You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, December 3rd 2015, 12:59pm

• "d_64018b290a9f3" has been banned
  • "d_64018b290a9f3" started this thread

Occupation: Graphic Designer

• Send private message

Oyun Farm yapmayı kısıtlar oldu.

Herkese merhaba;

Ben bu oyunu Türkiye Sunucusu'nda 47 Patch'inden beri oynayan biriyim ve bu oyunun artık ücretsiz oynandığına inanmıyorum. Oyuncuların gold kasabileceği bir çok alan ne yazıktır ki eski işlevini kaybetti. Oyun içinde farm alanları teker teker kısıtlanmaya başlandı, farm yapmak git gide zorlaşıyor. İnsanları her şekilde Nadir Nesne Dükkanı'nı kullanmaya teşvik etmeyi anlarım; lakin MUHTAÇ bırakmak bu oyunun vazgeçilmez bir parçası oldu. Kristal kurunun hepimiz farkındayız, bunun değişebileceğini düşünmüyorum; ama Türk oyuncuların yabancılara nazaran daha fazla para yatırmak zorunda olduğunun da herkes farkındadır sanırım. Neticede bir Amerikan Vatandaşı'nın yatırdığı 300$ ile Türk Vatandaşı'nın yatırdığı 300TL bir değil. "Günde yüklerim 10€ bakarım keyfime, farm mı o da ne?" diyecek rahatlıkta değiliz Türk oyuncular olarak döviz kuru sebebiyle. Neyse konum bu değil zaten...

Eskiden diye başlamak istemezdim söze... Bir zamanlar Element Krallığı vardı. Orada bulunan yaratıkları kestikçe genelde altın ve belli oranda Item atardı. Her elementin Boss'ları olurdu ve oranına göre Şöhret Sembolü düşerdi bize. Element Krallığı'nda şimdi farm mümkün değil, Gayret İşareti kasmak ve lütfedilen görevleri tamamlayarak günde 3,200 gold almak dışında başka bir işe yaramıyor. Geçtiğimiz Patch'lerde PvP severlerin uğrak noktası olan haritada şimdi çok nadir toplu PvP'ler oluyor.

Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en güzel özelliği GEMİ. E peki biz gemiyi nerede kullanıyoruz? Ada giderken. Eter oranı azaltıldığından beri kaçınız İstasyon almaya gitmeye devam etti? Gemi PvP'si çok eğlenceli olabilir, tabii sektör sektör gezip karşı tarafın gemisini aramak için kocaman bir vaktiniz varsa. Onun dışında 4 saat aktif kalan bir Anormal Sektör'ümüz var (kime yetiyorsa), onda da kutu topladığımızda süremiz kısalıyor. PvP mi, Amalgam mı seçim sizin. Normal şartlarda gemi tayfası karşı tarafın gemisini yok ettiğinde belli oranda bir para ödülü veya etki kazanmıyor ya da kendi tarafının gemisini yok ettiğinde korsan etkisi gibi çeşitli etkiler almıyor. E artık eterinde drop oranı düşük... Gemi Mahfazası'yla bile gemi yapanlar, binbir zorlukla yaratık kesip Turuncu Gemi Item'ı düşürenler bile artık gemileriyle sadece ada gidiyor.

Itemlarımızın üzerine takılan taşlarımız var, onu da meslekle yapıyoruz. Parçalarını kastığımız yer gold da kasmamızı sağlıyordu, yaratıklardan düşenleri NPC'ye sattığımızda hatırı sayılır gold elde edebiliyorduk... Bu patch gelene kadar... Bir grubun taş kasarken kazandığı gold'u 4'te 1 oranında düşürmek nedir yahu? İnsanların "Her işim bitti; ama en azından gold kasıyorum, grupta dururum." düşüncesini yerle yeksan etti bu patch. Şimdi "Ben daha da taş kasmam arkadaş." dedirtiyor. Hadi rica minnet arkadaşlarımızı topladık, ya Tank eksikse? Ya Şifacı? Hala o bölgelerde kasmaya ihtiyacı olan insanlar var ve biz gold oranı düştüğü için artık taş kasılan haritalara grup toplayamaz olduk.

Uzun lafın kısası mı? Ben Element Krallığı'nda gold kasamıyorum, gemim var; ama gold kasamıyorum, kendi ihtiyaçlarımı (Taş, Ada, vs.) karşılarken bile gold kasamıyorum. E diyelim ki ticaret yapmaya da yatkın değilim... Yahu İdrih'te birlik prestiji için yapılan görevin verdiği Hakiki Işık Zerresi'nin yerini 48. seviye simyacı iksirleri almış bu nedir? Ben bu durumdan rahatsızım ve bu durumun düzeltilmesi için bir şeyler yapılması gerektiğine inanıyorum.

Bu yazıyı okumaya zahmet etmiş İttifak veya İmparatorluk Oyuncuları'ndan kişisel problemlerini bir kenara bırakıp bu konu hakkındaki görüşlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Ticaret yapmak dışındaki önerileri alabilirim; çünkü ticaret oyun içerisinde başlı başına farklı dengesi olan bir olay. Benim burada değinmek istediğim oyun içeriğinin farmı kısıtlıyor olması. Para yatıran veya yatırmayan herkese soruyorum bu soruyu: Siz bu oyunda farm yapabiliyor, gold kasabiliyor musunuz?

Sevgiler...

2

Thursday, December 3rd 2015, 3:31pm

Çok haklısın. Oyunda arık gold kasılamaz hal aldı ve turkler için oyun eğlenceden cok strese donustu. Bu konu hakkında bi şeyler yapılmalı. Ben ve Revenge birliğinden bi cok oyuncu olarak bu konuya katılıyoruz.En azından bi çözüm yolu bulunması gerektiğini dusunuyorum.

MAGE

3

Thursday, December 3rd 2015, 3:51pm

rokkoo525

Trainee

• Send private message

Gerçek şuki Tr'de ikende böleydi hiç bir zaman Türk'ler önemsenmedi. Türkiye'nin geliride gideride bu oyuna uygun değil,burada fazla zamanı olan kazanıyor maalesef.Bu aralar tek farm yeri 2xle beraber taş kasma bölgeleriydi onuda büyük ölçüde kıstılar.Eskiden elementte sadece gold kasılmıyodu element varken birlik beraberlikte vardı.Elementi değiştirdiler diye söylenirken bizler,eteride düşürdüler haritalardan gelen goldlarıda kıstılar.Şahsım adına bende gemiyle uğrasmayı seviyorum gemi işleride olmasa bu oyunu çoktan bırakmıştım benimle beraber bir kaç arkadaşımda bu düşüncede.Bu sadece farm meseleside değil bizimle alakalı bir etkinlik bile yapılmıyor Cadılar bayramı,Kara Cuma çok lazımdı o binekleri zaten kader kartında veriyolar dalga geçer gibi aynı kristali bide nadir nesnede harcatıyolar.Bari aşure ayında şu şakacı kabak gibi bizim aşureleride satsalardıda azcık gönlümüz olaydı...

4

Thursday, December 3rd 2015, 3:57pm

xSybex

Beginner

• Send private message

:)
The Lord Of The Rings

This post has been edited 4 times, last edit by "xSybex" (Dec 3rd 2015, 8:19pm)

5

Thursday, December 3rd 2015, 4:05pm

aynen bende katılıyorum. oyun asıl amacını kaybetmiştir Eu serverine birleşme amaci cok oyuncu olduğunu varsayalım ilk geldiğimiz birleştiğimiz gün kadar oyuncu kalmadi bu yabancilar dan da türk oyuncularlarindanda ayni sorun olduğunu düsüniyorum. türkiyenin para kuru veya başka ülkenin para durumu değil konu..

1x Muhafaza... Türk 600 tl öder herhangi bir tomara açmaya Yabanci 300 Euro veya 300 dolar:) .. ayda 2 muhafaza gelse evin yolu bulunmaz her vatandaşlar için..

2x element kralliginda kasma imkanlari tamamen yok edildi 3.700 gold günlük aldigimizi farz edersek bir item basma 1700g veya üstü.

elemente gold kasma anormalde kasma hernagi bir haritada kasma .. iteme para yatir basmaya muhafazaya para yatir. sizce bu insanlar daha nekadar dayanabilecek bukadar masrafa. çevremden cogu oyunun artik tamemen değerini kaybettiğini veya oyunu birakma düşüncelerine ciddi cidddi dusunmeye basladiklarini göriyorum.

artik diyecek birsey pek bulamiyoruz siz bilirsiniz Allods online ( kaygıyla izliyoruz ) diyelim:) bu gidişle bizleride kaybetmeye yakinsiniz..

siz bir oyunu varsayimla yürütemesiniz. Zengin insan oyunda olabilir . ama 3 5 kişiyle değirmen dönmez:) çoğunluğa hitap etmeseniz o 3 5 zengin oyuncuda yok olur.)

katılıyorum .

MAGE

6

Thursday, December 3rd 2015, 4:05pm

Bu oyuna yeni kullanıcı çekilmek isteniliyor ama nedense oyunda zevk alınan her şey kısıtlanıyor. Ben bu oyuna para yatırmıyorum ve para yatırmadan oynanmıyor. Para kasarak bir şeyler yapmaya ne zaman çalışsak anında bir kısıtlama geliyor. Neden sadece Türk oyuncular hedef alınıyor? İlla bu oyuna para mı yatırmamız gerekiyor yabancılar gibi? Artık bu işe bir dur denmeli. Oyuna davet ettiğim tüm arkadaşlarım hemen oyunu bıraktı. Sebebi bu oyun çok pahalı para kasılmıyor diye.

7

Thursday, December 3rd 2015, 4:12pm

Bu oyuna yeni kullanıcı çekilmek isteniliyor ama nedense oyunda zevk alınan her şey kısıtlanıyor. Ben bu oyuna para yatırmıyorum ve para yatırmadan oynanmıyor. Para kasarak bir şeyler yapmaya ne zaman çalışsak anında bir kısıtlama geliyor. Neden sadece Türk oyuncular hedef alınıyor? İlla bu oyuna para mı yatırmamız gerekiyor yabancılar gibi? Artık bu işe bir dur denmeli. Oyuna davet ettiğim tüm arkadaşlarım hemen oyunu bıraktı. Sebebi bu oyun çok pahalı para kasılmıyor diye.
P2P sunucusuna geç para yatırmak istemiyosan

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

8

Thursday, December 3rd 2015, 4:20pm

Orada oynamak isteseydim zaten orada başlardım. Burada beraber takıldığım insanlar var. Ne yani para yatırmamak için illa P2P'ye mi geçmek gerekiyor?

9

Thursday, December 3rd 2015, 4:35pm

rokkoo525

Trainee

• Send private message

Bu biraz bi Çin atasözünü destekler gibi oldu :D Biz burda başka serverin reklamını yapılmasını istemiyoruz:) bu serverin düzelmesini istiyoruz :)

10

Thursday, December 3rd 2015, 4:38pm

Orada oynamak isteseydim zaten orada başlardım. Burada beraber takıldığım insanlar var. Ne yani para yatırmamak için illa P2P'ye mi geçmek gerekiyor?
Şöyle diyim yıllardır aynı hesap özet olarak oyunda farmları kısıtlamış sizin sunucuda para yatırın oyuna diye zaten oyuncular desen full taşlı d5 senin para yatırmamadan oynama gibi bi lüksün yok otur bi 5 yıl aralıksız gold farm yap 13 taş dizersin ozaman tamam diğer şekilde f2p para yatırmadan oynamaya çalışmanın bi neticesi yok arkadaşlarınızı toplayın gelin p2p sunucusuna yoksada min 3000 lira yatırcan d5 desen 500 lira taşları 9 lasan 2000 lira onun yerine 30 lira ver gel p2pye yıllardır aynı şekilde söylencenize gelsenize buraya

11

Thursday, December 3rd 2015, 4:40pm

rokkoo525

Trainee

• Send private message

Çoğumuzun orada hesabı oldugundan emin ol :) orda bir yıl oynadım ne benim arkadaslarım oraya gecer nede ben zaten toplasan turk olarak belki 200 kişiyizdir bu tarafta

12

Thursday, December 3rd 2015, 4:44pm

Çoğumuzun orada hesabı oldugundan emin ol :) orda bir yıl oynadım ne benim arkadaslarım oraya gecer nede ben zaten toplasan turk olarak belki 200 kişiyizdir bu tarafta
ne diyim ozaman oyundan zevk almak istiyosanız foruma oyun böyle zor şöyle kısıtlıyolar bizi para yatırmadan olmuo para yatırmak istemiyorum diye eleştiri yapmanın gereği yok. Herkez biliyo ne olduğunu f2p de oynıcaksan paranı yatırıcan yada oynamıcan başka bi şekilde bi işe yaramanın yolu yok. Yada oyunu seviyosan ızdırap yaşamak istemiyosan buyur gel p2p kapılarımız açık ..

13

Thursday, December 3rd 2015, 4:46pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Konu [F2P] New Frontier Farm ve diğer sorunlar.
[P2P] Smugglers Paradise ile alakalı bir durum değil,konunun formatına göre fikirlerinizi düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.Aksi taktirde yorumlar silinir kaldırılır dikkat edelim.
.

14

Thursday, December 3rd 2015, 4:49pm

konu amacını sapıtmasın dikkat edelimde bi şey soylemek istiyorum p2p ye gelin diyen arkadaşa şimdi biz burda bu oyunun bu kadar pahalı olmasının anlamsız oldugunu ve gold kasmak için ayrılan yerlerin goldlarının tekrar yukseltilmesini istiyoruz. biz f2p de mutluyuz elbette iraz fark olmalı 10 bin yatıran adamla 10 tl yatıran adamın arasında fark olursa oyun oyundur sonucta o adam 10 binini vermiş paşalar gibi dizmiş eyvallah ama 10 tl veren kişilere de biraz destek olunsun en azından oda oynayarak goldunu kassın 2 yıl oynasın sonra 10 binliye denk olsun. p2p de 30 tl yi veren herkes eşit oluyor e bu seferde yine insanlar sıkılır cunku ya aynı kişileri kescek aynılarına ölcek hiç düşügünü öldüremiycek bizim burada demek istediğimizi kısaca özetliyim. Biz f2p de 10 bin tl veren cok yuksek olmasın demiyoruz olsun. ama oyuna 10 tl verip 3 yıl boyunca bu oyunu oynayıp hala 10 bin tl veren adama denk olamamanın mantıksızlıgını yonetime anlatmaya calısıyoruz.

MAGE

15

Thursday, December 3rd 2015, 4:53pm

Tamam ozaman 10 bin tl veren adamın senin 3 yıllık emeğini 1 günde yapmasını adil buluyosan benim için sıkıntı yok iyi forumlar ..

16

Thursday, December 3rd 2015, 4:58pm

rokkoo525

Trainee

• Send private message

diğer oyuncuların seviyesine eşit, ful 13 taş,ful mahvaza olsan dahi oyunculuk 0 ise yapılıcak bişey yok demektir :)

17

Thursday, December 3rd 2015, 5:05pm

diğer oyuncuların seviyesine eşit, ful 13 taş,ful mahvaza olsan dahi oyunculuk 0 ise yapılıcak bişey yok demektir

vs de o adamdan oyunculuk bekleyene kadar zaten kendini arafta bulursun öle adamlar yüzüden sunucu değiştirdim oyunu iyi oynasa kaç yazar zaten 2 vuruşunda araftasın

18

Thursday, December 3rd 2015, 5:07pm

Allods online''mı ^^ bu oyuna başladığım günden beri şunun farkına vardım.
Bu oyunun iki kuralı var , ya zamanın olucak yada nakidin' bu ikisi yok ise zaten oynayamazsın.MYCOM çok büyük bir firma. biz türklerin avrupaya nazaran 3 kat daha fazla masraf yapması umurlarında olmaz çünkü bu onların sorunu değil sonuçta avrupa serverindeyiz.Fakat oyun içi bölgelerde farm yapmayı düşündüğümüzde(Astral,vivaryum vs) işte burada güzel gold kasılıyor dediğimizde ise.... kısa zaman sonra hemen o bölgenin kazanımını yarı yarıya düşürüyorlar.Birkaç oyuncu astralde gold kasıyor diye dostum dedikleri kişiler haklarında şikayette bulunuyor. biz daha kendi sorunlarımızı çözemiyoruz ki yönetime isteklerimizi belirtelim'

(bu oyuna para yatıracaksınız yada oynamayacaksınız başka çareniz yok) der gibi biz oyuncuları zaman geçtikçe oyundan soğutuyorlar.örneğin tr serverinde olduğu gibi örneğin brezilya örneğin arap ülkeleri.sonunda hepimiz 3...5 oyuncu ile Rus serverinde birleşiriz heralde'

Demem oki umarım sesimizi duyarlar ve kendi oyuncularını azda olsa düşünürler.ceplerine değilde oyuncunun karakterine faydalı girişimlerde bulunurlar.sanmıyorum ama yinede konuya destek olmamızda fayda var

Herkese Saygılar
!!! KİNG WAS HERE !!!

19

Thursday, December 3rd 2015, 5:26pm

Tamam ozaman 10 bin tl veren adamın senin 3 yıllık emeğini 1 günde yapmasını adil buluyosan benim için sıkıntı yok iyi forumlar ..

inanki 10 bin tl veren adam benden iyi olabilir tamam 3 sene cok ucuk bir ornek olabilir ama o adam 10 bin tl verip 1 gunde yaptıgı seyi ben veremiyorsam maddi durumum yoktur yada vermek istemiyorumdur 1 yıl içinde yada 2 yol içinde arayı kapatmalıyım arayı kapatabilecek durumda olsak o kişi 10 bin tl verip benim 2 yıllık emeğimi 1 gunde yapabilir hakkıdır

edit:emin olki ayrıca oyunda zaten 2 yılda iyice yukselebilir olsan kimsede oyuna 10 bin tl yatırmaz

MAGE

20

Thursday, December 3rd 2015, 5:34pm

inanki 10 bin tl veren adam benden iyi olabilir tamam 3 sene cok ucuk bir ornek olabilir ama o adam 10 bin tl verip 1 gunde yaptıgı seyi ben veremiyorsam maddi durumum yoktur yada vermek istemiyorumdur 1 yıl içinde yada 2 yol içinde arayı kapatmalıyım arayı kapatabilecek durumda olsak o kişi 10 bin tl verip benim 2 yıllık emeğimi 1 gunde yapabilir hakkıdır

edit:emin olki ayrıca oyunda zaten 2 yılda iyice yukselebilir olsan kimsede oyuna 10 bin tl yatırmaz
Yani değişik bir bakış açısı şahsen ben 2yıl emek vericem adam benim 2yıl uğraştığım şeyi 1 günde yapıcak ben o oyunu bidaha açmam nerde eşitlik derim 2 yıllık emeğim boşunamıydı derim silerim oyunu he tabi bu benim bakış açım seninkide öyleyse diyecek bişi yok iyi oyunlar diliyorum ben f2p oynıcak kadar zengin değilim emeğimin 1 günde gittiğinide görmek istemyiroum oyüzden p2p oynuyorum.