You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, January 24th 2018, 1:42pm

P2p S.P sunucusu birleşsin

Başlıkta da belirttiğim gibi artık bu işlemin yapılması gerektiğini düşünüyorum.Çünkü Avrupa sunucusu bomboş.Bir elin parmakları kadar insan girip bakınıyorlar bazen çıkıyorlar.Bu sunucunun hiçbir işlevi kalmadı artık bari p2p sunucusunda oynamak isteyip de oyuncu yokluğundan oynamak isteyip de oynayamayıp zevk alamayan oyuncuları düşünüp rusların p2p serveri ile birleşsin yani kısacası bu server kapanıp rusların p2p serverine buradaki dilleri ekleseler de bizde oraya geçip oynasak şuan oynamak isteyip de oraya geçmememin tek sebebi "DİL"

2

Thursday, January 25th 2018, 5:02pm

Katılıyorum. Gerçekten kimse yok

3

Thursday, January 25th 2018, 5:28pm

Bence komple devir etsinler :) 8.5 saattir savaşın çekmesini bekliyorum :)

4

Thursday, January 25th 2018, 5:41pm

rusyaya dil paketleriyle birlikte devretmeleri köklü çözüm olur

5

Friday, June 1st 2018, 10:07pm

Kesinlikle çok iyi bir çözüm olacaktır bu söylediğiniz. New Frontier gibi f2p serverda oynanmaz buna kolay kolay herkesin gücünün yeteceğini sanmıyorum. Fakat p2p sunucuda herkes eşit olduğu için aylık 40-50 TL arası bir meblağ kesinlikle fazla gelmeyecektir. Ama bu kadar haykırış yakarış nafile maalesef.

6

Sunday, June 10th 2018, 1:46am

Occupation: Tanking

• Send private message

Merhaba arkadaşlar,

3 yıl önce Smugglers Paradise sunucusunda ANKA birliğini kurduğumuzda oyuncu sayısını türkler olarak yükseltsek de belirli bir süre sonra tüm emeklerimizi geride bırakarak oyunu bırakmak zorunda kaldık. Sunucu çerçevesinde 4-5 kadar kayda değer birlikle yaklaşık olarak 200 kişi kadardık sanıyorum. Buna rağmen belirli vakitlerde PVP şansını yakalayabiliyor ve content içerisindeki grup etkinliklerini yapabiliyorduk. Buna rağmen ANKA birliği olarak content raid bosslarının neredeyse sonuna gelmiştik. Herşeye rağmen bizim açımızdan eksik kalmış bir deneyimdi.

Türkiye pazarında oyunun bilinmediği aşikar ve yeni mmorpglerin çekiciliği yanında oldukça kayboldu. Halbuki iyi bir reklam ve teşvikle çok daha iyi noklara gelebilirdi. Tabi bunda oyunun her ne kadar p2p sunucunda oynasanızda gelişmek için çok zaman harcamanızın yani unbalanced bir pve sistemi ve pvp sistemi olmasının etkisi de büyük. İşi olan çoğu insan için yeterli vakit ayıramayacakları bir oyun malesef. Burada kastettiğim p2p de taş, düzey, binek tarzı farkların olmaması güzel bir nokta. Fakat herşeye rağmen content içerisinde astralde gold kasma, item için adalara gitme, astral bosları, raid bossları, cun, kanlı vadi, pvp arenaları vb. gibi bir çok içerik ve iyi bir gelişim için oyunu ciddi sürelerde oynamanız gerekiyor.

Allods online güzel bir oyun. Hepimizin çok güzel anıları olan son derece keyifli ve kendine özgü tarzı olan bir mmorp. 2012 de başladığım zamanki arkadaş grubumla F2P sunucusunda kristal vs. muhabbetlerine rağmen çok keyif almıştım. Daha sonra 2015 yılında p2p sunucusunda da güzel bir vakit geçirdim. Bu bakımdan bende yeri olan uzun zaman sonra bile kontrol etme isteği duyduğum o eski mmorpglerden. Tek eksi yanı olan "pay to win" özelliğini kapatan p2p gibi güzel bir server varlığında reklam eksikliğinden ve diğer sunucular karşısında yönetimden de çok destek görmemesinden dolayı bırakmama rağmen aradabir forumu kontrol ettiğimde farkettiğim o ki server takip ettiğim 3 senedir her yıl aynı döngüyü tekrar tekrar yaşıyor. Yaza doğru yeni oyuncular geliyor yaz ortasına kadar oynuyorlar ve bırakıyorlar. Yeni patch geliyor yeni oyuncular yine aynı döngü.. Malesef.

7

Tuesday, June 12th 2018, 12:10pm

Arkadaşlar, tek sunucu varken sunucular ayrılsın deniyor, 3 sunucumuz var şu an bu defa hepsi birleşsin istiyorsunuz :) Herkesi mutlu etmek gerçekten zor hatta imkansız.

8

Thursday, June 14th 2018, 5:41pm

rusların p2p serveri ile birleşsin yani kısacası bu server kapanıp rusların p2p serverine buradaki dilleri ekleseler
3 sunucumuz var şu an bu defa hepsi birleşsin istiyorsunuz :)
Malesef bu tip talepler sorular dodgelanıyor. Gözleri kapayınca p2p server daha kalabalık görünüyor sanırım.

9

Saturday, July 14th 2018, 7:13pm

ahhhh p2p ahhh böyle bir oyun hala oynamış değilim hiç biri böyle bir zevk bırakmadı bende hala daha bulamıyorum bun kadar dengeli bir oyun olamaz hele şunun birlik savaşları yokmu muazzamdı. herşey çok iyi idi ama tek sorun sadece ve sadece çok az sayıda oyuncunu olmasıydı. 10 larca çözüm önerileri sunduk hala daha sunuluyor girip bakıyorum varmı sayıda bir değişiklik diye ama hiç yok.
şu güzelim oyunu oynatın artık millete sizde kazanırsınız insanlar sevdiği şeyler için büyük çaba gösterirler.
hala daha derim allods online nin şaha kalkması için p2p serverinin öncelikli olması vede oyun içi para ile üyelik alımı yapılması gerekliliği.
ben bunu yönetime yazdım demiştimki '' f2p de gold kasıp p2p üyeliği satın alabiliyoruz bunu p2p de de yapılsın bu sayede para yatıracak seviyede olmayan oyuncular oyunda kalır ve oyuncu sayısında azalma olmaz bu para yatıran oyuncuların oyuna üyelik almamasının önündeki engeli kaldırır. '' dedik ama tık yok aynı tas aynı hamam. yahu şunu yapsanız eminim dünyanın en popiler mmorpg oyunu olursunuz. çünkü kimse üyelik parasını oyuncu sayısı varken dert etmiyor. yokken dert ediyor merdivenleri inip çıkmak içinmi vereceğim bu parayı diyor. yahu en azından yapın bir deniyin ne kaybedersiniz zaten bu oyunu bırakıyor bir çok insan.
Melony /
Melonty
:thumbup: (p2p can. gelin sizde canlanın)

10

Saturday, July 14th 2018, 9:39pm

arada sırada giriyorum ama pek bi canlılık yok yani

This post has been edited 2 times, last edit by "Instinct" (Aug 10th 2018, 4:43pm)

11

Sunday, July 29th 2018, 4:44pm

2 yıl önce falan oynuyordum bu serverda. O zamanda yeterli oyuncu yoktu. Hep aynı kişileri görüyoduk. İttifakta toplasan 50-60 kişiydik. Ama görüyorumki şuan durum dahada kötü. Bu server hala nasıl kapanmamış anlayamadım. Bende diğer tüm oyuncular gibi senede bir girer forumu karıştırırım. Allods gerçekten güzel bir oyundu ama miladını doldurdu malesef.

12

Sunday, July 29th 2018, 8:13pm

Oyunda neredeyse hic kimse yok. Sirf su oyunun yapisina hayranligimdan kalkip 6 aylik abonelik aldim, tek basima bir seyler yapmaya calisiyorum. Pek iyi degil bu sekilde oyanamak tabi, her ne kadar birakmak gelmese de icimden pek bir ömrü yok sanirim.

13

Sunday, July 29th 2018, 11:01pm

hangi tarafda oynuyorsun başka oynayan aktif Türk görmedim ben sunucuda 1 kişi dışında

14

Tuesday, July 31st 2018, 10:33am

Ittifak tarafinda oynuyorum. Ama Imp. tarafinda da actim kasiyorum su an. Bir sey sormak istiyorum dostum, su an solo olarak hangi sinifi oynamami önerirsin ?

15

Tuesday, July 31st 2018, 11:02am

16

Tuesday, July 31st 2018, 2:26pm

ironist

Trainee

Occupation: Professional Procrastinator

• Send private message

İttifakta yeterince adam var zaten. İmp tarafına gelin bari
Rave

17

Wednesday, August 1st 2018, 2:29am

İnsanların ölü olan bir sunucuya para verme imkanı olmasa oynarlar amma velakin 10-15 kişiyle oynamak için kalkıp para vermek çok gereksiz.

18

Wednesday, January 16th 2019, 12:31am

Merhabalar ben bu oyunu çıktığından beri takip ederim ama aktif oynama fırsatım olmadı.Gerçekten heba olmak üzere olan çok güzel bir oyun.P2P sunucusu da güzel düşünülmüş ama geç olmuş bir olay,keşke ilk başa olsaydı.
Steamden süre almayı tekrar aktifleştirip euro fiyatını birebir tl olarak 2.5 tl yada 3-4 max 5 tl yaparsanız ayrıca süre sınırı olmadan ilk 60 leveli sınırsız yapsanız , birazcıkta reklam yapsanız server dolar, zamanla süre olayına zam yaparsınız, milletin görüp gelmesi lazım sadece bence.Ayaklarını alıştırın yeter, sonrasında 15 tl yapsanız 20 tl yapsanız yine oynanır kanaaatindeyim.
Avrupalı için birçok alternatif var ama Türkleriçin bu denli güzel Türkçeleştirilmiş ve sağlam bir oyun hala yok bence. O yüzden Türk comunity doldurur bu oyunu doldurursa.

Rate this thread