You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, March 17th 2016, 5:27pm

• "user_1340246" started this thread

• Send private message

Kristal Fiyatlari Aracida Uçtu Yapmayin Etmeyin Yetkililer

Sayın yetkililer aracıdaki kristal alım fiyatı nerde ise 490 gold oldu bu iş ile ilgilenen yetkiler buna lütfen bir al atın.

siteden kart ile alınanların haricinde oyun içinde zaten kasması zor olan, azda olsa biriken goldlerle iyi kötü aracıdanda takviye niyeti ile kristal almalıyız fakat bu yüksek fiyat ile mümkün değil..iyi kötü az veya çok hem site üzerinden kart ile kristal alan ve hem oyun içinde karakterlerini geliştirmek için çaba gösteren tüm oyuncular adına sizlere rica ediyorum ah de bulunan aracıdaki kristal fiyatları en fazla 50 goldu geçmesin..yıllardır bu oyunu oynamaktayım bu zaman içerisinde oyunu bırakan yüzlerce player ile konuştuğumda hepsinin şikayeti şu şekilde olmuştur abi oyun içindeki bir karakteri sadece site üzerinden reel para ile kristal alarak ile geliştirme işi vede allods un oyunculara hem siteden kristal alıp hemde oyun içinde zaman geçirerek karakterlerini geliştirme şansı tanımadığı olmuştur.Evet allods un bu tutumu maalesef binlerce oyuncu kaybetmesine yol açmıştır ve bunu göremeyen yönetimde maalesef bu işe hala bir çözüm üretmek yerinede maalesef bu tutumundada ısrar etmektedir.Ruslarla görüşen türk yetkilier var ise bu önerilerimi lütfen ruslara iletin sizinde gördüğünüz gibi yakında oyunda bir tane türk oyuncu kalmayacak uyarayım dedim.NEDENMİ bu oyunu oynayan bir çok kimse sabancı veya koç ailesinden degilde o sebepten dolayı..

This post has been edited 2 times, last edit by "resatim" (Mar 17th 2016, 5:52pm)

2

Thursday, March 17th 2016, 6:25pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Öneriniz için teşekkürler.
Oyun içi kur konusu iletildi.
.

3

Thursday, March 17th 2016, 7:51pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

ZAMAN GÖSTERECEK BAKALIM...

This post has been edited 1 times, last edit by "WasLey" (Mar 23rd 2016, 2:02pm)

4

Friday, March 18th 2016, 3:22am

Boşuna dil dökmeyin altın kuru 1500 e kadar durmadan artacak.
Neden 1500 ?
1500 olduktan sonra ne olacak ?
Yetkililer bu konuda hiç bir açıklama yapamazken sen nereden aldığın bilgi ile bu kadar kesin konuşuyorsun ?

5

Friday, March 18th 2016, 3:49am

Arkadaşlar lütfen olayı büyütmeyelim konu çözülmüş öneri gerekli yerlere iletilmiş zaten.

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

6

Wednesday, March 23rd 2016, 12:46pm

• Send private message

senelerdir yetkililere iletiliyorda acaba oyuncuların faydasına olan kaç tane sorun çözüldü..bilen vede gören varmı..sağ olsum mod'ların işi bu..burada açılan her önemli konuyu.kibarca geçiştiriyorlar ama maalesef gerçek anlamda degişen hiç bir şey olmuyor..
bizim türkiyeden sorumlu gm lerin bu konularda oyunculara yardımcı olduğunu görürsek.iletilen sorunların vede türk oyuncularının önemsendiğine o zaman kanaat getiririz.bakın mesela bu konu yetkili merciilere iletilmiş.bakın bakalım ilerki günlerde bir değişiklik olacakmı.hep beraber göreceğiz :)

7

Wednesday, March 23rd 2016, 12:59pm

Öncelikle bu tarz herhangi bir dayanağı olmayan ve amacı sadece oyuncuları yanlış bilgilendirmek olan yorumlardan kaçınalım mümkünse.

Kristal-Altın kuru ile ilgili şikayetlerinizi, yaşadığınız sorunları biliyoruz arkadaşlar. Bu durum oyun geliştiricilerimize de iletildi. Her türlü eleştirinize açığız ve bunun için de sizlere çok teşekkür ederiz.

8

Wednesday, March 23rd 2016, 1:09pm

• Send private message

Neden 1500 ?
1500 olduktan sonra ne olacak ?
Yetkililer bu konuda hiç bir açıklama yapamazken sen nereden aldığın bilgi ile bu kadar kesin konuşuyorsun ?

adamım ben sana 1500 g olduktan sonra ne olacağını kısaca yazayım..oyunda en fazla zengin vede parayı kolay kazananlardan olmak kaydı ile yabancılardan vede türklerden imp vede ittifaktan en fazla 200-300 kişi kalacak..istedikleri kadar oyuna yeni değişiklikler,patch ler gelsin playerin yanında olmayan bir oyun her zaman için kaybeder.benim üzüldüğüm nokta oyun güzel bir oyun fakat maalesef yğnetimin anlamadığı bir şey var.bu oyunu oynamak isteyen her kesin maddi olanakları geniş bir kitleye bu hali ile hitab etmiyor oyuncu sayısını görüyorsunuz çok az...ama oyun içi farm imkanları çoğaltılsa oyuncular karakerlerini geliştirmek için maddi durumuna göre hem siteden kristal alır hemde oyun içinde farn yaparak daha çok oyunda vakit geçireceği için oyunda 2-3 saat kalıp sıkılıp oyundan çıkmaz bu durumu gören oyunu bırakmış olan binlerce oyuncuda tekrardan oyuna geri döner ve sonuçta hem allods online kazanır hemde oyuncular

This post has been edited 1 times, last edit by "resatim" (Mar 23rd 2016, 1:17pm)

9

Wednesday, March 23rd 2016, 2:01pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Her türlü eleştirinize açığız ve bunun için de sizlere çok teşekkür ederiz.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ama biraz gözle görülebilir gelişmeleri görmemiz gerektigini düşünüyorum.Örn;Gecen hafta a persembe günü altın kuru 460 ken cumartesi 516 dı oldugunu gördüm .inmesi gerekirken sürekli çıkıyor tekrar yorum silmek yerine cevap verdiginiz için tsk ederim..

10

Wednesday, March 23rd 2016, 5:07pm

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ama biraz gözle görülebilir gelişmeleri görmemiz gerektigini düşünüyorum.Örn;Gecen hafta a persembe günü altın kuru 460 ken cumartesi 516 dı oldugunu gördüm .inmesi gerekirken sürekli çıkıyor tekrar yorum silmek yerine cevap verdiginiz için tsk ederim..
Dediğim gibi; bu konuyu gerekli kişilere ilettik. Oyun içi dengelere müdahele etmeden bir çözüm üretilmeye çalışılıyor. Bugünden yarına olabilecek bir şey değil bu. Ancak yeni güncellemeden sonra bazı gelişmeler olabilir. Anlayışınız için teşekkür ederim.

11

Sunday, March 27th 2016, 1:58pm

Dediğim gibi; bu konuyu gerekli kişilere ilettik. Oyun içi dengelere müdahele etmeden bir çözüm üretilmeye çalışılıyor. Bugünden yarına olabilecek bir şey değil bu. Ancak yeni güncellemeden sonra bazı gelişmeler olabilir. Anlayışınız için teşekkür ederim.

oyun içi dengelerden kasıt ne anlamadım. dengemi kaldı oyunda? ona biz oyun içi dinamikler diyelim öncelikle...

2.si 30 goldlardan nerdeyse 600 golda geldi kur aynı patch içinde. dahada gidecek gibi görünüyor. %2000'lik süper enflasyonun bulunduğu hiç bi ortamda insanlar bulunmak istemez, sistem düzgün işlemez...

bu iş bugünden yarına olur. "nasıl"ını şöyle açıklayim;

şimdi öncelikle sürekli kullanılan temel nadir nesne ürünleri(kristal parça, bilgi cildi, astral çoğaltıcı, ışık zerresi vs. vs.) kristal kurlarını 3 aşşağı 5 yukarı belli seviyede tutucak bi miktar golddan npclerde de satılırsa bugünden yarına değil bi kaç saate hallolur bu mesele.. oyun içi dengelere (veya dinamiklere veya her ne derseniz diyin) dokunmamış olursunuz.

hem kristal parça, ışık zerresi gibi temel gereksinimlerin goldla satılıyor olması(nitelik bakımından ekstra bişey yapmadan, küçük bi nicel değişiklikle) insanların kafasındaki f2p duvarını azda olsa kırmış olur. Oyuna yeni gelenlerin kaçmasının, oynayanlarında bi süre sonra "eeeeh!" demesinin önüne geçier..

Suya sabunada dokunmaz. Kimse diyemez "ben şu kadar para harcadım yaptım şimdi goldla satıyosunuz" diye. sonuçta gold/kristal ve kristal/gold takası mümkün. kurlar yukarı çıkarsa goldla, aşşağı düşerse kristalle almak tercih edilecek ve kurlar belli bir seviyede kalıcak. geçmişte bunları yapanların ekstra bi zararı, yeni yapacak olanların ekstra bi karı olmicak. herkes eşit şekilde yararlanıcak.

satış fiyatlarını belirlerken dikkatli davranılırsa kurlar zamanla birikimler, mahfazalar, diğer nadir nesne aktiviteleri yoluyla belli bi seviye yukarı gidecektir her şekilde. ama makul olacaktır. insanlar isyan etmeyecek, oyun bu denli oyuncu kaybetmeyecektir.

mesele bu kadar basittir aslında.

sürekli insanları kristal alıp kristal olarak harcamaya yönlendirirseniz ne yeni insan gelir nede aktif oynayan insanları oyunda tutabilirsiniz. kristal alıp gold olarak harcanacak durumlarda olucakki kurlar makul seviyelerde kalsın.

bu kadar uğraşılmış güzel bi oyunun bu hallerde olması cidden üzücü... işin özü; teknik ve yaratıcı açıdan personeli çok üst düzey olan bi oyunun operasyonel açıdan bu kadar zayıf personelle çalışması şaşırtıcı.

önümüzdeki patch allods için son şans sanırım oyunu seven kemikleşmiş kitle açısından. oyuna dönecekler çok olacaktır ama 2 ay sonra yine boş server kalırsa, insanlar herkesi tekte alan 3 -5 oyuncunun eğlencesine meze olursa, bi öngörü olarak tekrar toparlanabileceğini sanmıyorum oyunun.

d.n.: bide tanklarla ilgili bi oyunun kate upton lı reklamı dönüyor televizyonda sürekli. aynısının scarlet johansson lu olanından istiyoz :!: 8o
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

12

Sunday, March 27th 2016, 10:47pm

gold kurundan bıktınızmı çokmu para harcamaya başladınız 13 taştan mahfazadan bıktınızmı çözümü basit alcaksın p2p den üyelik olacak bitecek
eğer allods online dan gerçekten pvpsinden zevk almak isteniyorsa adres p2p dir
Melony /
Melonty
:thumbup: (p2p can. gelin sizde canlanın)

13

Monday, March 28th 2016, 1:01am

• Send private message

oyun içi dengelerden kasıt ne anlamadım. dengemi kaldı oyunda? ona biz oyun içi dinamikler diyelim öncelikle...

2.si 30 goldlardan nerdeyse 600 golda geldi kur aynı patch içinde. dahada gidecek gibi görünüyor. %2000'lik süper enflasyonun bulunduğu hiç bi ortamda insanlar bulunmak istemez, sistem düzgün işlemez...

bu iş bugünden yarına olur. "nasıl"ını şöyle açıklayim;

şimdi öncelikle sürekli kullanılan temel nadir nesne ürünleri(kristal parça, bilgi cildi, astral çoğaltıcı, ışık zerresi vs. vs.) kristal kurlarını 3 aşşağı 5 yukarı belli seviyede tutucak bi miktar golddan npclerde de satılırsa bugünden yarına değil bi kaç saate hallolur bu mesele.. oyun içi dengelere (veya dinamiklere veya her ne derseniz diyin) dokunmamış olursunuz.

hem kristal parça, ışık zerresi gibi temel gereksinimlerin goldla satılıyor olması(nitelik bakımından ekstra bişey yapmadan, küçük bi nicel değişiklikle) insanların kafasındaki f2p duvarını azda olsa kırmış olur. Oyuna yeni gelenlerin kaçmasının, oynayanlarında bi süre sonra "eeeeh!" demesinin önüne geçier..

Suya sabunada dokunmaz. Kimse diyemez "ben şu kadar para harcadım yaptım şimdi goldla satıyosunuz" diye. sonuçta gold/kristal ve kristal/gold takası mümkün. kurlar yukarı çıkarsa goldla, aşşağı düşerse kristalle almak tercih edilecek ve kurlar belli bir seviyede kalıcak. geçmişte bunları yapanların ekstra bi zararı, yeni yapacak olanların ekstra bi karı olmicak. herkes eşit şekilde yararlanıcak.

satış fiyatlarını belirlerken dikkatli davranılırsa kurlar zamanla birikimler, mahfazalar, diğer nadir nesne aktiviteleri yoluyla belli bi seviye yukarı gidecektir her şekilde. ama makul olacaktır. insanlar isyan etmeyecek, oyun bu denli oyuncu kaybetmeyecektir.

mesele bu kadar basittir aslında.

sürekli insanları kristal alıp kristal olarak harcamaya yönlendirirseniz ne yeni insan gelir nede aktif oynayan insanları oyunda tutabilirsiniz. kristal alıp gold olarak harcanacak durumlarda olucakki kurlar makul seviyelerde kalsın.

bu kadar uğraşılmış güzel bi oyunun bu hallerde olması cidden üzücü... işin özü; teknik ve yaratıcı açıdan personeli çok üst düzey olan bi oyunun operasyonel açıdan bu kadar zayıf personelle çalışması şaşırtıcı.

önümüzdeki patch allods için son şans sanırım oyunu seven kemikleşmiş kitle açısından. oyuna dönecekler çok olacaktır ama 2 ay sonra yine boş server kalırsa, insanlar herkesi tekte alan 3 -5 oyuncunun eğlencesine meze olursa, bi öngörü olarak tekrar toparlanabileceğini sanmıyorum oyunun.

d.n.: bide tanklarla ilgili bi oyunun kate upton lı reklamı dönüyor televizyonda sürekli. aynısının scarlet johansson lu olanından istiyoz :!: 8o

helal olsun ..klavyene sağlık.bundan daha iyi açılanamazdı..bence ruslar bu oyunu kapatmayı düşünüyorlar gibime geliyor,düşünüyorlar ama elemanlar öteki oyunlarının prestijide kaybolmasın diye cesaret edemeyip tüm oyuncuların bu oyundan nefret edip kendiliginden bırakmalarını istiyorlar gibi....yaşım itibarı ile..ben hayatımda kendi kendine bu kadar zarar veren ne başka bir oyun gördüm nede bir kuruluş.bu arada 2 aya kadar oyunda gene kimse kalmaz demişsin patch 7.0 dede bu aracıdaki kristal fiyatları adam gibi düşmez vede oyun içi farm olayı oyuncunun lehine biraz olsun geliştirilmezse 3 küsür senedir oynamama rağmen ben bile o kadar emeğime rağmen bırakırım ve bu oyunu kökünden silerim.. üzülerekte yazmak durumundayım bir çok insanda yeter artık bu saçmalık deyip bir aya kalmaz birakır.Umarım bu yeni gelen 7.0 iyi bir dönüm noktası olurda en azından senelerce oynamış olup bu yanlış tutum yüzünden oyunu bırakan binlerce eski arkadaşımızda oyuna geri döner...

This post has been edited 2 times, last edit by "resatim" (Mar 28th 2016, 1:09am)

14

Monday, March 28th 2016, 7:13am

BuNCH

Trainee

Occupation: Seri katiliçe

• Send private message

NEDENMİ bu oyunu oynayan bir çok kimse sabancı veya koç ailesinden degilde o sebepten dolayı..

:D :thumbsup:

ⒹⒺⒼⒺⓇ/ⓈⒾⓏⓈⒾⓃⒾⓏ!!!

15

Monday, March 28th 2016, 9:01am

BuNCH

Trainee

Occupation: Seri katiliçe

• Send private message

ben öyle bir stratejiye zaman ayıracaklarını sanmıyorum yönetimin.
öyle bi düşünceleri olsa bence kuru yüksek tutarken aynı zamanda geçişi açarlardı
kuru yüksek tutup geçişi açmamak oyunu bırakmaya teşvik etmektir.
bunu da isteyeceklerini sanmıyorum :)

ⒹⒺⒼⒺⓇ/ⓈⒾⓏⓈⒾⓃⒾⓏ!!!

16

Monday, March 28th 2016, 3:06pm

Bu arada oyunumuz ile ilgili "samimi" ve "yapıcı" eleştitilerinizi her zaman ticket ile destek ekibine veya PM olarak bana iletebilirsiniz.

17

Monday, March 28th 2016, 3:52pm

kuru yüksek tutup geçişi açmamak oyunu bırakmaya teşvik etmektir.
bunu da isteyeceklerini sanmıyorum :)

Daha önce defalarca belirttim, son bir defa tekrarlıyayım ve bu konu kapansın; geçişler açılmayacaktır. Bunun bu saatten sonra herhangi bir tartışma konusu olmasına da gerek yok. Ayrıca oyun kapanacak, oyuncuları kaçırmak istiyorlar tarzı asılsız, sadece oyuncuların zihinlerini bulandırmaya ve de oyuna başlamalarını engellemeye yönelik yorumlara da bundan sonra müdahele edileceğini bilmenizi isterim. Tamamen hayal ürünü olan bu tarz dedikoduları yayıp, oyuncularımızın hevesini kaçırmaya kimsenin hakkı yok.

Teşekkür ederim!

18

Thursday, March 31st 2016, 12:23pm

NakedDinO

Beginner

• Send private message

Kur uçtu diye çırpınmak faydasızdır arkadaşlar o kuru hepberaber uçurduk kimse oyundan kasdığı goldu kristale çevirdiğinden bahsetmiyor... daha düne kadar eterden günde 4-5k kristal kastığından bahsetmiyor...her mahfaza geldiğinde elindeki goldu kriye çevirip sandık açtığından bahsetmıyor yaklaşık 1 aydır oyunda etkinlikler dvm ediyor bu etkinliklerden kimse nekadar gold kasdığını kri kasdığını sölemiyor :) sonra kur niye uçtu bence çok normal tüm oyuncular olarak el ele verip bunu biz başardık eğerki zula yaptımız kristalleri göz önüne alırsak konu ve suçlamalar gereksiz kalıcakdır.. İyi forumlar

19

Thursday, March 31st 2016, 2:20pm

Charmie

Trainee

• Send private message

Kur uçtu diye çırpınmak faydasızdır arkadaşlar o kuru hepberaber uçurduk kimse oyundan kasdığı goldu kristale çevirdiğinden bahsetmiyor... daha düne kadar eterden günde 4-5k kristal kastığından bahsetmiyor...her mahfaza geldiğinde elindeki goldu kriye çevirip sandık açtığından bahsetmıyor yaklaşık 1 aydır oyunda etkinlikler dvm ediyor bu etkinliklerden kimse nekadar gold kasdığını kri kasdığını sölemiyor :) sonra kur niye uçtu bence çok normal tüm oyuncular olarak el ele verip bunu biz başardık eğerki zula yaptımız kristalleri göz önüne alırsak konu ve suçlamalar gereksiz kalıcakdır.. İyi forumlar
Kesinlikle katılıyorum.

20

Thursday, March 31st 2016, 6:05pm

• Send private message

silinebilir

This post has been edited 1 times, last edit by "resatim" (Mar 31st 2016, 6:28pm)