You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, May 6th 2014, 5:00am

• "Davidmashadow" started this thread

• Send private message

Kafama takılan bir soru ışık build

Merhaba arkadaşlar bir sorum var kafamı çok kurcaladı biliyorsunuz savaşçıların bariyerlerini bir savaşçıyla teke tek tank build paladinim zerre işe yaramıyor kalkanını kıramıyorum zaten sağlam damage atan tek bir skillim var ışık beklentisinide bariyerlerinden dolayı vuramıyorum siz bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz benim talenttemi bir yamukluk var acaba ?
Bunun gibi durumlarda nasıl bir taktik yapmalıyım ?

2

Tuesday, May 6th 2014, 7:33am

tank talenti ile adam kesilmez bunu sölemek lazım paladin dps talentide savaşçıya yakın bir damage verecektir aynı zamanda sende kalkanlar var bir savaşçıyı ancak dps talenti ile kesersin kalkanlardan dolayı avantaj senden yana olur:)

3

Tuesday, May 6th 2014, 4:22pm

bugra ben sana bu konuda katılamıycam malesef tank şeklinde oynayıp ışıkla hasar vermeye yogunlasırsan kesebilecegin bir çok sınıf var hatta ozan-karabuyucu-büyücü-pagan-okçu-mistik yani neredeyse tüm sınıflara karşı teke tekte ışık tank tallent daha iyi iş yapar ama savaşçıyla pvp tallent çok daha keyifli geçer
<<<<<<<

4

Tuesday, May 6th 2014, 7:12pm

e o zaman oyunun en iyisi paladin deyip olayı bitirelim aslında karabüyücüye ve healera karşı o kadar iyi değil bu tür bir talent zaman senin aleyhine çünkü bunlar kendilerine şifa basıyor:/ hea dersen benim taşlarım 13 karşımdakinin taşları 9 e tabi taş farkı var burada ben aynı özelliklere sahip rakiplerden bahsediyorum:)

5

Tuesday, May 6th 2014, 8:03pm

taşlarım 888 777 bro ve dediğim sınıflarla vs atıyorum sürekli olarak ama dediğimi anlamamışsın ya da ben anlatamamısım demek ya da olayı başka boyuta taşımak istiyorsun demek istediğim şu ışık/tank tallent bahsettigim sınıflara karşı dps /pvp den daha iyi
<<<<<<<

6

Tuesday, May 6th 2014, 8:13pm

bahsettiğin sınıftan başka ne kaldı şifacı mühendis savaşçı aslında aksine tek hamlede yüksek vuranı tapınak şovalyesi iyi döver şimdi düşün kalkanlarına 20klık damageler koydu karabüyücü sürekli olarak damage veriyor hangisi yüksekse siliyorsun ama bu damageler sürekli nereye kadar sileceksin sen kalkanı kapayana kadar ölümün nefesi ile iyi bir damage vurur sana ordan yani demek istediğim ağır ve büyük damageler için tapınak vazgeçilmez :/ casusta seri vuruyor ama şifası yok belki ondan yenilebilir...

7

Tuesday, May 6th 2014, 8:16pm

en azından ışık tallentine hasara daha çok dayanırsın kardeş dps olsan o kalkanındakileride 10 sn içinde yersin yatarsın direk konuyu saptırma
<<<<<<<

8

Tuesday, May 6th 2014, 8:18pm

yani dps talentide bir yere kadar dpsim deyipte 2 kalkan açarsan evet ölümün kaçınılmaz tapınağı bir savaşçı gibi oynamamak lazım:)

9

Tuesday, May 6th 2014, 8:19pm

ee hacı dediğime geldik işte istersen 3 kalkan aç yine nafile yani toplu pvpde dps oynanır ama teke tekte ışık tallent herzaman üstün dpsten
<<<<<<<

10

Monday, May 19th 2014, 11:54am

Yıllardır tank oynuyorum. Ağırlıklı ışık oynuyorum can sıkıntısından da fiziksele geçiyorum :-) Biraz meraklıyımdır :-) Hertürlü talenti skilli denedim bugüne kadar. Bana ışık oynamak çok daha zevkli geliyor. Ayrıca ışığı da full tank yada dps ağırlıklı olarak düzenleyebilirsin. Ve şunu söyleyebilirim ki gelişimini tamamlamış bir paladin ile ışık talentte grup pvp lerinde çok daha yüksek dpsler yaparsın fiziksele göre. 1vs1 de de çok daha dayanıklı olursun fiziksele göre. İş pvp ye gelince hangi karakterle ws attığın ise çok önemli. Nerdeyse tüm stratejin değişir. Yani karakter derken şahsın kendisinden bahsediyorum. Örneğin bir savaşçı reen olarak şifa açıp kutsal kalkan almış olabilir. Savaşçıyı bariyerini kırdıktan sonra kesmek kolaydır. Kırmak için de sütunlamak ve kaçak dövüşmek gerekir. Yanına yaklaştırmıycaksın. Işık oynuyorsan uzakçısın zaten kaçacakın sürekli. Sütunlamak için de Bağlayıcı Lanet, Sessizlik Mührü, Otodafe kullanılabilir. Fakat dediğim gibi adamda kutsal kalkan varsa otodafe atarsın kalkan açar boşa gider otodafen. Bu bir örnek sadece. Bu yüzden genel kaideler vardır her karakteri kesmek için fakat oynadığın adamın stili, kullandığı skiller ekstraları daha önemlidir. Her savaşçıyada aynı şekilde saldırılmaz. Yani kısa lafın özü "Akıllı" oynamak lazım. Öncelikle paladini ve yapabileceklerini iyi bilmek sonra da diğer karakterleri ve özelliklerini tanımak gerekir. Sen saldıracaksın ama karşındaki adam da armut toplamayacak :-) Hep savaşçıdan bahsedilmiş ondan bende bu şekilde yazdım. Yine savaşçıdan gidelim. Mesela savaşçının skilleri genelde yere yatırma ve arkasından dps arttırma üzerinedir. Yere yatmayacaksın yani. Oldu yattın irade gücüyle kurtulabilirsin. Yerdeyken kendine vurdurursan işin zor. Sen sütunlıycaksın kaçacaksın da karşındaki rakip te sana pranga atacak, korku atacak, öfke basacak vs... Bu durumda müre dayanıcan biraz başka yapacak bişey yok. Korkudan cesaretlenme ile kurtulabilirsin, prangadan irade gücü ile kurtulabilirsin mesela, öfke açarsa otodafe yi basıcan kaçıcan otodafe bitince adaletin kılıcıyla yere yatırıp yine kaçıcan :-) vs... gibi... İrade gücü biraz mür yer sadece ama pvp yapıyosan göze alıcaksın artık.dps düşük gelebilir sana ama dayanıklılığını da hesaba kat. Fiziksel talentte zaten enerji ve kanun sorunu oluyo 2-3 skill bastıktan sonra. Duvar kırmaya halin kalmaz zaten. Belki 2 kere kırarsın o da en yüksek hasarlar için. İllaki aura açarsın dps artar ama zırhın da düşer. Dayanıklılığın ışık talentin % 20-30 u na kadar iner yaklaşık. Tek seferlik dpsen 3-4 kat artar belki ama tüm pvp boyunca yaptığın dps kesinlikle ışıkta daha fazla olur. Fizikselsen ve kazanamadıysan çok çabuk yatmışsındır zaten :D Tankı öyle kolay yatıramazsın bu yüzden çok daha fazla skill kullanma şansın olur. Tabiki yazdığım herşeyi denk karakterlerin ws atması gibi düşün. Senin 4-5 taşın varsa karşında da 12-13 taşlı asker varsa mümkünse kaç :D Şimdilik benden bu kadar. İstersen şu linki de inceleyebilirsin. Skillerin açıklamalarına nerede nasıl kullanıldıklarını, kısaca mantığını yazmaya çalıştım. İyi oyunlar.

http://tr.allods.com/forum/index.php?pag…d&threadID=2300

This post has been edited 1 times, last edit by "brolin59" (May 19th 2014, 12:06pm)

11

Monday, May 19th 2014, 12:32pm

İlla ışık tallent oynamak istiyorum fizikseli beceremiyorum dersen askeri kesmen için hareketli bir şekilde oynaman lazım yani at bağlamayı kaça kaça vur asker seni nasıl kesiyor şöyle söyliyim asker seri damage yapan bir karakterdir yani sen sabit kaldıkça sana rahat rahat dps yapar tanksın normal olarak kalkanlarını kullanıyorsun kalkan cevirmekten skıll atamazsın zaten seri dmg tan dolayı da fazla hasar yer kesilirsin tank ta fizik oynamak holy e göre zordur enerji ayarlamakta sıkıntı çekersin holy buildinde yoğunlaşırsan asker ozan pagan büyücü bunları kesebilirsin zorlanmadan öyle düşünüyorum.Şahsen 2.5 seneyi aşkın asker oyuncusuyum iyi oynayan bir holy takı kesmek 1v1 de gerçekten çok zor fizikselde iş tamamen taktiğie kalmış askerde bir ton cc var zaten fiziksel tank etkileri bastığı anda ben tamamen def amaçlı oynuyordum fizikte enerji regen 25 sn civarı bişeydi yanlış hatırlamıyorsam bu süre zarfında atabildiğim kadar cc atıp kaçmaya odaklanıyordum etkisi bittikten sonra gerisi askere kalmış.Fizikte yüksek dmg görürsün çok dmg yersin.Holy de fiziğie göre daha az ama brust bir dps vardır az hasar görürsün.Tamamen senin oynama tarzına bağlı.

12

Thursday, May 22nd 2014, 12:53pm

tank talenti ile adam kesilmez bunu sölemek lazım paladin dps talentide savaşçıya yakın bir damage verecektir aynı zamanda sende kalkanlar var bir savaşçıyı ancak dps talenti ile kesersin kalkanlardan dolayı avantaj senden yana olur:)
Kim demişki ışık talendi pvp yapılmaz adam kesilmez tamamiyle talentinizin yapısına bağlıdır.

13

Thursday, May 22nd 2014, 3:43pm

Spirit(büyücü):Rakibi kendinizden uzak tutabildiğiniz sürece avantaj Büyücünündür. Yakın saldırı da kullansa, tank olup ışık ile de saldırsa size bir miktar yaklaşması gerekir. Büyücünün yavaşlatma yeteneklerinin bolluğunu düşünürsek işimiz kolay olacaktır.
Eğer rakip ışık kullanıyorsa Söz Kalkanı, fiziksel saldırı kullanıyorsa Taş Sınır basın. Dövüşe Adeletin Kılıcı ile üzerinize koşarak başlayacaktır. Ateş Vuruşu atın ve varsa Şimşek Topu atın. Yoksa Ateş Oku atın. Bu büyüler rakibinizin kalkanlarının dolmasını sağlar. Ardından Buzdan Meteor atın. Bu sayede Buzdan Meteor Tapınak Şövalyesinin kalkanlarına takılmadan direkt kendine gelir. Ateş Duvarı atarak rakibi korkutun. Yakınınızda durması gerektiğinden duvardan kaçabilme ihtimali düşük olacaktır. Cesaretlenme bassa bile birkaç saniye avantaj kazanırsınız ve süreli zararı ile duvarları dolar. Rakibe saldırıya devam edin. Ateş Duvarının etkisi bittiğinde rakibi yavaşlatın ve Büyücülük Taktiği kullanarak rakipten uzak kalarak saldırılarınıza devam edin. Duvarlarınızdan biri biterse diğerine geçin. Eğer Otodafe atarsa veya yanınıza gelip duvarlarınızı bitirirse Yansıma kullanın. Eğer Kutsal Öfke basarsa saldırısı büyü oranda artacaktır. Bu yüzden görünmez olun. Görünmez olduktan sonra yine de uzaklaşın çünkü alan saldırısı kullanabilir. Görünür olunca Buz Akışı veya Ateş Vuruşunun Kül Edici Vuruş etkisiyle ya da Buzdan Meteorun Kırağı etkisi ile tekrar yavaşlatın. Üzerinize atlarsa Yansıma kullanın. Yansımalar bitince Buzdan Prangalar atıp Yön Değiştirme ile uzaklaşın. Rakip sizi yakalayana dek ölecektir...
Tcpandora(ozan):
ŞÖVALYE VE ASKER:İLK OLARAK YANINIZA ÇEKİN PERİYİ BASIN FÜGLA MİNOR BASIN UÇAN BIÇAK OYNAYAN BIÇAK VE AHENKSİZLİK BASIN IRK SKİLİNİ KULLANIN VE OYNAYAN BIÇAK VE AHENKSİZLİK BASIP GORUNMEZ OLUN SONRA UÇABN BICAK VE OYNAYAN BICAK GELİNCE ONLARI BASIN BİTİRİN

ya herkezden bir söz çıkıyor arkadaş taşın varsa tabi o kadar damage atarsın tapınakla(ışık buildli d5 666taşlı) ben(karabüyücü d4 555) adamı kestim ya o kötüydü yada ben çok proydum???

kısasa kısas hem enerji sorunu yaratmayacak hem tank olacak hemde adam kesecek ışık buildi hah bu ben buna inanmam:)

bu arada alan dps içinse olay ışık talenti daha iyidir diyede düşünüyorum...

14

Thursday, May 22nd 2014, 4:04pm

Eğer bahsettiğiniz eşit seviyede karakterler arası pvpyse holy tank bence savaşçıya karşı avantajlıdır.Birincisi eğer oynamayı biliyorsan iyi bir talentin varsa savaşçıdaki emilimin pekte bir önemi yok öyle kırılmaz yok olmaz bişey değil bu sonuçta.İkincisi bu emilim gittikten sonra savaşçı kendisine can basamaz ama holy öyle değil kendisine can basabilen bir karakter olduğundan yine avantajlıdır.Üçüncüsü savaşçı kontrol etkileri kullanarak yakına gelip kesmeyi denediğinde irade gücün var bunlardan kurtulabilirsin buda bir avantajdır.Dördüncüsü savaşçı seri hasar vermenin yanında bazı saldırılarıyla çok yüksek hasar verebilir ya da kritik vurabilir tankın herzaman bu yüksek hasarları absorbe etmek için duvarları vardır buda bir avantajdır.Benim düşüncem bu şekilde yıllardır holy tank olarak oynuyorum ve holy tankın casus büyücü savaşçı ve mühendise karşı kısaca savunması düşük dps oyuncuları için avantajlı olduğunu düşünüyorum.Şifacı ile yapılan pvplerde tamamen oyunculuk ve süre meselesi ön plana çıkar.Eğer savaş teke tek yapılıyorsa şifacı özellikle karşısında dayanabilen bir tanka karşı yine sıkıntı çeker çünkü mana kullanıyor ve o mana bittiğinde artık kendisine atacak şifası da olmuyor :) Karabüyücü mevzusuysa tamamen yara açma durumuna göre değişir şuan için yara açmak pek mümkün olmadığından karabüyücüler ciddi avantaj sahibi.Ozanlar ile yapılan pvplerde yine oyunculuk tamamen ön planda bana göre fakat ozan holy tanka karşı bana biraz avantajlı görünüyor.Çok fazla uzattım sanırım asıl mevzu savaşçıydı zaten ve en başta da söylediğim gibi karşınızda dps oynayan bir oyuncu varsa ve siz holy tank oynuyorsanız seviyelerinizde denkse suçu karakterde aramayın boş yere tüm sorun sizdedir holy tank pvpde oynamayı bilen ellerde efsanedir.

Yine ilham olması açısından bir sste ben ekleyeyim holy tankla adam kesilip dps yapılamayacağını söyleyenler için.

Herkese iyi oyunlar...
BlacKPunisheR...

This post has been edited 2 times, last edit by "reyil21" (May 22nd 2014, 4:15pm)

15

Thursday, May 22nd 2014, 4:05pm

Spirit(büyücü):Rakibi kendinizden uzak tutabildiğiniz sürece avantaj Büyücünündür. Yakın saldırı da kullansa, tank olup ışık ile de saldırsa size bir miktar yaklaşması gerekir. Büyücünün yavaşlatma yeteneklerinin bolluğunu düşünürsek işimiz kolay olacaktır.
Eğer rakip ışık kullanıyorsa Söz Kalkanı, fiziksel saldırı kullanıyorsa Taş Sınır basın. Dövüşe Adeletin Kılıcı ile üzerinize koşarak başlayacaktır. Ateş Vuruşu atın ve varsa Şimşek Topu atın. Yoksa Ateş Oku atın. Bu büyüler rakibinizin kalkanlarının dolmasını sağlar. Ardından Buzdan Meteor atın. Bu sayede Buzdan Meteor Tapınak Şövalyesinin kalkanlarına takılmadan direkt kendine gelir. Ateş Duvarı atarak rakibi korkutun. Yakınınızda durması gerektiğinden duvardan kaçabilme ihtimali düşük olacaktır. Cesaretlenme bassa bile birkaç saniye avantaj kazanırsınız ve süreli zararı ile duvarları dolar. Rakibe saldırıya devam edin. Ateş Duvarının etkisi bittiğinde rakibi yavaşlatın ve Büyücülük Taktiği kullanarak rakipten uzak kalarak saldırılarınıza devam edin. Duvarlarınızdan biri biterse diğerine geçin. Eğer Otodafe atarsa veya yanınıza gelip duvarlarınızı bitirirse Yansıma kullanın. Eğer Kutsal Öfke basarsa saldırısı büyü oranda artacaktır. Bu yüzden görünmez olun. Görünmez olduktan sonra yine de uzaklaşın çünkü alan saldırısı kullanabilir. Görünür olunca Buz Akışı veya Ateş Vuruşunun Kül Edici Vuruş etkisiyle ya da Buzdan Meteorun Kırağı etkisi ile tekrar yavaşlatın. Üzerinize atlarsa Yansıma kullanın. Yansımalar bitince Buzdan Prangalar atıp Yön Değiştirme ile uzaklaşın. Rakip sizi yakalayana dek ölecektir...
Tcpandora(ozan):
ŞÖVALYE VE ASKER:İLK OLARAK YANINIZA ÇEKİN PERİYİ BASIN FÜGLA MİNOR BASIN UÇAN BIÇAK OYNAYAN BIÇAK VE AHENKSİZLİK BASIN IRK SKİLİNİ KULLANIN VE OYNAYAN BIÇAK VE AHENKSİZLİK BASIP GORUNMEZ OLUN SONRA UÇABN BICAK VE OYNAYAN BICAK GELİNCE ONLARI BASIN BİTİRİN

ya herkezden bir söz çıkıyor arkadaş taşın varsa tabi o kadar damage atarsın tapınakla(ışık buildli d5 666taşlı) ben(karabüyücü d4 555) adamı kestim ya o kötüydü yada ben çok proydum???

kısasa kısas hem enerji sorunu yaratmayacak hem tank olacak hemde adam kesecek ışık buildi hah bu ben buna inanmam:)

bu arada alan dps içinse olay ışık talenti daha iyidir diyede düşünüyorum...

Bir Ozanla bir Büyücü tabi ki farklı şekilde anlatacak...
Righteous in Wrath

16

Thursday, May 22nd 2014, 4:28pm

bahsettiğin sınıftan başka ne kaldı şifacı mühendis savaşçı aslında aksine tek hamlede yüksek vuranı tapınak şovalyesi iyi döver şimdi düşün kalkanlarına 20klık damageler koydu karabüyücü sürekli olarak damage veriyor hangisi yüksekse siliyorsun ama bu damageler sürekli nereye kadar sileceksin sen kalkanı kapayana kadar ölümün nefesi ile iyi bir damage vurur sana ordan yani demek istediğim ağır ve büyük damageler için tapınak vazgeçilmez :/ casusta seri vuruyor ama şifası yok belki ondan yenilebilir...
knk ölüm nefesi atan k.büyü iyi heal yetistiremez oynamadıgın sınıf hakkında ezber konusma

17

Thursday, May 22nd 2014, 4:30pm

ısıkcı savascıya karsı daha iyi vuruyo oynamadıgı halde yok böyle daha iyi idda eden cok kisi var neden savascnn zayıf noktası zati ısık

18

Thursday, May 22nd 2014, 5:06pm

kardeş ben ışıkçı tapınağı kestim diyorum sen nediyon karabüyücü olan benim burda adam uzak dursa menzilinden kaçsam adama dert oluyor ben yine vurmaya ucubede kan çekmeye devam ediyor adam sonunda sinirlendi kesti ucubeyi çok uzaklaşınca elim armut mu topluyor bide 2dkda 1 yaratığı hemen summon etme var yine saldım ucubeyi adamın aklı karıştı yine ucubeyi mi kescek beni mi kescek zaten uzakta kalınca arada bir ölümün nefesi atarsın onun sana vurduğu süreli hasar fazla mı sanıyorsun burda zehirci olan kim?

19

Thursday, May 22nd 2014, 5:10pm

daha demin savascıyı kesemez diyen sen deilmiydin niye k.büyücüye cektin konuyu knk full heal k.büyücüler ztn sifa gibi ölümsüz sen sunu de hele koruyucu zırh giymis savascı icin ısık zayıf noktası oldugu halde gidip fiziksel olcan sonra zırhlı adama fizikselle dalcan vala aklın calısıyo

20

Thursday, May 22nd 2014, 5:15pm

"knk ölüm nefesi atan k.büyü iyi heal yetistiremez oynamadıgın sınıf hakkında ezber konusma"

burda ben savaşçı göremiyorum savaşçı geçiyor mu sen söyle birde senin bol bol A vitamini alman lazım...Bu arada full healer k.b değilim öyle olsa ikimizin birbirini kesmesi çok zor hatta aksine benim manam biter onu kesene kadar:)

Aynı zamanda savaşçının yapacağı dps önce seri sonra ağır gitmeli kısaca buda karşındakinin kalkanı basıp basmadığına bağlı savaşçı görmüyor mu sanıyorsun kırılan kalkanları ah doğru sen onuda görmemişindir...

Rate this thread