You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, March 21st 2015, 7:28am

[PMB]Saldırı PVE Pagan Build

Karakter: Yawyaw

Sınıf:Kanyalı Pagan

Klan: Sonkale

Rol:Kurucu ve Lider

İÇİNDEKİLER

1-Ön Söz

2-Neden Pagan

3-Paganın + ve - yönleri

4-Irksal Yetenekler

5-Doğa Krallığı

6-PVE DPS TALENT

7-PVE ve PVP Taktikleri

1-Bölüm Ön Söz

Öncelikle herkese merhaba. Ben Yawyaw NewFrontier sunucusundanım. Sonkale klanının kurucusu ve lideriyim. Klan lideri olmak oldukça zor bir iş her şeyden önce güçlü olmak zorundasın bu yüzden iyi bir yetenek sistemi bilmek gerekli. Bildiğiniz gibi oyuna yeni güncelleme geldi. Bu güncelleme kendisiyle birlikte yeni haritalar ve yaratıklar getirdi. Genel olarak oyun tarzımda pek değişiklik olmadı. Çünkü ben şifa ağırlıklı değil eskisi gibi hayvanıma dayalı dps oynuyorum. Ben size yeni bir yetenek sistemi göstereceğim.
Rehberime başlamadan önce genel bir tanımda bulunmak istiyorum. Oyunda her sınıfın kendine özgü yetenekleri vardır. Bu yetenekleri rehberler sayesinde yeniden ayarlayabilirler.

Kırmızı daire ile de belirtiğim gibi size paganlar hakkında bilgi vereceğim. Eğer yeteneklerinizi henüz dağıtmadıysanız beni dikkatli dinleyiniz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ben talent işini pasta yapımına benzetirim ve bu pastayı da en çok hayvanımın hakkettiğini düşündüğümden dolayı ona yapacağım.

2-Bölüm Neden Pagan ?

Paganı seçmemdeki en büyük etken yavru hayvanıdır. Oldukça güçlü olan bu yavru hayvan kolay seviye atlamanızı sağlamaktadır. Eğer hızlı bir şekilde güçlenmek istiyorsan en iyi seçenek pagandır. Çünkü yavru hayvanı sayesinde güçlü dps yapabilirsin alan saldırısında zayıf olsan dahi boss mekanlarının vazgeçilmez bir seçeneğidir. Ayrıca yeni gelen değişimler sayesinde de şifa ağırlıklı bir pagan olabiliyorsunuz.
3.Bölüm Paganın + ve - Yönleri

+ Yönleri

+ Yönleri sütlü çikolata gibidir. Tatlıdır ve hoşumuza gider.
+Güçlü DPS ve Şifa

+Kolay Seviye Atlama

+Açık ve Kolay Oynayış Tarzı

- Yönleri

- Yönleri ise bitter gibidir. Acı ama gerçek bana soracak olursanız bitteri sevmeyi öğrenin.
-Dayanıklılığın Düşük Olması

-Alan saldırısının zayıf ve etkisiz olması

4.Bölüm Irksal Yetenekler

Bildiğiniz gibi pagan sınıfını farklı ırklar açabilmektedir. Bu ırklar belirli bir seviye düzeyine ulaşınca ırklarına uygun yeni bir yetenek elde ederler. Ben eski oyunculardan olduğum için sadece 3 ü hakkında bilgi vereceğim (Eski kafalıyım işte kusura bakmayın :D )

KOMUT KURTAR

İttifaktan Kanyalı Paganların alabildiği ırksal bir yetenektir.

Şaman Ateşi

İmparatorluk tarafından Ork Şamanlara ait bir yetenektir.

Büyücü Hekimin Sırrı

İttifaktan Bodur Büyücü Doktorlarına ait ırksal bir yetenektir.

5.Bölüm Doğa Krallığı

İlk başta da dediğim gibi biz bir pasta yapacağız ama pasta için gereken malzemeleri nereden alacağız ? Paganlar bazı yeteneklerini kullanabilmek için doğa krallığı denilen ve sadece paganların gidebildiği bir haritada yetenek için gereken bileşenleri toplamalıdırlar. Bazı iksirler için gereken bileşenlerin nereden geldiğini resimler ile kısa bir şekilde anlatacağım. (İttifak tarafı için geçerlidir.)

ŞİFALI İKSİRİN SIRRI

DERİN UYKU İKSİRİNİN SIRRI

İNTİKAM İKSİRİNİN SIRRI

6. Bölüm PVE DPS Talenti

İşte sıra pastamızın kekine geldi. Güzel bir kek tarifi hazır. Ben paganda yakın mesafe dövüşe karşıyım çünkü oyunda çok iyi yakın dövüşçü sınıflar var bu yüzden gerçekten güçlü olmak istiyorsanız uzak mesafe yani hayvanınız üzerine bir yetenek sistemi düzenlemelisiniz. Alacağınız 1-2 şifa yeteneği ile de hayvanınıza destek sağlayacaksınız ve oldukça etkili olmanızı sağlayacaktır.

Yukarıdaki resimde kekinizi (yeteneklerinizi) nasıl yapmanız gerektiğini gösterdim. Peki ya aroması ne olacak ? Aromasız pasta olmaz. Bizim aromamız da gelişim aşamalarımız olacak. Kek gibi buda hayvanımıza ait olmalı

Eğer yeteneklerinizi ve gelişim aşamanızı bu şekilde dağıtırsanız ortaya güçlü bir dps çıkar. (Lezzetli bir pasta )

Her şey tam gibi duruyor. Ama bir şey eksik pasta süsü, süssüz pasta olmaz. Peki ya süsümüz ne olacak ? Tabi ki de karakter puanlarımız

Size gereken bazı süslerden bahsedeceğim.

METANET

Alınan her zararda metanet kademesi birikir. Her metanet yüzdesi için verilen zarar ve şifa artar. ( Ben size hayvana dayalı bir talent gösterdim yani zarar almanız zor o yüzden bu süs pek bir işe yaramaz )

MELEKE

Verilen zararı ve şifayı artırır. ( İşte işe yarar bir süs )

VAHŞET

Verilen zararı ve şifayı hedefin kaybettiği her sağlık yüzdesi başına artırır. ( Bu süsü de alıyoruz )

Artık pastamız hazır sıra bunu servis etmekte.
7.Bölüm PVE ve PVP Taktikleri

PVE Savaşı: Bu savaşın en güzel yanı mobların petinize dalmalarını sağlamak oldukça kolay bu yüzden gönül rahatlığı ile savaşabilirsiniz. Ben genelde girdap + alev + kap , tut ya da parçala yeteneklerini kullanıyorum bu sayede rahatlıkla kesebiliyorum.

PVP Savaşı: Bu oldukça zor bir savaştır. Artık karşınızda gerçek bir rakip var. Peki ya ne yapmalı ? Hiç merak etmeyin gösterdiğim yetenek sistemi sayesinde rahatlıkla savaşacaksınız. En önemli silahınız eşek arısı familyası , yaban domuzu vuruşu ve korkutan uluma yeteneğiniz olacaktır. Bu yetenekler rakibi sizden uzak tutmaya yarayacaktır. Artık gerisini güçlendirdiğiniz petiniz yapacaktır.

Genel olarak bu güncelleme ile ilgili fikrimi soracak olursanız bence pek bir şey değişmedi çünkü kahraman daima kahramandır. Aradaki tek fark daha eğlenceli bir oyun ortamı sağlandı.

Ben şifacı sevmediğim için size saldırı sistemini gösterdim. Benden size tavsiye ilk gördüğünüz rehbere göre yetenek yapmayınız başka rehberlere de bakıp kendinize özgü bir karma yetenek sistemi oluşturabilirsiniz. İyi ya da kötü yorumlarınızı esirgemeyiniz. (Not: Ben pasta sevmem gibi yorumlarda bulunmayınız lütfen. 8) 8) 8) )

This post has been edited 11 times, last edit by "oflanof" (Apr 16th 2015, 2:14pm) with the following reason: Yanlış yazıldı

2

Saturday, March 21st 2015, 8:41am

3

Saturday, March 21st 2015, 3:19pm

4

Tuesday, March 24th 2015, 7:23pm

Rehberi dikkatli inceleyince biraz eksiğim olduğunu fark ettim kusura bakmayın en kısa süre içinde daha detaylı bir rehber ayarliyacağım.

5

Thursday, March 26th 2015, 8:17pm

Rehberi yeniledim ve daha detaylı yaptım hadi hayırlısı :D

6

Friday, March 27th 2015, 7:30am

İksir üretimi için imparatorluk tarafından oyuncular farklı yaratıklar kesiyorlar. İttifak tarafı ile ortak aynı yapılan görevler değiller.

7

Friday, March 27th 2015, 2:07pm

8) Uyarı için sağol imp şaman hakkında çok bilgim yok bu haftasonu düzeltmeye çalışırım

8

Saturday, March 28th 2015, 9:48am

Eline sağlık güzel bir rehber olmuş.

9

Sunday, March 29th 2015, 9:13am

10

Sunday, March 29th 2015, 10:32pm

yettipbitti

Beginner

Occupation: Simyacılık

• Send private message

kanka

Kanka sen biliyon istersen ben kendi çarımdan yapıyım 25 lwl'lik var ya hani istediğin resimleri söyle bende alırım

11

Monday, March 30th 2015, 2:08pm

8) Gerek yok başkası açıklamış saol

12

Thursday, April 2nd 2015, 3:20pm

Gerçekten çok faydalı bir rehber olmuş eline sağlık. Bence kesin dereceye girersin

13

Friday, April 3rd 2015, 3:23pm

14

Tuesday, April 14th 2015, 7:53am

METANET
Alınan her zararda metanet kademesi birikir. Her metanet yüzdesi için verilen zarar ve şifa artar. ( Ben size hayvana dayalı bir talent gösterdim yani zarar almanız zor o yüzden bu süs pek bir işe yaramaz )
Bu verdiğin süs bilgisinin! işe yaramadığından emin misin ?

15

Tuesday, April 14th 2015, 2:06pm

Pve de işe yaramıyor ama pvp de vazgeçilmez