You are not logged in.

1

Tuesday, January 22nd 2019, 7:34pm

PvE yeni haritalar fikirler

arkadaşlar oyunun pvp dinamikleri guzel rastgele savaşları beğenıyoruz sadece takım dağalımlarını beğenmıyoruz anket yapsak %100 oranında dengesız oldugunu herkes söyler zaten bununda onune gecmek ıcın birtakım düşüncelerı vardır elbet yapımcıların benim fikrim ise şu:

3 adet savaş klasmanı olsa diyelim: 1-6 taş ortalama 7-10 taş ortalama 11-13 taş ortalama

1 ia 6 taşa kadar olanlar ortala taş seviyesinden bahsedıyrum bu 3 seviyde ıstedıgıne girmekte özgur olsun kendıne cok guvenıyorsa en yuksek adamların arasına guvenemıyorsa dusuk taşlılara gırebılsın

7-10 arası ise sadece kendınen duşuge giremesin sadece kendı ortalaması ve ustune girebilsin yine kendıne guvenıyle alakalı

11-13 taşlı arkadaşlar sadece kendı klasmanında savaşsın

dolayısıyla kımse yenı başlayan olsun oyunu bılmeyen ogrenmek isteyen oyuncuları farmlayarak savaslardan atarak yıldıramaz ama ödullerde savaş klasmanına gore artmalı böylece yuksek taşlı oyuncular dusuk seviyedekı ınsanları domine edıp oyundan bezdıremeyeceklerdır. bu oyunda player sayısını arttırır oyunu ogrenen kendını guclendırmek ısteyenler ıse oyuna daha cok para yatırır.

arkadaşlar pve ise alrihat guzel bir harıta ama bunu canlandırack ogeler ve kendını tekrar etmemesı ıcın her sezon ek bir harıta yapmaları cok guzel olur rus yapımcıların bir videosunu ızlıyrum adamlar domi harıtasını 1 satte duzenlıyor 1 haftasını ayırsa çılgın harıtalar yapılabılır kısılerın canı sıkıldıgında farm yapabılecegı yada öylesıne vakıt geçirebilecegi harıta gerçekten lazım ,oyun kendını tekrara duşmeye başladı.

bırde şöyle bir fikrim var guıldler belirli haritalarda belirli noktalarda guıld kalelerını kursalar öle buyuk şatafatlı degıl ortalama buyuk olmayan yerler oralarda guzel savaşlar donmezmı bırlık kalelerını basmak ne zevklı olurdu :D boylece savaş tum harıtalara yayılabılınırdı :)

2

Wednesday, January 23rd 2019, 9:48am

fikir olarak allods evreni sınırsız bir dünya.

mesela guild savaşları ile ilgili şöyle bir fikir her zaman çekici gelmiştir bana.

astral'ın tehlikeli bir bölgesinde gemilerle saldırılabilecek bir kale allod. o haftanın en güçlü birliği bu allod'a sahip ve haftanın belirli bir günü ve saatinde tüm guild oyuncuları bu adayı korumak zorunda çünkü bu savaş saatinde ada işgale açık. gemisi olan her oyuncu bu adayı işgal edebilir. adaya sahip olmanın getirisi ise gold, embrium, eter, kristal... artık hangisi makul oluyorsa. bu savaş zamanı dışındaki sürelerde ise adayı işgal edemeiyosunuz fakat başarılı gerçekleştirdiğiniz saldırılarda ada sahiplerinin gold ya da kristal farmından çalıyorsunuz.

düşünsenize bir sürü geminin saldırıp ele geçirmeye çalıştığı bir kale ada.
bu kale adayı savunmaya çalışan güçlü bir birlik.

edit: pve yerine biraz guild wars'a kaymışım ama idare edin. :)

3

Wednesday, January 23rd 2019, 12:41pm

Merhabalar ,

Fikirler teoride güzel arkadaşlar :thumbsup: . Taş düzeyine göre savaşların olacağını hiç sanmıyorum. 13 taşlı arkadaşlarımız zaten önüne gelene tek atmak için bastılar o taşları. Savaşlar düzeye göre ayrılırsa kimse 11 taş basmaz 10 taş yeter der senin ayırdığın gruplara göre. Taşlarının düzeyi kaç çok merak ettim :D

Pve konusunda'da benim fikrim insanları biraz rahat bırakmaları. Akşam işinden gücünden gelen birisi tek başına pusulasını yapabilmeli. Grup kurmakla healer tank aramakla zaman harcamamalı. Bir sürü insan görüyorum oyun içerisinde adam 12 13 taş basmış pusula gidemiyor itemler de geri kalıyor oynadığı karakterin yatırdığı paranın zevkini alamıyor. Oyun zaten p2w birde bu şekilde zorlaştırmak kötü oluyor oyunun geleceği açısından. Yeni gelen oyuncuları düşünerek hiçbir birliğe girmeden hiç arkadaşı olmadan her etkinliğe katılabilmeli ki yeni başlayan birinin oyunda canı sıkılmasın. Çünkü yeni başlayan birisi hiç bir yatırımda bulunmadığı için ilk canı sıkıldığında rahatlıkla oyunu bırakacağını herkes bilir.

İyi eğlenceler :thumbsup:
!!! KİNG WAS HERE !!!

4

Wednesday, January 23rd 2019, 6:38pm

Yakında fıll 11 olacam inş keder kartı beklıyrum :) ama efsane vs atarım :p arkadaşlar şunu açıklamalıyım ben genel olarak şikayetlerden ve yeni başlayan arkadaşları düşündüğümden onların aorunlarını dile getirmeye çalışıyorum gunden gune player azalmasını enllemenın baska yolu yok malesef 10.0 da heroic gucu dusuyor bu arada parch notları rus sitede mevcut :)))) valla bnm dedıgım gıbı olsa yınede basarsın herşşey hırs ve tatmınle alakalı :))))
Bu arada gemi ile ilgili fikre bayıldım :) halla labırentede gemiyle gitsek nasıl olur :))

5

Thursday, January 24th 2019, 11:23am

6

Thursday, January 24th 2019, 12:07pm

Selam ,

İyi niyetinden hiç şüphem yok makara yapıyorum ben sen bana bakma :thumbsup: . Forumdaki konularını severek takıp ediyorum katılmaya çalışıyorum fırsat buldukça.
Taş konusunda da insanları savaşlarda ayırmak yerine. Misal veriyorum 11 taşa kadar taş yapım maliyetlerini düşüre bilirler 11 taştan sonra birleştirme maliyetlerini arttırabilirler. 13 taş basmanın maliyeti yine aynı kalır yönetiminde hoşuna gider 11 taş basan oyuncununda. O zamanda herkes 11 taşlı olacak diyenlerde olur zaten 11 taştan aşağısı pek bir işlev görmüyor artık oyunda.
!!! KİNG WAS HERE !!!

7

Thursday, January 24th 2019, 1:20pm

heheh teşekkur ederım yorumların için :) örneğin oyuncu yenı başladıgında savaşlara gidiyor bırak komboları yapmayı daha statların ne işe yaradığını tam anlayamazken (ki bunu forumu karıştırrsanız açıklamaya çalıştım statları dilim döndüğünce) savaşlarda tabi arada kaynıyor dpsı dusuk dıye de buyuk ıhtımal atılıyor savaştan şevkı kırılıyor bir sure sonra oyuna gırmıyor. dolayısıyla kendı klasmanlarında ogrenebıleceklerı zevk alabıleceklerı bi yer olması şart bence bnm taşım yuksek olmasına ragmen gecen dündü sanırım bi 8 10k tek skılde yemışlıgım var :D yeni başlayan adam nasıl tutunsun öldugunude anlamaz öle hızlı keserlerkı şaşırır. cogu ınsan yuksek taşlı zaten oyunda yeni başlayanlar oyuzden tutunamıyor fikrimce. bir sure sonra oyunda bırakmayı dusunmuyorsanız otomatik olarak para basmaya baslıyosunuz :D

aslında dedıgım gıbı bu dedigim ayrım surelıde olabılır 1 2 sezon sonra duruma gore bakılır ama bir takım bu konuda yenılık şart gibi duruyor. oyun pve ye yonelık geliştirmeler yapması lazım anket bile yapabılırler bu konuda haydi siz söyleyın ne yapalım dıye kendılerıne en mantıklı gelenı yapabılırler ^^
aktif pvp etkinlikleri de olabılır bu pvp haritalarında mesela 1 npc harıtanın bı ucundan bı ucuna yuruyerek gitsin bizde onu koruyalım sag saglım giderse ödul versin cüzi bir miktar ama başka playerde bi gorev olsun o da onu seyahat halindeyken öldurebılırse ödul alsın :D eğlenceli ve çekişmeli olabılır degilmi :)

yada kervan sistemi gibi örneğin eldzun dan taaa koba madenci sıgnagına haritalar birlesik oldugundan uzun bir seruven olabılır :)

birde arkadaşın gelen bir fikir pvp haritasında bazı noktalara canon yerleştırmek :D saga sona mılletın ustune top sıkmak mesela ^^ yada bu topla ittifak yada imparatorluk kampını atışlarla ınsanları hepten pvp yapmaya zormalamak dusunsenıze pvp haritasındasınız mur flan alıyosunuz bir bakıyorsunuz kafanıza top atışı gelıyor haydeee ızlıca olay mahalıne gidip o kısıyı etkısız hale getirmeniz gerekir :D

Rate this thread