You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, March 17th 2015, 5:37pm

ultimatefc

Beginner

• "ultimatefc" started this thread

• Send private message

[PMB] Ultimatefc - Ozan Rehberi

Merhaba, oyunda ismim Ultimatefc
DOLUNAY Birliğindeyim.Kademe (Gazi)
Ozan karakteri hem fervor atabilme hem 4 farklı buff'ı (Sağlık Marşı,Astral Güç Marşı,Güç Akışı Marşı,Yabanilik Marşı) açabilme özelliğine sahip olduğu için Zindan'larda tercih edilen bir karakterdir

-Ozanların yetenekleri genelde alan yetenekleri olduğu için ve düellolarda cok stun'a sahip olduğu için ozan karakterini tercih ettim.
Son güncelleme ile gelen değişiklik daha çok PVP yönünde oldu. ASONANS adlı gelişim aşaması eklendi. Bu gelişim aşaması da Akustik Duvar yeteneğimizin yansıttığı zararı arttırıyor.Bir diğer yeni yetenek ise Akustik Duvar gelişim aşaması altında açabiliriz. KAKAFONİ adlı yetenek 20 metre çap içerisindeki düşmanlara rastgele kontrol etkisi atıyor.Gelişim Aşaması fazla olan kişiler bu yeteneği kullanabilirler toplu pvp alanlarında işlerine yarayacağına inanıyorum.
Bunların dışında fazla değişiklik göremedim ben ozan karakterinde. İlk olarak PVE talent ağacını sizlere sunacağım;

Sadece Yetenekleri neden böyle açtığımı anlatacağım.

-Uyumsuzluk : Uyumsuzluk yeteneği olmazsa olmaz yeteneklerimizde birisidir 3 kademe açıp, Ahenksizlik yeteneğinide 3 kademe açıp ahenksizlik yeteneğini kullanmalıyız.
-Mersiye : Toplu moblarda yine toplu alana hasar veren bir yetenek bu yeteneğimizede 3 kademe geliştirdim ve Kantat yeteneğini Kullandım
-Akustik Duvar : geliştirmemize gerek yoktur.
-Tek Kişi : 3 kademeye kadar geliştirdim buda alan olarak iyi bir yetenek.Kademe 3 de yenileme süresi 1 dakika 12 saniyedir.
-Güvenlik Ritmi : 2 kademede bırakmamız yeterlidir.
-Peri : Yeteneklerin uygulama süresini , yeteneklerin dolum süresini %20,%40,%60 hızlandıran yetenektir.Kademe 3 yapmanızı öneririm.
-Müzikal Notasyon : 3 kademe açtım , 4 buff'ı da açma şansı elde etmek için
-Gözyaşı isteyen yeteneklere 1'er puan verdim (Benim yetenek puanlarım yetmediği için 1. kademede bıraktım ama siz Bis yeteneğine 2,3 kademeye kadar çıkartabilirsiniz)
-Bis : Yeteneği tüm süresi olan skillerimizi geri sıfırlar.(Bis ve Gölge düeti yetenekleri hariç.) Yetenek 1. Kademede yenileme süresi 8 dakika dır.Kademe 2 : 4 dakika 48 saniye Kademe 3 : 4 dakika dır.
-Gölge Düeti : Yeteneği kullandığımızda belirli saniyelerle gölge çağırır. Bu zaman ejder gözyaşının kalitesine göre değişir.
-Ninni : Uyumsuzluk yeteneği antrenman alanı altında bulunur.Astral adalarda çok işe yarar. Rakibi veya yaratığı uyutan yetenektir.Sağlığı %90'ın altındaki hedeflere uygulanmaz.

Irk Yetenekleri
-Öncelikle diğer ırk yeteneklerini kullanmamız için Nadir nesneden 900 kristal karşılığı "Sırlar Kitabı Sayfası" satın almamız gerekiyor.

Ozan'ın ırk yetenekleri :

-Her zaman duyuyorum şu şikayetleri.Ozana başlamak istiyorlar fakat çok karışık diyorlar ve çok yeteneği olduğunu söylüyorlar.
Aslında görüldüğü gibi karışık bir karakter değildir ve kullandığı yeteneklerin sayısı 3 veya 4 tür.
Ozan karakteri hemen öğrenilebilir bir karakterdir ve basittir.

Şimdi Ozan için PVP hakkında bilgiler ve Talent vereceğim sizlere.

Bazı karakterler ozan karakterlerinden şikayetçi.Neden diye sorduğumuzda aldığımız cevap şu Ozanlar Akustik Duvar yeteneğini fazla kullanıyor.
Evet bazı durumlarda bu kişilere hak verebilirim çünkü ozanı yetenekleri öyle bi duruma geliyor ki kullanacak yetenek kalmıyor ve kişi Akustik Duvara yöneliyor hemen.Aslında şikayet edenler Ozan oynasaydı biraz olsun hak verirlerdi.

Ozanlar birebir düellolarda çok iyi karakterlerdir.Başta da dediğim gibi stun yeteneği fazla.
Şimdi PVP talenti vereceğim.

PvP Talentinde değişiklik olarak Serenat yeteneğini 2 kademe açtım.
Serenat : Ozanın rakibini kendine çekmek için kullandığı yetenektir.Yetenek tamamlandığında rakip ozana doğru koşar ve ozanın yanıa varınca yere düşer.Okçu ve büyücülere karşı cok etkilidir.
Akustik Duvar : Ozana saldırı yapanlara belirli bir miktar zarar verir.Ayrıca %50 ihtimalle alınan zararı azaltır.Enerji Harcamaz.
- Gece Şarkısı : Ozan karakteri gece şarkısı adlı yeteneği kullandığı zaman hem kendisi hemde grubundakiler 4 saniyede bir belli miktarda şifa alır. Alınan şifa miktarı değişebilir.

Ozanda PVE talentte önemli olan meleke yüksek olacak şekilde yükseltin
PVP de ise Meleke ve Metanet eşit şekilde,Kana susama Canlılık'tan yüksek şekilde verin,
Vahşet 20-25 civarı ideal.
Mukavemet +20 ideal.

Elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım.Birazda olsa yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Rehberin sonuna geldik.Herkese başarılar.Teşekkürler... :thumbup:

Ultimatefc

This post has been edited 8 times, last edit by "ultimatefc" (Apr 21st 2015, 6:05pm)

2

Tuesday, March 17th 2015, 6:24pm

hdofficial

Trainee

• Send private message

Helal reyis :D eline sağlık

3

Tuesday, March 17th 2015, 6:48pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

Helal reyis :D eline sağlık
Sağolasın :)
Ultimatefc

4

Tuesday, March 17th 2015, 7:59pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Eline Sağlık bro Güzel olmuş ;)

5

Tuesday, March 17th 2015, 8:03pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

Eline Sağlık bro Güzel olmuş ;)
eyvallah kardeşim :)
Ultimatefc

6

Wednesday, March 18th 2015, 10:42am

Carnefice

Beginner

Occupation: I Quit

• Send private message

hacı beğendim eline sağlıkda o melpomeneyi kapat sana tavsiyem pvpde enerjinin manası yok akustiğin zararını artırabilirsin :)

7

Wednesday, March 18th 2015, 6:46pm

pve talentın guzel yanlız fıglomınoru ve dans edengolgelerını kapatıp yerıne 4lu akortu acıp beslı akortun dps sını artıra bılırsın bırde su uyum acmanı tavsıye ederım guzel dps yapıyo.

8

Wednesday, March 18th 2015, 7:34pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

pve talentın guzel yanlız fıglomınoru ve dans edengolgelerını kapatıp yerıne 4lu akortu acıp beslı akortun dps sını artıra bılırsın bırde su uyum acmanı tavsıye ederım guzel dps yapıyo.
eyvallah öneriler için, deneyeceğim.
hacı beğendim eline sağlıkda o melpomeneyi kapat sana tavsiyem pvpde enerjinin manası yok akustiğin zararını artırabilirsin :)
sağol öneri için :)
Ultimatefc

9

Tuesday, March 24th 2015, 7:44am

Çok güzel olmuş şampiyonun önerilerinede kulak ver inceden ayarı göstermiş:)
2 Dakika Adam Ol Desem Kaç Dakikam Kaldı Diyecek İnsanlar Var

10

Tuesday, March 24th 2015, 6:47pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

Çok güzel olmuş şampiyonun önerilerinede kulak ver inceden ayarı göstermiş:)
Sağol aynen deneyeceğim
Ultimatefc

11

Thursday, March 26th 2015, 11:00am

eline sağlık faydalı olabilecek bi rehber olmuş
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

12

Friday, March 27th 2015, 3:01pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

eline sağlık faydalı olabilecek bi rehber olmuş
Sağol, teşekkür ederim :)
Ultimatefc

13

Saturday, March 28th 2015, 8:50pm

emeğine sağlık güzel olmuş ben de bunu kullanıyorum :)

14

Saturday, March 28th 2015, 11:04pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

emeğine sağlık güzel olmuş ben de bunu kullanıyorum :)
Sağolun.Teşekkürr ederim:)
Ultimatefc

15

Wednesday, April 1st 2015, 6:20pm

Eline sağlık :D gzl bi rehber olmus )

16

Wednesday, April 1st 2015, 6:43pm

ultimatefc

Beginner

• Send private message

Eline sağlık :D gzl bi rehber olmus )