You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, January 14th 2017, 9:21pm

Destek sistemi

Yasal bir uyarı yapacağım acil yetkililerden biri aşşağıdaki numaralı destek ticket'ına bakabilirmi? Sanırım allods online hacklendi. ?(
(*****)

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Edit: Discotech

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (May 25th 2020, 8:04pm)

2

Monday, January 16th 2017, 8:00pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Sanırım allods online hacklendi.
Muhabbet köşesine açacaktın :rolleyes:
.

3

Friday, May 5th 2017, 4:30pm

Zephyr-

Trainee

• Send private message

Destek Bölümü

Merhaba

Bu konu hakkında nereye ulaşacağımı bilmediğim için bu başlığı açtım. Hem şikayet hem de öneri olacak.

Geçen sene kasım ayında oyunu bırakmam gerektiği için karakterimi silmiştim. 1 Mayıs'ta oyuna tekrar başlama kararı aldım. Önce abonelik aldım ardından destek bölümüne silinen karakter başlığı altından ayrıntılı bir şekilde mesaj attım ki kafalarına bir soru takılmasın, tek seferde sonuca ulaşılsın, zaten geç cevap veriliyor tekrar beklemeyeyim.

1 Mayıs ,saat 14:50 'de ticket oluşturdum, eski karakterimin geri getirilmesini istediğimi, oynadığım zamanlarda popüler bir oyuncu olduğum için ben karakterimi sildikten sonra, benim kullanmış olduğum karakter isminin bir başkası tarafından alınmış olması durumuna karşılık, böyle bir durumda karakter ismimin "..............." şeklinde belirttiğim bir isimle değiştirebileceklerini belirttim.

Destek hizmeti ertesi gün bana saat tam 18.00'de "Bizden istediğiniz tam olarak nedir? Eğer başka bir oyuncunun şu an kullandığı karakter ismini size vermemizi istiyorsanız bunu gerçekleştiremeyeceğimizi belirtmek isteriz." şeklinde bir dönüş yaptı.

Şok oldum. Çünkü ben her şeyi gayet açık yazmıştım. Destek sistemi ya yazdığımız mesajları tam olarak okumuyor, ya da karşımızda yabancı bir insan var ve "translate" kullanarak bizleri anlamaya çalışıyor.

Durumu tekrar ayrıntılı bir biçimde izah ettim. Bugün 5 Mayıs ve saat 18.21. Ben hala cevap bekliyorum. Ve inanın bilgisayar başında olduğum süre boyunca her 10 dakikada bir sayfayı yenileyip cevap gelmiş mi diye bakıyorum.

Destek sistemi her online oyundaki en önemli unsurdur. İnsanlara karşı yaklaşımları, cevap verme süreleri, sorunlara karşı yaklaşımlar vs. bunlar her oyuncu için çok önemlidir ki bizim oyunda yaşayacağımız bir sorundaki güvencemizdir.

Allods kadar altyapısı sağlam bir oyunda türkler olarak yalnızca bizim mi desteğimiz bu kadar zayıf ?

Kaç kişi çalışıyor destek bölümünde hiçbir bilgim yok fakat görünene göre söylüyorum ;ya bir kişi çalışıyor ya çok fazla çalışan var ama hiçbirisi çalışmıyor yada ticket atan oyuncu çok fazla ,yetişemiyorlar.

Önerim destek bölümünün geliştirilmesi, hızlandırılması yönündedir. Genelde sorunlarımızı destek bölümüne ticket atmamızı söylersiniz fakat zaten sorunum destek bölümünün yavaşlığı. Bu konu hakkında nereyle iletişime geçebilirim bilmiyorum. Bu yüzden buraya bunları yazdım ki moderatörler belki bizi kırmayıp üstlerine bu durumu iletirler.

Uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın, eğer eleştirilerimde yanlış bir söz kullandıysam da şimdiden özürdilerim.

Umarım ilgilenirsiniz.

Teşekkürler.

You only exist because we allow it

4

Friday, May 5th 2017, 7:40pm

Discotech

Professional

• Send private message

Merhaba

Bu konu hakkında nereye ulaşacağımı bilmediğim için bu başlığı açtım. Hem şikayet hem de öneri olacak.

Geçen sene kasım ayında oyunu bırakmam gerektiği için karakterimi silmiştim. 1 Mayıs'ta oyuna tekrar başlama kararı aldım. Önce abonelik aldım ardından destek bölümüne silinen karakter başlığı altından ayrıntılı bir şekilde mesaj attım ki kafalarına bir soru takılmasın, tek seferde sonuca ulaşılsın, zaten geç cevap veriliyor tekrar beklemeyeyim.

1 Mayıs ,saat 14:50 'de ticket oluşturdum, eski karakterimin geri getirilmesini istediğimi, oynadığım zamanlarda popüler bir oyuncu olduğum için ben karakterimi sildikten sonra, benim kullanmış olduğum karakter isminin bir başkası tarafından alınmış olması durumuna karşılık, böyle bir durumda karakter ismimin "..............." şeklinde belirttiğim bir isimle değiştirebileceklerini belirttim.

Destek hizmeti ertesi gün bana saat tam 18.00'de "Bizden istediğiniz tam olarak nedir? Eğer başka bir oyuncunun şu an kullandığı karakter ismini size vermemizi istiyorsanız bunu gerçekleştiremeyeceğimizi belirtmek isteriz." şeklinde bir dönüş yaptı.

Şok oldum. Çünkü ben her şeyi gayet açık yazmıştım. Destek sistemi ya yazdığımız mesajları tam olarak okumuyor, ya da karşımızda yabancı bir insan var ve "translate" kullanarak bizleri anlamaya çalışıyor.

Durumu tekrar ayrıntılı bir biçimde izah ettim. Bugün 5 Mayıs ve saat 18.21. Ben hala cevap bekliyorum. Ve inanın bilgisayar başında olduğum süre boyunca her 10 dakikada bir sayfayı yenileyip cevap gelmiş mi diye bakıyorum.

Destek sistemi her online oyundaki en önemli unsurdur. İnsanlara karşı yaklaşımları, cevap verme süreleri, sorunlara karşı yaklaşımlar vs. bunlar her oyuncu için çok önemlidir ki bizim oyunda yaşayacağımız bir sorundaki güvencemizdir.

Allods kadar altyapısı sağlam bir oyunda türkler olarak yalnızca bizim mi desteğimiz bu kadar zayıf ?

Kaç kişi çalışıyor destek bölümünde hiçbir bilgim yok fakat görünene göre söylüyorum ;ya bir kişi çalışıyor ya çok fazla çalışan var ama hiçbirisi çalışmıyor yada ticket atan oyuncu çok fazla ,yetişemiyorlar.

Önerim destek bölümünün geliştirilmesi, hızlandırılması yönündedir. Genelde sorunlarımızı destek bölümüne ticket atmamızı söylersiniz fakat zaten sorunum destek bölümünün yavaşlığı. Bu konu hakkında nereyle iletişime geçebilirim bilmiyorum. Bu yüzden buraya bunları yazdım ki moderatörler belki bizi kırmayıp üstlerine bu durumu iletirler.

Uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın, eğer eleştirilerimde yanlış bir söz kullandıysam da şimdiden özürdilerim.

Umarım ilgilenirsiniz.

Teşekkürler.

Merhaba,

Destek ekibinden gelen cevap aslında gayet açık.Hesap silme sonucu karekter isminin başka bir oyuncu tarafından alınması durumunda,tekrar o kişiden alıp size iade edilmesi malesef söz konusu değil.Bu konuda yardımcı olmak isterdim ama bu durum bir çok oyuncunun başına geldi alınan isimlere müdahale edemiyoruz.

İyi Oyunlar.
.

5

Friday, May 5th 2017, 9:25pm

Zephyr-

Trainee

• Send private message

Merhaba,

Verdiğiniz cevap ile ikinci kez şok olmuş durumdayım. Şikayetçi olduğum konunun birebir aynısını yaşıyorum şu anda. Zira bende herkes gibi biliyorum ki başka bir oyuncunun kullanmış olduğu karakter ismi asla alınamaz ki benim isteğim bu değildi. Aksine bir başkası kullanıyorsa benim kullanıcı adımın değişmesi yönünde bir istekte bulunmuştum.

Bunu açık ve net bir biçimde yukarıda da " oynadığım zamanlarda popüler bir oyuncu olduğum için ben karakterimi sildikten sonra, benim kullanmış olduğum karakter isminin bir başkası tarafından alınmış olması durumuna karşılık, böyle bir durumda karakter ismimin "..............." şeklinde belirttiğim bir isimle değiştirebileceklerini belirttim." bölümünde anlattım. Lütfen biraz dikkatli okuyun, ki benim şikayetçi olduğum konuda bu.

Saygılar.

6

Saturday, May 6th 2017, 10:19am

Discotech

Professional

• Send private message

Sorun aslında bizim anlayamamış olmamız değil senin anlatamamış olman,oyun içi sorunlarında ve yorumlarında kısa ve öz şekilde sorununu yazman gerekiyor buna özen gösterirsen sana daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.
Eleştirilere açık olmak bir yana isteğinin kabul edilmemiş olması sanırım sende algı oluşturmuş.Forum üzerinden sana yardımcı olamıyorum isim konusunda ''Destek'' bölümüne anlaşılır bir şekilde bildirir tekrar.
.

7

Saturday, May 6th 2017, 10:33am

Zephyr-

Trainee

• Send private message

Sorun aslında bizim anlayamamış olmamız değil senin anlatamamış olman,oyun içi sorunlarında ve yorumlarında kısa ve öz şekilde sorununu yazman gerekiyor buna özen gösterirsen sana daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.
Eleştirilere açık olmak bir yana isteğinin kabul edilmemiş olması sanırım sende algı oluşturmuş.Forum üzerinden sana yardımcı olamıyorum isim konusunda ''Destek'' bölümüne anlaşılır bir şekilde bildirir tekrar.

Destek bölümüne attığım ticket buraya yazdığımdan çok daha kısa ve özdü zaten. Hiçbir şey istemiyorum , yalnızca silinen karakterimin geri gelmesini istiyorum şeklinde tekrar ticket attım.Yanlış anlaşılmak sorun değil. İnsanız hepimiz. Fakat verdikleri cevabın üzerinden 4gün geçti tekrar dönüş yapılmadı ve araya haftasonu girdi. Basit bir işlem için insanların bu kadar bekletilmesi doğru değil. Benim şikayetçi olduğum konuda bu.