar ile benim 8/9 taşımla vermiş oldugum zarar aynımı ? Bunun neresinde oyunculuk önplana çıkacak istisnalar olabilir tabi genel olarak konuşuyorum.

4

Monday, October 13th 2014, 10:13am

Sana katılmıyorum adamın 12/13 taşla verdigi zarar ile benim 8/9 taşımla vermiş oldugum zarar aynımı ? Bunun neresinde oyunculuk önplana çıkacak istisnalar olabilir tabi genel olarak konuşuyorum.

Selamlar...

Tabiki fark yaratacaktır. Runelerin katmış olduğu değeri anlatmama gerek yok tüm oyuncular bunun farkında ama şunu anlatmak istedim oyundaki etkinliklere biraz zaman ayırarak taş basabiliriz kaldı ki bende bu oyunda aktif olarak oynuyorum ve 11 taşım yok gayet te keyif alıyorum.

İyi Forumlar

5

Monday, October 13th 2014, 1:39pm

çok özür dilerim ama paraya dayalı bir oyunda playerlıktan bahsedilemez

6

Monday, October 13th 2014, 3:01pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Her oyunda para harcaman gerekiyor bedava bir oyun ben bugüne kadar görmedim, Herzaman 2 seçenek vardır nadir nesne ürünlerini kullanırsan hızlı, kullanmaz zamanla yapayım dersen yavaş gelişirsin ;)
.

7

Monday, October 13th 2014, 3:25pm

Parayı eşit koşullarda yatırmak olsa kimsenin sesi çıkmaz kur fiyatları ortada
yabancılarla bizim oyunu oynama maliyetimizde aynı deil .

8

Monday, October 13th 2014, 3:27pm

CaptainMami

Beginner

• Send private message

Her oyunda para harcaman gerekiyor bedava bir oyun ben bugüne kadar görmedim, Herzaman 2 seçenek vardır nadir nesne ürünlerini kullanırsan hızlı, kullanmaz zamanla yapayım dersen yavaş gelişirsin ;)

İlk olarak verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Dediğim gibi oyunu oynamaya devam ediyorum, temel değişiklikleri biliyorum. Benim sorum bir karakteri geliştirirsem ileride nasıl şeyler yaşayacağım yönündeydi. Kanlı Vadi'ye Vahşi Çiftlik'e girmek problem olmasa bile oraya girip tek yemek problem olacaktır. Ayrıca iyi para verse bile 100 kristal 8k gold olduğu sürece ne kadar taş basabiliriz bilmiyorum. Oyunda kasılma aşaması da zorlaştırılmış. Mobların zorlaştırılması gerekiyordu o konuda problem yok ancak görevlerin verdiği exp o kadar düşük ki bazı seviyelerde cilt veya event olduğu halde seviye atlayamıyorsunuz. Eskiden ucuz olan her şey 8-10 katı fiyatına çıkmış durumda. 60. seviyeye ulaştırdığım karakterimi ulu yapmak için çok yüksek bir meblağ ödemem gerekiyor. Ayrıca ciltler, potlar gibi temel nesnelere de çok fazla zam geldi. Taş basma konusuna değinmiyorum bile. Ayrıca oyunu sizler gibi 3 senedir oynamaktayım. Para vermeden gelişme devrinin 2012'nin ortasından -hatta daha geri bir tarihten- önce bittiğini biliyorum. Objektif olmanız gerekirse nasıl bir yorum yaparsınız?

9

Tuesday, October 14th 2014, 8:04am

suan türkiye icin diyorum oyun oynanacak durumda degil
tas basmak cok asiri pahali kristal desen zaten avrupadaki oyuncular ile aramizda ucurum var
dedigin gibi bazi seviyelerde cilt basmak zorundasin cünki görevlerin verdigi exp yetmiyor
1 tecrübe cildi 60 kristal ( 30 da olabilir aktif olmadigim icin emin degilim ) kur suanda 82 gold civarinda
60x82= 4.920 gold ediyor (30x82=2.460 gold) düsük lvl bir oyuncu icinde yüksel lvl olan bir oyuncu icinde asiri pahali bir durum bu cogu lvlde tek cild yetmiyor hepimiz bunu biliyoruz yani oyun oynanacak durumda degil
karakterler arasindaki dengesizligi saymiyorum bile Türkiye zamanindada vardi halen var bir türlü giderilmedi bu dengesizlik birde buna 13 tasli oyuncular eklendimi 3 yüz 5 yüz
tas önemli degil diyenler olmus 13 tasli bir büyücü var karsinda benim taslarim 8 adam bir buzdan kuyruklu yildiz atiyor sansa kritik geliyor ve tek yiyorsun oyunculuk nerede kaldi istedigin kadar oyuncu ol bazi karakterlerdeki asiri dps ve tas bislecince senin oyunculugun 3 planda kaliyor
sans stati eskisi gibi degil standart olarak %5 veriyor ama bazi karakterlerde gelisim ile bunu artiriyorsun ee nerde kaldi esitlik? sonra esans ejder itemi bile alsam onunla aramdaki %9 luk farki kapatamiyorum
sonra binek devin cekici var bende 11 seviyede hiz 15 olmuyor sonuc itibari ile bir mekanik bir binek ama kader kartinden gelen dandik bir kedi benim binegimi 4 seviyesinde geride birakiyor 8| ?(

karar senin oyuncular arasi para gücü ( gelir seviyesi olarak ) karakterler arasi esitsizlik yöneticilerin kafasina göre hesap kapatmalari ve oyun icindeki herseyin asiri pahali olmasini göz önüne al ve benim param cok dersen oyunda bir sey yaparsin

10

Tuesday, October 14th 2014, 8:33am

CaptainMami

Beginner

• Send private message

suan türkiye icin diyorum oyun oynanacak durumda degil
tas basmak cok asiri pahali kristal desen zaten avrupadaki oyuncular ile aramizda ucurum var
dedigin gibi bazi seviyelerde cilt basmak zorundasin cünki görevlerin verdigi exp yetmiyor
1 tecrübe cildi 60 kristal ( 30 da olabilir aktif olmadigim icin emin degilim ) kur suanda 82 gold civarinda
60x82= 4.920 gold ediyor (30x82=2.460 gold) düsük lvl bir oyuncu icinde yüksel lvl olan bir oyuncu icinde asiri pahali bir durum bu cogu lvlde tek cild yetmiyor hepimiz bunu biliyoruz yani oyun oynanacak durumda degil
karakterler arasindaki dengesizligi saymiyorum bile Türkiye zamanindada vardi halen var bir türlü giderilmedi bu dengesizlik birde buna 13 tasli oyuncular eklendimi 3 yüz 5 yüz
tas önemli degil diyenler olmus 13 tasli bir büyücü var karsinda benim taslarim 8 adam bir buzdan kuyruklu yildiz atiyor sansa kritik geliyor ve tek yiyorsun oyunculuk nerede kaldi istedigin kadar oyuncu ol bazi karakterlerdeki asiri dps ve tas bislecince senin oyunculugun 3 planda kaliyor
sans stati eskisi gibi degil standart olarak %5 veriyor ama bazi karakterlerde gelisim ile bunu artiriyorsun ee nerde kaldi esitlik? sonra esans ejder itemi bile alsam onunla aramdaki %9 luk farki kapatamiyorum
sonra binek devin cekici var bende 11 seviyede hiz 15 olmuyor sonuc itibari ile bir mekanik bir binek ama kader kartinden gelen dandik bir kedi benim binegimi 4 seviyesinde geride birakiyor 8| ?(

karar senin oyuncular arasi para gücü ( gelir seviyesi olarak ) karakterler arasi esitsizlik yöneticilerin kafasina göre hesap kapatmalari ve oyun icindeki herseyin asiri pahali olmasini göz önüne al ve benim param cok dersen oyunda bir sey yaparsin

Dediğin gibi galiba, oynanacak durumda değil. Eskiden de PvP yapmıyordum, karakter kasmaktan zevk alıyorum, oyunun kasılma aşaması çok hoşuma gidiyordu hala da gidiyor. Ancak bunun kadar basit bir zevki bile elimizden aldılar. Karakterimi 60. seviyeye ulaştırdıktan sonra 2500 kristal vermem gerekiyor ki ulu yapayım veya tekrar uğraşacağım. Kur oldu 85 gold. Eskiden iyi sayılabilecek taşlarımın, düzeyimin artık değeri yok. 13 taşlı bir ozanın kantatına ölmektense oynamamak daha iyi sanırım. Bir karakteri geliştirseniz 1 sene sonra gelecek güncelleme ile ne kadar düşürülür Allah bilir. Kredi kartı ile alışveriş yapmıyorum, E-pin sistemi de yok, olsa bile Euro hesabından olduğu için 1-2 TL sitenin kazığı olacak bize. Yine 100 kristali 5 TL'ye alırız artık. Umarım bir gün şu oyun düzelecek ve ucuzlayacak. 4. senesi neredeyse hala bunu bekliyoruz.

11

Tuesday, October 14th 2014, 12:06pm

yani ben ilk 60 lvl güncellemesi geldi o zaman kadar oyuna 5 ay ara verdim bu güncelleme ile birlikte belki dönerim eski arkadaslarim ile oyunda oluruz dedim ama öyle bir sey yok bütün NND ürünleri 3 kat artmis tas basmak ucuzlayacak dediler kristal olarak ucuzlamis ama altin tozu fena abartilmis sonra aldigimiz kristal zaten türkiye ye göre cok pahali nerde kaldi oyun adaleti
önceden kasarak bir sey yapiliyordu ben taslarimi düzeyimi vs bir takim seyleri ( küpe gelisim asamasi yani mahfaza ) hep kasitigim para ile yaptim ama simdi kasmak imkansiz gibi yani kasarak yapmak imkansiz gibi gold kasiliyor ama kur yüzünden altin tozu yüzünden item ve tas baskam yüzünden gold kalmiyor müzayedeye bakiyorum arada bir alinacak seyler artik 80 k goldan basliyor bunlar nasil alinacak adamlar € ile aliyorlar her seyi maddi durumlari farkli istedikleri gibi piyasayi kontrol ediyorlar bizde oyun oynayacagiz dye bekliyoruz...

12

Tuesday, October 14th 2014, 1:30pm

Assembly

Beginner

Occupation: Yazılım

• Send private message

Sunucular birleşmeden önce 6 adet 13 taşın maliyeti 16 000 tl civarındaydı, şimdi ise 40 000 tl civarında. Sunucular birleşmeden önce yabancı server deki topluluklara bu taşlar nerdeyse hediye düzeyinde verilmiştir. Türk sunucusunda bu şekilde bir etkinlik düzenlenmemiştir. Her yamada zırt pırt karakterlerle oynuyorsunuz. Daha yazılacak okadar çok şey var ki...
The Lord Of The Rings

13

Tuesday, October 14th 2014, 2:04pm

oyun altın çağını yaşıyor araplarında gelmesiyle artık bi vahşi kanlıda ortalama 7 8 30k stat altı adamımız var
ölüm arenasını eskiden haftada 1 2 kazanırken şu an 2 haftadır galibiyetim yok
oyundan para kasılması olayına hak verıyorum her gun 10 saat online olan ben oyundan haftada 20 30 k para kasıyorum oda sadece 1 item basma işlemiyle yok oluveriyor
çantamda tr de onlarca kader kartı esansı olurdu şu an kader kartı etkınlıgı bildiğin zarar etmişim 2 3 k kri gitti esans yok bi ejder almışım onlarcada yeşil kostüm
daha cok şey varda ayrıntıya girmiyeyim
Selamlar...

Evet bazı bilgiler vermişsiniz lakin eksik olmuş.Öncelikle bir epik item basma maliyeti tahminen 50 k gold bunu düzelteyim ve 10 saat onlıne olduğunuzda 30 k gold kastığınızı belirtmişsiniz bu malesef gerçeği yansıtmıyor haftalık 3 yağma hakkını kolay seçeneğinde kullanmış olsanız bile 10k gold garanti, tabiki bunun ölüm arenası , kızıl burcu vahşi çiftliği vs etkinlikleri ve bu etkinliklerin bir kısmında 2x özelliği var ayrıca amalgam görevleri eter vs. para kasma yöntemleri bulunmakta.Kader kartı ile ilgili düşünceleriniz yönetime iletilmişti.Yorumlarınız tabiki önemli ama birazda gerçeği yansıtıyor olursa daha değerli olur..
Düşünceleriniz için teşekkürler.İyi Forumlar

14

Tuesday, October 14th 2014, 2:28pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Buna benzer defalarca konu açıldı SONUÇ :?: :?: :?:

15

Tuesday, October 14th 2014, 4:06pm

oyun altın çağını yaşıyor araplarında gelmesiyle artık bi vahşi kanlıda ortalama 7 8 30k stat altı adamımız var
ölüm arenasını eskiden haftada 1 2 kazanırken şu an 2 haftadır galibiyetim yok
oyundan para kasılması olayına hak verıyorum her gun 10 saat online olan ben oyundan haftada 20 30 k para kasıyorum oda sadece 1 item basma işlemiyle yok oluveriyor
çantamda tr de onlarca kader kartı esansı olurdu şu an kader kartı etkınlıgı bildiğin zarar etmişim 2 3 k kri gitti esans yok bi ejder almışım onlarcada yeşil kostüm
daha cok şey varda ayrıntıya girmiyeyim
Selamlar...

Evet bazı bilgiler vermişsiniz lakin eksik olmuş.Öncelikle bir epik item basma maliyeti tahminen 50 k gold bunu düzelteyim ve 10 saat onlıne olduğunuzda 30 k gold kastığınızı belirtmişsiniz bu malesef gerçeği yansıtmıyor haftalık 3 yağma hakkını kolay seçeneğinde kullanmış olsanız bile 10k gold garanti, tabiki bunun ölüm arenası , kızıl burcu vahşi çiftliği vs etkinlikleri ve bu etkinliklerin bir kısmında 2x özelliği var ayrıca amalgam görevleri eter vs. para kasma yöntemleri bulunmakta.Kader kartı ile ilgili düşünceleriniz yönetime iletilmişti.Yorumlarınız tabiki önemli ama birazda gerçeği yansıtıyor olursa daha değerli olur..
Düşünceleriniz için teşekkürler.İyi Forumlar

güzel hoş demişsinizde birincisi labirentten ada geliştirilir sadece ölücüler gold kasar ha golda gittin diyelim karsına 100 goldda çıkıyor 500 goldda bu mu gold ikincisi sen ittifak tarafında kanlı vahşi girmemişsin hiç galiba yada arena kızıl oralarda goldu imparator kasıyor tek tarafa çalışıyor oralar eter dersen etere sağlam gemi ve tayfa gerek ve oyunda hiç bir şey yapmayıp sadece saatlerce eter kasman amalgam görevi desen gold kazandırıyor diyen emeğe gore yalan soyler yani gerçekleri anlatın derken hangı gerçekten bahsediyorsun çözemedim

ayrıca kader kartını ilettik diyorsun bu güne kadar iletipte neyi daha pozitif duruma getirdiginizide yazarsan seviniriz hani böyle kötüydü biz ilettik şöyle düzelttiler gibi.?

This post has been edited 2 times, last edit by "Otoman_Boy" (Oct 14th 2014, 4:13pm)

16

Tuesday, October 14th 2014, 4:59pm

güzel hoş demişsinizde birincisi labirentten ada geliştirilir sadece ölücüler gold kasar ha golda gittin diyelim karsına 100 goldda çıkıyor 500 goldda bu mu gold ikincisi sen ittifak tarafında kanlı vahşi girmemişsin hiç galiba yada arena kızıl oralarda goldu imparator kasıyor tek tarafa çalışıyor oralar eter dersen etere sağlam gemi ve tayfa gerek ve oyunda hiç bir şey yapmayıp sadece saatlerce eter kasman amalgam görevi desen gold kazandırıyor diyen emeğe gore yalan soyler yani gerçekleri anlatın derken hangı gerçekten bahsediyorsun çözemedim
ayrıca kader kartını ilettik diyorsun bu güne kadar iletipte neyi daha pozitif duruma getirdiginizide yazarsan seviniriz hani böyle kötüydü biz ilettik şöyle düzelttiler gibi.?
Ben size ''sen'' diye hitap ederek nezaketsizlik yapmayacağım...Yağma pachinden beri her hafta yağma girerim hiç 100 goldluk yağma girdiğimi hatırlamıyorum, şu an ki durumda bile en kolay olan adalar 2.500 gold veriyor.Ayrıca ben ittifak tarafın oyuncusuyum biraz online olmuş olsaydınız muhtemelen beni oyunda görürdünüz.Lakin şunu anladım sayın Ottoman Boy sizin anlayamayacağınız gerçekleri anlatıyorum!!! Çünkü yaptığınız yorumlar malesef sabit kalıplar içerisinde.Düşünceleriniz için teşekkürler..
İyi Forumlar...

17

Tuesday, October 14th 2014, 8:57pm

CaptainMami

Beginner

• Send private message

Konuşulan mevzuların benim sorumun dışına çıkması açıkçası beni üzdü. Hele de bunu moderatörlerin polemik olarak devam ettirmesi ayrı bir olay olmuş. Her neyse, benim sorum moderatörlere olsun. Yakın zamanda biz de diğer topluluklar gibi oyuna eşit seviyede para yatırabilecek miyiz? 1 TL'nin 100kristal olmasından bahsediyorum. Ben de sizin yaptığınız işi yaptım ve yönetimin tarafı tutulmadığında nasıl bir tepki alındığını biliyorum. Ancak burada objektif olmanızı istemekteyim. 85 gold kristal kuru ile ben istediğim kadar para kasayım yine de taş basabilecek miyim? Bassam bile itemlerimi geliştirmeye param yetecek mi? En önemlisi dediğim gibi kristalin ucuzlatılmasıyla ilgili bir değişiklik gündemde mi?

18

Wednesday, October 15th 2014, 7:37am

oyun oynanabilir durumda mı evet seçtiğin karakter oyunculuğun iyi ise keyif alabilirsin. tabi bir 13 taş yapmak kolay değiil. 5 bin tl harcayıp bir adet 13 taşın olabilir. bu bakımdan 13 taşlı oyuncuların seviyesine gelmek sadece oyundan gold kasarak çok zor.

oyun genel olarak pahalı item geliştirmek olsun mahfazalar olsun genel olarak nesne market fiyatları pahalı. yine de oyun içerisinde önceye nazaran gold elde edebileceğin alanlar genişletilmiş durumda. pvp seviyorsan tüm karşılaşmalar sana amalgam ve altın sembölü olarak geri dönüşü oluyor.

pvp sevmiyorsan al rihatta tek başına ya da grupla refraktör kasıp satabilirsin. ya da haftalık 3 labirent hakkını golda gidersen gold kasmış oluyorsun.
bir grubun varsa iyi bir gemiyle eter kasarakta ciddi paralar elde edebilirsin.

kısaca oyun sana veriyor para kasmana imkan tanıyor fakat iş karakter geliştirme noktasına gelince sana verdiğinden daha fazlasını geri alıyor. bu haliyle oyuna günde 4-5 saat ayırarak ortalama 5-6 ayda 8-9 taşlı bir karakter yapabilirsin.

19

Wednesday, October 15th 2014, 8:03am

full 10 taş yaparsan 13 taşlı adamlardan tek yemezsin meraklanma(aynı item koşulu ile) onun dışında oyunculuğun isterse o adamdan bin kat iyi olsun senin taşın 6 ise 13 taşa karşı biraz daha fazla item olsa dahi alt edemezsin ^^ hem 13 taş yapmak o kadarda kolay değil dendiği gibi adam en azından 2yıllık rütbesi vardır ve bayağı bir emeği geçmiştir oyuna emin ol :)

20

Wednesday, October 15th 2014, 8:44am

haksız yere bir 2 insanın çamur atması ile karakterlerim kapatıldı hiç bir açıklama yapılmadan bu olay oldu sizce bu oyun adilmi diğer oyunlarda böyle bir şey yok bir suçun olduğu zaman ispatlı şekilde sana bu bu bu dur suçun diyorlar ve sende bir şey diyemiyorsun bazı insan lar çekememezlikleri yüzünden yada bir itemi istedikleri fiyata benden alamamaları yüzünden bu şekilde çamur atıyorlar ve hiç bir kanıt olmadan ban lanıyorsun tabi şu da var gerçek ten bu şekilde suç işlemişlerse bile bir şekilde bu suçun oyun yönetimi nce kanıtlanmaması halinde karakterlerin bloke edilmesi yanlış ama kanıt vs varsa ozaman cezasına razı olunması gerekli bir de şu konu var bu oyunda kişilerin birbiri nin işleri olduğu dönemlerde bireysel olarak arkadaş akraba vs karkater bilgileri ile yardımlaşma amacıyla ilgilenilmeler söz konusu bizim kisi böyle bir olay oldu ama bu oyun un tüm genelinde vardır .. benim demek istediğim ya bu yardımlaşmalar yasak olsun yada bu şekilde ceza almaları kalksın birde şunu söylemek isterim bu oyunda taşvs okadar emek vs harcanmış karakterler bile bu oyunu bırakmış çoğu oyuna bile girmiyor bir yerde bir aksaklık olmalı bence bunun üstünde durulması lazım ....

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (Oct 15th 2014, 1:34pm)