You are not logged in.

1

Thursday, May 1st 2014, 7:51pm

[PMB]Ozan Rehber Yarışması 5.0-Sweethunter

Merhaba arkadaşlar size yeni gelen pack`imiz(5.0)deki statları ve Ozan Sınıfında ne gibi değişiklikler olduğunu anlatacağım.

Ozan Takımda Öncelikli Olarak Neden Tercih Edilir?
Ozanın grupta tercih edilmesenin nedeni;gruba her türlü astral etkileri atabiliyor olmasıdır.
Bu nedenle Ozan yardımcı karakter rolünü oynar.

Ve en önemlisi de tank a 2x atabiliyor olmasıdır.
Diğer bir neden ise pvp de stunlarımızın bol olmasıdır.
Bu nedenlede astralda veya pvplerde takımda tercih edilmesi gereken en önemli sınıflardan biriyiz.

Yeni Pack`in Gelmesi Ozanı Nasıl Etkiledi?
-İçgüdü Stadının kalkmasıyla ozanın artık kritik hasar alma olasılığı diğer karakterlere göre eşitlenmiş oldu.
-Çeviklik olayının kalkmasıyla artık ozan büyü hasarlarından fazla zarar alıyor.
-``Rock`n`roll``Gelişimi artık fiziksel zararı savuşturmak yerine Solo yu rakipten her stun skili aldığımızda süresi 5/10/15 kısalıyor.
-Gelişim aşamalarının yerleri düzenlendi.Böylece bazı yeteneklerimizi açmak için boş gelişime vermekten kurtuluyoruz.
Bana göre yeni gelen packimiz ile Ozan diğer sınıflara göre düşüşdedir.Ama Solo yeteneğinin süresinin azalmasıyla sınıfımız birazda olsa seri karekter rolünü oynuyor.

Yeni Statlarımız

Açıklama:
Çoşku:Verdiğimiz zararı ve şifayı arttırır.
Dayanıklılık:Sağlığımızı arttırır.
Meleke:Verdiğimiz zararı ve şifayı %xx oranında arttırır.
Canlılık:Sağlığımızı %xx oranında arttırır.
Metanet:Metanet her zarar alışımızda %100 oranına kadar yükseliyor.Verdiğimiz zarar veya şifayı her metanet yüzdesi başına %xx oranında arttırıyor.
İrade:Her 15sn de bir kırılmaz irade etkisi alabiliyoruz ve bu etki xx birim saniye kadar kontrol etkilerine karşı bağışıklılık sağlıyor.
Vahşet:Hedefin kaybettiği zararı ve şifayı %xx oranında arttıyor.Yani rakibin sağlığı %75 iken %xx oranında 1 kat ve rakibin sağlığı %25 iken 3 kat zararı ve şifayı arttıyor(Örnek:Rakibin sağılığı %75 in altında iken zararı ve şifayı %20 rakibin sağlığı %25 in altında iken %60 arttırıyor)
Kana Susama:Verilen zararın ve şifanın %xx oranında bize %xx oranında şifa olarak geri dönüyor.
Öfke:Rakibin yaralanma alma olasığını zarara bağlı olarak %xx oranında arttırır.
Mukavvetmet:Yaralanma alma olasılığını azaltır.
Şans:Kritik zarar ve şifa atma olasığı %xx oranındadır.

Bu statlardan saldırı olarak Meleke ve Vahşeti yüksek tutmalısınız.Savunma olarakda yüksek tutmanızı istiyeceğim 2 stat ise Canlılık ve İradedir.

Astral Talent-Yetenek ve Gelişimler(PVE Talent)

Açıklanması Gereken Önemli Yetenekler

Ahenksizlik(Uyumsuzluk):20 metre yakınanda rastgele bir düşmana Ahenksizlik(Uyumsuzluk) uygular XX birim zarar verir ve rakibe 1sn boğaz düğümü etkisi verir.

Beşli Akor:Ozan rakibe Beşli Akor etkisi uygular XX birim zarar verir ve her uyguladığı etki için Uyumsuzluk ve Ahenksizliğin zararı %15/%16/%17 oranında artar.Etki 3 e kadar biriktirilebilir.

Timpaniler:Uyumsuzluk,Ahenksizlik ve Beşli Akor yetenekleri sadece tek rakibe değil 10 metre içinde bulunan rakiplere zarar verir.Yetenek her kullanıldığında 90/40/30 enerji harcar.

Kantat(Mersiye):Ozana saldıran veya ozanı savaş haline getiren her rakip XX birim zarar alır.

Gece Şarkısı:Her 5sn de bir XX birim şifa verir.Ozanın sağlığı veya dost hedefin sağlığı %40 ın altına düştüğünde her 20sn bir XX birim şifa verir.Bu etki 1dk dır.Tüm grup üyülerine gelebilir.

Gölge Düeti:20sn liğine belirtilen yere kopyamızı oluşturur.Bu kopyaya saldırılamaz.Ozanda aktif olan her şer şarkı kopya yardımıyla rakibe ulaştırılır ve 20 metre içindeki her düşmana etki eder.

Sweethunter

This post has been edited 75 times, last edit by "xxxkralxxx77" (May 3rd 2014, 5:03pm)

2

Thursday, May 1st 2014, 7:52pm

Gelişim Aşamalarıyla Açılan Yenekler ve Önemli Olan Gelişim Aşamaları

Arya:Her 6 sn de bir biriktile bilen Ozanın akorlarına her bir etki içim XX birim astral zarar ekler.Etki 20 ye kadar biriktirilerbilir.

Ninni:Ozan hedefe 5 e kadar biriktirilebilen etki verir.Bu etki 8 sn boyunca rakibi uyuta bilir.Rakibin sağlığı %90 altında olmamalıdır.

Astral Bıçak:Uçan Bıçak yeteneğinin zararı %60 artar.Fakat verilen zararın %100 fiziksel değil astral olur.(yani uçan bıçağı fizikselden astral yapıyoruz.

Cenaze Melodisi:Rakibin sağlığı %25 in altında ise Ozan rakibe cenaze melodisi etkisini verir ve bu etki Ozan dan alınan astral zararı %100 arttırır.(Solo-Uyumsuzluk(ahenksizlik) ve Uçan Bıçağın zararı bu gelişim bu etki ile %100 artacaktır)

Akis:Dost hedefe Rapsodi(2x) attığımızda bu yetenek her aktif olan şarkı için zararı %3 arttıracaktır(2 şarkı kullandığımızdan %6 zarar vericektir)

Akort:Enerji yenileme hızımı her sn başı 3 arttıracaktır.(2 şarkı kullandığımızda 5 enerji doluyor bu yetenek ile 8 enerji dolucaktır)

Çoşkunluk: Ozan tarafından söylenen şarkılar %6 ihtimalle her 2 sn de bir 6 sn süren enerji yenileme hızını 10 birim arttırabilen öförü haline sokabilir(Bu yetenek şansa bağlı olarak gerçekleşebilir.Etkin olduğunda enerji yenileme hızını 6 sn boyunca 10 birim artıcaktır)

Melpomene:Peri yeteneğinin altında iken enerji yenileme hızını her sn için 9 birim arttırır.Peri bitiminde bu yetenek aktif olmaz.

Astral Talent Hakkında Bilgi Ve Oynayış
-Astral de şarkı olarak Kantat+Arya kullanın.Eğer gittiğiniz grupta şifada sorun yaşıyor iseniz Aryayı kapatıp Gece Şarkısı açınız azda olsa faydasını göreceksiniz.Marş olarakta Sağlık Marşı kullanın.Eğer grubunuzda Büyücü varsa Sağlık Marşını kapatıp Aura açın yada diğer bir grup üyelerinde Aura-Sağlık Mührü bulunuyor ise grupta bulunmayan etkilere göre marş açın.(Fiziksel-Aura-Enerji-Sağlık marşı gibi)
-Astral adalarda Tank veya Tank rolünü üstlenen grup üyesine Rapsodi(2x) yeteneğini uygulayın.Bu yeteneği uygudıkdan sonra gelişimlerden Akis yeteneğini açtığımız için verdiğimiz zarar 59 dk boyunca %6 artacaktır.
-Adalarda toplu moblara geldiğinizde Peri veya Gölge Düeti yeteneğini kullanın.Peri yeteneğini toplu moblarda açıktan sonra uygulayacağınız kombinasyon budur:Timpaniler basıp Ahenksizlik uygulayın bunu moblar ölünceye kadar defalarca uygulayın.Moblar ölene kadar sadece bu kombinasyonu yapın bunun haricinde Uçan Bıçak veya Oynayan Bıçaklar atmayın.Merak etmeyin enerji sorunu olmayacaktır çünkü Melpomene ve Çoşkunluk açık iken müthiş derecede enerji yenileme hızınız artacaktır.Yani Melpomene ve Çoşkunluk aynı anda denk gelir ise enerji yenileme hızınız sn de 27 birim artacaktır.(Bu 2 yeteneği birden açan Ozan görmedim ama ben denedim gerçekten bu iki yetenek ile müthiş dps yapacaksınız).Tekli moblarda asla Peri ve Gölge Düetini kullanmayın sadece Mavi Boss yani canı fazla olan bossta sadece Peri uygulayın ama Timpanilere basıp Ahenksizlik atmayın çünkü enerji Timpaniler yeteneğini kullanınca fazla gidiyor zaten tekli mob olduğundan işe yaramayacaktır.Onun için Ahenksizlik-Uçan Bıçak ve Oynayan Bıçak vurun.
-Dikkat etmeniz gereken nokta ise Cenaze Melodisi etkisini gördüğünüz düşmana Uçan Bıçak vurmak olucaktır.Çünkü Uçan Bıçak ile verdiğiniz zarar astral olduğundan 2 kat fazla zarar vereceksiniz.Adalarda Boss a geldiğinizde Peri açıp vurun.(peri yeteneği aktif iken şu kombinasyonu yapın: Solo+Uçan Bıçak+Oynayan Bıçak)Boss un canı %50 ye geldiğinden Bis yeteneğini uygulayıp tüm yeteneklerin süresini sıfırlayın böylece Peri yeteneğini tekrar kazanmış olacaksınız.Ardın dan Peri tekrar uygulayın.Fakat Solo yeteneğini kullanmayın Boss un canı %25 e gelip Cenaze Melodisi aktif olduğunda uygulayın.

Pvp Talent

Not: Mesaj uzunluğu fazla olduğundan dolayı pvp hakkında bilgi veremedim kusura bakmayın.

Birazda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi eğlenceler iyi forumlar.
Sweethunter

This post has been edited 16 times, last edit by "xxxkralxxx77" (May 3rd 2014, 6:46pm)

3

Thursday, May 1st 2014, 9:18pm

tebrikler ... başarılar

This post has been edited 3 times, last edit by "allodsbursa" (May 3rd 2014, 6:33pm)

4

Saturday, May 3rd 2014, 6:50pm

tebrikler ... başarılar
teşekkürler
Sweethunter

5

Saturday, May 3rd 2014, 7:21pm

FanTaSia

Beginner

• Send private message

Hiç bilmediğim class ı anladım nerdeyse süper olmus. ^^

6

Saturday, May 3rd 2014, 7:22pm

Hiç bilmediğim class ı anladım nerdeyse süper olmus. ^^
teşekkürler :)
Sweethunter

7

Sunday, May 4th 2014, 1:51am

sorum vr

hocam güzel bir rehperde acaba ozanın diğer sınıflarla pvp si nasıl olur ani pagan zorlar tank alır büyücü tüy gibi uçar fln bi yazarsan iyi olur

8

Sunday, May 4th 2014, 12:54pm

hocam güzel bir rehperde acaba ozanın diğer sınıflarla pvp si nasıl olur ani pagan zorlar tank alır büyücü tüy gibi uçar fln bi yazarsan iyi olur
teşekkürler 10.000 mesaj sınırı olduğundan rehberin sonundada dediğim gibi pvp hakkında bilgi veremedim yoksa rehberin hepsi bu kadar değil
Sweethunter

9

Thursday, May 8th 2014, 11:58am

Efendim, oyuna yeni başlamış bir ozan karakteri olarak sizin rehberinizi ve Pve/Astral talentinizi kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzdende aklıma takılan [Şimdilik] bir şey var. Solo yeteneği ile Beşli akorun farkı nedir ? Ve neden soloyu yetenek ağacınızda 2 verdiniz. Daha fazla vermemiz seri atışlar yapmamızı hızlandırmaz mı ?
İttifak-Ozan [CookiVerse]

This post has been edited 1 times, last edit by "BlackiePie" (May 8th 2014, 12:43pm)

10

Thursday, May 8th 2014, 12:01pm

Başarılar.
Bu hesabımı artık kullanmıyorum.Şuan kullandığım hesap : KenanReiz

11

Wednesday, May 14th 2014, 4:25pm

Efendim, oyuna yeni başlamış bir ozan karakteri olarak sizin rehberinizi ve Pve/Astral talentinizi kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzdende aklıma takılan [Şimdilik] bir şey var. Solo yeteneği ile Beşli akorun farkı nedir ? Ve neden soloyu yetenek ağacınızda 2 verdiniz. Daha fazla vermemiz seri atışlar yapmamızı hızlandırmaz mı ?
solo yeteneği uyumsuzluk yeteneğini tekrarlayan bir yetenektir beşli akor ise uyumsuzluğun zararını belli bir oranda arttırır.Evet seri olmak amacıyla soloyu kullanıyoruz 2 ila 3 arasında sadece 1 uyumsuzluk farkı vardır yani solo 2 iken 5 uyumsuzluk uyguluyor 3 iken 6 uyumsuzluk uyguluyor 1 uyumsuzluk bize seri bir atış kazandırmaz ve 3 yetenek israf etmiş oluruz.
Sweethunter

12

Wednesday, May 14th 2014, 4:26pm

13

Monday, May 26th 2014, 11:09am

eline sağlık güzel rehber olmuş talentlerde gayet iyi

14

Tuesday, May 27th 2014, 8:30pm

eline sağlık güzel rehber olmuş talentlerde gayet iyi
Teşekkür Ederim
Sweethunter