You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

61

Tuesday, August 11th 2015, 9:46pm

cevabın için teşekkürler ama bazı yanlış anlaşılmalar olmuş onları düzeltiyim ilk olarak;

Egodan çıkanlarmı olmuş ? evet oldu ben olmadan bos kesemezsiniz sadece ben bilirim tavrında olup özel ilgi alaka isteyen, aradaki dostluk samimiyete istinaden şaka ortamında söylenen biliyorsun ama anlatamıyorsun benzeri bir cümleye alınganlık gösterip büyüten arkadaşlar oldu

Raidlerde 4-5 kişinin dpsinin toplamda %80 olması geri kalanının sadece yan gelip yatması sonucu insanları taşımaktan bıktık artık.Sonuç olarak elbette birlik denilen yer birlikte birşeyler yapılarak destekleşilerek ayakta tutulur ancak 5-6 kişinin çalışması ve geri kalanınsa sadece bu meyvelerden yemesi sencede biraz adaletsiz değilmi? eğer cevabın bu adaletlidir dersen benimde sana cevabım ben oradan egom için ayrıldım olur
başkasıyla ada gitmesine laf söylenen şifacı ; ada partisi için ilk önce birliğinden yazmadan dünyadan arıyorsa yada birlikten birinin dps ini beğenmeyip hart dps diye arıyorsa senin itemlerinde bir zamanlar düşüktü sana nasıl yardım edildiyse sende birliğindekilere yardım etmen gerekiyor birliğindeki insanlara öncelik ver denmiştir kusura bakmayında bunada hakkımız var ada 15 dakikada deyilde 20 dakikada bitsin nevar
işte burada tamamen bir yanlış anlaşılma var sorun şu ki o şifacı arkadaş bu kişileri geliştirmek için sürekli yardım eli kullanıp adaya gitmiştir ve çoğu zaman yardım eli kullanmadığından dolayı ada yanmıştır yani anlayacağın insanları geliştiricem diye çoğu zaman gelişmesinden olmuştur yani senin dediğin gibi 20 dakikalık bir olay değil ben bile 1 adanın 1.30 saat sürdüğünü biliyorum ve sonuç olarak adayı seviyesini düşürüp kesmiştik.

raidlerde bi yere kadar stat item sıkıntı olmadan kurtarıyor zorlaşmaya başladıktan sonra evet statı düşük olanı çıkarıp yüksek statlıyı alıyoruz mecburen
buna hiç bir lafım yok elbette raide daha az katkısı olan kişi raidden çıkartılır onun yerine daha fazla faydası olan kişi alınır ama benim sorum düşük statlıyı atıp yüksek statlıyı alan şeklinde değildi.sorduğum soru düşük statlı dps yapabilen kişiyi atıp onun yerinme sırf statı var diye daha düşük dps yapan elemanı almaktır.

ejder itemi için başka birliğe gidenler ;evet bu sebeple gidenler oldu tabiki onlar içinde BİZ İTEM İÇİN HİÇ DOST SATMADIK diyoruz
ejder itemi için çıkmış olsaydık bunu çok daha önceden yapardık sorun sadece 1 olay değil sonuçta damlaya damlaya göl olur.
raid patlatma olayı, bir noktaya kadar gidildi raid sayı gücü yeterli olmadığı kanati oluşmuşsa yöneten kişilerde saatlerce insanları uğraştırmak yerine devamı başka güne bırakıldığı olmuştur sonuçta 24 kişiyi düşünerek verilen bir karar bu

24 kişiyi düşünerek yapılan bir olaymı? 1-2 defa öldük diye tüm raidi patlatmak, devam etmemek nasıl bir olaydır? bu mantığa göre ilk defa okuma yazmayı öğrenen bir çocuğun 1-2 defa yanlış telafuz etmesi demek bu işi bırakması demektir.Eğer bir sonuç istiyorsan biraz kararlı olmalısın bu lafım sadece kişisel olarak değildir belki sen kararlısındır ama ordaki 1-2 kişi yok işte kesemiyoruz demesi yüzünden emin olun çok içten inanıyorum ferriste en azından 2. bossu zor modda kesebileceksiniz ama o hemen pes eden kişiler yüzünden denemiyor ve anında vaz geçiyorsunuz buda insanların moralini bozuyor.

yetiştirme konusu ;tek başına oynanan bir oyun deyil bu yardım etmekteki amaç hem birliğe faydası olması hemde yardım edilen kişininde diğer alttan gelenlere yardım etmesi yardımlaşılması paylaşılmasıdır amaç, itemini yapıp diğerlerine yardım ediyor yada etmiyorsa o kişinin kendi değerleriyle alakalıdır
ilk dediğin cümle olan bu tek başına oynanan bir oyun deyil lafına tamamen katılıyorum ondan dolayı söylüyorum zaten burada hatalısınız çünkü eğer 1 kişi kendi karakterini geliştiriyor 1 kişi geliştirmiyorsa geliştirmeyen kişi geliştiren kişiye mani oluyor demektir.Örneğin 6 kişi düşün itemleri son seviye 90k stat üzerindeler hepsi, 6 kişi daha düşün hepsi yeşil itemli 40-45k statlı bu iki parti birlikte kadim tepeye girsinler orada hepsinin görevi var oradaki son bossu kesemedikleri zaman sencede bu 40 k statlı elemanlar diğerlerine engel olmayacaklarmı? orayı kesemezlerse bu diğer elemanların kendilerini geliştirmediklerinden dolayı veya nasıl olsa bizi taşıyacaklar düşüncesinden dolayı olmayacakmı? işte bu tarz düşünen kişiler yüzünden çarına emek veren kişilerde geride kalırlar ve ne kadar kendilerini geliştirselerde yanındaki adamlar çaba göstermedikleri için onlarda ortalamanın gerisinde kalmak zorunda olacaklardır.

vizyona gülme 9 boşu kesme mevzusu; isteyen istediğine gülebilir ,kaç saatte kestiğimizin bir önemi yok biz bunu yapabiliyor olmamızla evet övünüyoruz, kendisi bir birlik kurup raid oluşturan herkese biz helal olsun deyip tebrik etmesini biliriz, vizyon meselesi gelecek patchde şöyle olacak böyle olacak diye davranacak deyiliz şu an oynadığımız patchde ne yapılması gerekiyorsa elimizden geldiğini yapıyoruz.
dediğimi kesinlikle yanlış anlamışsınız benim burada güldüğüm nokta 9 bossu kesmeniz değil insanların şuanki başarılarına aasla gülmem hatta sizi bu konuda tebrik ederim benim burada güldüğüm konuya dikkatini çekerim.sizin vizyonunuz oda turkuaz itemleri alınca katerinayı kesmeyi düşünmeniz.Ben sizden bir türk birliği olarak çok daha yüksek hedefler belirlemenizi bekliyordum en azından ferriste birkaç bossu zor modda kesmek gibi sonuçta dediğiniz gibi son türk birliklerindensiniz ama şuanki başarınıza rağmen vizyonunuzun patchin başında kesilmesi gereken bir bossu patchin sonunda kesmek olması gerçekten hayal kırıklığına uğrattı beni

Canabis in kusayın başındakilerin sabit parti ve 2 paladinle ada gidiliyor konusu ;o 2 paladinden biri benim, iş dolayısıyla gündüz ada çıkamam hemen her akşam olan şudur eğer o gün raid yoksa ,oyunda gelişmek zevk almak uyum koordinasyon anlamında ts nin önemi büyük bildiğiniz gibi, 8 arenasının arkasında ada ptsi kurulur ki oda ilk anda odada olan anahtarı olanlarla eksik varsa birlikten yazılır tamamlanır çıkılır,atıyorum tek parti başlar şifa tank sayısına göre yeni parti kurulur anahtarı biten çıkar yerine yenisi girer vs vs böyle gider

şimdi yanlış anlama seninle bi tanışıklığımız yok duyup yazdığına istinaden sana cevap olarak yazmıyorum sana bunu söyleyen kişi için yazıyorum ; eğer o vatandaş bizim içimize katılmış bizi tanımış ve arkasından biz tank bulamıyoruz 2 tankla çıkıyorlar diyorsa senden ricam o kişiye Msilas ın sana selamı var ve sana hakkını helal etmiyormuş de, ben birlik dışıyla çıkmam buğüne kadar birlik içinden bir arkadaş parti hazır tankımız eksik dedide ben yada diğer paladin arkadaş yok dedik, ne zaman odaya gelip benim anahtarım var diyene gelmem dedik, sen tsye gelme yada ayrı odada takıl parti kurma beni adaya götürsünler diye bekle benim o an tek şifa varken 2 tank adaya gittim diye laf söyle, 2 anahtar ya insaf en fazla yarım saat sürer, herkes istiyorki beni ada götürsün birileri, kusura bakmayında ittir kaktır çar kasılmaz gelişmek isteyen çabalayan aynı zamanda diğer insanlara da yardım eden kişiler Kusay birliği içinde her yardımı alır elimizden geleni yaparız, eğer almadığını söyleyen biri varsa ilk önce kendi tavır davranışına bakmalıdır,

kime nasıl muamele edildiği ne işler yapıldığı konusu ; gizlimiz saklımız yok varsa duyduğunuz bildiğiniz bir şey yazın buraya açıklayalım alnımız açık,tavsiyem her duyduğunuza inanmayın burdayız oyundayız sorun yazın bizim bakış açımızı anlatalım, yönetim kadrosunda birlik konusunda en önem verdiğimiz şey adalet konusudur,alınan karalar ortak kararlardır

bizim kimseyle bir sıkıntımız yok isteyen istediği yerde oynar, bazen bunalıp yabancı birlikte oynayanlara hak verdiğim anlarda yok deyil, bişeye karışmadan kendi sadece çarınla ilgilenmenin rahatlığı anlamında, biz zor yolu seçtik, hernekadar zor olsada huyumuz kurusun bizde yardımlaşmadan kendimiz birşeyleri başarmaktan zevk alıyoruz

çıkan arkadaşlar konusu,bize dokunan tek konu o kendi adıma söyleyim,hiçbirinin birlikten çıkmalarına değecek sebepler deyildi, şöyle oldu böyle oldu diye kendilerini kandırmasınlar,ki her biri inandığım güvendiğim kişilerdi,kendi kararları saygı duyarım, ama şu varki eğer sadece kendilerini düşünmeselerdi Kusay birliği şu anda ilk 5 in içindeydi,sağlık olsun biz bize inananlarla bizim yanımızda olanlarla ilk 10 un içindeyiz ,neyse bu konu beni bizleri fazlasıyla üzen bir konu bu kadar yeter

sevgi-saygı
bu konular hakkında bir bilgi sahibi olmadığım için yorum yapamıyacağım

iyi forumlar

62

Tuesday, August 11th 2015, 10:50pm

• "d_64018b290a9f3" has been banned

Occupation: Graphic Designer

• Send private message

Türklerin 2 sıkıntısı var şu oyunda
(hepsi değil)

1- yüksek egoları en iyi olmak için yuksek bir birliğe gidip herkesi kesebilecekleri sanmaları ki yanlış cunku elbet daha iyisi cıkar karşısına

2- cesaret edememeleri ve düşmanlıkları yıkamamaları daha hayatlarında 1 kere görmediği insana sırf oyundaq boyle konustugu için dusman belliyoruz halbuki belki gerçekte cok iyi bir insandır ama bilemiyoruz ve bu nedenle birleşmeye cesaret edemiyoruz

bugune kadar tum turklerin birleştiği birliklerde ise item olayından dolayı dağıldı ben bu oyunu 3 seneyi geçkindir oynarım taa 48 patchden beri reaction hariç buguna kadar gelen ve tum turklerin tek bir birlik oluşturmasıyla kurulan örneğin imp de bizamanlar them ki içindede bulundum sadece ve sadece item açgözlülüğü üzerinden dağılmıştır

şarkı cidden guzel yav 8)
+1

Benim anlamadığım şey, iyi bir şeyler yapıyoruz, anlaştığımız sevdiğimiz insanlarla güzel vakit geçiyoruz, bunu oyunun getirdiği büyük küçük etkinliklerle pekiştiriyoruz, ailemize yeni insanlar katarak büyümek, çoğalmak istiyoruz. Desteklemek yerine neden hep taşlar insan? Yok iki tank gidiyormuşuz, yok insan kandırıyormuşuz... Anlamıyorum neden bizim birlik işlerimizle bu kadar alakalısınız? Ununuzu elemiş eleğinizi asmışsınız, diğer birliklerde güzel yerlere gelmiş, güzel işler başarıyorsunuz bu hezeyan neden? Amaç "insanları doğru bilgilendirmek"se birliğimizden yetersiz kaldığımızı düşünenler kadar, fazla geldiğimizden de gidenler oldu. Şifacıdan DPS'e dönüp eski pohpohunu kaybettiği için çıkanlar oldu. Beklediği ilgiyi, alkışı, övgüyü göremeyip iki kelam edildiğinde alındığından gidenler oldu. Kendini yükseklerde görüp astral partisine adam beğenmeyen insanların ihtiyaçlarına cevap verilmemeye başlandığı zaman uykudan kalkıp gidenler de oldu. Ha eğer farklı amaçlar da peşindeyseniz, sizleri başarılarımızla rahatsız ettiğimizdendir. Devam edin viral reklam her zaman daha çok ses getirir.
Hem ben yaptım ben ettim nedir? Yaptığınız sözüm ona iyilikleri burada sıralayarak düşürmeyin bari kendinizi, arkadaşlarınız için yaptınız, şimdi aynı birlikte savaşıyorsunuz. Madde madde sıralamışsınız bir de pes. En azından biz başkasının davuluyla düğün yapmıyoruz.

63

Tuesday, August 11th 2015, 11:15pm

utku kardeşim (Garahel) kusay içerisinde en sevilen insanlardan biriydin sen bunu sende biliosun çocukca alınganlıkların yüzünden kendini bitirdin herşey bi yana ben oyunu bırakıyorum (bu ilk defa olmuyor) diyip helallik alıp oyuna devam eden ve sen değilmişsin gibi davranan sen şimdi ne haddine de kusay adına attıp tutuyosun o sıralagın konulara acıklama yapacagına biraz dönüp kendine bakar insan uzun lafın kısası inş girdiğin birliklerde karakterini azda olsa geliştirisin

64

Tuesday, August 11th 2015, 11:25pm

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

1. konu : sen neyin kafasını yaşıyon ya bu birlikden ejder itemi için çıktın diyemi oldu sana herşeyi üstüne alınıyorsun çıkan çıkar ve bu seni bağlamaz (kısacası zaten herşeyi üstüne alındığın için çıktın)

2. konu : bide demişsinki raid patlatlatılıyor raid lideri bensem istediğim zaman patlatırım buda seni ilgilendiren bi konu değil

3. konu : stadı düşük dps i yüksek adam vardıda bizmi almadık konuşuyonda boş konuşuyorsun

burda kelime oyunu yapmana gerek yok kimin ne iş yaptığını herkez biliyor.

vay arkadaş videomu resmen provoke ettiniz Bırakın yazmayı Baksın herkes oyununa

herkes bulunduğu noktada mutlu.
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

65

Tuesday, August 11th 2015, 11:29pm

Jinn

Intermediate

• Send private message

Sayın yaşı büyük abiler ablalar, yaşınız kadar akıl yaşınızda büyük olsaydı olgunluk gösterip şurdaki konuşmaları yapmazdınız.

İyi Oyunlar..
^ . ^

This post has been edited 1 times, last edit by "Wanzeru" (Aug 11th 2015, 11:33pm)

66

Wednesday, August 12th 2015, 12:39am

ben cevaplarımı yazmışım beyler konuyu değiştirin siz hala :) herkes ne olduğunu çok iyi biliyor sizin kendi birliğinizdeki adam gelip bana utku beni çıkartıp benden düşük dps yapan adamı sırf statı yüksek diye alıyorlar diyosa benimde diyeceğim birşey yok demek. istediğim şey belli - lerinizi + olarak gösterip milleti galeyana getirmeyin.Tabikide sizin ne yaptığınıza karışamam bundan dolayı sizde kafanıza göre raid patlatmanıza insanları statları düşük diye raidden çıkartmaya devam edin.

Size kolay gelsin herkese iyi oyunlar 8)

67

Wednesday, August 12th 2015, 4:23am

yav 1 tek şey sorucam burda ne güzel şarkı paylaşılmış neden konuyu baltaladınız nereye geldi konu ts den konusarak cözemiyomusunuz neden forumda zaten az insan var yeni gelenlerli kavganızla bayıyosunuz

MAGE

68

Wednesday, August 12th 2015, 12:23pm

Raidlerde 4-5 kişinin dpsinin toplamda %80 olması geri kalanının sadece yan gelip yatması sonucu insanları taşımaktan bıktık artık.Sonuç olarak elbette birlik denilen yer birlikte birşeyler yapılarak destekleşilerek ayakta tutulur ancak 5-6 kişinin çalışması ve geri kalanınsa sadece bu meyvelerden yemesi sencede biraz adaletsiz değilmi? eğer cevabın bu adaletlidir dersen benimde sana cevabım ben oradan egom için ayrıldım olur

ilk dediğin cümle olan bu tek başına oynanan bir oyun deyil lafına tamamen katılıyorum ondan dolayı söylüyorum zaten burada hatalısınız çünkü eğer 1 kişi kendi karakterini geliştiriyor 1 kişi geliştirmiyorsa geliştirmeyen kişi geliştiren kişiye mani oluyor demektir.Örneğin 6 kişi düşün itemleri son seviye 90k stat üzerindeler hepsi, 6 kişi daha düşün hepsi yeşil itemli 40-45k statlı bu iki parti birlikte kadim tepeye girsinler orada hepsinin görevi var oradaki son bossu kesemedikleri zaman sencede bu 40 k statlı elemanlar diğerlerine engel olmayacaklarmı? orayı kesemezlerse bu diğer elemanların kendilerini geliştirmediklerinden dolayı veya nasıl olsa bizi taşıyacaklar düşüncesinden dolayı olmayacakmı? işte bu tarz düşünen kişiler yüzünden çarına emek veren kişilerde geride kalırlar ve ne kadar kendilerini geliştirselerde yanındaki adamlar çaba göstermedikleri için onlarda ortalamanın gerisinde kalmak zorunda olacaklardır.

raidlerde 4-5 kişi dps yapıyor geri kalan yatıyor gibi bir düşüncemiz, 40-45 k statlı arkadaşlar bize engel oluyor diye bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı olamazda, tabiki bir birlik 5-6 kişinin omzunda gitmez sürdürülemez o yüzden insanlara destek olunur destek olan kişilerinde ortak olmasıyla onlarında yardımlarıyla bu iş devam eder,

patch çok güzel bir durumda haritanın ortak ilerlemesi,alt sektörün anahtar istememesi istediğin an cargalın çekmesiyle amalgam sıkıntısı olmaması bunlar yeni başlayan bir çarın bile diğer haritaya kadar yetişmesine olanak sağlıyor,yeterki anahtarını boşa harcamasın ,artı yardım eden içinde avantaj kalp kasıyorsun bir yandan, tek sıkıntı yeni başlayan için çok item basacağı için gold yetiştirmekte sıkıntı yaşayabilir sadece,

iteminin olmaması bizim için sıkıntı deyil, kişiliği karakteri bizim için önemli yeterki zaman ayırabilsin gelişmek istesin çabalasın ,birlik olmanın gereklerini yerine getirsin burda her türlü yardımı görür, ada ptsinde 1 yada 2 düşük statlıyı araya karıştırıp yapıyoruz,kalp için s5 gidiliyor isteyen eksik itemini tamamlar isteyen item alır isteyen kalp alır, ada yanması meselesi, çokmu büyük bir olay nadiren çok ters gelen bir etkide 2. hakka düşülmesi altı üstü bi hayalet ekipman eksik alınmış olur item basarken bi 2x az attığına say

Birlik içinde önceliğimiz yardımlaşmaktır bu düşüncedeki arkadaşlarla devam ediyoruz, bu sebeple raidlerin süresi uzuyor ,boşu kesmemiz item dağıtımından daha kısa sürüyor, raidlere mümkün olduğu kadar ihtiyacı olanları alarak başlıyoruz zorlaşmaya başladıkça deyişiklikler yapılıyor,şunlar şu dakikada kesiyor gibi bi yarışımız olmadı ,gidip npcye satana kadar biz olabildiği kadar insanların eksik ejderlerini tamamlamaya çalışıyoruz, çok merak edilip isteniyorsa kaç dakikada kestiğimiz bi hafta ihtiyacı olmayan 24 kişiyle girer videosunu çekeriz,Absoda bi şarkı yazar onun eşliğinde sunarız

evet caterinay ı patch başında kesebilirdik, ilk 5 te olabilirdik neyazıkki ,kişisel şeyleri birlik çıkarının önünde tutulmasa birazcık anlayışlı olunsa olabilirdi bu konuda artık bişey yazmıyorum

Birliği ilk toparlama esnasında arkadaşımız tarafından yazılıp yayınladığımız ,tamamen iyiniyetli bir temenniyi barındıran bir şarkı sözü nasıl böyle dallanıp budaklandı bende anlamadım, sadece kusay a bi çağrıda deyildi türk oyuncuların türk birliklerinde oynaması çağrısıydı sadece, yabancı birlikte olanda şu sebeple burdayız dese yada demese ki o sebepleri zaten biliyoruz daha önce denenmiş olmaması kişisel sorunların türk birliklerinde daha çok olması nazlar tripler fln fln... bunları biliyoruz niye ordasınız demedik ,tekrar tekrar üstelemedik, dinleyin keyif alın sonuçta bir oyun alınganlığa gerek yok

arkadaşlarımdanda ricam daha fazla tatsızlaşmasın bu konu, sanal bir ortam olsada kişinin huyu suyu karakteri ordaki çara yansıyor sonuçta herkes herkeside tanıyor

çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ...

sevgi-saygı

Rate this thread