You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Thursday, March 31st 2016, 6:17pm

• "user_1340246" started this thread

• Send private message

Kur uçtu diye çırpınmak faydasızdır arkadaşlar o kuru hepberaber uçurduk kimse oyundan kasdığı goldu kristale çevirdiğinden bahsetmiyor... daha düne kadar eterden günde 4-5k kristal kastığından bahsetmiyor...her mahfaza geldiğinde elindeki goldu kriye çevirip sandık açtığından bahsetmıyor yaklaşık 1 aydır oyunda etkinlikler dvm ediyor bu etkinliklerden kimse nekadar gold kasdığını kri kasdığını sölemiyor :) sonra kur niye uçtu bence çok normal tüm oyuncular olarak el ele verip bunu biz başardık eğerki zula yaptımız kristalleri göz önüne alırsak konu ve suçlamalar gereksiz kalıcakdır.. İyi forumlar
ne diyeyim sen halinden bayagı memnun gibi gözüküyorsun..herhalde kocaelindeki büyük sanayii tesislerinden birkaç tanesi sizin büyük ihtimalle
100 kişiye sorsan aracıdaki kristal fiyatlarından şikayetci.senin gibi bir kaç kişide sağ olsun konuya yardımcı olacagına.çogu oyuncunun menfaatine olan bir konuyuda gelip burada baltalamayın.bu BU arada allahın benim diyen kulu gelse bu oyun içinde kasacagı goldle ,kristal ile bir halt olamaz.kim olur isek olalım hem karakterlerimizi geliştirmek için hemde yönetime fayda sağlamak için zaten kredi kartı ile almak zorundayız.bu konuların açılmasındaki amaç biraz olsun allods yönetimininde oyuncuların yanında oldugunu gösterip oyuna dahada çok player gelmesi.ben neden bu konuları açıyorum zannediyorsunuz..oyunda adam kalmadı kardeşim adam.aylardan beri dagılan kaç türk guildi var görmüyormusunuz.olanlan 1- 2 tanesinin içindede 3-5 tane adam var ne adalara gidebilen var nede haftalık savaşlara..eee nerede kaldı bu oyunu zevki o zaman.

This post has been edited 1 times, last edit by "Karavul" (Mar 31st 2016, 6:31pm)

22

Thursday, March 31st 2016, 6:28pm

Charmie

Trainee

• Send private message

Kur uçtu diye çırpınmak faydasızdır arkadaşlar o kuru hepberaber uçurduk kimse oyundan kasdığı goldu kristale çevirdiğinden bahsetmiyor... daha düne kadar eterden günde 4-5k kristal kastığından bahsetmiyor...her mahfaza geldiğinde elindeki goldu kriye çevirip sandık açtığından bahsetmıyor yaklaşık 1 aydır oyunda etkinlikler dvm ediyor bu etkinliklerden kimse nekadar gold kasdığını kri kasdığını sölemiyor :) sonra kur niye uçtu bence çok normal tüm oyuncular olarak el ele verip bunu biz başardık eğerki zula yaptımız kristalleri göz önüne alırsak konu ve suçlamalar gereksiz kalıcakdır.. İyi forumlar
ne diyeyim sen halinden bayagı memnun gibi gözüküyorsun..herhalde kocaelindeki büyük sanayii tesislerinden birkaç tanesi sizin büyük ihtimalle
100 kişiye sorsan aracıdaki kristal fiyatlarından şikayetci.senin gibi bir kaç kişide sağ olsun konuya yardımcı olacagına.çogu oyuncunun menfaatine olan bir konuyuda gelip burada baltalamayın.bu BU arada allahın benim diyen kulu gelse bu oyun içinde kasacagı goldle ,kristal ile bir halt olamaz.kim olur isek olalım hem karakterlerimizi geliştirmek için hemde yönetime fayda sağlamak için zaten kredi kartı ile almak zorundayız.bu konuların açılmasındaki amaç biraz olsun allods yönetimininde oyuncuların yanında oldugunu gösterip oyuna dahada çok player gelmesi.ben neden bu konuları açıyorum zannediyorsunuz..oyunda adam kalmadı kardeşim adam.aylardan beri dagılan kaç türk guildi var görmüyormusunuz.olanlan 1- 2 tanesinin içindede 3-5 tane adam var ne adalara gidebilen var nede haftalık savaşlara..eee nerede kaldı bu oyunu zevki o zaman.
Öncelikle türk birliğini ne yapıcaksın? Oyunda bir topluluk var tutturmuş illa türk birlik sen bu türk birliği mantığıyla düşünmeye devam edersen daha çok konu açarsın ayrıca madem ada gidemiyorsun ve dominyonlara giremiyorsun bunu burada ağlayarak değil kendin "nerede yanlış yapıyorum?" yada "yeterli değil miyim" diye düşünerek zaman harcamalısın.:)

23

Thursday, March 31st 2016, 6:32pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

BU arada allahın benim diyen kulu gelse bu oyun içinde kasacagı goldle ,kristal ile bir halt olamaz.kim olur isek olalım hem karakterlerimizi geliştirmek için hemde yönetime fayda sağlamak için zaten kredi kartı ile almak zorundayız.bu konuların açılmasındaki amaç biraz olsun allods yönetimininde oyuncuların yanında oldugunu gösterip oyuna dahada çok player gelmesi.ben neden bu konuları açıyorum zannediyorsunuz..oyunda adam kalmadı kardeşim adam.aylardan beri dagılan kaç türk guildi var görmüyormusunuz.olanlan 1- 2 tanesinin içindede 3-5 tane adam var ne adalara gidebilen var nede haftalık savaşlara..eee nerede kaldı bu oyunu zevki o zaman.

Şimdi burada hiç kimse oyun içinde gold kasamıyorum,kristal kasamıyorum diyemez açık konuşalım şimdi.

Oyun içerisindeki kasılan gold ile zaten astral ihtiyaçlar,çoğaltıcı,esanslar vb nesneleri zaten alabiliyorsunuz.Anlaşılamayan konu hiç bir oyunda para harcamadan bir yerlere gelemezsin ve hiç bir oyun sanmıyorumki nadir nesne dükkanı kullanmadan oyuncuların her türlü ihtiyacını karşılasın,mantıklı düşünmek lazım.Moderatör konumunu bir köşeye bırakıp sizler gibi oyuncu olarak benim düşüncem budur.
.

24

Thursday, March 31st 2016, 6:32pm

• Send private message

birde şu var benim amacım türkiyeden oynayanların belli başlı türk birliklerinde bir araya gelmesi.,türkiyeden oynayan bir çok oyuncunun ikinci sınıf muamele gördügü yabancı birliklerde durmaması. bu açıdam hepinizi KABİLE birligine gelmeye davet ediyorum :)

25

Thursday, March 31st 2016, 6:42pm

Kardeş yapabilecek bir şey yok. Türk lirası değer kaybettikçe kaybediyor. Bu tip oyunlarda para yatıramazsan bir şey yapamıyorsun. p2p sunucusu bunun gibi sorunlarla boy ölçüşemeyen insanlar için var. Şuan bence bu oyunun tek sorunu oyuncu azlığı. Bunun için reklam vb. tarzda şeyler yapmaları gerekiyor. P2p de oyuncu yok denecek kadar az f2p ye göre.

26

Thursday, March 31st 2016, 6:45pm

• Send private message

BU arada allahın benim diyen kulu gelse bu oyun içinde kasacagı goldle ,kristal ile bir halt olamaz.kim olur isek olalım hem karakterlerimizi geliştirmek için hemde yönetime fayda sağlamak için zaten kredi kartı ile almak zorundayız.bu konuların açılmasındaki amaç biraz olsun allods yönetimininde oyuncuların yanında oldugunu gösterip oyuna dahada çok player gelmesi.ben neden bu konuları açıyorum zannediyorsunuz..oyunda adam kalmadı kardeşim adam.aylardan beri dagılan kaç türk guildi var görmüyormusunuz.olanlan 1- 2 tanesinin içindede 3-5 tane adam var ne adalara gidebilen var nede haftalık savaşlara..eee nerede kaldı bu oyunu zevki o zaman.

Şimdi burada hiç kimse oyun içinde gold kasamıyorum,kristal kasamıyorum diyemez açık konuşalım şimdi.

Oyun içerisindeki kasılan gold ile zaten astral ihtiyaçlar,çoğaltıcı,esanslar vb nesneleri zaten alabiliyorsunuz.Anlaşılamayan konu hiç bir oyunda para harcamadan bir yerlere gelemezsin ve hiç bir oyun sanmıyorumki nadir nesne dükkanı kullanmadan oyuncuların her türlü ihtiyacını karşılasın,mantıklı düşünmek lazım.Moderatör konumunu bir köşeye bırakıp sizler gibi oyuncu olarak benim düşüncem budur.
sevgili moderatör arkadaşım ..aynen katılıyorum.çok haklısın sen ne demek istedigimi iyice anlamışsın zaten teşekkür ederim.Darısı anlamayanlara inşallah :) Bende zaten yazımdada belirtiyorum devamlı hem siteden alalım hemde oyun içi imkanlar herkesin faydasına biraz olsun iyileştirilsin diye çabalıyorumki oynayan ilk okula giden gençler olsun liseliler,üniversiteliler,işçi kesiminden,memur kesiminden olsun ve benim gibi moruklar olsun kimisi 20 liralık kri alsın kimisi 100 veya 1000 liralık kri alsın..yeterki çogulcu bir ortam olsun şu oyunda ve buna inanki oyuncular biraz olsun allods yönetiminin yanında oldugunu görsün adam kaynar burası 3-4 tane daha server açmazlarsa benim adım toti olmasın :)
(Bu arada sözüm sizden dışarı.sevlili arkadaşlar ben zaten bedava olsun demiyorum.öyle bir dünya yok zaten kimse kimsenin babasının oglu degilki bedavaya hizmet versin..sitedende kristal alacagız tabiiki :)

27

Thursday, March 31st 2016, 6:59pm

• Send private message

Öncelikle türk birliğini ne yapıcaksın? Oyunda bir topluluk var tutturmuş illa türk birlik sen bu türk birliği mantığıyla düşünmeye devam edersen daha çok konu açarsın ayrıca madem ada gidemiyorsun ve dominyonlara giremiyorsun bunu burada ağlayarak değil kendin "nerede yanlış yapıyorum?" yada "yeterli değil miyim" diye düşünerek zaman harcamalısı
sen merak etme ben yabancı birlige girmek istesem zaten çoguna girerim iyi kötü ingilizcemde var..Ama giripte bir çogu gibi 2 ci sınıf vatandaş muamelesi görmek istemedigimden dolayı tercih etmemekteyim.olayı ağlama muhabbetine kadar getirdigine göre çocuk oldugun belli..sen en iyisi mümkün mertebe benden uzak dur.böyle çiğ muhabetlerle gelen adamla benim işim olmaz.yazılarımı iyice okusan görürsün türkiyeden oynayan diyorum.kürt olur türk olur alevl sunni olur her dinden her ırk tan olur evrensel bakış açılı birisi oldugum için tabiyeti,dini,kılı,tüyü önemli degil..anlayacagın düzgün insan olsun yeter.

This post has been edited 1 times, last edit by "resatim" (Mar 31st 2016, 7:06pm)

28

Thursday, March 31st 2016, 7:02pm

Discotech

Professional

• Send private message

Şunuda belirtmek isterim sizlere daha iyi hizmet vermek ve sizleri memnun etmek adına güzel projelerimiz var bazı sıkıntılarınızı uzun zamandır biliyorum.Bazı konular zaman gerektiriyor umarım bu güncellemede daha keyifli oyun oynamanız adına güzel etkinlikler olacaktır.
.

29

Thursday, March 31st 2016, 7:03pm

Darthonat

Beginner

• Send private message

Aylar önce Rus server videosu izlediğimde 920 yazıyordu :D bu kur nur nimet şimdilik

30

Thursday, March 31st 2016, 8:02pm

oyun içinde kasılabilen gold miktarı dönem dönem deyişsede oyun içi temel ihtiyaçları karşılayacak düzeyde, extrası için doğal olarak kristal çekilmesi gerekli abartmadıktan sonra oda aylık sigara parası yada abonelik ücreti gibi bir meblağ, onu en güzel bir arkadaşım yaptı sigarayı bıraktı aylık siğara parasını kristal çekiyor :)
kostüme, ikidebir sınıf deyiştirmeye ve bunun gibi birçok şeye bana göre gereksiz harcama yapıp sonrada bu oyun çok pahalı canım deyip çıkıyor çoğu,mekanik bineğin var yıldırım olsun ,sıkıldım nick deyiş vs vs, her istediğimi yapayım hepside oyundan kazanayım yok böyle bir dünya
tek bir örnek vereyim biri oyunla lgili şeyler sorardı arasıra itemi taşı düşük, sorardı cevaplardım ,geçenlerde şuranın kutusu varmı sende dedi yok dedim, müzayedeye bak dedim, abi yok orda olsa kaç olsa alıcam dedi,sonra benim itemi taşı sordu işte nekadara maloldu gibi,kostüm peşinde koşmazsan seninde olur zamanla dedim
bikaç aylık hızlı yükseliş bencede patch gelicek diye çoğu kişinin item kasmayı bırakıp gold kasmasıyla ilgili,

mahfaza sistemini baştan beri sevmedim bu oyunda deyişirmi ilerde bilmiyorum ,3-5 kutu açıp çıkaranda var 300 -400 açıp çıkaramayanda var,bazı mahfazalarda yapıyorlar mesela her kutuda 1 tane çıkıyor atıyorum en kötü çıkmasa bile 100 kutuda alacağını biliyorsun,drobu ona göre ayarlanır atıyorum en kötü şu kristale alırım diyebilir insan, 20k kristal harcayıp çıkmaması hakkaten sinir bozucu oluyor

oyun açılmış bu arada umarım gzel bir patch olur herkese iyi oyunlar

31

Friday, April 1st 2016, 3:51pm

NeutronRase

Beginner

Occupation: Professional Mage

• Send private message

Selamun Aleyküm bir veya iki haftadır yokum oyuna da girmiyorum ama yazılanların hepsini okudum 'bence' kurda gerçekten büyük bir yükselme var 'bazıları' konuyu baltalamak amaçlımı bilmiyorum ama kimsenin farm yaptıgı goldu kriye çevirmedigini söylemiş ben şahsen kriye çevirecek miktar bir gold kasamıyorum açık açık söyliyim veya kasan olsada ne kadar kasıp da sandık veya mahfaza alacak böyle birşey olması için her dk oyunda olmamız lazım ki bu benim gibi bir liseli oyuncu için imkansız ha şöylede bir durum var F2p bir sunucu Nadir Nesne Dükkanı elbette olmalı ki oyunun çarkı dönsün bu her online oyundada mevcut zaten çogunun da dedigi gibi biz hiçbir zaman Nadir Nesne Dükkanını kaldırın demedik benim diyecegim odur ki oyuncu görüşlerine yönetim deger vermeli önemsemeli yoksa bence çok yakında F2p sunucusu boş kalacak.
Herkese iyi oyunlar saygılar.....

32

Friday, April 1st 2016, 5:01pm

Global sunucuda oynuyoruz.. Ya Rus sunucularında olsa idik 2k olan kurlu oyunda diyebilecek miydik yada ne güzel ruble ucuz kur böyle güzel diye adaletli mi? olacak idik..

33

Friday, April 1st 2016, 6:05pm

Arkadaşlar, lütfen “Bu gidişle kimse kalmayacak.” diyerek kendinizi kandırmayın. Bu oyuna betası sonlandıktan 6 ay sonra başladım ve bildim bileli bu oyun için “Kimse kalmayacak.” deniyor. Kaç sene oldu artık bilmiyorum ama görüldüğü gibi hala oynayan var. Olmaya da devam edecek. Çünkü bir yerlerde parayı basıp bulduğuna tek atarak eğlenmek isteyen birileri elbet olacak. Diğer bir sebep de piyasayı Moba’ların ele geçirmiş olması ve oynayacak adam akıllı MMORPG bulmakdaki zorluk. (Ben bile hala açıp da “Ne olmuş?”, “Değişen bir şey var mı?” diye bu oyuna, forumuna bakıyorsam…) Yanlış anlaşılmasın, haksızsınız demiyorum. Bu konu senelerdir dile getiriliyor ama verilen cevap hep aynı. “İlgili mercilere iletildi.” Artık bu merciler nedir merak eder olduk.. az önce açıkladığım sebeplerden ötürü mutlaka birilerinin oynayacağını bildiklerinden gelen rahatlıktan mı hiçbir adım atılmıyor orasını bilmiyorum. Ve lütfen oyunda para harcayarak istediklerini elde edebilen bir-iki ‘tuzu kuru’ arkadaş konuya gelip sorun yokmuş gibi davranmasın. (Burada lafım sorun olmadığını iddia eden herkese değil. Bahsettiğim arkadaşlar eminim kendilerinden bahsedildiğini anlamıştır.) Son durumu bilmiyorum ama en son oyunda kasılan para esans, arıtma tomarı gibi sürekli ihtiyaçları karşılıyordu. Burada sıkıntı yok. Ama sadece bunlarla bir yere gelinmeyeceğini herkesin kabul etmesi gerek. Eğer ki gerçekten dürüst yollardan tüm parayı oyundan elde edip; taşını, itemini, tomarını, cardını curdunu sadece oyundaki parayla dizmiş birisi varsa ancak onun gerçekten itiraz etmeye hakkı vardır. Saygılar.
Righteous in Wrath

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (Apr 2nd 2016, 7:59am)

34

Saturday, April 2nd 2016, 8:03am

Discotech

Professional

• Send private message

Arkadaşlar, lütfen “Bu gidişle kimse kalmayacak.” diyerek kendinizi kandırmayın. Bu oyuna betası sonlandıktan 6 ay sonra başladım ve bildim bileli bu oyun için “Kimse kalmayacak.” deniyor. Kaç sene oldu artık bilmiyorum ama görüldüğü gibi hala oynayan var. Olmaya da devam edecek. Çünkü bir yerlerde parayı basıp bulduğuna tek atarak eğlenmek isteyen birileri elbet olacak. Diğer bir sebep de piyasayı Moba’ların ele geçirmiş olması ve oynayacak adam akıllı MMORPG bulmakdaki zorluk. (Ben bile hala açıp da “Ne olmuş?”, “Değişen bir şey var mı?” diye bu oyuna, forumuna bakıyorsam…) Yanlış anlaşılmasın, haksızsınız demiyorum. Bu konu senelerdir dile getiriliyor ama verilen cevap hep aynı. “İlgili mercilere iletildi.” Artık bu merciler nedir merak eder olduk.. az önce açıkladığım sebeplerden ötürü mutlaka birilerinin oynayacağını bildiklerinden gelen rahatlıktan mı hiçbir adım atılmıyor orasını bilmiyorum. Ve lütfen oyunda para harcayarak istediklerini elde edebilen bir-iki ‘tuzu kuru’ arkadaş konuya gelip sorun yokmuş gibi davranmasın. (Burada lafım sorun olmadığını iddia eden herkese değil. Bahsettiğim arkadaşlar eminim kendilerinden bahsedildiğini anlamıştır.) Son durumu bilmiyorum ama en son oyunda kasılan para esans, arıtma tomarı gibi sürekli ihtiyaçları karşılıyordu. Burada sıkıntı yok. Ama sadece bunlarla bir yere gelinmeyeceğini herkesin kabul etmesi gerek. Eğer ki gerçekten dürüst yollardan tüm parayı oyundan elde edip; taşını, itemini, tomarını, cardını curdunu sadece oyundaki parayla dizmiş birisi varsa ancak onun gerçekten itiraz etmeye hakkı vardır. Saygılar.
Yazılan yorumda düzenleme yapıldı.
Görüşlere açık olmamız başka,alaycı davranışlar sergileme başka yorumlarına dikkat et.
.

35

Tuesday, April 26th 2016, 4:08pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Her türlü eleştirinize açığız ve bunun için de sizlere çok teşekkür ederiz.

Örn;Gecen hafta a persembe günü altın kuru 460 ken cumartesi 516 dı oldugunu gördüm

Tarih :23 Mart 2016 Altın kuru =516 Gold
Tarih :26 Nisan 2016 Altın kuru =947 Gold

Oyun içi kur konusu iletildi.

Bu durum oyun geliştiricilerimize de iletildi.

Maalesef sadece iletiliyor...

36

Tuesday, April 26th 2016, 4:51pm

Quoted from "Drakdish"
Her türlü eleştirinize açığız ve bunun için de sizlere çok teşekkür ederiz.
Quoted from "WasLey"
Örn;Gecen hafta a persembe günü altın kuru 460 ken cumartesi 516 dı oldugunu gördüm
Tarih :23 Mart 2016 Altın kuru =516 Gold
Tarih :26 Nisan 2016 Altın kuru =947 Gold
Quoted from "Discotech"
Oyun içi kur konusu iletildi.
Quoted from "Drakdish"
Bu durum oyun geliştiricilerimize de iletildi.
Maalesef sadece iletiliyor...
Selamlar.

Kendinize özel Gm arıyorsunuz yada her istediğiniz olsun istiyorsunuz sanırım, durumun oyun geliştiricilerine iletildiği bildiriliyor ama halen eskiden olduğu gibi yönetim hakkında algı oluşturmaya çalışıyorsunuz.Yorumlarınıza dikkat etmenizi öneriyorum.

İyi Forumlar.

37

Wednesday, April 27th 2016, 3:09pm

Beğenmeyen ücretli sunucuya geçsin, bu kadar basit. Kurdan memnun değildim ve ücretli sunucuya geçtim. Zaten o sunucu bunun için var..

Bu kur durumu yalnızca bize özgü değil, gerçekten bu durum çoğu kişiyi zorlamakta. Yapılacak en iyi şey (şimdilik) ücretli sunucuya geçmek.
En mantiklisi. Kendinize okadar eziyet cektirceginize kurdan kurtulmak bir tik uzaginizda. Ama malesef bazi oyuncular sunucuyu 2 sene onceki halinde saniyor ve onyargilarindan kurtulamiyor.

F2P Sunucusu Piranalar Birliği Define Avcısı

38

Friday, April 29th 2016, 8:42pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Bazı oyuncularda daha önceden laf ettigi kişilere şuanda "yalakalık" yapıyor..

39

Monday, May 2nd 2016, 4:17am

karchay

Trainee

• Send private message

haftalık gold kri takasını sınırlamak güzel ve yapıcı olur sanırım. gemisi iyi olanlar paso gold kasıyor peki gidemeyenler? onlarda oha bu kristal fiyatları ne diye böyle sızlanıyor. gold - kri çevirmelerini sınırlarsak güçlü daha güçlü olamaz aradaki denge korunmuş olur.