You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, December 17th 2015, 9:59am

rokkoo525

Trainee

• "rokkoo525" started this thread

• Send private message

Eter drop ve Sikke kasılan bölgeler

Merhaba allods ailesi :) Buna benzer 1 2 konu zaten açılmıştı ama ben o konunun devamını getirmek istiyorum.Bilindiği üzere yaklaşık 1 yıldan belki dahada fazla bi süredir oyuncuların gold kasma etkinlikleri sürekli kısıtlanıyor.Zaten belli başlı gold kasma olayı var 1.Goblin 2. Savaşlar bu ikisi anca haftalık 1 item parasını belki karşılar.3. sü Element görevleri oda reeankarnelerle yaparsan ve hiç zevkli değil.4.Astral farm, Eter demiyorum yalnız :D Astral farm diyorum çünkü ne zaman eter niyetiyle çıksak 'Neyse külçe kasalım bari'e dönüyo çünkü eterin anca 'e'sini atıyo :D 5. Gene astrale yapılan Anormal bölge 1 emansyon ve 950 gold veren bölge ama 6 saatte bir yapabiliyorsunuz. 6. maddeyi bulamadım çünkü fazla bir seçeneğimiz yok eğer aklına gelen varsa paylaşırsa burada sevinirim oyuna yeni başlayan arkadaşlarda bu konuları okuyolar onlarda bilgilenmiş olurlar.Konunun özeti, bu güne kadar hep türkler adınada konuştuk ama diğer uyruklu arkadaşlarda bunlardan şikayetciler,etere çıkıp boş dönen bir sürü gemi sayabilirim size. Buradaki oyuncuların bu konuda beklentileri var,ve biz buraya daha fazla oyuncu çekmek istiyoruz ama başaramıyoruz çünkü haddinden fazla masraflı ve gold kasma olasılığı neredeyse 0'a düşürüldü.Oyuna başlamaya teşebbüs eden çıkaraklarım oyunu anlattıktan sonra en fazla 40 lvle kadar kastılar :D Bu sadece eter meseleside değil grupla para kasabildiğimiz sadece bi yer vardı orsıda sikke kasılan bölgeler 2x geldiğinde hem güzel gold ve sikke hemde pvp alanı olduğu için pvp mizi yapıyoduk.Şimdi oranın değeride düşünce kimse uğramaz oldu.Aklıma gelmeyen başka bir durum varsa okuyan arkadaşlarda bunu değerlendirip yazarsa sevinirim...

2

Thursday, December 17th 2015, 11:07am

Öncelikle sonuna kadar katılıyorum benimde görüşümde aynı şekilde. Oyuna oyuncu çekilmesi isteniyor,yeni oyuncular yeni arkadaşlıklar vs ama oyuncuyu oyuna çekmek için bazı şeyler gösterilmeli, dışarda ben bir arkadaşıma oyunu anlatırken ee haliyle soruları oluyor onun bakış açısı belli benim oyunda hızlı bir şekilde gelişmem mümkün mü ? ki şuan öyle bişey sanırım pek mümkün değil. bide konuya oyundaki oyuncu açısından bakıcak olursak o ayrı bir sorun zaten İtem mi,Taş mı,vs vs bu çoğalarak gidiyor bu soruyu kendisine sormasının sebebi oyundaki imkanlarla çok az şey yapılabiliyor.Hiç yoktan bir 2x vardı gold vs şikke o seçenekleri azaltıyordu ve cidden iyi geliyordu yada eter gold bakımından ama oyun bunuda iyice kısıtladı bugün çıkılan bir eterde gemidekiler robot'a bağlıyor çünkü zevk alamıyorlar eter için gittikleri astral'e külçe kasmış bir şekilde az buz bir eterle dönüyorlar.Eter'i silin zaten şıklardan.Patch'den önce 2x vardı ee onuda kısıtladınız onuda yapan yok hiçbir seçenek yok yani.(??) ?(

RЄИИĈĦ

3

Thursday, December 17th 2015, 5:05pm

Türkiye'de ki ekonomik durum koşulu ile kristal çok pahalıya gelmekte o yüzden çoğu Türk arkadaş gibi oyun içindeki altın ve kristali belli bölgelerden kasarak elde etmekteyim. Son gelen güncellemeler üst üste bu sistemi birazda olsa sekteye uğrattı. Tanıştığım birkaç yabancı oyuncuda bu duruma dahil olmaktadır. Belli başlı kişiler için bir mafhazada 300 euroluk kristal çekimi çok fark yaratmasada bu Türkler için neredeyse asgari ücret tutarına denk gelmektedir. Epik bir itemin tek basım maliyeti bile 1700g iken itemi tamamlamak lanetliyse temizlemek tek başına 100k altın tutmaktadır. Sonuç olarak burda emek harcayarak altın kasarken Allodsta vakit geçirirken birşeyler yapmaya çalışan arkadaşlar için birşeyler düşünülmesi gerekir. Eter droplarındaki artış ya da vahşi kıyılarda ki droplarda olsun element krallığında düşen çöplerde dahi bir artış söz konusu olursa bizde kendimizi oyun içinde çevirebiliriz.

This post has been edited 1 times, last edit by "Wanzeru" (Dec 17th 2015, 5:18pm)

4

Thursday, December 17th 2015, 6:56pm

Merhabalar arkadaşlar

konuyu açan arkadasa tamamen katılıyorum.Türkler olarak şuan gerçekten zor durumdayız gerek oyun pahalılığı gerekse oyuncu azlıgı suan bır çok arkadasımızı zor duruma kalmıstır.yönetım bu işe gerçekten el atması lazım türkler olarak 10.000 kristali 300 paraya alırken yabancı arkadaslar 100 paraya alıyor aradakı fark kur ve kura baglı olarak ta mahfaza ve tas farkı item basamama farkı .
Ülkemizde askeri ücret belli bır kişi yaklasık 300 €/$:1200 tl bu türkiye dısında yasayanlar ıcın fazla bı fark yapmaz ama bizler için biraz düşünceli eskiden elemetimiz vardı slot secer orda moblardan düşen çöpleri satıp en azından item basardık yahut oyun içi ufak ihtiyaçlarımızı karşılardık.

Şimdi hiç bir imkanımız kalmadı yönetim artık bizleri duyup hali hazirda 100/150 kişi kalmıs türk arkadaşlara nasıl yardım edeceği konusunda düşünmesi lazım değilmi.Bence zamanı geldi allods yönetimi olarak bu işe bi çare bulmanız dileği ile saygılarla .

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

This post has been edited 1 times, last edit by "munufi53" (Dec 17th 2015, 7:42pm)

5

Friday, December 18th 2015, 12:29pm

Ben bu söylenenlere katılmakta birlikte trden avrupa serverine gelen oyuncular için nadir nesne ürünleri çok pahalı gelmektedir. Çünkü oranın 5 10 katı olan nesneler var buna da bir çare bulunursa eminim bu bile oyuıncuları rahatlatacaktır. :rolleyes: :thumbsup:

6

Sunday, December 20th 2015, 4:04am

Cok iyi guzel yazmissinda kacinci Konu oldu.

MAGE