You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, November 6th 2018, 2:24pm

Karabüyücü ve düşüncelerim.

1.konu:
arkadaşlar yani sınıf dengelerindeki sorun enteresan bu konuda her oyuncu gibi rahatsızlıgımı belirtmek istedim. uzun zamandır oyunu oynuyosanız zaten nedemek istedigimi başlıktan anlarsınız.

tabi aklın yolu bir olarak yuksek zarar veren sınıfların defansı zayıf olur ani zarar cıkartan sınıfların genel özelligidir bu bilirsiniz örneğin okçu tuzakları vardır ani yüksek zarar çıkartabilir ama gorunmez olup yada bır sekılde ortamdan kacması gerekır cunku kalabalıkta kendını koruyamaz birde kendını şifalayan destek sınıfları var bunlarda zarar yuksek degıldır defansı saglamdır kendıne ve etrafına faydası vardır ama gelelim konuya

1 sınıfımız var şifası çokfazla , sureklı alan vurabılıyor ve çok vuruyor yakalamak mumkun degıl cok hızlı ve uzaktan vuruyor kovalama derdi yok ve destek faktoru saglamlıgı var. oyunda karabuyucu sınıfını kesıcek class yok arkadaşlar açık ara kara buyucunun bu pozitif ayrımcılıgı can sıkıcı oynamayı bilen kara buyucu girdigi her savasta zaten ölmek nedır bılmıyor. pozitif ayrımcılık şu oluyor gelin karşılaştıralım

şifacı tılsım. pagan kalkan. karabuyu kara perde = şifacının tılsım acıp kendını toparlamaya calıstıgında 3 4 kısı sıze vuryosa anında eritip sizi kesıyor. paganda zaten 2 stun atın manası gıdıyr. ama kara perdede zarar almıyosunu kendınızı gercekten toparlamaya olanak saglıyor. Karşılaştırmaya devam edelım pvpde kullanılan şifalara bakalım

rahip şifa arkadaşlar rahip destekte kendı şifa alabilmesi icin 2 etkiyle kendını boost laması lazım bunun en önemlisi talnetten desteklenmıs hale ama sorun şu hale yere atılıyor ve sabit bir etki oradan ayrılmamanız lazım şifa almanız icin ama kovalamanız gerekıyosa birini şifa alamazsınız ciddi bir sorun bu. ama kara buyucude ole bır sorun asla yok arkadaslar herseyı ustune atıyo ceylan gibi seke seke dolanıyor ortada

paganda ise şifa skilleri ustune atıyor kara buyucu gibi ama bir sorunu var mana ve manayı dolduran yegane şey şamar skılı yakıncı yanı oyuzden eger rakibinii kovalarken vuramıyosanız bittiniz ne kalkan kalır ustunuzde ne şifa atıcak mana bulabılırsınız yani yine kara buyucu 3-0 onde bu konuda

rahip sınıfında ısık veren cok etkılı bir ejder skılı olmaktan cıktı bılıyosunuz. panın zaten bildiginiz uzere cok etkısız bır ejder skılı var ama kara buyucu eline ne demelı kacmazsanız öldunuz okadar cok vuruyor kı

eskıden enazından etkılerı arıta bılıyorduk şimdi o da yok zaten bir kara buyucunun peşinden koşarken öluyosun vuramıyorsunda. yanı tum server karabuyucu olana kadar buna devam edıcek heralde yapımcıların mantıgını çözmek mumkun degıl zaten...

2.konu:
arkadaşlar biliyorsunuz warp sınıfları yayınlanıyor 10.0 patchi yavaş yavaş harıtalar sıstemler sınıflar derken ama bızım bu oyun hakkında 1 tane bilgi yok bir oyuncu ve musterı olarak takip ediyrum ve tedirgin oluyorum bızım bu karakterlerımıze ne olacak warp nedır eger yeni bir oyun yapıyolarsa bizim charlarımız ne olacak bu konu hakkında bilgi edinmek istyruz açıkçası. rus forumundan cevirdiklerim okuduklarım hosuma gitmedi yetkililer bu konu hakkında ufak bir bilgilendirme yapabılır mi?

2

Thursday, November 8th 2018, 12:35pm

WARP ile ilgili Aralık ayı içerisinde paylaşımlarımız olacak, şimdilik beklemede kalın :)

3

Friday, November 9th 2018, 11:34am

Selam. Kara büyücü olayını bence biraz fazla abartmışsın :D Geçen patch hiç oynanmıyordu şifacı olarak oynanıyordu. Böyle şeyler dönemsel şeyler. Sana tavsiyem Kara büyücüye dön biraz oyna. Neden diye sorarsan da bir karakteri ne kadar iyi oynarsan karşısında da o kadar iyi oynarsın. Her sınıf gibi Kara büyücünün de üstünlükleri ve zayıflıkları var önemli olan zayıflıkları bilmek oralardan vurmak :thumbsup:
!!! KİNG WAS HERE !!!

4

Friday, November 9th 2018, 11:56am

şöle soyliyim 55 patchinden beri oynuyorum az cok ^^ ama 1 patch haric o da eskılerde 3 4 sene olmustur 1 patchte kötuydu kara buyu haricinde full karabuyucu oyunun en iyi charıydı hala da öle :) kara buyucu destekte oynamayı bılmıyorsa öldurmesı kolay onun haricinde 3 4 kısıyı ust uste koyup kesebılıyor çünkü zehirledikce koşu hızı artıyor zaten yakalamak cok cok zor zehiri bulaşıyor tek zayıflıgı kan toplama.
eskıden zayıflıgı şuydu kan blogu inkar şişesıyle kaldırılabılıyordı onu kaldırıp patakute vuruyorduk sındı o da yok :D

5

Friday, November 9th 2018, 3:31pm

Kutsal temizlik tomarından faydalanabilirsin kolay bir 1v1 olmuyor farkındayım. :thumbsup:
!!! KİNG WAS HERE !!!

6

Saturday, November 10th 2018, 11:11am

en azından at gibi koşmasaymış :D

7

Tuesday, January 28th 2020, 2:57pm

WARP ile ilgili Aralık ayı içerisinde paylaşımlarımız olacak, şimdilik beklemede kalın :)
warp dediniz aralık ayı dediniz bir paylaşım gelmedi sonuç nedir :D

8

Wednesday, January 29th 2020, 11:24am

Sanırım karabuyucu yu övmüş ler ... Karabuyucu un pvpde kullandığı iki şifa skili var biri 10 sn de doluyor ve canın %50lerde olunca can basmaya başlıyor yani canın 70 lerdeyse can vermek yerine senin canını alır ve verdiği şifa %20 civarı birşey ,diyer şifa skili dağlama 4 sn de bir atılıyor ve attıktan 3 sn sonra şifa veriyor yani 7 sn içinde şifa almış olursun ,bunun sifasida çok iyi değildir.pvpde rakip, karabuyucuye vurmasada karabuyucunun canı kendiliginde %50ile60lara düşüyor canı çok yüksek olmadığı için ve zirhida zayıf olduğu için tek yeme ihtimali yüksek... Kara perde kendisine 4 sn koruma sağlıyor ama bu iki şifa skili ile canını istediğin seviyeye cekemezsin pot kulanman lazimki onu herkes kullanıyor.kalkan olayı ise sizin dediğiniz gibi kaçan bir sınıf karabuyucu ama kalkanın biri yere serilen kandır ve onun üstünden ayrılamazsin çapı 2 metre civarı diyer kalkan ise 5 kademeli kandan kalkan oda zararı yüksek yiyince eriyor zaten diyer sınıflar yüksek hasar veriyor.... Zaten piyasada karabuyucu az ise demek oluyor ki karabuyucu eskiye göre kötü durumda , oyunda şu an asker, paladin ,okçu ,iblis, şifacı lar fazla çünkü bu saydığımız sınıflar zırh olarakta ,şifa olarakta ,dps olarakta karabuyucuden iyi durumdalar

This post has been edited 1 times, last edit by "masalsairi" (Jan 29th 2020, 12:46pm)

9

Wednesday, January 29th 2020, 5:25pm

ironist

Trainee

Occupation: Professional Procrastinator

• Send private message

Sanırım karabuyucu yu övmüş ler ... Karabuyucu un pvpde kullandığı iki şifa skili var biri 10 sn de doluyor ve canın %50lerde olunca can basmaya başlıyor yani canın 70 lerdeyse can vermek yerine senin canını alır ve verdiği şifa %20 civarı birşey ,diyer şifa skili dağlama 4 sn de bir atılıyor ve attıktan 3 sn sonra şifa veriyor yani 7 sn içinde şifa almış olursun ,bunun sifasida çok iyi değildir.pvpde rakip, karabuyucuye vurmasada karabuyucunun canı kendiliginde %50ile60lara düşüyor canı çok yüksek olmadığı için ve zirhida zayıf olduğu için tek yeme ihtimali yüksek... Kara perde kendisine 4 sn koruma sağlıyor ama bu iki şifa skili ile canını istediğin seviyeye cekemezsin pot kulanman lazimki onu herkes kullanıyor.kalkan olayı ise sizin dediğiniz gibi kaçan bir sınıf karabuyucu ama kalkanın biri yere serilen kandır ve onun üstünden ayrılamazsin çapı 2 metre civarı diyer kalkan ise 5 kademeli kandan kalkan oda zararı yüksek yiyince eriyor zaten diyer sınıflar yüksek hasar veriyor.... Zaten piyasada karabuyucu az ise demek oluyor ki karabuyucu eskiye göre kötü durumda , oyunda şu an asker, paladin ,okçu ,iblis, şifacı lar fazla çünkü bu saydığımız sınıflar zırh olarakta ,şifa olarakta ,dps olarakta karabuyucuden iyi durumdalar

Aşırı komik bir yorum. Kara büyücünün sağlığı %40'ın altına düştüğü zaman aldığı hasarın %35'inin ucubesine gitmesinden ve bu sayının dikkat karakteristiğiyle birlikte %75 gibi komik bir orana çıkarak %75 daha az hasar aldığından bahsetmemişsin. Üstüne üstlük "Kanı Boşaltma" yeteneğiyle yere açılan kalkan buna %20 hasar azaltma daha ekliyor. Kan bloğundan gelen %15'i saymıyorum bile. Ayrıca "Gölge ile Bir" gelişim aşamasının verdiği, kara büyücünün canının %1'e düştüğündeki 2 saniyelik ölümsüzlüğü de unutmamak gerek. 2 tane şifa skilli olduğundan bahsederken Dünya Gizemi ve ırk yeteneğini de göz ardı etmişsin. Kara büyücüyü nasıl oynuyorsun bilmiyorum ama kara büyücü kesinlikle tek yiyebilecek bir sınıf değil; buna rağmen öyle düşünüyorsan oynayış şekilinde bir sıkıntı vardır veya full cash shop oyunculardan tek yiyorsundur. Ayrıca oyunda kara büyücü yok demene de ayrı bir güldüm çünkü oyunda her 6vs6 ve dominyon partisinde 1 tane kara büyücü olmazsa olmaz sınıflardan.

Kara büyücünün yerin dibine sokulmasından bahseden kara büyücü mainler varken ozan mainlerinin sesi bile çıkmaması da ayrı bir komedi. Oyunda ozan gören olursa hâlâ ozan oynayabildiği için tebrik falan etsin çünkü oynanacak bir sınıf değil artık.
Rave

10

Thursday, January 30th 2020, 8:27am

Uzatmadan soylucrm karabuyucu nün ozeliklerini sayarsan oooo süper dersin ama rakipleri ile kiyaslarsan ondan daha superide olduğunu görürsün sana bir ökcünün bir askerin bir paladinin, karabucu kadar şifa aldığını video ile kanitlayabilirim ve şifa skilleri olmayan sınıflar bunlar.dikkat ve ucubenin sağladığı savunma delinebiliyor bunu bilen az kişi var farkındayım ama bunuda burda aciklamak istemiyorum herkese iyi oyunlar

This post has been edited 2 times, last edit by "masalsairi" (Feb 12th 2020, 5:19pm)

11

Friday, February 21st 2020, 10:15am

Ben oyunda yeniyim ve yeni başlayanlar için kesinlikle önermediğim bir sınıf yaratıklar eziyoz zaten. Ben kacıyordum cıkardıgım yaratık kesiyordu yaratıgı nalet olsun böyle çara dedim büyücü açtım oh oynaya oynaya bir iki de kombo tutturdum kafamdan bir de hızlı kosturan yetenek actım çizme de var flash da hepsini kullanıp tek bir hasar almadan catur cutur gidiyorum mavi işaretli bossları falan kese kese. Yeni başlayan biri olarak ilk izlenimin karabüyücü kesinlikle yeniler için değil xD

12

Friday, February 21st 2020, 10:22am

Jinn

Intermediate

• Send private message

Paganı düzeltseler keşke (':
^ . ^