You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, April 23rd 2014, 1:35pm

60 olunca yapılması gerekenler

60 level olup hayla kendini geliştirmeyen ve bilgisi olmayan arkadaşlar için kısa bir rehber :

ada filan çıkarken yada balaçalda item kasarken tütsüsüz kastığınız için alınan itemi yarı yarıya düşük alırsınız bu yüzden tütsü satın almanız alamıyorsanızda görevlerle yapmanız önemlidir.

Anında tamamlanabilen 4 saatlik tütsü ve 4 saatlik meleke -- canlılık esansını buradan alabilirsiniz.
2.şık olarak

2. katta sihirli taş ustasında 30 levelde eldzhun ıssız denizdeki görevleri bitirmiş ve 60 level olmamış reenkarneniz ile bu görev sonucunda 1 günlük tütsü ve 10 adet yem paketini her gün alabilirsiniz

İtem almaya gelicek olursak balaçalda kestiğiniz mob ile düşürdüğünüz dayanıklı ganimetleri haftalık 6500 adet biriktirip değerler kısmına atabilirsiniz bunlar ne işe yarar ?

Haftalık adaya çıkmanızın haricinde dayanıklı ganimetler ile yeşil gelişitrici itemlerinizi alabilirsiniz.

kestiğiniz yaratıklardan
Kırılgan zümrüt refraktör (mavi)
Zümrüt refraktör (mor)
Güvenilir zümrüt refraktör (turuncu)

Bunlar ne işe yarar?
Astral adalaradan düşürdüğünüz kutuları sağ tıklayıp açtığınızda aldığınız item ve astral irtiba dümeni sanırım (diğer sektörleri açmaya yarayan şey) düşük verir ama refraktörle açarsanız alacağınız item artabilir veya verilen item 2 efsun olabilir. örn : hem kana susama hem meleke verebilir
tabi şu mantık kesinlikle yoktur ben full turuncu refraktör kasıyım turuncularla hızlı hızlı gelişiyim
gittiğiniz sektörün gücüne göre kutu atar ve atan kutuda hangi refraktörle açmanızın gerektiğinizi yazar onun haricinde bir refraktörle açmanızın hiç bir anlamı yoktur.(bunun için resim bulamadım kusura bakmayın)
:)

tabikide her refraktörün bir seviyesi vardır vereceği itemi arttırma olarak
mavilerde %20 %30 %50
morlarda %50 %75 %100
turuncularda %150 %175 %200 olarak ne kadar yüksek o kadar iyi :thumbup:

refraktörler haritanın ne kadar ilersine ilerlerseniz atacağı renk değişir en yukarısı turuncu atar giriş bölgesi mavi orta kısım genellikle mordur.Haritalarda bazı bölgelerin bazı özelilkleri vardır onları okuyupta çözebilirsiniz. Haritanın ünlem gösteren troller vardır çok güçlü moblardır ama pek birşey attığını görmedim ^^ onun yerine kral şeklinde olan mobları keserseniz aldığınız refraktör o derece artar ama kesinlikle gurup halinde takılmalısınz.

Artık astral adalarda girdiğiniz zaman hangi itemi almak istiyorsanız onu seçiyorsunuz zırh ise zırh silah ise silah ama işinize yaramayan bi kutu oldu örnek silahınız mavi ve siz yanlısıkla silah seçtiniz

akademideki ablamızdan kutunuzu değiştirebilirsiniz.

adalara çıkamıyorum diyorsanız:

Buradan astral anahtar ve refraktör karşılığında değerlere giden dayanıklı ganimet alırsıınz bunuda balaçaldaki evden gelişitirici item alabilirsiniz.

Son olarak düşürdüğünüz refraktöleri

buradanda düşürdüğünüz refraktörleri seviyesini arttırabilirsiniz ^^

İtem taşlarını nasıl basabilirim derseniz:

bu abimizden haftalık taş görevinizi alabilirsiniz haftalık yeşil - turuncu (mor - mavi içinde gelişir) - turkuaz taş alabilirsiniz. balaçal çok sıkıcı ise
balaçaldaki görevi silip buradan görev alıp 20 iblis öldürmenize karşılık item taşlarınızı alabilirsiniz.

onun haricinde

buradanda taş alabilirsiniz.

10bin karekter sınırı olduğu için uzatamıyorum umarım yardımcı olur :D

Alttakide karabüyücü talentimdir 2 linkide yorum yapıp görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum
http://tr.allods.com/forum/index.php?pag…D=2133&pageNo=1

This post has been edited 4 times, last edit by "ronarkrh06" (Apr 26th 2014, 10:07am)

2

Wednesday, April 23rd 2014, 1:47pm

Simdi guzel olmusta ben sunu anlamadimbu 6500 ganimeti degelere donusturme konusunu fln yazmisin benm akinci kaptainan gidp alttaki secenegi seciyorum 1800 dayanikli ganimeti reflaktor ve 1 anahtar karsilinda degerlere donustur diyor bununla ilgili 2sorum war
1 bu dayanikli ganimete sag tiklamiyip cantadaykenmi goturcem kaptana yoksa 1800 aeyi degerlere tasiyipm vercem ona

2 olarak ise bunun sonucunda bana ne verior

MAGE

3

Wednesday, April 23rd 2014, 1:50pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

Güzel payLaşım eline Sağlık yalnız anında yapılan günlük görevde tütsü süresi 1gün değil 4 saat .

4

Wednesday, April 23rd 2014, 1:54pm

Simdi guzel olmusta ben sunu anlamadimbu 6500 ganimeti degelere donusturme konusunu fln yazmisin benm akinci kaptainan gidp alttaki secenegi seciyorum 1800 dayanikli ganimeti reflaktor ve 1 anahtar karsilinda degerlere donustur diyor bununla ilgili 2sorum war
1 bu dayanikli ganimete sag tiklamiyip cantadaykenmi goturcem kaptana yoksa 1800 aeyi degerlere tasiyipm vercem ona

2 olarak ise bunun sonucunda bana ne verior
örnek verecek olursak

2000 dayanıklı ganimet alırsın bu değerlere gider ve bunun karşılığında balaçaldan gelişitirci item alabilirsin.

5

Wednesday, April 23rd 2014, 1:56pm

düzenlendi eksikleri ve yanlıslıkları söyleyin lütfen :D

6

Wednesday, April 23rd 2014, 2:11pm

helal olsun çok iyi olmuş :)
***SkyKnighT***
***Them***
***Tapınak Şövalyesi***

***İmparatorluk**

7

Wednesday, April 23rd 2014, 2:11pm

Daha genis yapar ve eksikleri toparlarsan konuyu sabit diyebiliriz.Eline saglik
Bu hesabımı artık kullanmıyorum.Şuan kullandığım hesap : KenanReiz

8

Wednesday, April 23rd 2014, 2:27pm

Ben ganimeti sa tiklayarak da goturebiliorum ne fark var

MAGE

9

Wednesday, April 23rd 2014, 2:39pm

10bin karekter sınırı olduğu için pek düzenlemeden hızlıca yaptım :)

10

Wednesday, April 23rd 2014, 2:42pm

Ben ganimeti sa tiklayarak da goturebiliorum ne fark var
haftalık 6500 dayanıklı ganimet parça alabiliyorsun değerler bölümüne daha fazla alamıyorsun 6500 ü bitirdiğin zaman gelişitirici item almanın tek yolu ada çıkmak ama sen parti bulamıyorsun veya birliğin yok bu gelişmene engel olmaması için istediği refraktörü ve yanında 1 adet astral anahtar vererek değerler bölümünde dayanıklı ganimet kazanman için yer açılıyor bunlada tekrar item alabiliyorsun :)

11

Wednesday, April 23rd 2014, 2:51pm

WasLey

Intermediate

• Send private message

MeLeMen 10 bin karakter sınırı var derken öyle bir kuralmı var?

12

Wednesday, April 23rd 2014, 2:55pm

MeLeMen 10 bin karakter sınırı var derken öyle bir kuralmı var?

dün karabüyücü rehberimi hazırlarken yaklasık bi 3 saat sürüd onayla yazısa tıkladığımda bir hata verdi sayfanın başına attı ve allta küçük bir kutucukta 10.000 karekter dizisini geçtiniz diye bi hata geldi o yüzden 10.000 karekter sayısını geçemiyorsunuz ve ben görselliği ön planda tuttuğum için 10.000 karekteri doldurmak kolay oluyor :D

13

Wednesday, April 23rd 2014, 3:13pm

Dandiean

Beginner

• Send private message

Çok güzel ve yararlı bir konu,paylaştığın için teşekkür ederim;ilerde kesinlikle bana yardımcı olucaktır.Ben daha yeni başladım yani başlamayı düşünüyorum da sana özelden ulaşıp birkaç soru sorabilirmiyim?

This post has been edited 1 times, last edit by "Dandiean" (Apr 23rd 2014, 3:22pm)

14

Wednesday, April 23rd 2014, 3:20pm

Çok güzel ve yararlı bir konu,paylaştığın için teşekkür ederim;ilerde kesinlikle bana yardımcı olucaktır bana...Ben daha yeni başladım yani başlamayı düşünüyorum da sana özelden ulaşıp birkaç soru sorabilirmiyim?

elbette :)

15

Friday, April 25th 2014, 8:30pm

Cora

Trainee

Occupation: Ork

• Send private message

güzel konu melemenn oynayış tarzın olsun oyun hakkındaki bilgin olsun çok çok geniş ölçüde
konu için teşekkür çok yararlı herkes için :)

16

Friday, April 25th 2014, 8:55pm

sırf binek yemi için reen i 30 da bekleticem günlük yem oh be :D

17

Friday, April 25th 2014, 9:34pm

şimdi 60 level kahinim reenkarne açacağım her gün artık tütsü ve yem vermeyecek mi ?

18

Saturday, April 26th 2014, 9:11am

güzel konu melemenn oynayış tarzın olsun oyun hakkındaki bilgin olsun çok çok geniş ölçüde
konu için teşekkür çok yararlı herkes için :)
Teşekkürler :D

19

Saturday, April 26th 2014, 9:13am

sırf binek yemi için reen i 30 da bekleticem günlük yem oh be :D
Issız denizden aldığın bir görev seni sihirli taş ustasına yönlendirecek ondan sonra günlük tütsü ve 10 adet yem paketi alabilrsin :D

20

Saturday, April 26th 2014, 9:19am

şimdi 60 level kahinim reenkarne açacağım her gün artık tütsü ve yem vermeyecek mi ?
dediğim şeyleri uygularsan evet her gün tütsü alabilirsin :thumbup:

Rate this thread