You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, December 2nd 2015, 10:55am

• "Metal_Militia" started this thread

Occupation: Student

• Send private message

FPS düşme sorunu

Selam Arkadaşlar,

Monster laptop kullanıyorum. 850 GTX ekran kartı var. Allods'u önceden ultra grafikte gayet yüksek fps de oynuyordum. Fakat son zamanlarda kamerayı karakterime yaklastırdıgımda inanılmaz bir fps kaybı oluyor. Performans göstergesi kıpkırmızı oluyor. Laptopum yüksek perfomansa ayarlı . Sebebi nedir acaba?
Name & Server : Nightwish - Smugglers Paradise

Side : League / İttifak

Level & Job : 65 - Wizard

Guild : Avarice

Rank : Senior Officer / Memur

2

Wednesday, December 2nd 2015, 2:48pm

• Send private message

Oyuna ilk girdigimde hersey gayet güzel görünüyordu fakat zamanla kasmaya başlıyordu. Bende biraz kurcaladım ve %95 bi iyileştirme yaptım . Sorun dokuları hafızada tutmasıymış. Aşağıda gördügünüz ayarları yaptım rahatladı oyun.

3

Wednesday, December 9th 2015, 10:51pm

Bende aynı şekil monster abra a5 gtx860 kullanıyorum aynı şey bendede oldu içini bi açtım laptopun yumak yumak toz fan dönemiyo artık temizledim kendine geldi eski fps geri geldi fan dönmediğinden çok ısınıyodu laptop 2mizinkide aynı laptop belki aynı sorun vardır ısınıncada bilgisayar kasıyodu fps düşüodu bi aç için bak bence

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

4

Friday, December 11th 2015, 11:25am

• Send private message

Güçlü sogutma sistemi oldugu için fanı son hızda açtıgımda içinde toz duman bişey kalmıyor zaten. Isınma sorunu yok.

Olaya gelince kesinlikle çözdüm neden fps düştüğünü. Mühendis karakterinde bug var. Kulaga inanması zor geliyor ama ciddi anlamda öyle. Mühendis oynarken oluyor. Karakterin mühendisken ekranı yaklastırdıgında inanılmaz FPS kaybı oluyor. 5-10 dakika oyunda bulunman gerekiyor ilk girdigin anda göze çarpan bişey yok. 2 hafta sonra karakter değiştirdim ve yine cam gibi oldu oyun. Yetkiliere bildireceğim.