You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, April 29th 2014, 7:56am

Discotech

Professional

• "Discotech" started this thread

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Dericilik Rehberi

Derici olmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken şey, derici rehberi ile görüşmek olacak. Meslek olarak dericiliği seçip, aynı npc’nin ticaret bölümündeki dericilik kitabını alıp okumak gerekir. Kitabı alıp okuduktan sonra, derici rehberine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir:

Rehberin sizi yönlendirdiği şekilde gerekli malzemeleri satın almalısınız . Bunları rehberdeki ticaret seçeneğine tıklayarak bulabilirsiniz

Bir meslekte başarılı olabilmenin birinci adımı, o meslekle ilgili kullandığınız ekipmanları geliştirmektir. Derici araçları için daha iyi bir alet al seçeneğine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki geliştirme seçenekleri çıkar. Seviyenize göre kullanabileceğiniz 4 geliştirmeyi de derici tezgahına basarak başarı şansınızı artırabilirsiniz. Bu da zaman ve malzeme kaybınızı engeller.

Kalitesiz Kaçaburuk,Aleti Geliştirerek alınan ilhamı ikiye katlar,Acemi dericinin Eşya kemeri ile birlikte Kullanılabilir.
1 Yeniden dikme ekler, Dericinin eşya kemerine uygulanabilir

Aleti geliştirerek sadece renkli yarı mamul üretilmesini saglar. Acemi dericinin eşya kemeri veya Zanaatkar dericinin eşya kemeri ile birlikte kullanılabilir.

Yarı mamul miktarı üzerindeki sınırı kaldırarak yeniden dikmeyi en aza indirir. Acemi dericinin eşya kemeri yada Zanaatkar Dericinin Eşya Kemeri ile birlikte kullanılabilir.

Geliştiricileri satın aldığınızda çantanızın zanaatlar kısmına gelecektir . geliştiricinin üzerine sağ tıklayarak , derici aracınızın üzerine tıkladığınızda geliştirmenin sağladığı özellik tezgahınıza eklenmiş olur.

Deri parçalarını keserek dericiler için gerekli olan bileşenleri son derece verimli şekilde elde etmeye olanak sağlar.

İşlenerek dericilikte kullanılan malzemelere dönüştürülebilir.

Leveliniz ve üst seviyelerdeki zanaatkarlara lazım olan malzemeleri içerir. Mob keserek elde edebilirsiniz, (Ünlü Sandığı) Karektere bağlıdır.

Meslekte her seviye atladığınızda üretebileceğiniz yeni nesneler tarif listenize eklenir. Bunun yanı sıra seviyenize uygun olmak kaydı ile şemalar okuyarak da yeni itemlerin yapılmasını öğrenebilirsiniz. Unutmayınız ki, otomatik olarak eklenen tarifleri yaptığınızda karektere bağlı olacaktır ve ürettiğiniz nesneleri sadece siz kullanabilir veya NPC' ye satabilirsiniz, şema ile öğrenilenleri ise başka oyunculara satma imkanınız olacaktır..

Umarım çalışmamın sizlere bi faydası dokunur..

İyi Forumlar...
.

This post has been edited 1 times, last edit by "Discotech" (Apr 29th 2014, 5:59pm)

2

Tuesday, April 29th 2014, 11:46am

Yararlı bir rehber olmuş eline sağlık. :thumbsup:
Bu hesabımı artık kullanmıyorum.Şuan kullandığım hesap : KenanReiz

3

Monday, May 5th 2014, 5:14pm

4

Monday, August 4th 2014, 1:45pm

Merhaba, bu sağda dolan ilham var 2 seviye şeklinde yükseliyor fakat üsteki ilham kutucuğu hiç bir zaman aktif olmuyor yarı mamul yetersizliğinden diyor, ilham hakkında yeterli bir bilgisi olan varsa beni aydınlatabilirmi acaba?

5

Monday, August 4th 2014, 1:51pm

Discotech

Professional

• Send private message

Merhaba
İlhamı yakalamak baya uğraştırıyor aynı itemin morunu yakalamaya çalışınca yükselecektir, ilhamı hangi item üzerinde yakalamak istiyorsan yakalayana kadar o item üzerinde deneme yapmaya çalışmak lazım ben böyle yapıyorum.
.

6

Monday, August 4th 2014, 4:07pm

Jimmy88

Beginner

• Send private message

Merhaba karakterim 50 level dericilik mesliği seviyem 48 di fakat 49'a geçtim herhangi bir üretim tablosu açmadı bunun için yapmamız gereken herhangi bir durum varmı?

7

Monday, August 4th 2014, 4:37pm

Discotech

Professional

• Send private message

Merhaba
Seviyeniz yükseldiği halde yeni tarif açılmadıysa en son aktif olan tarif üzerinden devam etmeniz gerekiyor yeni tarifler açılana kadar, veya daha hızlı geliştirmek istiyorsanız Derici Ailesinden ve Muzayede yolu yada ticaret yaparak şema satın alıp mesleğinizi daha hızlı yükseltmek mümkün.
İyi Oyunlar.
.

8

Thursday, August 7th 2014, 9:06am

Merhaba
İlhamı yakalamak baya uğraştırıyor aynı itemin morunu yakalamaya çalışınca yükselecektir, ilhamı hangi item üzerinde yakalamak istiyorsan yakalayana kadar o item üzerinde deneme yapmaya çalışmak lazım ben böyle yapıyorum.
Peki ilham tüpü dolduğunda ne elde ediyoruz mor mamul elde etme oranımızmı artıyor? Yada ilham özelliği dolduğunda kullanılılabilen harcanabilen bir şeymi? Bazı itemler için tüp 1. seviyeye (2 seviyeden oluşuyor) kadar doldurdum fakat ne işe yaradığını bilmediğim için bir yararını göremedim ilhamın

9

Thursday, August 7th 2014, 10:09am

Discotech

Professional

• Send private message

İlham neye yarıyor?, örnek verecek olursak ilhamımız mor item yapmaya devam ederken birikti, 3 veya 4 moru yakaladık o esnada ilham butonu aktif hale geçiyor, ilhamı kullandığımızda mor itemi hemen veriyor size miktarından emin değilim.
.

10

Wednesday, November 11th 2015, 11:25pm

Darthonat

Beginner

• Send private message

Merhabalar, 2. meslek kağıdını alabilmem için söğret puanımı artıran item hangisidir acaba bende 52 level "Excellent Saddle" yazan bir nesne var bununlamı devam etmem gerekiyor?

11

Thursday, November 12th 2015, 12:12am

Öncelikle şöhretinizi güvenilir yapmanız gerekiyor.. Sizden istediği mükemmel eyer bu nesneyi üreterek şöhretinizi 2500 e tamamlanız gerek her zaman en üst seviye üretmeniz sizin daha hızlı şöhret kasmanızı sağlar.

12

Thursday, November 12th 2015, 12:37am

Darthonat

Beginner

• Send private message

görünen şöyle 6750/25k Edit: teşekkür ederim. 2. mesleği açtım! :)

This post has been edited 1 times, last edit by "Darthonat" (Nov 12th 2015, 1:00am)

13

Saturday, September 10th 2016, 9:56pm

Darthonat

Beginner

• Send private message

Merhabalar yeni bir sorum olacaktı dericilik mesleğinde rare, epic, legendary ve fabled tools ların leveli bende hala 71 olarak görünüyor ve bir türlü onları nasıl 73 lvl yapacağımı anlayamadım :/ eksik yaptığım birşeyler var sanırım. bu nedenle mithril equp vs dönüştürmem gerekenleri en kalitesiz tool u satın alarak en az sayıda dönüştürebiliyorum resimli olarak anlatabilecek varsa sevinirim. iyi forumlar ve şimdiden herkese iyi bayramlar diliyorum....

14

Sunday, September 11th 2016, 7:20pm

Merhabalar yeni bir sorum olacaktı dericilik mesleğinde rare, epic, legendary ve fabled tools ların leveli bende hala 71 olarak görünüyor ve bir türlü onları nasıl 73 lvl yapacağımı anlayamadım :/ eksik yaptığım birşeyler var sanırım. bu nedenle mithril equp vs dönüştürmem gerekenleri en kalitesiz tool u satın alarak en az sayıda dönüştürebiliyorum resimli olarak anlatabilecek varsa sevinirim. iyi forumlar ve şimdiden herkese iyi bayramlar diliyorum....
selamlar, 70 lv yaptıktan sonra mesleği, ilk gelenler 71 çekiçleridir. 73 yapmak için ilhamları aydınlanma puanına dönüştürmelisin. sanırım ingilizce kullanıyosun, tam karşılıklarını bilemiyorum. x/400 olarak biriken ilham. 71 lv çekiç yaparken de aydınlanma puanlarını görürsün zaten.

15

Friday, September 30th 2016, 12:04am

Darthonat

Beginner

• Send private message

selamlar, 70 lv yaptıktan sonra mesleği, ilk gelenler 71 çekiçleridir. 73 yapmak için ilhamları aydınlanma puanına dönüştürmelisin. sanırım ingilizce kullanıyosun, tam karşılıklarını bilemiyorum. x/400 olarak biriken ilham. 71 lv çekiç yaparken de aydınlanma puanlarını görürsün zaten.

teşekkür ederim deneyeceğim :thumbup:

16

Tuesday, January 2nd 2018, 12:46pm

75 levelim ve sıfırdan dericilik kasacagim fakat bu gereken bazı seyleri bulamiyorum cikmiyorum . zor olur mu ?

17

Tuesday, January 2nd 2018, 1:51pm

Nefertiity

Trainee

• Send private message

75 levelim ve sıfırdan dericilik kasacagim fakat bu gereken bazı seyleri bulamiyorum cikmiyorum . zor olur mu ?

Pek zor olacağını düşünmüyorum.Malzemeler hem mesleğin kendi rehberiyle ticaret yaparak hem de seviyene göre ''canavarları'' keserek elde edilebilir

18

Saturday, September 23rd 2023, 11:22am

merhaba

dericilik mesleğini ilerletmek için ilk seviyede istenen basit itemleri bulamadım. nerden temin edilir npc den alınanlar hariç. örnek (işe yaramaz taban - işe yaramaz şerit) gibi
başlangıç itemlerini başkentteki goblin eğitmeninden satın al diyor ama hiç bi yerde buamadım...

19

Saturday, September 23rd 2023, 1:51pm

dericilik mesleğini ilerletmek için ilk seviyede istenen basit itemleri bulamadım. nerden temin edilir npc den alınanlar hariç. örnek (işe yaramaz taban - işe yaramaz şerit) gibi
başlangıç itemlerini başkentteki goblin eğitmeninden satın al diyor ama hiç bi yerde buamadım...

Merhaba,

NPC'nin sattığı malzemeler dışındakiler, mesleğin seviyesine denk olan bölgelerdeki düşman ve yaratıkları kestikçe düşüyor. Her 10 seviyede bir, istenilen malzeme değişiyor. Bölge seviyelerini haritanın üst kısmından (M) inceleyebilirsiniz.

Goblin eğitmeni olarak bahsedilen diğer NPC ise günlük goblinbol maçlarını yaptıkça biriken para birimi ile tüm seviye malzemelerini satıyor, tamamen opsiyonel - yerlerini aşağıda paylaşıyorum

Allods Online Official Discord
Forum Rules

20

Sunday, September 24th 2023, 11:43am

Maybe this helps you: https://smugglersparadise.blogspot.com/p/clothleather.html

Rate this thread