You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, June 7th 2015, 2:40am

Farm/gold Sorunu

Selam arkadaşlar, uzun süredir muzdarip olduğumuz, olduğunuz bir soruna değinmek için bu konuyu açıyorum. Bildiğiniz gibi 55 ve 60 patchinde farmıyla ya da eteriyle gold kasma yelpazemiz baya genişiti. Doğruydu yanlıştı orası tartışılır ancak şu anki patchte doğru olarak gördüğümüz pek bir şey yok. Özellikle farm/gold sıkıntısına değinmek istiyorum.

Öncelikle 55 patchinde idrihte çöpçü keserek gold kasabilirdik. Çöpçü deyip geçmeyin arkadaşlar, tanesinden 1 gold düşerdi. Sağlam farmla saatte 4-5 altın sembolunden alacağımız altını kasardık. Üstüne eter dropları güzeldi. Gecede 100 eter kassan, ufak tefek kurtarırdın kendini. Bunun yanında geç de gelmiş olsa amalgam konsantresinde de gold kastıgımızı hatırlarım.

Ardından 60 patchinin başlarından farmdan gold kasma bir miktar düştü, keza eterden de. Ancak yetmeyecek seviyede değildi. Bunun yanında amalgam konsantresinden bir anda yüksek mevlalar kazanmaya başladık. Çoğu arkadaşımız giderlerini buradan karşılamaya alıştı resmen.

Şu an oynadığımız 65 patchinde ise gold kasabileceğimiz herhangi bir farm alanı yok. Saatlerce elementte yapılacak farm sonucunda hedefimiz 3-4 saatte 1 altın sembolune kadar dusmus durumda. Ki bunu yapan oldugunu da sanmıyorum. Eter deseniz, onceden 1 gecede kastıgımız goldu artık 3 gunde kasamıyoruz, eterin artan fiyatına ragmen! Amalgam konsantresi deseniz, tamamen şaka olmalı. Büyük bir hevesle yaptığınız o ilk amalgam görevini hatırlayın, ardından dünyadan yansıtıp satmaya çalıştığınızda aldıgınız o pm i, ‘’iyi de o yansıttıgın karaktere bağlı !! ‘’ ve sonucunda yaşadığınız hüsranı.

Olması gereken, yapılması gereken nedir ne değildir, sorunlardan çok bunları tartışmak mantıklı geliyor bana. Öncelikle konunun yönetime ulaşıcağına emin olduğumuz için böyle bir taşın altına elimizi koyuyoruz. Yapılabilecek şeylere gelirsek, mooblara drop eklenebilir. Yeni harita istemek gibi utopik bir talep de değil bu. Aynı şekilde astraldaki moobların eter drobu arttıralabilir. Hatta bir değişiklik yapalım, astral mooblar da gold atsın, kafidir. Ayrıca amalgam konsantresinin karaktere bağlanması da değiştirilemeyecek birşey değil. Göreve günlük 3 kere tekrar gibi bi sınırlama getirilse bile yine de konsantreden gelecek gold oyuncuları inanılmaz derecede rahatlatacaktır.

Hızla yükselen kura ancak bunu karşılayacak sürekli bir gold farmı alanının olmaması şu an için oyun ve oyuncunun en önemli sorunlarından birisidir. Bahsettiğim patchlerin hiç birinde verdiğimiz golda karşılık aldığımız kristale bu kadar küçümseyerek, bu mu yani?! diyerek bakmamıştık. Günlük kastığımız kristalle ne yazık ki kendimizi geliştirmemiz pek mumkun değil. Bunun yanında nakit ödemeyle yüksek miktarlarda kri çekemeyecek bir oyuncu kitlesine sahipsiniz. Bu kitleyi korumak ve arttırmak gibi bir düşünceniz varsa, yukarıdaki sorunlar çoğu oyuncuların bırakma sebebi, öneriler ise mevcut oyuncuyu bir nebze olsun koruma yoludur. Şimdiden ilginize teşekkürler.

2

Sunday, June 7th 2015, 8:22am

• Send private message

Tum bu soylediklerinde sonuna kadar haklisin hic bir sekilde ne gold ne farm yapilicak yer yok ve kur aldi basini gidiyor ve ben bunu serverlarin birlesip yabanci oyuncularin imkanlarinin bizlerden ustun oldugu icin oldugunu dusunuyorum biz turk oyunculari olarak bizlerinde bir nebze olsun yonetim tarafindan korunmamiz gerekiyor.biz bu oyunun eger musterileri isek ve yonetim olarak bizlere yardimci olmazsa eger daha cok musteri kaybedecekler oyun olarak herseye kat kat gold artisi oluyor ama goldun gele bilmesi icin bir yerler olmuyor turk oyuncular olarak oyun icinde en buyuk sorunumuz budur o yuzden arkadasin actigi konuyu lutfen gercek anlamda inceleyin

3

Sunday, June 7th 2015, 11:45am

MoLLa

Beginner

• Send private message

Ben oyunun düzeleceğini düşünerek oyuna geri döndüm ama bu gidişat hiç iyi değil umarım bu konu dikkatlerini çekerde bir çeki düzen verirler.
KABiLE

BİZİ BİLEN BİLİR BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR

4

Sunday, June 7th 2015, 12:45pm

cihanokr

Beginner

• "cihanokr" has been banned

• Send private message

sorunları çok güzel ele almışsın umarım bir faydası olur arkadaşım .

5

Sunday, June 7th 2015, 1:47pm

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

kesinlikle ele alınması gerekli bu konu oyuncu kaybedilmesine neden olacaktır.
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

6

Sunday, June 7th 2015, 4:40pm

Valla güzel dile getirmişsin sıkıntıları ama. ama toplu mob bile kesmesin diye oyuncular etki getirmişlerken bu yönde adım atacaklarına pek inanmak istemiyorum.Bir oyun oynayıp farm yapamamak kadar ilginç bir durum yoktur sanırım.Farm yapınca ancak gayret işareti kasabiliyoruz..Umarım ilgilenirler. ;(

7

Sunday, June 7th 2015, 4:42pm

gerçekten güzel bi yazı olmuş umarım mesajı alması gereken yetkililer konuyu enine boyunu tartışıp gerekli bilğiyi bizlerle paylaşır hayırlısı diyelim

8

Monday, June 8th 2015, 6:41pm

• Send private message

selamlar..eskiden iyi kötüde olsa oyunda farm ve gold kasılacak bölgeler vardı .hem oyudan gold kasıp hemde siteden reel para ile kristal alıp karakterimi geliştiriyordum..fakat ne zamanki oyun yönetimi iyice oyuncunun zararına farm yapılacak yerlerdeki loot oranında cimrileşti bende siteden eskisi gibi kristal almayı azalttım.YÖNETİMDEN PLAYERLERİN OYUN İÇİNDENDE GOLD KASABİLECEK YERLER KONUSUNDA BİR AN ÖNCE HAREKETE GEÇMELERİNİ BEKLİYORUM.ki hem oyun içinden gold kasıp hemde siteden gerçek para ile kristal alıp.karakterlerimizi geliştirebilelim
3 senedir bu oyunu oynuyorum fakat bu yanlış tutum devam ederse.oyunu bırakacagım artık..

9

Wednesday, June 24th 2015, 2:09pm

nedne p2p e gelmıyorsunuz bu dertlerın hepsınden uzak..???

10

Wednesday, June 24th 2015, 3:18pm

Kristal fiyatları uçmuş mod bir yardımcı ol lütfen

İyi günler allods online oyuncuları oyunda oynarken kristal çekmek için npc ye gittim ve kristalin eskisine göre 3x daha fazla gold istediğini fark ettim eskiden 30 gold olan 1 kristalin artık 200 gold.

This post has been edited 1 times, last edit by "Wanzeru" (Jun 25th 2015, 7:44am)

11

Thursday, June 25th 2015, 12:06pm

Kurla mücadele artık oyunda yüksek meblağlar vermeden yenilemeyecek bir boss a dönüştü. ancak p2p e gelip astralin keyfini çıkarmanızı önerebilirim.
UuuBeybi - Büyücü - İttifak - ANKA Birliği - P2P Server

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Jun 25th 2015, 12:33pm)

12

Thursday, June 25th 2015, 12:26pm

Hinsa

Intermediate

Occupation: Yazar

• Send private message

Smugglers Paradise sunucusu sayesinde ham emeğinizle kendinizi göstermek isterseniz , imzamdan tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz .
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Jun 25th 2015, 12:29pm)

13

Thursday, July 2nd 2015, 11:22am

Smugglers Paradise sunucusu sayesinde ham emeğinizle kendinizi göstermek isterseniz , imzamdan tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz .

allods forumun advertorial kuşağı gibisin :D
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

14

Friday, July 3rd 2015, 2:09am

Hinsa

Intermediate

• Send private message

allods forumun advertorial kuşağı gibisin :D
Smugglers Paradise sunucunda ki Türk sayısını 3 ten 40+ gibi bir sayıya çıkarmak bedava olmadı :)
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

15

Friday, July 3rd 2015, 10:55am

10 gün önce Anka'ya katıldığımda birlik mevcudu 58 kişiydi. Bugün baktığımda 84 kişi. Kaçı reen bilmiyorum ancak akşam ve gece saatlerinde 25'in altına düşmüyor online sayımız.

16

Friday, July 3rd 2015, 12:25pm

mantıklı mı ?

Ücretli üyelik diyorsunuzda karakterine yüzlerce,binlerce lira yatırım yapmış bir kişi şimdi neden bir kalemde silsin bıraksında ücretli sunucuya geçsin. sizlere mantıklı geliyor mu ?
oyuna yeni başlayan biri değiliz sonuçta seçim yapma noktasında değiliz.
Bizler bu oyunda gördüğümüz özellikle mail.ru'dan my.com'a geçişten sonra kendini bariz gösteren oyun içi pahalılaşma, kristal fiyatlarının katlanması gibi konular.

Bu konuda belirtilen şikayet %100 haklı bir düşünceyi savunmaktadır. Bizler oyuncular olarak bu pahalılıkta bile bir şekilde oyun içi gold kazanabileceğimiz alanları keşfedip geride kalmamaya oyuna tutunmaya çalışıyoruz.

Bizler bu keşifleri yaparken sanki my.com yönetimide oyuncuların çok para kazandığı yerleri keşfedip kapatıyorlar. Örnek verecek olursam 60 patchinde bireysel olarak bile Al Rihat haritasında moblardan düşenleri satıp gold kazanılabilirken yönetimin ilk hamlesi oradan kazanılan parayı dibe vurmuş olmasıdır. Eter dersek malumunuz eter filan düşmüyor artık. Gold kurunun bir patch öncesinden 50 gold civarlarından 200'lere dayanmasını saymıyorum bile.

Şu anda benim gözümde oyunun en büyük sıkıntısı bireysel olarak farm ile gold kasılabilecek bir olanağın kalmaması ve bununla birlikte tüm herşeyi Cargallas'a bağlamış olmaları. Sadece pvp'den para kazan noktasına geldi oyun. Arkadaşlar oyun pvp'den ibaret oldukça oyunu bırakanların sayısı da hızla artacaktır.
Bakınız bugün ittifakta Türk birliği kalmadı. İmparatorlukta sadece artık Kusay var. Neden Türk oyuncular bırakıyor oyunu ? Oyun yönetimi Steam GreenLight'ta girmek için çok çabaladı. Yeni oyuncu kazanmak üzerine bir strateji ama bu mantıkla ne kadar yeni oyunculara hitap ediyor oyun.

Oyundaki müzayede üzerinden ticaret mantığı sadece mahfaza ve kostüm satışına kalmış durumda. mahfaza dediğiniz şey bile parası olmayan alamaz.
Müzayedenin bile bu durumu oyundaki ticaretin ne derece bitmiş olduğunu gösteriyor. Yani ticaret parayla mahfaza alıp satmak mıdır ? Karaktere bağlı diye bir mantık var. Hiçbişey satamıyorsun ki...

Bu cümleleri farklı online oyunları deneyimlediğim için yazıyorum. Bir oyun sadece pvp'den ibaret olmaya başladıkça ve ticareti sadece TL ile alınabilen mahfazalar üzerinden dönmeye başladıkça yavaş yavaş sonunu hazırlamaya başlayacaktır. Bu aslında server birleşmesinden bile anlamamız gerekir. Çünkü oyuncu sayısı azaldıkça mesela Türkler için ayrı bir server maliyetine gerek yok. Çünkü oyuncu yok. Çünkü zamanında elindeki büyük oyuncu potansiyelini yönetim izlediği politikalarla kaybetmiş durumda.

Son olarak fazla da uzatmadan bir cümle etmek istiyorum. Amacım oyunu karalamak değil sadece tercihimi belirtmek için yazıyorum.

Eğer birgün ücretli üyeliği olan bir oyun oynamaya karar verirsem sanırım bu Allods olmazdı.

İyi oyunlar...

17

Friday, July 3rd 2015, 12:39pm

Hinsa

Intermediate

• Send private message

Smugglers Paradise sunucusunu destekleme çalışmaları yapıyorsam , bunun sebepleri zaten bellidir ki siz yazınızın devamında bunu çok güzel belirtmişsiniz .
Bizlerde karakterlerimize 5 kuruş yatırmayan insanlar değiliz , aramıza çok ciddi karakterlerini bırakıp gelenlerde var . Her şey tek bir şey için , eşitlik ve huzur .
Önemli olan tek şey ise , cesaret .
Ücretli üyelik diyorsunuzda karakterine yüzlerce,binlerce lira yatırım yapmış bir kişi şimdi neden bir kalemde silsin bıraksında ücretli sunucuya geçsin. sizlere mantıklı geliyor mu ?
oyuna yeni başlayan biri değiliz sonuçta seçim yapma noktasında değiliz.
Bizler bu oyunda gördüğümüz özellikle mail.ru'dan my.com'a geçişten sonra kendini bariz gösteren oyun içi pahalılaşma, kristal fiyatlarının katlanması gibi konular.

Bu konuda belirtilen şikayet %100 haklı bir düşünceyi savunmaktadır. Bizler oyuncular olarak bu pahalılıkta bile bir şekilde oyun içi gold kazanabileceğimiz alanları keşfedip geride kalmamaya oyuna tutunmaya çalışıyoruz.

Bizler bu keşifleri yaparken sanki my.com yönetimide oyuncuların çok para kazandığı yerleri keşfedip kapatıyorlar. Örnek verecek olursam 60 patchinde bireysel olarak bile Al Rihat haritasında moblardan düşenleri satıp gold kazanılabilirken yönetimin ilk hamlesi oradan kazanılan parayı dibe vurmuş olmasıdır. Eter dersek malumunuz eter filan düşmüyor artık. Gold kurunun bir patch öncesinden 50 gold civarlarından 200'lere dayanmasını saymıyorum bile.

Şu anda benim gözümde oyunun en büyük sıkıntısı bireysel olarak farm ile gold kasılabilecek bir olanağın kalmaması ve bununla birlikte tüm herşeyi Cargallas'a bağlamış olmaları. Sadece pvp'den para kazan noktasına geldi oyun. Arkadaşlar oyun pvp'den ibaret oldukça oyunu bırakanların sayısı da hızla artacaktır.
Bakınız bugün ittifakta Türk birliği kalmadı. İmparatorlukta sadece artık Kusay var. Neden Türk oyuncular bırakıyor oyunu ? Oyun yönetimi Steam GreenLight'ta girmek için çok çabaladı. Yeni oyuncu kazanmak üzerine bir strateji ama bu mantıkla ne kadar yeni oyunculara hitap ediyor oyun.

Oyundaki müzayede üzerinden ticaret mantığı sadece mahfaza ve kostüm satışına kalmış durumda. mahfaza dediğiniz şey bile parası olmayan alamaz.
Müzayedenin bile bu durumu oyundaki ticaretin ne derece bitmiş olduğunu gösteriyor. Yani ticaret parayla mahfaza alıp satmak mıdır ? Karaktere bağlı diye bir mantık var. Hiçbişey satamıyorsun ki...

Bu cümleleri farklı online oyunları deneyimlediğim için yazıyorum. Bir oyun sadece pvp'den ibaret olmaya başladıkça ve ticareti sadece TL ile alınabilen mahfazalar üzerinden dönmeye başladıkça yavaş yavaş sonunu hazırlamaya başlayacaktır. Bu aslında server birleşmesinden bile anlamamız gerekir. Çünkü oyuncu sayısı azaldıkça mesela Türkler için ayrı bir server maliyetine gerek yok. Çünkü oyuncu yok. Çünkü zamanında elindeki büyük oyuncu potansiyelini yönetim izlediği politikalarla kaybetmiş durumda.

Son olarak fazla da uzatmadan bir cümle etmek istiyorum. Amacım oyunu karalamak değil sadece tercihimi belirtmek için yazıyorum.

Eğer birgün ücretli üyeliği olan bir oyun oynamaya karar verirsem sanırım bu Allods olmazdı.

İyi oyunlar...

This post has been edited 1 times, last edit by "Hinsa" (Jul 3rd 2015, 12:44pm)