You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, April 5th 2014, 11:55am

Statlar Hakkında Herşey

Bildiğiniz gibi 4.0 dan 5.0 a geçiş esnasında stat sistemi kökten değişti ve çoğu kişinin aklında bu stat ne işe yarıyo gibi sorular doğdu bende bu merakınızı gidermeye çalışacağım :)
ilk olarak statlar 2 dala ayrılmış durumda coşku ve canlılık.Bunlardan coşku tarafında bulunanlar saldırı canlılık tarafında bulunanlar ise savunma statlarınızdır.

ÇOŞKU:

Klasik mantık-kuvvet olarak düşünebilirsiniz ne kadar yüksek olursa saldırınız ve verilen şifa o kadar artar stat puanları ile yükseltilemez.

Meleke:

Coşkunun dalındaki ana statımızdır ne kadar yüksek olursa % olarak verilen zarar ve şifayı arttırır.

Metanet:

Her karakterin canının altında zarar aldıkça dolan zarar veya şifa verdikçe azalan bir bar vardır mukavemet statı bu barı kontrol eder mukavemet ne kadar yüksek olursa o bar dolduğunda o kadar yüksek vurursunuz yada şifa atarsınız.Tank karakterler için en önemli 2 stattan biridir bosslarla içli dışlı olduklarından dolayı dps değerleri baya artar ve diğer çarlar için pvp de baya işlerine yarar.

Vahşet:

DPS charlar için ve şifacı en önemli 2 stattan birisidir.Vahşet değeriniz ne kadar yüksek olursa rakibin canı azaldıkça daha fazla zarar verirsiniz veya şifa attığınız müttefiğinizin canı ne kadar düşükse ona verdiğiniz şifa değeri artar. mesela rakibin canı %75 iken %3 zararınız artar %25 canı kaldığında ise %15 artar(RAKAMLARI KAFAMDAN ATTIM ONDAN DOLAYI BU RAKAMLAR DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR) Özellikle boss kesiminde dpsinizi farkedilir düzeyde arttırır.

Öfke:

Öfke statı kökten değişmiş bi stattır eskiden ilk vuruşunuzdan itibaren yara verirdiniz ve bu alınan şifayı en baştan azaltırdı yeni sistemde vahşet değeriniz savaş esnasında özel bi havuzda birikir savaşın başında vahşetiniz çok yüksekte olsa aranızdaki level uçukta olsa yara veremezsiniz savaş esnasında zaman ilerledikçe vahşet değerinde yazan %lik değerden yüksek vurduğunuzda vahşet havuzunda biriken puanlar harcanmaya başlanır ve zaman içerisinde rakibinize yara açmaya başlarsınız.Bu statın değişmesinin nedeni ise item veya statları arasında fark olan oyuncular arasındaki farkı az olsada kapatmak ve işi daha zevkli ve zorlu hale getirmek.RAKİBİNİZ SAVAŞTAN ÇIKTIKTAN SONRA ÜZERİNDEKİ YARALAR SİLİNİR.

CANLILIK:

Klasik dayanıklılık olarak düşünebilirsiniz eğer canılılık statınız ne kadar fazla ise maksimum can değeriniz o kadar fazla olur. stat puanları ile güçlendirilemez.

İrade:

4.0 daki irade değerinden biraz daha farklıdır.4.0 daki irade alınan etkilerin süresini kısaltıyordu 5.0 ile birlikte sürenin kısaltılması kaldırıldı onun yerine bağışıklılık konuldu.Bu statın aktif olabilmesi için 2 yol vardır.Birincisi statınızda yazan her x saniyede bir bağışıklık kazanır yazısınaki süre esnasında bağışıklılık kazanırsınız ikincisi ise üzerinizde stun körlük gibi debufflar varken canınızın %x bölümünüzü kaybetmeniz durumunda bu stat devreye girer ve x saniye boyunca sizi bu gibi debufflara bağışıklı yapar.

Kan Çekme:

Özellikle farmda ve alan pvplerinde(dominyon ölüm arenası v.b) yani kara büyücülere çok yarayan stattır :D kan çekme değeriniz ne kadar yüksekse vurduğunuz zarar size %x sağlık olarak geri döner.

Mukavemet:

Rakibinizden aldığınız yara karmaşıklığı değerini üzerinizden siler yani öfkenin anti statıdır.

Bilgelik:

Eski bilgelik statının aynısıdır mana kullanan karakterlerinin mana değerleri bu stata bağlıdır ne kadar yüksek olursa mana değeri o kadar fazla olur.

ÖZEL:

ŞANS:

Verdiğiniz zararın veya şifanın 2 katı olması bu stata bağlıdır(kritik).Bu stat her karakterde standart olarak %5 tir.Eğer bu statı yükseltmek istiyorsanız 2 seçeneğiniz var .1.si nadir nesne dükkanından şans esansı almak 2.si bazı ejder itemleri ek olarak şans verir onları kullanmak.

Umarım öfke kısmını doğru anlatmışımdır eğer doğru anlatamadıysam lütfen beni düzeltin iyi oyunlar dilerim.. :)

This post has been edited 3 times, last edit by "muxina" (Apr 14th 2014, 3:02pm)

2

Saturday, April 5th 2014, 1:58pm

Screeamy

Trainee

• Send private message

Böyle bir konu bekliyordum güncelleme geldiğinden beri yararlı bir anlatım olmuş bence sabitlenmeli. :thumbsup: ama anlamadığım Azim diye bir stat yok sanırsam o Mukavemet olacaktı. Oyunda yazandan daha iyi anlatmışsın :)

3

Saturday, April 5th 2014, 2:11pm

düzenledim. skillerin isimleri yeni olduğu için karışmış azim nerden geldi onu anlamadım gerçi ama saol genede :D

4

Saturday, April 5th 2014, 2:15pm

Screeamy

Trainee

• Send private message

düzenledim. skillerin isimleri yeni olduğu için karışmış azim nerden geldi onu anlamadım gerçi ama saol genede :D
Arada olur böyle İyi forumlar :)

5

Saturday, April 5th 2014, 2:37pm

isimlerini türkce yazmıssında oyunda türkce dil paketi yok ki :/

6

Saturday, April 5th 2014, 3:09pm

isimlerini türkce yazmıssında oyunda türkce dil paketi yok ki :/
Bende hepsi türkçe yazıyo sen eu serverini yüklemediğine eminmisin ?

7

Saturday, April 5th 2014, 3:10pm

onu yukledım nerden ayarlıyoruz ?

8

Saturday, April 5th 2014, 3:15pm

Screeamy

Trainee

• Send private message

onu yukledım nerden ayarlıyoruz ?
Tryi baştan yüklemek zorundasın :(

9

Sunday, April 6th 2014, 10:10am

statlar

KONUYU SABİTLERSENİZ ARKADAŞLAR HERKEZ İÇİN DEVAMLI YARARLI BİR SAYFA OLACAKTIR BENCE..

10

Sunday, April 6th 2014, 1:05pm

sacrifice

Beginner

• Send private message

Yeni foruma geçildiğinden beri açılmış en faydalı konu. Eline sağlık harika olmuş. Bu konuda bir çok oyuncunun kafası karışmış durumdaydı bu açıklamalarının faydalı olacağını düşünüyorum. Bence de konu sabitlenmeli.

11

Sunday, April 6th 2014, 1:07pm

peliyeke

Beginner

Occupation: tapınak

• Send private message

yes sabitlenmeli biş anlamadım ama ben tapınak olarak bana yararı fazla

12

Sunday, April 6th 2014, 5:17pm

Şans Için Soru

ÖNCELİKLE ELİNE SAĞLIK BİLGİLENDİRME GAYET GÜZELDİ BENCE. SORUMA GELİM
ŞANS ARTTIRMAK İÇİN ESANS VE BAZI EJDER İTEMLERİ DEMİŞSİN ARKADAŞIM AMA EJDER İTEMLERİNDE ŞANS YOK 60 LVL OLANLARIN HİÇ BİRİNDE GÖRMEDİM NEREDEN BULACAĞIZ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YAZABİLİRSE SEVİNİRİM İYİ OYUNLAR

13

Sunday, April 6th 2014, 7:47pm

ÖNCELİKLE ELİNE SAĞLIK BİLGİLENDİRME GAYET GÜZELDİ BENCE. SORUMA GELİM
ŞANS ARTTIRMAK İÇİN ESANS VE BAZI EJDER İTEMLERİ DEMİŞSİN ARKADAŞIM AMA EJDER İTEMLERİNDE ŞANS YOK 60 LVL OLANLARIN HİÇ BİRİNDE GÖRMEDİM NEREDEN BULACAĞIZ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YAZABİLİRSE SEVİNİRİM İYİ OYUNLAR
ejder eşyaları şansı artırıyo üzerine gelip görebilirsin . bende 45 likler var 3 puan artırıyodu sanırım .

14

Monday, April 7th 2014, 5:31am

npcde bulunan 60 ejderler şansı arttırmaz ya 45 varsa elinde onları tut yada takım ile ölüler şehri gibi yerlere girip ordaki ejderleri kullan

This post has been edited 1 times, last edit by "muxina" (Apr 7th 2014, 1:25pm)

15

Sunday, April 13th 2014, 12:28pm

CryptSkull

Beginner

• Send private message

Konu Oynayıs Bölümüne tasındı.Statlar Daha Kapsamlı Ve Ogretici Olmus. Tebrikler Konuyu Sabitliyorum. İyi Forumlar.

16

Tuesday, April 15th 2014, 9:35pm

Fiziksel saldırıların kaçma ve büyü saldırılarının püskürtme oranlarının nasıl hesaplandığı hala merak konusu.
Righteous in Wrath