Vous n’êtes pas connecté.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

02. 02. 2016, 17:23

Taze kan

Merhaba arkadaşlar. Eski bir Allods oyuncusu olarak uzun süren kararsızlıkların ardından Allods'a geri dönüp p2p server'ı denemeye karar verdim. Keyif aldığım taktirde oynamaya devam etmeyi planlıyorum. Adım Onur. Yazılı ve sözlü olarak iletişim kurabilecek düzeyde İngilizceye sahibim. Yıllar önce İttifakta oynamaktaydım ancak bu sefer bir değişiklik yapıp İmparatorlukta oynamaya karar verdim. Oyunda nickim Mormegil. Aktif, arkadaş canlısı, üyelerinin İngilizce ve Türkçe dillerinden birini konuşabildiği bir guilde katılmaktan keyif alırım. Oyunda görüşmek dileğiyle, iyi akşamlar.

2

03. 02. 2016, 11:57

Valla usta ben de yaklaşık 4 gün önce üyelik alıp bakmak istedim ama gördüğüm manzaradan sonra direk oyundan çıktım. Hiçkimse yoktu şehirde , 1 kişiyle karşılaşınca mutlu oldum kasılırken ama oyuncu gerçekten yok denecek kadar.

3

03. 02. 2016, 18:54

Haklısın dostum sunucu oldukça boş şu an, ama dediklerine göre bir çok oyuncu 7.0a kadar oyuna ara vermiş vs. En azından şu 1 aylık sürede 1 karakterimi 65 level yapıp bir de o şekilde değerlendireceğim sunucuyu. Ama son levelde de hiçbir etkinlik gerçekleşmeyecek kadar düşük bir popülasyon olursa devam eder miyim ben de bilmiyorum. Oyuna geri dönersen bir guilde girmeni tavsiye ederim en azından konuşup bir şeyler sorabileceğin insanlar olur :). Oynamaya devam edersem, dönmeye karar verdiğinde bilgi almak için bana sormaktan çekinme. Yeterli reklam ve duyuru yapıldığı taktirde oyuncu sayısının artacağını ümit ediyorum ama maalesef yıllardır bunu gerçekleştirmiyorlar

4

03. 02. 2016, 19:56

Tamam dostum eksik olma . Oyun içerisindeki gözlemlerini buraya yazıp bilgilendirirsen oyuncu sayısı ve aktiflk konusunda çok makbule geçer :) Oyunda Yeterli oyuncu olursa benim gibi birçok kişinin başlama kararı alacağını düşünüyorum.

5

04. 02. 2016, 03:48

İttifakta ulasabilecegin turk sayisi daha fazladir . Bir cok kisi denildigi gibi 7.0 a kadar uyelik uzatmamaktadir . Su gunlerde forumda p2p icin b i hareketlilik seziyorum . Patch yaklastigini mi gosterir bilemiyorum :)

6

06. 02. 2016, 13:55

Yanıt için teşekkürler. İmparatorluğun hikayesini oynamış olmak için imp. açtım bu sefer ve söyleyebilirim ki Nezebgrad Novigrada kıyasla oldukça karışık :S.

7

07. 02. 2016, 03:59

Yanıt için teşekkürler. İmparatorluğun hikayesini oynamış olmak için imp. açtım bu sefer ve söyleyebilirim ki Nezebgrad Novigrada kıyasla oldukça karışık .
Inan benim içinde novograd oldukça karışık ittifakta oynadığından değil sadece baskınlarda gördüğüm kadarı bile yetti

8

04. 03. 2016, 14:42

Konuyu hortlatmış olacağım ama 1 aylık oyun süresi ardından geri bildirimimi yapayım:
İlk olarak bu 1 ay boyunca p2p sunucuda oldukça keyifli zaman geçirdiğimi söyleyebilirim. 1 ay içinde f2p'de sahip olduğumdan daha iyi bir bineğe daha büyük bir çantaya sahip oldum, bazı raidlere katıldım, bir çok grup etkinliğinin içinde bulundum (astral av, anormal sektör vb.).

Ama oyuncu sayısı gerçekten az. Utopie birliğindeyim ve imparatorluk tarafındaki oyuncuların çoğunluğu birliğimizde diye tahmin ediyorum. Günlük aktif olan oyuncu sayısı 35-40 civarı oluyor, akşam saatlerinde 15-25 kişiyi aynı anda oyunda görebiliyorsunuz. Yani imparatorlukta toplam günlük aktif olan oyuncu sayısını 50-60 olarak tahmin edebiliriz. İttifak için tahminim aktif kişi sayısı daha da az ama net bilgim yok maalesef. Dolayısıyla ctrl+m'e bastığınızda çoğu etkinliğin yanında tahmin edilen süre olarak -- -- işaretlerini görüyorsunuz :S. Ancak birlikle veya bir grupla örgütlenip yapılabilecek etkinliklerin yapılabilmesi mümkün oluyor (astral adalar, goblinball, cun mezarlığı vb.). Benden sonra başlayan bir çok yeni oyuncu olduğunu söyleyebilirim ama sunucunun ideal düzeye ulaşabilmesi için çok daha fazla kişinin katılması gerekiyor. Yeni güncellemeyle beraber oyuna yeni katılacak bir çok oyuncu olduğu söyleniyor. İdeale ulaştıracağını düşünmesem de bu konuda ümitliyim ^^ .
Oyuncu sayısının az olması başka bir sorun daha doğuruyor: ortak dil. Aynı ana dili konuşan oyuncu sayısı oldukça kısıtlı. İmparatorluk tarafında baskın olarak Fransızların bulunduğunu söyleyebilirim, ortak dil olarak İngilizce kullanmaya çalışıyoruz ama yeterli düzeyde İngilizceye sahip olmayan bir çok Türk ve yabancı oyuncu mevcut. Maalesef Türk oyuncular arasında yeterli düzeyde ingilizceye sahip olan kişi sayısı oldukça kısıtlı. Bildiğim kadarıyla ittifakta bir Türk birliği var (Escaflaw), ancak imparatorluk tarafında Türk oyuncu sayısı oldukça az. Dolayısıyla imparatorlukta başlayacak olanların oyun içi iletişim kurabilmeleri için İngilizce faktörü ön planda oluyor. Şu an imparatorlukta Türk arkadaşlar için elimizden geldiğince iletişimde yardımcı olmaya çalışıyoruz. İmparatorluktaki Türkler olarak hepinizi aramıza bekliyoruz. İleride bir Türk birliği kurmayı planlamaktayız. Bu konuda bilgi almak için bir çok kişiyle iletişim halinde olan Kenanreyiz isimli arkadaşımıza ulaşabilirsiniz.
Oyundan keyif aldığım için abonelik süremi uzattım ve şu an aktif olarak oynamaya devam ediyorum. Sorularınızı forum üzerinden yanıtlayabilirim ya da imparatorlukta başlarsanız oyunda Mormegil, Liquid(enkarne) isimlerine fısıldayarak ulaşabilirsiniz. İyi forumlar.

This post has been edited 4 times, last edit by "gaurwaith35" (04.03.2016, 17:35)

9

04. 03. 2016, 15:00

Discotech

Professionnel

Travail: Teknik Destek

• Envoyer un message privé

Zaten ek olarak p2p'de pvp etkinliklerine katılımın az olmasından dolayı girememe durumunuzuda ilettik.Güncellemeden sonra umarım bu durumu çözerler.
.

10

04. 03. 2016, 17:59

Bu konuda bir çalışma olduğunu duymak güzel umarım bu sorun çözülür ve oyundan aldığımız tat artar.

Noter cette discussion