You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, June 22nd 2017, 2:08pm

Aylık Meydan Okuma-Temmuz 2017: Yaratım Rehberi

Sevgili Sarnaut,

Allods Aylık Meydan Okumanın bir parçası olarak size bir özel görev daha hazırladık.
“Her ay özel bir ödülün karşılığında, sizlere Allods Online'ın her yönü ile ilgili olabilecek özel görevler ile meydan okuyor olacağız. Bunlara seviye atlama, zindan ve baskınlar, elebaşı avı, keşif, içerik oluşturma gibi aktiviteler de dahil. İhtimaller sonsuz”.

İlk aylık meydan okuma yeni başlangıçların bir kutlaması niteliğindeydi. Yolculuk başladı. İkinci meydan okuma ise bu yeni yola koyulmuş insanlara rehber olmadan ibaret. Yaratma Güncellemesi ile ilgili en iyi rehberi (veya incelemeyi) yapanlara kovalar dolusu ödül hazırladık. Ne kadar bilgilendirici olursa o kadar iyi!

Denge'de seviye atlamaya yeni başlamış kişilere, yolculuklarını daha da iyi bir hale getirmek için ne söylemek istersin? Güncelleme gelir gelmez Yeni Sınır'ı açtığında tepkin ne oldu? Kısaca bunları görmek istiyoruz.

Süre dolduğunda tüm girdileri toplayacağız (bu girdiler özel Aylık Meydan Okuma Konusu'nda karakter ve sunucu adı ile paylaşılmalıdır) ve gereğini yapacağız.

Detaylar haberimizde.

2

Thursday, July 6th 2017, 12:07pm

rokkoo525

Trainee

• Send private message

Ben bu yarışmadan pek bieşy anlamadım düzen için puanmı kasmak gerekiyo. onun dısında basvuru falan yazılmıs ama tıklandıgında formun ılk sayfasına atıyo

3

Wednesday, July 12th 2017, 4:35pm

Merhabalar,
Öncelikle belirtmek isterim ki Yaratma güncellemesi ile gelen yeni allod Dionik Takımadalarını ve hikaye temasını çok sevdim. Sarnaut'taki tüm ırkların dionik oyunlar için biraraya geldiğini görmek harikaydı. Yeni baskın macerası Tapınak ile geçmişe yolculuk edip Sarnaut tarihinin en büyük savaşlarına tanıklık ettik. Ayrıca yeni gelen astral adalar; Sessiz Mezarlık ve Beyaz Dağ, heyecan verici maceraların yeni adresleri oldu.

Yaratma güncellemesinin belki de en faydalı yeniliği; muskaların artık herhangi bir ekipmanın karakteristiklerini, karakteristikler maksimum seviyede değilse bile serbestçe değiştirmek için kullanılabilmesi oldu. Yeni ekipman türü olan kadim nesneler ise, ekipman anlayışına farklı bir boyut kazandırdı.

Rastgele savaşlara artık daha önceden toplanmış 1-3 kişilik grupların katılabilir olması arkadaşlarımız ve birlik yoldaşlarımız ile aynı cephede omuz omuza savaşmamıza olanak sağladı.

Güncelleme öncesinde; Astral adalarda, allodu tamamlamadan ayrılan oyuncular nedeniyle zorluk yaşıyorduk. Fakat Yaratma güncellemesi ile gelen ''Tam Allod Tamamlama Bonusu'' ile hem bu zorluğu aşmış olduk hem de kazandığımız Hükümdar Sikkeleri ile içinde ekipmanlar, konsantrasyon arttırıcı gıdalar, metanet arttırıcı içecekler, hasar arttırıcı simya iksirleri ve onursal ünvanlar içeren büyük kutular elde etme imkanı bulduk. Umarım bir sonraki güncellemede bu bonus ve ilave ödülleri düşük zorluk seviyeli adalarda da kazanma şansımız olur.

Canavar öldürmelerine üç kat bonus veren ilk Allods Online sunucusu Equilibrium sayesinde bir yandan hızlı bir şekilde seviye atlamanın tadını çıkarırken diğer yandan da 8. Seviye Sihirli Taşlar, Fırın bineği gibi birçok kıymetli ödülün sahibi olduk.

Pagan olarak, güncelleme ile gelen; Değişim Odası'nda, tüm ırk ve cinsiyetlerin yavru hayvan görünümlerinden seçim yapabilir olmak güzel bir sürpriz oldu benim için.

Yaratma güncellemesi ile gelen tüm bu muhteşem yenilikler için Allods Online Ekibi'ne çok teşekür ediyorum, emeğinize ve hayal gücünüze sağlık.

4

Sunday, July 23rd 2017, 3:12am

8.1 Tavsiyeler

Karakter: BILGEKAGAN
Sunucu: Smugglers Paradise

Merhabalar. Bugün sizlere eski ve aktif bir Allods Online oyuncusu olarak 8.1 güncellemesiyle açılan ve yeni başlayan oyunculara güzel bir fırsat sağlayan Denge sunucusu hakkındaki bilgilerimi ve tavsiyelerimi paylaşacağım. Umarım yardımcı olabilirim. Denge sunucusu henüz yeni açıldığında denemek için bir hesap açtım ve yaklaşık 2 günde son seviyeye ulaştım. Bunu mümkün kılan noktalardan bahsetmek istiyorum.
- Sunucuda bir hesap açtığınızda size 30 günlüğüne nadir nesne seti veriyor. Bu paketle şu eşyalara 30 günlüğüne sahip olursunuz: 6 adet 8. seviye sihirli taş (ayrıca 400 kristal parça), epik düzeye kadar ekstra bir küpe takabilme hakkı (ayrıca 8 parça yetenekli mücevhercinin tomarı), 5 gelişim aşaması (ayrıca 80 adet danas defterinin 3. sayfasının parçası), 3 yetenek puanı (ayrıca 8 adet sırlar tomarı parçası), 150 karakteristik puanı (ayrıca 80 adet mükemmellik anlaşması kısmı), 120 savunma karakteristik puanı (ayrıca 8 adet meclis hükmü ünitesi parçası) ve güçlü tılsım (ayrıca 8 parça kudretli büyücü tomarı).
- Her 5 seviyede bir çoklu miktarda bilgi ciltleri veriyor. Bu eşyalar ekstra tecrübe puanları kazanmanızı sağlıyor.

- Her 5 seviyede bir takabileceğiniz ekipman sayısı kadar nadir(mavi) ekipman kutusu veriyor.
- Her 10 seviyede bir 1 saatlik geçici binek veriyor. Ayrıca 60. seviyeye ulaştığınızda envanterinizdeki kutuyla bedava ve kalıcı olan 16.25s/m hızında özel bir binek sahibi olabiliyorsunuz.
- Yukarıda bahsettiğim seviye atladıkça açabildiğiniz bu kutulardan ayrıca nadir nesneler için %20, %30, %50 hatta %80 oranında indirim kuponları çıkıyor. Bu kuponları ister daha hızlı seviye atlamak için bilgi cildi alarak ister sihirli taşlarınızı geliştirmek için kristal parçalar alarak isterseniz envanterinizin kapasitesini artırmak için gereken eşyaları indirimle alabilirsiniz. (Kuponlar hangi eşyaya indirim yaptığını kendi açıklamasında belirtir. Örnek: Bilgi cildi için %50 indirim kuponu, 480 kristal parçalar için %80 indirim kuponu şeklinde)
- Denge sunucusunda sürekli 3 katı tecrübe puanları kazanıyorsunuz. (Hem görevler hem öldürdüğünüz yaratıklar için geçerlidir.)

Yukarıda anlattıklarım denge sunucusunun size sunduğu avantajlardı. Şimdi ise size kendi tavsiyelerimden bahsetmek istiyorum.
- Kesinlikle bir birliğe girmenizi tavsiye ediyorum. Birlik sayesinde kafanıza takılan soruların cevabını birlik üyelerinden öğrenebilirsiniz ve beraber grup veya takım gerektiren zindanları tamamlayabilirsiniz. Ayrıca birlik savaşlarıyla elde edeceğiniz arseniklerle en yüksek kalite zanaatkar araçları olan dominyon araçlarına ve o an bulunduğunuz ekipman skorunuzun düzeyinde zor sektör ganimet içeren kutularına sahip olabilirsiniz.(Bu kutular %85-%100 verimlilikte ekipmanlar içeriyor.)
- Kuponlarınızı atmayın. Mümkünse deponuzda saklayın çünkü yüksek seviyelere ulaştıkça gereken eşyaları bu kuponlarla indirimle alabilirsiniz.
- Günlük hediyenizi almayı unutmayın. 28 gün boyunca düzenli bir şekilde alırsanız 28 gün sonunda size sunulan ödüllerden istediğiniz birini
alabiliyorsunuz. (28 gün boyunca şansınıza göre rastgele bir eşya alıyorsunuz.)
- Günlük cun yeraltı mezarları karşılaşmasına katılmayı unutmayın. Buradan yüksek miktarda çeşitli eşyalar alabilmek için gereken başarı işaretleri ve ekipmanlarınızı yükseltmek için gereken amalgamları kazanabilirsiniz.
- Altın kasmayı unutmayın. Element krallığında, Tika Rika mağarasında, karşılaşmalarda ve astralde altın kasabilirsiniz. Ayrıca sektörlerden düşen ekipmanları satarak, müzayedede eşya satarak veya ticaret yoluyla eşya satarak da altın kasabilirsiniz.
- Öncelikle görevleri tamamlamaktansa son seviyeye ulaşmayı hedefleyin. Çünkü son seviyeye ulaştığınızda sahip olacağınız yüksek seviye ekipmanlara önceki görevleri inanılmaz derecede hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ama eğer bunu yerine sıra sıra görevleri yapmakla uğraşırsanız hem yaratıkları kesmek zaman alacaktır hem de son seviyede yapılabilen heyecanlı etkinliklerden mahrum kalırsınız. Eğer görev yapmadan nasıl seviye atlayacağım diye sorarsanız 21. seviyeye ulaştığınızda Ctrl+M tıkladığınızda zindanlar sekmesinde "Gizemli Topraklar" isimli bir kısım göreceksiniz. Bu harita size rastgele 3 görev veriyor ve bu görevleri tamamladığınızda hem öldürdüğünüz yaratıklardan tecrübe kazanmış oluyorsunuz hem de seviyenize uygun ekipmanlar ve meslek geliştirmek isteyenler için meslek bileşenleri kazanıyorsunuz. Ayrıca bu haritada bedava akıncılar kullanabiliyorsunuz ve istediğiniz zaman herhangi bir bekleme süresi veya ceza olmadan girip çıkabiliyorsunuz.
- İyi biri olun. Bildiğiniz gibi kötü, egoist veya huysuz insanlarla kimse bir aktivite yapmak istemez. Grup kontentlerini yapabilmek için başka insanlara ihtiyacınız var. Bu yüzden insanlarla iyi geçinmeye çalışın.
:)
- Sınıfınızı en iyi şekilde oynamak veya farklı yapılandırmalar denemek için gelişim aşamalarınızı ve yeteneklerinizi dikkatlice okuyun. Ayrıca size parantez içinde vereceğim siteden Türkçe bir şekilde rahatça yeni yetenek ağaçları deneyebilirsiniz. (https://alloder.pro/calc-tr)
- Fırsatları kaçırmamaya çalışın. Kimi zaman başka oyuncular nadir nesneleri ucuz bir fiyata müzayedeye koyabiliyor.
- Meslek kasın. Herhangi bir ücret ödemeden 2 meslek kasma şansınız var. Size önerim bunlardan biri simyacılık diğeri ise dericilik veya terzilikten biri olmasıdır. Simyacılıkla kendinize şifa potları ve karakteristik yükselten iksirler yapabilirsiniz. Dericilik veya terzilikle ise silahçılık ve demirciliğe göre daha az zahmetli bir şekilde zanaatkarlar araçları üretebilirsiniz.
- Gemi yapın. Astral av, anormal sektör ve diğer astral maceraları için gemiye ihtiyacımız var. Eğer geminizi güçlü araçlarla donatmayı ve organize bir ekip kurmayı başarabilirseniz son derece zevk alacağınız ve güzel getirisi olan işler yapabilirsiniz.
- Çekingen olmayın. Eğer herhangi bir zindanı yapma ihtiyacınız veya bir görevde veya etkinlikte desteğe ihtiyacınız varsa bunu birlik üyelerinize nazik bir şekilde belirtin. Eğer birlik üyeleriniz çevrimiçi değilse bölge veya dünya sohbetinden de kendinize yardımcı olacak oyuncular bulabilirsiniz. (Tabi ki ısrarcı olmayın ve insanları boğmayın. Bazen birazcık beklemek de gerekir sonuçta
:) )
- Kişisel ada ve labirentinizi mümkün olduğunca kısa sürede aktifleştirmeye çalışın. Kişisel adanızda altın ve yüksek kalite gözyaşları kazanabilirsiniz. Ayrıca labirentiniz olursa her hafta düzenli olarak postadan bir eşya veriyor ve bu eşyayla seçiminize göre çeşitli ödüllere sahip olabiliyorsunuz.

Elimden geldiğince Denge sunucusu hakkında bilgilerimi ve tavsiyelerimi paylaşmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Esenlikler.

5

Thursday, July 27th 2017, 11:43am

Ben bu oyuna başlayalı 4-5 seneyi geçti. Bu süre boyunca başından sonuna kadar, allods dünyasının gelişimine tanık oldum. Yeni gelen 8.0.1 Yaratılış güncellemesi ile allods online dünyası bam başka bir şekil aldı.

Genel olarak bu güncelleme şimdiye kadar yapılmış en iyi güncelleme diyebilirim. Bunun en büyük nedeni ise en farklı olmasından kaynaklı. Her büyük güncellemede olduğu gibi bunda da yeni bir takımada geldi. Dionik Takımadaları tüm macera severler için maceranın tanımını değiştiriyor. Savaş ile sporu bir araya getiren eski bir gelenek olan olimpiyatlar bu takımadada karşımıza çıkıyor ve tüm oyunculara mücadelenin sadece savaş meydanında olmayacağını gösteriyor. Çeşitli olimpiyat mücadeleleri ile hem eğlencenin hemde rekabetin tadı üst düzeye yükseliyor.
Gladyatör savaşı ,
Onur kovalamacı ,
Pentalton ,
Engelli koşu ,
Yeraltı labirenti ,
Hava triatlonu ,
Dizgin yarış
, sizleri tüm eğlencesi ile beklemektedir. Elbette her yarışın kendine has yönleri var lakin bunları oynayarak öğrenmek en iyisi

-Oyuna böyle sportif bir mücadelenin eklenmesi beni çok mutlu etmiştir. Artık savaştan yorulduğumuz vakit gönül rahatlığı ile kafa dinleyip eğlenceye devam edebilirim.

''A yok kalsın ben sporu ne yapayım bana savaş lazım'' diye düşünenleri de unutmamış yönetim. Yeni savaş alanı olan Tapınak bildiğiniz tüm savaşları size unutturacak. Daha doğrusu hatırlatacak çünkü bu sefer ufak bir zaman yolculuğuna çıkıp geçmişin en kanlı savaşlarına tanık olacaksınız. Tabiki de bu mücadeleniz boşa gitmeyecek ve değerli ödüller alarak gelişmenizi sağlayacak hem savaş hem eğlence isteyenler için tavsiye ederim.
-Bu özellik beni bir hayli mutlu etti eskiden hikayesini okuyup geçtiğimiz bizim için bir masaldan farkı olmayan sarnaut tarihinin bir parçası olma imkanımız artık mevcut. Eski atalarımız ile o savaşa katılmak beni oldukça mutlu etmiştir ve güncellemenin en güzel hediyesi diyebilirim.
Her güncellemede olduğu gibi bunda da ekipmanlarda değişiklik elbette oldu lakin bu diğerlerinden çok daha farklı olarak Kadim Nesne sistemi getirildi. Bu inanılmaz güçlere sahip nesnelerin gelmesi pvp savaşlarına çok daha fazla renk ve eğlence kattı. Bu oyunu benim gibi en başından oynayanlar bilirler şimdiye kadar ilk kez böyle yeni bir ekipman seviyesi geliyor ki şayet bu çok hoşuma gitti. Yeni bir mücadele bizi bekliyor. Ekipmanımız tamam kadim nesnemiz tamam savaş alanı da tamam peki dostlarımız ? İşte bu en büyük sorun idi rastgele savaşlarda arkadaşlarımız ile yan yana savaşmak hissi hep içimizde kalmıştı son yapılan güncelleme ile bu imkanın bize sunulması hem savaşları daha eğlenceli kıldı hemde birlik ruhumuzun artmasını sağladı. Böylece dostlarımla yan yana mücadele etmenin keyfini sürmek bana düştü.

Belki düşük lvl iken sizde karşılaşmışsınızdır. Savaş alanına bir umutla giriyorsunuz ama altında bineği olan kişi sizi binekten inmeden öldürüyor ve buda canımızı sıkıyor. Buna artık dur demeleri gerekirdi ve bunu yaptılar artık belirli lvl altı için binek hasarlarının düşürülmesi oldukça tatmin edici ve savaşlardaki adaleti ve hazzı artırdı. Şahsen eskiden neler çektiğimi biliyorum başkalarının bunu çekmeyecek olması beni mutlu etti.

Son olarak güncellemenin göz bebeği olan Equilibrium sunucunun açılması ve açılan bu sunucuda çeşitli imkanların sunulması benim çok hoşuma gitti. Bu sunucuda oyunculara savaşın tadını yaşatmak için yönetim tarafından verilen set hediyesi ve 1 aylık ücretsiz erişim denemek isteyenler için oldukça mükemmel bir fırsat olmuştur.

-Genel olarak bu güncelleme hakkındaki görüşlerim olumlu bir sürü aksaklıkların giderilmesi yeni heyecanlar sportif olimpiyatlar savaş alanındaki eşitlik dostlarımızla yan yana savaşma imkanı geçmişin mücadeleleri hepsi oyuna beni bir kez daha bağımlı yaptı Allods Yönetimine teşekkür ederim.

İsim : Alpatay
Taraf : İmparatorluk
Sunucu : NewFrontier

This post has been edited 1 times, last edit by "oflanof" (Jul 31st 2017, 6:43pm)

6

Saturday, July 29th 2017, 9:36pm

Karakter : Wolfturk
Sunucu: New Frontier

Evet 8.0 dan sonra beklenen güncelleme 8.1 Yaratılış güncellemesi sunucumuza yeni maceralar ile geldi sizlere güncelleme ile gelen yenilikleri tanıtmaya çalışacağım.

Maceramıza Ammer haritamıza yeni eklenen Dionik takım adalarında yapacağımız görevlerle başlıyoruz görevlerin çoğu harita ile gelen etkinlikleri tanıtmak amaçlı düşünülmüş eğlenceli görevler. Görevlerden sonra yeni baskın maceramız Tapınak bizleri eskilere doğru bir zaman yolculuğuna çıkarmaya hazır.

Dionik takım adalarında katılabileceğiniz etkinlikler:

Arenada düşmanlar ile çarpışın, Acımasız dizgin yarışında rakiplerinizi saf dışı bırakın, Engelli koşuya katılın, Yer altı labirentinde yolunuzu bulun, Kanatlı atla havada kuş gibi kanat çırpın hem eğlenib hem ödül kazanın

Katılacağınız etkinlikler ile Dionik amblem düzen otoritesi ve unvan kazanabileceksiniz ve bu Dionik amblemler ile ödüller alabileceksiniz

Alabileceğiniz bazı ödüller:

Baskınlar

8.0 Gizli Patikalar ile gelen baskın maceraları gurup araması 8.1 ile gelen Tapınak macerasında da devam ediyor ve yeni ödüller ile

Alacağımız yeni nesneler ile karaktere 8.1 ile eklenen Zafer Çarmıhı ve Özgürlük Aynası adında 2 farklı saldırı ve savunma nesnesi oluşturabileceğiz ve bu nesneleri geliştirebileceğiz.

İşte tapınakta bulunan 4 boss

Astral ve İtemler

Artık astral adalardan düşen yüzdesi düşük itemlerin saldırı ve savunma özelikleri değiştirebilir durumda ve silahlar kalkan asa gibi yeni gelen ile farklı itemlere dönüştürülebilir örneğin asayı yaya yada çifte silahı çift ellik silaha dönüştürebilirsiniz yeni güncellemede en sevdiğim yeniliklerden biri bu oldu.

Astral ada boslarından elde edeceğimiz Hakim sikkesi ile Astral Akademide bulunan Astral gezginden ekipman seviyenize uygun item sandığı yiyecek içecek ve unvan alabilirsiniz.

Artık turuncu sektörden sonra turkuaz sektör de mevcut diğerlerinden farklı olarak akıncı sistemli kolay modu mevcut değil sadece altı kişilik zor modu mevcut sağlam bir ekibe ihtiyacınız olacak.

Yeni sunucu Eguilibrium

Güncelleme ile 2. ücretsiz sunucu olan Eguilibrium oyuna dahil oldu

Yeni sunucu eski ve yeni oyuncuları bol bonuslu ve süpriz ödüller ile oyuncularını bekliyor yeni bir başlangıç ve değişiklik arayan oyuncular için iyi bir seçenek oldu 1 aylık geçici 8. seviye taşlar ve çoğu mahfaza nesnelrini kullanma imkanı ile iyi bir başlangıç yapmak için ideal seçim

Her oyuncuya ücretsiz olarak verilen nadir nesne seti oyuncuların ihtiyaçlarına iyi bir çözüm olacak

Buda yukarıda anlatmaya çalıştıklarımın oyun videosu

Allods Online 8.1 Yaratılış Rehberi

Allods ekibi her zamanki güzel görsel ve içerik ile yeni güncellemeyi bizler ile buluşturdu sizde bu yeni macerada yerinizi almak için 8.1 yaratılış güncellemesine göz atabilirsiniz.
Biliyorsan konuş alim sansınlar Bilmiyorsan sus adam sansınlar

This post has been edited 10 times, last edit by "wolfturk" (Jul 30th 2017, 1:35pm)

7

Sunday, July 30th 2017, 12:19pm

Occupation: Student

• Send private message

Yaratım Rehberi İncelemesi

Öncelikle Merhabalar saygılar sevgiler. Yarışmada herkese başarılar diliyorum. Geçen geri bildirim yarışmasında birincilikle gelmiştim. Genelde betimleyerek anlatmayı severim o yüzden resim kullanmam bunda da birinciliği bekliyorum Başarılar!

YORUMLARIM
*Bu güncelleme sonrası yeni bir sunucu geldi amaç sönmekte olan Allods Online'ı canlandırmaktı. Ve başarılıda oldu. Çoğu bırakan kimseler o sunucuya geldi ve hızlı bir şekilde lwl kastılar. Doğruya doğru söz esirgemeden soyluyorum.

*Tabi bu tek bir yenilik değil koskoca dionik oyunlar geldi. Ödüller bizim için gerçekten muhteşem oldu. Labirent kasacağız goblinde ve rasgele savaşta tıkanıyoruz ne yapacağız diye bakarken bunun gelmesi bizi rahatlattı açıkçası. Dionik Oyunları ilerde bahsedeceğim.

*Tapınağa girip Zamanda yolculuk yapmak gerçekten çok iyi. Zaten herkesin ilgisini çeker bu. bu hareketle yeniden ilgi uyandırdı.

*Tüm sınıflarda belli kalıcı yenılıkler oldu. Bana gore diğer güncellemelerden farklıydı. Tamam diğer güncellemelerde önemli idi ama yine ilerlemiyordu. Ölümsüzlükle kurulduk. Yaratımla geliştik. Diğer güncellemelerden en büyük farkı ilk kez üç kat bonus veren sunucu Equilibrium yayınlandı.

*Hadi altın farmı yapalım nasıl mı aoido sil aç sil aç \ artık yok çünkü oyunumuzda böyle bir uygulamaya yer yok.

*Korkaklık, Acizlik, Tembellik, Hassasiyet, Zayıflık ve Yaralar olumsuz etkileri artık bozulmadığından rahatız. eyvallah.

ASTRAL YENİLİKLERİ
*Astral akademideki heykeli beğendim :) , Astral adalardaki ele başlarda altın düşmeyebilirdi ancak çok fazla altın farm yöntemi olduğundan fazla etkilemeyecektir.

*İki tane yeni adamız geldi. Beyaz dağ ve Sessiz Mezarlık. Beyaz dağ yı eskilerden hatırlıyorum. bir kaç değişiklik yapılmış işte kalkan yapan ağaç sakallar gitmiş. Goblinler hayalet oluyordu kriz yaşıyorduk. Şimdi sahte güneş falan daha eğlenceli oldu.

*Mor, Kehribar ve Issız katmanlarda elebaşlarını öldürünce 2 astral anahtar gidiyordu diye hatırlıyorum artık 1 gidiyor

*Düşük seviyeli karakterler artık tüccarlardan ganimet kutusu alamıyor.

*Buzdan Saray ve Yeni Körfezde bazı hatalar vardı ve düzeltmeler oldu. Buzdan sarayda avare tipiler çok hasar veriyordu artık azaltıldı. Yeni körfezde Muck ölünce savaş devam etmiyordu bu hata düzeltildi.

*Tensesin Hünerinin süresi 60 saniyeden 1 saniyeye düştü.

*Astral adalarda elebaşı kesmek düzen otoritesi veriyor.

*Astral adalarda ışınlanma şansı eşit oldu.

*Genel olarak yeniliklerden mutlu haldeyim.

DÜZEN YENİLİKLERİ

*Kan imtihanı 14 günde değişen iki arenaya sahip oldu.

*Takipçi Ünvanı 12.500 otorite . Mücahit ünvanı 50.000 otorite oldu. (Noobların gözleri yaşlı)

*Levazım memurundan alınan şöhret sembolü 2/1 oranda azaltıldı.

*Amalgam Kan imtihanında Ödül vermiyor.

*Levazım memurlarından alınan iksirler ile ilgili;

ilk 100 ===> 25 iksir

ilk 10 ===> 100 iksir

1. ===> 200 iksir

*Günlük kan imtihanı başarı işareti miktarı 2 kat arttırıldı.

*Arıtım dekorasyonunun tanımı düzeltildi.

DİONİK TAKIM ADALARI

*Dionik Takım adalarından üstün körü geçtim yorumlarda şimdi kendi yorumlarımla size her yerini tanıtacağım.

1-)Gladyatör Oyunları

*evet Roma, Napoli, Palerome ve Sicilyada ki gladyatör savaşlarına hoşgeldiniz. Bu oyunda amacımız tüm rakipleri ortadan kaldırmak ve kendimizi korumak. Burda ki tek beğenmediğim özellik silah seçemememiz kötü oldu silah seçseydik kendi silahımızda ustalaşırdık. Her girdiğimizde farklı silah geldiğinden ayak uydurmak zor oluyor. Yine de effektleri çok beğendim kıyafetler ve miğferler etkiliyici ve ortam Antik Gladyatör arenası havasını veriyor. Genel olarak bu oyunda bir sıkıntı görmüyorum.

2-)Engelli Koşu

*Hazır Olun klasik koşu oyunumuz başlıyor! Hem de Allods Online'da! Biraz zeka oyunu gibi dursa da ve ilk başta alışamasak da zamanla nerde hangi hareketi yapacağımızı hatırlıyoruz. ve altın madalya alarak ödülümüzü alıyoruz.

3-)Yeraltı Labirenti

*şş sessiz olun. Yoksa sizi yakalarlar. Sakın nöbetçileri karıştırıp yakalanmayın yoksa ceza puanı alırsınız. Bu oyunda hem sakin hem de hızlı oynamanız gerekmektedir. Süre yok ancak sürekli nöbetçiler devriye gezdiğinden yakalanabilirsiniz. Acele etmeyin ama yavaşta olmayın! Dikkat yerde tuzak var. Bana göre önce anahtarların hepsini alıyorum daha sonra kurtarma işlemine geçiyorum, sizin de elbet başka yöntemleriniz vardır ama bir şekilde hepsini kurtarıp madalyamızı da burdan alıyoruz.

3 tane Labirent bekçimiz var.

Dalgın Labirent Bekçisi ===> Adında anlayacağımız gibi DALGIN önünden saklanarak geçin. Sadece Zamanınızı iyi ayarlayın bu hepsinde geçerli.

Kurnaz Labirent Bekçisi ===> Biraz kurnaz olsa da hatta fazla kurnaz olsa da en ufak sese odaklanıyor. Kurnaz Labirent bekçisine bir taş atın oraya doğru yönelecektir ve görüş kapasitesi kısalacaktır. Ama yine de siz Görüş açısına yakalanmayın.

İhtiyatlı Labirent bekçisi ===> Buna taş da atsanız saklansanız da dikkati dağılmaz. Tabi bu bekçilerden az bulunur Labirent yönetimi mali sıkıntılardan fazla koymuyor. Bu Bekçiden kaçmanın en hızlı yolu hız yaparak kaçmaktır.

4-) Hava Triatlonu

Uçmaya hazırlanın! Ne uçmak mı? Yalan değil evet Allods'un hiçbir hikayesinde yönlendirip uçmak yoktur. Ama artık var. 3 bölümden oluşur.

1-)Çemberlerin içinden geçiş:
bu bölümde görkemli ve süslü gökyüzünde süzülen bineğimizle belli bir süre içerisinde halkaların içinden geçeceğiz eğer süre biterse bonus puan alamıyoruz bu imkanı da diğer bölümlerde kazanmak oldukça zor.

2-)Top Yakalama

Adından da anlıyoruz giden topları yakalamaya çalışıyoruz. Bilmiyorum ancak sizde andırdı mı? Harry Potter'ın Süpürgesiyle yaptığı topları yakalayıp kaleye atma yarışını hatırlattı. Zaten oyunumuzda da Pek çok şey hayatımızdan bir kaç kesit hatırlatıyor.

Asli konumuza dönersek bu oyunda Her topun bir puan değeri var. 3 top var. Kusura bakmayın isimler aklımda değil efsunlu top da vardı galiba.

Mavi Top===> Bu top yakalaması oldukça kolaydır. puan değeri 1'dir. Önünüze geldiğinde alın 1 puan 1 puandır.

Kırmızı Top===> Bu Topa sakın yakalanmayın. Bu top yakalanmıyor top sizi yakalıyor. Eğer değerseniz sizi yere kadar indiriyor ve -1 puan alıyorsunuz. Böylece hem zaman kaybediyorsunuz hem de puanınızdan oluyorsunuz. Toptan kaçının dikkatli olun.

Hayalet Top===> Bu top yakalaması oldukça zordur. Sakın arkasından gitmeyin sizden daha hızlıdır onun yerine nerelerden geçtiğine iyi bakın. Güzergahını anladığınızda hemen hızlanın ve yakalayın. Puanı 10 diye hatırlıyorum. Dikkatli olun Hayalet topu izlerken kırmızı top hayallerinizi yıkabilir.

3-) Topları Halkalardan Atma:

Acele etmeyin zaman sınırlaması yok. Sakin olun Halkalara doğru 1. atışta ek puan geliyor ancak 1. atışınız başarısızsa ek puan gelmiyor. Amaç sakin olmak.

Ve Son olarakda seyircilere karşı kutlamamızı yapıp üzerimizdeki görkemli kostümle yere iniyoruz. ancak indikten kostümü alıyorlar. Ve size Dionik amblem karşılığında satabiliyorlar.

5-)Dizgin Yarışı:

Bu yarış çok acımasız bir yarış boğaya benzer bineklerimizle ve Antik savaş arabalarıyla beraber dizgin yarışına katılıyoruz. Bu yarışta oyuncular birbirini yavaşlatmak için elinden geleni yaparlar. Tabi Hızlananda vardır. Uygun Taktikleri yapan dizginci yarışı kazanır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim yanlış eksik veya hatalı yazım varsa özür dilerim Herkese başarılar dilerim.

Karakter adı: EskiSaman

Taraf: İmparatorluk

Sunucu: New Frontier

This post has been edited 2 times, last edit by "LordOttoman6778" (Jul 30th 2017, 3:27pm)

Rate this thread