You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, April 29th 2016, 1:20pm

7.0 "Yeni Düzen": Geri Bildirim Yarışması

Sevgili Sarnaut,

7.0: Yeni Düzen güncellemesinin, sunucularımız ile buluşmasının üzerinden neredeyse üç hafta geçti! Sınıf revizyonundan, ekipman sisteminin elden geçirilmesine, Mühendislerin yeniden ortaya çıkmasından, İttifak & İmparatorluk taraflarının iş birliği yapıp, toplu imhaya karşı kaderlerini kendi ellerine almasına kadar birçok yenilik geldi ve sizler de bunları başarılı bir şekilde karşıladınız!

Yeni güncellemeyi benimseme fırsatını yakaladığınıza ve karakterlerinize de uyum sağladığınıza göre, şimdi sizlerden sınıflardaki yeniliklerin sizi nasıl etkilediğine dair görüşlerinizi merak ediyoruz. Özellikle de faktörlerin sınıfınızdan bağımsız olarak, hikayede değişik roller üstlenme kapısının açmasından sonra. Sınıf değişikliklerinden kaynaklanan geçiş süresini nasıl tamamladınız? Tamamen farklı yeteneklerle yeniden başlamayı güzel buldunuz mu? Size en iyi uyan faktör hangisi?

Kısaca sizlerden sınıfınızla ilgili ve değişikliklere nasıl adapte olduğunuza dair yapıcı eleştiriler istiyoruz. Bu, diğer oyunculara yardımcı olacak şekilde bilgilendirici bir şekilde olabilir veya 7.0: Yeni Düzengüncellemesinin gelmesinden bu yana yaşadığınız tecrübeleri aktarma şeklikde. Sınıf bazlı en bilgilendirici paylaşımlarda bulunanları çeşitli ödüller bekliyor!

Ödüller

• 1.: 6000 Bonus Kristal & Smuggler's Paradise isimli sunucumuzda 4 haftalık abonelik süresi.
  • 2.: 5000 Bonus Kristal & Smuggler's Paradise isimli sunucumuzda 3 haftalık abonelik süresi.
  • 3.: 4000 Bonus Kristal & Smuggler's Paradise isimli sunucumuzda 2 haftalık abonelik süresi.

BİLGİ: Ödüller bölgelere/dillere göre verilecektir.

Kurallar

Yarışma 29 Nisan tarihinden 13 Mayıs tarihine saat 23:59'a kadar (OAZD) devam edecek.

• Yazınız 500 kelimeyi geçmemeli.
  • Yazınızı İlgili konu altında paylaşmalısınız.
  • Yarışmaya katıldığın içeriğin sahibi olduğunu kabul etmektesin.
  • Yazınızın konusu sınıflarları genel anlamda ele almalıdır veya özel olarak kendi sınıfınızı.
  • Halıhazırda internette yayınlanmış olan veya üzerinde herhangi bir
    telif hakkı bulunan bir içerik paylaşmayacağını kabul etmektesin.
  • Resim ekleyebilirsin ama içeriğin büyük bir kısmı yazıdan oluşmalıdır (örnek olarak metninize büyük bir resim ekleyemezsiniz; odak
    noktası yaratıcı bir yazarlıktır, sanatsal kabiliyetler değil).

7.0: Yeni Düzen güncellemesine gösterdiğiniz ilgilden ve destekten dolayı teşekkür ederiz. Herkese bol şans dileriz!

-Allods Ekibiniz

This post has been edited 1 times, last edit by "Drakdish" (Apr 29th 2016, 1:28pm)

2

Friday, April 29th 2016, 4:42pm

ilk ben başlıyım o zaman. Savaşçıyı ele almak istiyorum.Ben oyuna 3.0.02 patchinde başlamıştım.Sonra oyuna bi süreliğine ara verdim iş hayatına atıldım iyi bir kariyerde yaptım.Günler geldi geçti aklıma allods geldi.Şu oyuna bi bakıyım dedim.P2p serverini gördüm hemen bi F2p hesap açtım biraz alışıyım sonra P2p ye geçerim dedim.ilk başta herşey güzeldi hoştu tam p2p ye geçiyim artık diyecekken 7.0 güncellemesini duydum.Bütün karakterler değişicekti faktörler oyuna hakim olucaktı üstelikte p2pye geçmek için birçok insan bu güncellemeyi bekliyordu tamamdır dedim 7.0 güncellemesinde geçicektim P2p serverine.Ve beklenen gün geldi hemen F2p de olan savaşçı karakterime bi bakıyım talentte agacında ne gibi değişiklikler olmuş diye öle çok fazla bişi beklemiyordum açıkçası.Aman tanrım yetenek ağacının her yeri değişmişti nasıl alışacaktım şimdi bide buna neyse umut kırmak yok.Öncelikle genel olarak savaşçıdan bahsetmek isitiyorum(şimdiki savaşçı) ilk başta savaşçımız eskisine göre daha yavaş ama ani yüksek hasarlar verebiliyor.Üstelik yeni yeteneklerde süreli zararı destekliyor çoklu moblara karşı daha etkili skill kullanabiliyoruz yani bana göre savaşçı gerçektende hoş olmuştu eskisine göre ama benim bunu fark etmem baya bi uzun sürdü.Oyuna girdim (46 lvl priden savaşçım) yetenek ağacında nerden başlıycamı dahi bilimiyordum bi rus forumunu gezdim ama hiç bişi anlamadim(ne anlayabilirdimki)kendi talantimi kendimin yapmasına karar verdim.başladım yapmaya uzun uzun uğraşlardan sonra bi talent çıkardım DPS talenti peki nasıl mıydı gelmiş geçmiş en kötü talenti.İlk başlarda zorlanmadım ama küçük bi boosta baya bi affalladı benim talent ondan sonra bi haftalık ölüm suyuyla binlerce talent denedim ama hiçbiri o boosu yenemedi.(hepsi DPS talentiydi) oyundan baya bi soğmuştum yaptığım talantler ne pvp de iyiydi ne pve de tam oyunu silme kararı almışken ''Nasılsa ölüm suyum var bi tank talanti deniyim''dedim bu zamana tank oynamaktan hep nefret etmişimdir.O ne öle sürekli yerinde dur hasar bile vereme ne öl nede öldüre bil.Yinede denemek istedim uzun uğraşlar sonucu güzel bir tank talanti hazırladım.O boosla tekrar karşı karşıyaydık beni onlarca kez nakavlt etmişti.deparla üstüne atıldım kalkanlarım sayesinde gram canım gitmeden boosu yere sermiştim ve o tatmin olma duygusu Mmm... harikaydı oyunu kapatmak yerine 1 saat daha oynuyım dedim o bir saat tüm günümü aldı şu anda güzel bi tnak savaşçım var eğleniyorum ama P2p de dahada eğleneceğimi olacağıma inaniıyorum.Birazdaha eski savaşçı ve yeni savaşçıyı açmak istiyorum(başka karakterleride incelemek isterdim ama savaşçı dışında hiç bi karakterde 40 leveli aşamadım sıkılıyorum ne yapam)eski savaşçı daha hızlıydı ama hasarı çok azdı ani hasar veremiyordu çoklu pvplerde çabucak ölüyor tank halide pek işe yaramıyordu.Yeni savaşçıya bakacak olursa faktörler sayesinde hasar vermek istiyosa hasar gibi hasar verir tank olmak istiyosa bi ton hasarı tutabilir hale geldi.çoklu savaşlarda (eskiye göre en azından)daha çok hayatta kalmaya başladı.ani hasarıyla korkulu bi sınıf haline geldi.bunlar benim düşüncelerim tabi cumarteside P2p ye geçiyorum orda görüşmek dileğiyle hoşçakalın bodurlardan korkun.(gibberling is watching)

3

Friday, April 29th 2016, 5:44pm

Sınıfım(paladin) ile ilgili olan değişiklikler aslında olumlu yönde oldu. Önceden DPS olarak oynamayı severdim. Ama bu güncelleme ile tank rolü daha cazip geldi. Özellikle artık tanklık rolünün yanında grubuma ufakta olsa desteğim oluyor. Diğer bi sevdiğim yenilik ise 4. duvar, 4. duvar ile tutabildiğim hasar oranı hepten artıyor ve duvardaki hasar kadar can veren yetenektende daha fazla yararlanabiliyorum . Ayrıca bu ruby ağacında olan rubyler ile ne zaman duvar kırsam kendime ve takım arkadaşlarıma can atabiliyorum. Bence bu can atma özelliği ile azda olsa şifacı karakterlerin üstlerindeki yük azaldı. Aynı zamanda fark ettiğim diğer şey ise PVP de tek elli bir silah ve kalkan alıp dps aspectini kullandığım zaman karakter çok sağlam oluyor. İlk buildimi yaparken çok zorlandım çünkü güncelleme gelir gelmez WOD verilmemişti. Her yetenek ağacını ruby kısımlarındaki skilleri tek tek okudum. İlk başta gördüklerim kafamı karıştırmıştı çünkü. Yetenek simgeleri çoğunun aynıydı ama okuduğum zaman bambaşka yetenek olduklarını anladım. Fakat allodsun en sevdiğim yönlerinden biri sayesinde pvp buildimi yapabildim(yetenek ve ruby öneren küçük yıldızlar). Pvp buildini biraz kullandıktan sonra maille gelen wod ile tank buildini denemek istedim. Bu en zor kısmıydı çünkü pvp buildinde kullandığım yıldızları kullanamadım. Eski usül yöntemle defansif ve alan saldırına bu alan saldırılarının aggro artıran rubylerini alıp test ettikten sonra Tank Buildine bayıldım. Bu 7.0 patchi benim içimdeki tank sevgisini uyandırdı önceden tank karakterleri hiç sevmez, oynamaktan tiksinirdim. Fakat şimdi ise tek kelime ile hayranı oldum. Özellikler alan aggro rubysi beni kendine hayran etti aggro tutmada çok yardımcı oluyor yada büyük mob çekmelerde yardımı çok dokunuyor. Eğer benim gibi tank oynayamayan arkadaşlar varsa paladin tanka bi şans verin ben oynuyorsam herkes oynayabilir. Son olarak eklemek istediğim 7.0 patchi yenide olsa oyunda yaptığı değişikliklerle yeni bir oyun havası kattı. İlk başladığım zamanki gibi hissettim. O heyecanı tekrar yaşamak oyuna olan inancımı dahada artırdı

Yarışmaya katılan ve oyunu oynayan tüm arkadaşalara benden başarılar. :thumbsup:
poot poot poot poot poot... POOTIE!! YOU'VE BEEN POOTED!!!

This post has been edited 4 times, last edit by "Ginko" (May 3rd 2016, 11:23pm)

4

Friday, April 29th 2016, 10:59pm

Öncelikle hepinize merhabalar. Sınıfım (ozan-şair) ve yeni karakteristikler hakkında konuşacağım. 65 lv patchinde sadece meleke metanet vahşet... vardı. Bu kadar az karakteristikten dolayı bir sınıfın neredeyse tüm oyuncuları aynı karakteristikleri geliştiriyordu ve ortaya yeni bir şeyler çıkmıyordu. Fakat yeni gelen 70 lv patchi sayesinde cok fazla karakteristik seçeneği var ve herkes farklı karakteristiklere yöneliyor, bu da çeşitliliğe sebep oluyor. 65lv patchde oynayan bir kişi 70lv patchin karakteristiklerini hemen anlayamaz, bu sistemi anlaması biraz zamanını alır. Yani kısaca oyun biraz daha zorlaştı fakat bu zor sistemin mantığını çözdükten sonra oyun daha eğlenceli olacaktır. Ayrıca ejder itemlerinin kalkması çok doğru bir seçimdi. Çünkü: 70 patchinin herkesi sıfırdan başlatıp 5 yıllık oyuncu ve 5 aylık bir oyuncu arasında hiçbir fark olmadan kasılmasını hedeflemesidir. Ayrıca 70 patchinde çoğu karakterlerde engelleme-stun-cc-sersemletme-korkutma etkilerinin fazla olmasından dolayı irade değerlerinin yüksek tutulması ve fiziksel savunma gibi karakteristiklerin gelişmesiyle irade değerinin artması da çok doğru bir seçim olmuş.
Ozan hakkında düşüncelerim ise olumludur. Eski ozan mobilitesi düşük ve yapabileceklerı sınırlı olan sıkıcı bir karakterdi, ayrıca çok fazla enerji sıkıntısı yaşıyordu. Yeni ozan iste enerji yerine artık skil kullandıkça gelen 7 parçalık faktöre sahip. Yeni ozanın çoğu skilinin bekleme süresi az ve yapabilecekleri sınırlı değil. Hem dps hem de karakteristik arttıran destek rolüne sahip. Eski ozanda hicbir kombo yokken yeni ozanda zincirlenmiş kombolar var ve bu da oyun zevkini arttırıyor. Yeni ozanda tek sıkıntı dayanıksız olması. Yeni ozanda marş yerine gece şarkısı ve geç gelen ölüm gibi savunma kabiliyetleri olsa ozan oyuncuları için iyi olurdu, fakat bu durumda diğer sınıflar ozan karşısında güçsüz kalırdı. Bana göre ozan şu an oyundaki en sağlam tek hedefli hasara sahip sınıftır, fakat biraz kırılgan. Ayrıca ozandaki destek faktörü çok etkili ve takım savaşlarında çok fazla etkisi olan bir seçenek olmuş. Destek faktörünü fazla kullanmadığım için fazla yorum yapamıyorum fakat bir takımdaki destek rolüne sahip olan ozan full dps ozana göre çok daha fazla iş yapar.
Bence tüm sınıflar gayet dengeli, kimileri alan hasarı vuruyor kimileri tek hedefli hasar vuruyor. Ve tüm sınıflar birbirini tamamlıyor. 70 patchinin tek sıkıntısı DANE' de otomatik hareketin kullanılamaması. Bu arada yeni animasyonlar çok güzel olmuş, ellerinize sağık.

This post has been edited 5 times, last edit by "hackedmanded" (May 9th 2016, 8:46pm)

5

Saturday, April 30th 2016, 2:33am

OverKill

Beginner

• Send private message

Selamlar,
Allods Online'yi açık betadan beri oynuyorum. 7.0 güncellemesi bu zamana kadar gelen en etkili güncelleme olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Koleksiyoncu paketleri de keza gündeme bomba gibi oturmuş durumda ve bu paketlerden herkes çok memnun görünüyor. Lafı fazla uzatmadan sınıflar hakkındaki gözlemlerime geçmek istiyorum. Koleksiyoncu paketinden çıkan 1 haftalık sınıf değiştirme tomarı sayesinde hepsine göz atma şansı buldum. Yeteneklerinizin arasında 5 farklı rol faktörü bulunmakta. (İşgal, Baskı, Destek, Savunma, Şifa) Bu faktörler sizin hangi rolde oynayacağınıza karar vermenizde oldukça etkili oluyor. Üstelik yetenek ağacındaki yapacağınız dağılımı oldukça kolaylaştırmış durumda. Bazı gelişim aşamalarının hangi faktör ile aktif olduğu belirtmişler. Belirtilmeyenler ise tamamen sizin oyun tarzınıza bırakılmış. 7.0 güncellemesinde karakterler oldukça dengelenmiş. Şifa basan sınıflar arasında mükemmel bir eşitlik olduğunu gördüm. Örneğin birinde "gelen zarar %50 azalır", diğerinde ise canınızın %50'si kadar fazladan kalkan" veriyor. Tanklar yine aynı şekilde sağlamlık ve kışkırtma yönünden eşitlenmiş. Hasar sınıflarını iyi korumak gerekiyor. Çünkü tamamen hasara odaklılar çok fazla kaçış mekanizmaları yok. Baskı faktörü rakibi saf dışı bırakmayı amaçlıyor. Bol sersemletmeli yetenekler ile adeta rakibe nefes aldırmıyor. Benim en çok ilgimi çeken ise Destek Faktörü oldu. Neden derseniz destek rolünde oynayan bir kişi takımına inanılmaz yararlar sağlayabiliyor. Sınıflara özgü destek yeteneklerini okuduğumda "vay be adamlar yapmış" dediğim oldu. Takımınızda destek rolü mutlaka olmalı en kritik anlarda destek rolündeki kişinin yapacağı işler akıl almaz olabiliyor. Özetlemek gerekirse, "hangi karakter en güçlü ?" sorusu tamamen ortadan kalkmış durumda. Siz hangi rolü üstlenmek istiyorsanız tüm sınıflar beklentinizi yerine getirebiliyor. Unutmayın, en güçlü karakter severek oynadığınızdır. :)
Evolution

TheHavoc (League)

6

Saturday, April 30th 2016, 7:19am

SELAMLAR

Yaklaşık 2 buçuk yıldır Allods online oynuyorum paladin olarak sürekli tank oynadım özellikle şifa konusunda tapınak bilgesine mahkumduk nerdeyse bütün ağırlığı oraya veriyorduk 7.0 patch ile beraber gelen şifada artma olmuş dayanıklılık artmış mob tutma çekme daha geniş alana yayılmış hatta istersen bütün mobları üstüne alabilirsin bunlar tank için güzel özellikler beğendim ama eksi yönleride var tabiki tank oynuyorsan mob kesme süresinin uzunluğu kalkanların yenilenme sürelerinin uzunluğu gibi sorunlar uzun süre mobla uğraşmak oyuncuyu da sıkar eğlence olmaktan çıkar eziyete dönüşür bunlarında zamanla düzeleceğini düşünüyorum.
RAMPOLDİ
ELF ULU PALADİN
TANK

7

Saturday, April 30th 2016, 11:32am

Selam!
Sınfım (savaşcı) oyuna tam olarak 55. seviye patchında başladım oyunu severek oynuyordum ilk karakterim başkeser (ork okçu) idi. daha sonradan bir savaşcı karakter açtım ve bu karakterin ismi : XdeathFull idi. Xdeathfull`i ilk patch de son seviyeye yükseltemediğim için üzülmüştüm ancak umudu elimden bırakmadım. yeni patchdeki son seviye 60`dı artık. zorluklarla oyuna emek vere vere kasıyordum o zamanlar taşlarım şöyleydi: 322 221. Bu taşlarla kasarak 60 seviyeye ulaştım. 60. seviyede arkadaşlarım abilerim ablalarım bana taş,item kasmamı söylediler. Onların sözlerini dinleyerek taşlarımı 444 444 yapmıştım. Ve itemlerim ise çoğu mavi olmak üzere 1-2 tane yeşil 0 tane mor vardı. Yeni patch allods`la buluşmuşdu.artık sınır seviye 65`di. item sınırı en fazla harika (turkuaz) a kadardı. arkadaşlarımın yardımlarıyla 65 olmuştum. artık önümde büyük bir gelişme yolu vardı. ilk önce itemlerimden başladım. yeni yeşil 65 seviyelik itemler satın aldım. o aradada para kasmış, taşlarımı 555 444 yapmıştım. ve sonra bir birliğe girdim: Ayasofya. Normalde bu birliğin taş sınırı 777 777 iken beni almışlardı. ben artık item kasıyordum. yeşil olan itemlerimi ilk önce mavi daha sonradan ise bazı ana itemlerimi (zırh,silah,yay vb.) mor yaptım. daha sonradan silahımı efsanevi (turuncu) yaptım. sonra oyuna ara verdim. o arada yeni patch (içinde bulunduğumuz patch) geldi. oyuna ara vermeden önce taşlarımıda ufaktan geliştirmem gerektiğini düşünerek 655 444 olarak yükselttim. şuan hala item kasıyor ve oyunda ilerlemeye çalışıyorum. :D

8

Saturday, April 30th 2016, 1:01pm

Merhaba

Allods onlin 45 level dönemimden bu yana oynamaktayım .Sınıflara ve oyun içi bazı konulara değinmek istedim.Şuanda oyun içi herkes eşit görünüyor bir önceki güncellemeyi hesaba katacak olursak ölümsüz karabüyücüler ,şifacılar vb .Hem item kasmakta gördüğüm kadarıyla önceki güncellemeri gözönünde bulundurursak cok cok kolay olmus bu hem oyun içi hemde biz oyuncular için bencede yararlı bir karar olmus.Eski dönemde item yapmak itemin taşlarını yapmak ayrı bir külfet haline geliyordu bizler için o yönden sessimizi duyan allods online ekibine teşekkür ediyoruz elbette.Artık odak noktası gerçekten savaş olmus oyunun zaten olması gerekende buydu önceki dönemde savaşmaktan çok item yapmaya zaman ayırmak zorundaydı oyuncular buda bir süre sonra bizleri sıkmaktaydı.Sınıflara gelecek olursak.Önce kendi klassım dan bahsetmek isterim.Eski casus yeni casus olarak ikiye ayırırsak eskiden olupta suanda olmayan görünmezlik skilini aramıyor değilim.Casus dediğin kaybolur bir anda düşmanın ensesine patlatır şaplağı bir anda 8| Umarım önümüzdeki güncellemerde düzelir bu durum.Karabüyücden bahsedeyim birazda önceki dönemde %10 dan %100 şifa basan bizlere amanın nedir bu ya dedirten bir sınıfta fakat suanda öyle değil yerinde olmus diğer sınıflarla eşit düzeye gelmiş diyebilirim.Pagandan bahsedecek olursak bir zamanlar rastgele savaşın ağır abileri olur hatta ve hatta petimle döverim uleyn seni derlerdi kendileri :D Şaka bir yana pet ile beraber combo saldırlar yaptıkları zaman çok rahat rakibini eskitebilen bir sınıfta pagan suanda pet gördüğüm kadarıyla mana yenilemekten başka bir işe yaramıyor .Paganın her ne kadar kimyasını bozsalarda oyunda yeni bir rol vermısler paganlara artık ne diyeyim zamanla görelim bakalım.Mistik sınıfına gelecek olursak önceki dönemde bizlerle adeta top gibi oynayan ordan oraya atan rakiplerini rahatsız eden bir klastı fakat pek fazla atağı yoktu en azındanda diğer klaslar kadar daha çok takımı rahatlatma karsı takımın düzenini bozmak üzereydi.Fakat suanda durum farklı bir büyücü kadar atak yapabiliyorlar iyide olmus tabi eski nabız skinin o kullakları çın çınlatan sesinide aramıyor değiliz hani.Büyücü klasından bahsedeyim birazda eski buz akısı skili pek bir kullanıssız oyun yönetimi farkına varmıs olucakki o skilli daha bir kullanıslı atak yapabilir hale getirmişler .Önceki dönemde hiç kullanılmayan iş yapmayan bir skilldi şuan gerçekten sağlam ve iyi atak yapabilen bir skill durumunda.Şifacı klasına gelecek olursak fanatizm olayı tamamen olmasada kımsen değişmiş ve artık can barımızn alt kısmında bunları görüyoruz iyide olmuş yapanın eline koluna sağlık ışık zerresi ve ısık zinciri skillerininde kullanımı değişmiş oda ayrı bir canlılık getirmiş karaktere benim fikrimce.Savaşçı klasına gelelim önceki dönemde ortamın şamar oğlanı olur gelen giden enseye şaplağı patlatır oda elinde balta kılıç ne varsa artık nefes nefese kedi fare misali rakibini kovalarda kovalardı.Bu durumda değişmiş savaşçıya verilen skiller güzel olmus artık bizi kovalamak ne kelime tıpış tıpış biz gidiyoruz ayaklarına .Oyunda savaşçı sayısındaki artısta zaten bunun göstergesi.Tanka klasına bahsedeyim birazda .Önceki güncellemde tek ellik silah ve kalkan ile yapıbilen skiller ayrı çift ellik sillahla vuralan skiller ayrı idi şuanda durum farklı daha bir ortaya karısık tank var karsımızda duvar saysının 4 cıkmasıda çok şey kattı tanka tabi insan eski mukkavemet skiline ardı ardına basıp duvarlar arasında 300 400 k gezdirmeyi özlemiyor değil hani.Yinede bu gelen yenilikler iyi olmus daha bir çekici sınıf haline gelmiş.Sözü burada noktalıyım emeği geçen herkeze teşekkürler.

9

Saturday, April 30th 2016, 2:21pm

benim karakteri casus eskı pachte okcu çok güzeldi simdiki pachte ise braz bozulmus hareket ederek atma sıkıli çok güzel olmus ama bombardıman sikili çok kotu bombardımana basladında ne pot ıce biliyorum nede baska sikil atabiliyorum ve karakter dps yine guzel ama tanklara karsı cok zayıf kalıyo benden dusuk tank bıle yanına cekip kesebiliyo ben ne kadar kacsamda onlar yanım zıplaya bılıyo yada benı cekıyo yanlarındaykende karakter kitleniyo yani yeni pachte casusları kotu yapmısınız sifa sikilide hic kalmamıs en azından bitane can sikili olsa guzel olurdu yada onun yerıne gorunmezlik yada eski pachteki gibi ok yagmuru

10

Monday, May 2nd 2016, 12:54pm

Evet adından da anlaşılacağı gibi yeni düzen bize yeni seviye,item,yetenek,gelişim ve zindanlar ile sunucumuza geldi.
İlk olarak oyunun bu kadar değişmesi kafa karıştırıcı olsa da kısa zamanda yeni sisteme adapte olduk yeni özelikleri keşif ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.Savaşçı olarak yeni gelen yetenek ve gelişimleri deneyerek en doğru olanı bulmaya çalışıyorum ve büyük ölçüde de çözdüm yeni savaşçı yeteneklerini. Yeni sistemde her sınıfın kendine özel işgal,savunma,destek,baskı ve şifa faktörleri var savaşçının kullanabileceği işgal ve savunma faktörü olarak ikiye ayrılıyor

İşgal faktörü : pve ve pvp de savaşçının tamamen saldırı ağırlıklı yüksek dps yapabilme imkanı olan yetenekler ve gelişimler ile destek verdiğimiz bir faktör olarak karşımıza çıkıyor

Savunma faktörü : savaşçının pve ve pvp de yüksek savunma ve sütun ile tank olarak aktif rol almasına olanak tanıyor.

Pvp de eskiden olduğu gibi 24 ve 12 oyunculu pvp alanlarında varlık gösteremeyen savaşçı artık aktif olarak savaşın yönünü değiştirebilen sınıf olduğu için kendi adıma mutluyum ve aktif olarak kullandığım ve sevdiğim işgal faktörü ile oynuyorum pvp de sürekli olarak alan vuruşları atabilme imkanı çok büyük bir artı savaşçı adına.

Pve de her zaman olduğu gibi yüksek dps ve savunması ile yine ada ve raidlerin vazgeçilmez karakteri savaşçı. Yeni güncellemede tensesin hüneri adlı yeteneğin oyuna aktif olarak katkı sağlaması güzel olmuş artık tankın kaldırmasını beklemek yada tank öldüğü için tüm gurubun yatması söz konusu değil. Ada da bos kestiğinde anahtar gitmesi iyi olmuş artık anahtar yakmak yok.

Neslerin örsünde item üretme ekranın da sınıfına uygun olmayan giyebileceğin örneğin savaşçı da deri item gelmesi yanlışlıklara yol açabiliyor bunun değiştirilmesi gerektiği görüşündeyim mavi ve mor item de önemsiz gibi gözükse de turuncu ve turkuaz gibi yüksek dövüş malzemesi isteyen itemlerde 1-2 haftalık uğraş boşa gitmiş olacak buna dikkat edilmesi gerekiyor.

Sonuç olarak yeni güncellemeyi kendi adıma yararlı buldum oyunda kalıplaşmış şeyler değişti ve oyuna yeni bir heyecan getirdi umarım çözemeyen arkadaşlarda oyunu çözebilir ve oyundan keyif alırlar diyorum.

Bütün arkadaşlara iyi oyunlar.

Karakter Adı : wolfturk Seviye: 70 Taraf : İmparatorluk Sunucu : New Frontier
Biliyorsan konuş alim sansınlar Bilmiyorsan sus adam sansınlar

This post has been edited 11 times, last edit by "wolfturk" (May 7th 2016, 9:16pm)

11

Monday, May 2nd 2016, 1:42pm

Yenilik güzeldir

Oyun da gerçekten yep yeni bir düzen oluştu.
Bu düzen de bir pagan oyuncusu olarak eski pagana pagandan çok daha fazlası olduğu için çok mutuluyum şahsen. her faktörü ayrı bir güzel düşünülmüş ve yapılmış. Diğer oyun arkadaşlarımın oynadığı karakterlere bakarak sınııfların tam bir işlevsel olarak çalıştırığını söyleyebilirim.
Yani karakterlerin oynanış tarzı vesairesi olması gerektiği gibi olmuş şahsımca.
Ama item kazanma konusunda konusunda aynı şeyi söyliyemiyeceğim özellikle şu bazı itemlerin sadece düşürterek elde edilmesi 6.0 a oranla bu değişim güzel olmamış.7.0 Gelmeden önce tüm itemlerin düşeceği; ama yaptığımız itemlerin daha kaliteli olacağı hissiyatı oluşmuştu zihnimde.
Keşke öyle olsaymış.Şuan turuncu item yapmak için zaten yeterince zorlu bir uğraş içerisindeyiz vede bu hiç kolay olmuyor. bu ara bir boşluk oluyor ve bekleme süresi çok fazla. her itemin düşmesi daha iyi olabilirdi ama en nihayetinde yapacağımız itemlerden daha az karakterisitk özelliklere sahip olmaları hem eskinin hemde yeni düzenin bir anda daha zevkli olabilirdi.
Son olarak karaktelerin oynanışı harika; item elde etme iyi.
mursels has attached the following image:
  • Allods_160502_152343_02.jpg
Melony /
Melonty
:thumbup: (p2p can. gelin sizde canlanın)

This post has been edited 1 times, last edit by "mursels" (May 2nd 2016, 1:48pm)

12

Tuesday, May 3rd 2016, 10:31am

slmlar,
7.0 güncellemesi herkesin ümit ve heyecanla beklediği bir güncellemeydiki bence bunu karşıladı,görevlerin fazlalığı ve yeni haritalarda otomatik hareketin olmaması ilk anda herkesi bunaltsada sınıflara gelen yeniliklerin heyecanıyla atlatıldı,

sınıfım paladin ,3 seneye yaklaştı bu oyunu oynuyorum ve hep paladin oynadım, talent ağacı hem tank hemde dps için muhteşem olmuş,

savunma faktörü ; tank oynamak hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı, tek boslar eskidende çok sıkıntı olmasada çoklu mobları toparlayabilmek üzerine almak eskiden çok sıkıntıyken şu anda tek bir skill ile hepsini üzerine alabiliyorsun,toplayabiliyorsun ,agro sorunu kalmadı , tüm takıma birden kalkan atarak takımı desteklemesiyle kelimenin tam anlamıyla tank oldu bu patch de ,her öldüğümüzde 2x veren karakterlere tekrar 2x atmasını hatırlatmaktan kurtulmamızda ayrı bir güzellik

savaşa tanktan önce hazırlıksız başlanmadıysa,yada o an tank başka bişeyle ilgilenmiyorsa tanklık yapamamanın bir bahanesi kalmamış

işgal faktörü;ister fiziksel ister ışık nasıl oynamak istenirse keyif aldığı ona izin veren bir ayrıntılı güzel bir talent agacı var,dps i güzel ,yeni gelen skillerlede eskiye göre pvp si kesinlikle çok daha zevkli bir duruma gelmiş

ufak tefek bir kaç çeviri ve yazım hatası ara güncellemelerde düzeltilecektir ,bi kaç itemde özel karakteristik yazımında hata var,anlamadığım sağolsun bir arkadaşa sorarak öğrendiğim gelişimde tapınak şovalyesinin mukavemetinde kanun top olarak yazılmış, pranga da var mesela

hala alışamadığım bu patchde en sevmediğim şey her talent deyişiminde tekrar faktör açmak zorunda oluşumuz, unutuncada savaşta açamamamız,

adaya gidiş, anahtarların bos kesiminde harcanması eskiye göre çok güzel olmuş, sürünmüyorsun artık

sonuç olarak ,eskiden tank oynayanların hayalindeki tank ne ise şu anda paladin tankı o durumda, aynı durum pvp si içinde geçerli, gelişimi çok ayrıntılı, taş ve gs den çok ,güzelce incelenmiş bir talent ile ve item statlarını güzel ayarlanması çok daha önemli bir durumda
kendi adıma sınıfımda mutlu olduğum güzel bir patch olmuş

sevgi-saygı

13

Friday, May 6th 2016, 1:47pm

Occupation: Student

• Send private message

Öncelikle şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim okurken keyif almanız dileğiyle...
Oyuna başlamışlığım 4 yıl oldu ve Kara büyücü sınıfında oynadığım için kara büyücü ve diğer kabiliyetler hakkında konuşacağım.
Kara büyücüye 7.0 güncellemesi yıldırım gibi düştü çünkü çürüten zehir(hırslı gölgeler) virüs kan damlası harcanan yetenekler olmuş ve bu yüzden kullanımda zorluk çekilmiştir ancak 7.0 güncellemesinin ek olarak getirdiği Veba ayini ve Acı ayini oyuncuların yüzünü güldürdü.

Kan bloğunun 4 kan damlası harcamasıyla eski önemini az da olsa kaybetti.
Her kara büyücüde fovari olan Ölümün nefesi gelişim aşamasından ana yeteneklere aktarıldı böylece Kara büyücüler yeteneğini gelişterebilecekti.
Mananın kaldırılmasıyla kara büyücülerin en büyük sorunu ortadan kalktı.
7.0 güncellemesinde Tenses'in Hüneri yeteneği 1 dakikaya savaşta kullanılırsa 5 dakikaya indirilince Tenses'in hünerinin önemi arttı.
Asit pıhtısı çıkarıldı.
Muhafız ilk üç ana yeteneğe girdi.
Kara büyücülerin Petleri bana göre sağlığından verdiği zarara kadar azalış oldu. Bir çok kabiliyet hayaletler boyutu, nörotoksin ve ölümün nefesi gelişim aşamalarından, Kara Perde dünyanın gizemi yeteneğinden çıkarılarak ana yeteneklere aktarıldı.
Kara büyücüye yeni bir yetenek olan kan akışı yeteneğiyle yeni bir çığır açtı çünkü hem sağlık veriyordu hemde kan damlası. Kan damlası üretiminede yeni bir yol ortaya çıktı.
Bir çok kabiliyet Kan Antlaşması, Ölümsüzlük, Asit pıhtısı ve Asit alanındaki gelişim aşamaları yetenekleri 7.0 güncellemesiyle tarihe karıştı.
Kara büyücünün kan stoğu her savaşta sıfırlanarak kan damlalarını biriktirmekte sorunlar yaşandı.
Kara büyücülerin Petleri artık anında çağrılabiliyor ancak artık 5 kan damlası isteniyor. Netice itibariyle kara büyücüler PvP yaparken uygun kan damlası varsa anında çağırıp petini tekrar savaşa davet edebilecekdi.
Her kara büyücüde fovari olan Korku kabiliyeti süresi azaltıldı geliştirmek için bazı gelişim aşamaları verildi.
Yabani Aurası, Astral Aurası,Sağlık Mührü vb. Bir çok grupsal yetenekler tarihe karıştı. Yerlerini bireysel olan hiçbir olumsuz etki vermeyen İşgal Faktörü, Şifa Faktörü, Destek faktörü vb. Faktörler yer aldı.
Önemli bir kabiliyet olan Sıtma Ateşi’nin gücü azaltıldı. Veba ve Kan ayininde kullanıldığı için yeniden bir önem kazandı.
Kara büyücünün petleri olan Muhafız ucube ve kadavranın kendine ait bazı özel yetenekleri 7.0 güncellemesiyle silindi.
Hayaletler boyutu PvP’de önem kazandı. Çünkü bir gelişim aşamasıyla anında yapılabilen bir kabiliyet olunca ve ayrıca bir kan damlası istemeyince PvP’dekilerin göz bebeği oldu.
Petlerdeki komutlar:
Herkese saldır, Bulunduğun yerde kal, gibi komutlar petlerdeki yeteneklerini bıraktı. Birkaç sorunlar yaşandı.
Kara Büyücülerin Eskideki adıyla Ölü Taklidi yeteneği Günümüzde Kara Perde adıyla en son şeklini aldı.
Kara Perde yeteneğine ait yeni gelişim aşamaları hazırlandı.
Bizim zamanlarımızda yani eski güncellemede DPS olanlar İlacih (Kadavra) Şifacı olanlar Ucube kullanırdı. Ancak 7.0 güncellemesiyle devir değişti. Artık DPS olanlar bile Ucube kullanmaya başladı.

Evet yukarıdakiler bana göre Kara büyücüdeki ve bazı yeteneklerdeki yeniliklerdir. Peki eski güncelleme mi daha iyi yoksa 7.0 güncellemesi mi daha iyi diyor iseniz. Bana göre 7.0 .Çünkü yaşadığımız en büyük aşılamayan dağ gibi büyük sorunlar aşıldı. Bundan dolayı Allods Yönetimine ve Allods yönetimindeki her çalışana teşekkür ediyor ve yarışmaya katılan herkese başarılar diliyorum.

Karakter adı:Lordottoman
Taraf: İmparatorluk
Sunucu: New Frontier
Uyruk/Ülke: TR

This post has been edited 3 times, last edit by "user_1525552" (May 7th 2016, 9:18am)

14

Saturday, May 7th 2016, 9:59am

Herkese merhaba ben bu oyuna başlayalı yaklaşık 3 yıl oldu bu 3 yıllık süreç içerisinde sadece ve sadece pagan oynadım.Bundan dolayı pagan hakkındaki yenilikleri konuşacağım. Öncelikle genel olarak bakarsak bu güncellemeden önce pagan sınıfı olarak tam bir yerimiz yoktu. Gruplarda çok fazla değerimiz bulunmadığından oynaması zor ve sıkıcılaşıyordu. Yönetim bunu fark etmiş olacak ki bize büyük bir iyilik yaptılar. Hem oyundaki şifacı sıkıntısı da bu sayede ortadan kalmış oldu. Bunun yanı sıra faktörlerin gelmesi ile tüm oyuncular için tam anlamıyla seçim vakti geldi.

İlk olarak faktörler hakkındaki düşüncelerimi söylemek
istiyorum. Faktörlerin gelişi ile oyun tam anlamıyla köklü bir değişiklik
yaşadı. Artık seçtiğimiz dal da faktörlerin yardımı ile daha etkili olacağız. Bu faktörlerin doğru kullanımı tüm PvP ve PvE‘lerin
kaderini değiştirdi. Bundan ötürü eski stratejileri bir kenara bırakıp yeni bir
savaş taktiği bulmamız gerekmektedir.

Seviye sınırının 70 olması da daha fazla yetenek puanı alabilme imkanını
bizlere sunmuş oldu.

Eğer benim gibi oyuna bir süre ara verip daha sonra 7.0 ile
döndüyseniz göze çarpan ilk şey paganlardaki köklü değişikliklerdir. Pagandaki
bu köklü değişikler biz paganları bir nebzede olsa oyuna iyice bağlamıştır. Yeteneklerdeki
bu değişimler biz paganların etkili bir şifa ile müttefiklerinin vazgeçemeyeceği
bir grup üyesi haline gelmemizi sağlamıştır. Ayrıca doğa krallığına gitme
zorunluluğunun ortadan kalkması biz paganlara büyük zaman kazandırmış ve hızlı
kasılmamıza olanak sağlamıştır.

Bunun yanı sıra doğa ile iç içe olan paganların orman üstadı
yeteneği ile bir ağaç sakal çağırması da güncellemenin bize yaptığı güzel bir tebessümdür.

Pagan öldürmenin eskiye göre artık daha
da zorlaştığı bir diğer önemli noktadır. Nede olsa artık kendisini ve müttefiklerini
iyileştirebilen bunun yanı sıra güçlü darbeler vuran yeni bir pagan mevcuttur. Bu köklü değişiklere alışmak için yapacağımız
tek şey saatlerce bilgisayar oynamaktır. Nede olsa oynayarak öğrenebiliriz.
Benim için saatlerce oynamak sıkıntı değil lakin bunu bide annemle babama
anlatın. :D Yetenekleri öğrenmenin bir diğer yolu ise kısa ve öz bir biçimde
aldığın yeteneğe tıkla ve deneyiniz. Eğer yönetim bize kıyak geçerde bir ölüm
suyu etkinliği daha yaparsa buna da yok demeyiz :thumbsup:

Sadece paganlardan bahsetmek istemiyorum nede olsa bu
güncelleme köklü bir değişikliktir. Yeni seviye limitinin 70 olması ile
birlikte oyuna yeni haritalar gelmektedir. Bu haritaların en önemli yanlarından
biri ise çağa ayak uydurmasıdır. Her
oyunda önemli bir yer alan ve herkes tarafından beğenilen sinematik videolar
artık sarnaut diyarına da gelmiştir. Görevleri yaparken araya giren videolar
ile bir anda kendinizi bir film gibi izleyeceksiniz. Bu özellik benim en çok
hoşuma giden yanıdır.

Her ne kadar sevsek de sevmesek de bu oyun için yıllardır çaba harcanıyor ve bizim için daima büyük güncellemeler getiriyorlar. Bu uğraşlarından dolayı tüm Allods ekibine teşekkür ederim.

İsim: Alpatay

Taraf: İmparatorluk

Sunucu: New Frontier

Ülke: TR

This post has been edited 7 times, last edit by "oflanof" (May 10th 2016, 6:35pm)

15

Sunday, May 8th 2016, 11:35pm

Merhabalar
Öncelikle belirtmek isterim ki Dane allodunu ve Dane'deki hikayeyi çok sevdim, hayal gücünüze sağlık :thumbsup: ama Dane'deki mobların genel olarak zorluk seviyesinin daha düşük olmasını isterdim.Element Krallığındaki mobların zorluk seviyesini düşürmeniz de çok yerinde bir karar olmuş.Maalesef yeni güncellemeyle, özellikle goblinbol ve ölüm arenasında olmak üzere oyun içerisinde takılmalar ve laglar arttı(en düşük grafik seviyesinde bile hissedilecek kadar).Bu sorunun da bir an önce giderilmesini umuyorum.Eriyen ada amalgam ve şöhret sembolü kazanmak için gerçekten çok vakit kaybettiren bir allodtu, kaldırılması isabet olmuş ama böyle de şöhret sembolü elde edebileceğimiz alan kısıtlanmış oldu.Bu yüzden, en azından ölüm arenasında kazanabileceğimiz şöhret sembolü miktarının artırılması telafi edici olabilir diye düşünüyorum.Nadir Nesne Dükkanının yeni hali ise çok kullanışlı olmuş.Savaşlar kısmına gelecek olursak, dereceli savaşlar hala tüm oyunculara hitap eden bir halde değil açıkçası, zindanlarda olduğu gibi dereceli savaşlar için de farklı ekipman seviyesi katmanları oluşturulsa belki daha çok oyuncunun ilgisini çekebilir.Rastgele Savaşlardaki ödül miktarının artırılması da çok sevindirici.Goblinbolda ise takımların eşit kişi sayısına bölünmemesi sorunu hala sürüyor, mesela öyle maçlar oluyor ki 4 kişiye karşı 1 kişi oynuyor.Zindanlar kısmına geçmeden önce söylemeliyim ki 7.0:Yeni Düzen güncellemesinin en beğendiğim yanı ekipman geliştirme ve yaratmanın basitleştirilmesi ve sektörlere ücretsiz paralı askerlerle gidebilme imkanı oldu. :thumbup: Zindanlar kısmında tek oyunculuk Saptırmalar gerçekten çok ama çok zor.Bu yüzden daha kolay hale getirmenizi rica ediyorum.İpuçları kısmında 7.0:Yeni Düzen güncellemesiyle ilgili ayrı bir bölümün olması ise çok faydalı.Yetenek ağacına göz atacak olursak, yeteneklerin ve gelişim aşamalarının bazılarında yönlendirici yıldızların bulunması güncellemeye uyum sağlamakta gerçekten çok yararlı oldu.Ama mesela bir pagan olarak benim yetenek ağacımda daha çok İşgal Faktörü ile ilgili yetenek ve gelişim aşamaları üzerinde yıldızlar var.Benim önerim şu ki İşgal Faktörü ile ilgililer sarı yıldızlarla gösteriliyorsa, Destek Faktörü örneğin mavi yıldızlarla, Şifa Faktörü ile ilgililer örneğin kırmızı yıldızlarla gösterilsin ki farklı faktörleri seçtiğimizde hangi yetenek ve gelişim aşamalarını açmamız gerektiği konusunda fikir edinelim.Yeni güncellemede, biz paganlar için en büyük dezavantaj yavru hayvanlarımızın verdiği zararın azaltılması oldu.Problem şu ki yeni gelen yetenek ve gelişim aşamaları, bizden alınan yavru hayvan gücünün yerine geçemedi.Tanıdığım pagan oynayan birkaç arkadaşım ise mobları bile kesmekte sorun yaşadığını söylemişti.Yeni yeteneklerden Şamar ve Zehirli Diken haricinde ki bu yetenekler de çok kullanışlı değil, anında zarar verebilen yeteneğimizin olmaması paganları özellikle savaşlarda geri plana düşürdü çünkü yeteneklerimizin süresini tamamlayamadan sağlımız tükeniyor.Bu yüzden verilen zararı artırmak için pagan için seçilebilecek en mantıklı faktörün İşgal faktörü olduğunu düşünüyorum.Paganda en sevdiğim yetenek ise hem görsel açıdan hem de faydası açısından Denge yeteneği oldu.Ekipman parçalarını ve hammaddeleri, malzemeye ve toza dönüştürmek için kullanılan Araçların zanaatlar sayesinde elde edilebilmesi faydalı olmuş.Ama bu işlem için gerekli olan, dericiler için örneğin Örülmüş Sicim(1 tanesi 342 altın), malzemenin çok pahalı olduğunu düşünüyorum.Güncellemeden hemen sonra verilen Ölüm Suyu nesnelerinin süresinin çok kısa olduğunu ve daha yetenek ağacını anlayamadan süresinin bittiğini ve Hayat Suyu nesnesinin ise yanlış hatırlamıyorsam hiç verilmediğini belirtmek istiyorum.Bu geri bildirimde, eleştirilerimin çoğu gördüğüm eksikler üzerine olsa da Allods Online Ekibinin çıkardığı muhteşem işi görmemek nankörlük olur.Şimdiden bir sonraki güncellemede hayal gücünün daha ne kadar zorlanabildiğini görecek olmak beni heyecanlandırıyor. :thumbup:

16

Monday, May 16th 2016, 11:29am

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Yarışmaya katılan oyunculara başarılar.
Sonuçlar en kısa sürede açıklanacaktır.
.

17

Wednesday, May 18th 2016, 4:15pm

Rate this thread