You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, January 22nd 2019, 11:20pm

İttiifak ve imparatorluk Savaşı bitti mi?

Arkadaşlar artık taraflar arası hıc bır savaşımız yok zaten bir pvp harıtamız yok. şimdi elenemet var diyende cıkar görev yapan adamları bayrak açıp kesmek akıcı pvp degil arkadaşlar oyuna surelı olmayan 7/24 açık içerisinde sadece pvpye yönelik görevler olan (örnegın 20 kıll al 60 kıll al gibi) bir harıta lazım ve 0 dan yapmayada gerek yok ashee teph çok musaıt kopyalayın yenı pvp gorevlerı ekleyın kı orda herkesın bayragı otomatık acılsın gold kasandı bilmem neydı derdı olmasın oraya gelen evet pvp var dıye gelsın. yani ittifak ve imparatorluk savaşı çekişmesi bitti playerlar arası buyuk br cekişme saygılı bir düşmanlık vardı ve insanları pvp ve oyuna daha hırslandırıyordu ama şimdi kanka olduk dıyebılırım sankı ınsanlar bizim birlikten biriymiş gibi oldu sureklı omuz omuza savaşıyoruz.

artık rastgele surelı savaşı bırakıp açık harıtada imparatorluk ittifak savaşı isteniyor arkadaşlar eskiden guzel bir çekişme vardı dayak yerdık hırslanır karakterımızı kasardık karşı tarafta öyle yanı biraz o taraf ruhunu canlandırmaları lazım.

mesela arkadaşlarla muhabbet ederken şöyle bir fikrimiz var taraflar arası savaşın olcagı bir harıta 7/24 1 hafta boyunca suren savaşta toplam bir istatistik sunulsun hangi taraf ustunse 1 hafta mürünü%30 indirimle alsın super bir ödul bu mure dunya para harcıyoruz.

eski oyuncular bılır eski o taraflar çekişmesi oyunu canlı tutan yegane şeydi bunu yapımcılar atlıyor ama aşırı önemli ve lütfen açık pvp harıtası olayına önem versınler artık allods harıç aşğı yukarı her oyunda var bu iş ve diger oyunlar bununla reklam yapıyor player cekıyor kendine özgu yöntemlerle gelişme ve ihtiyacları takip etmesse yönetim biz niye oyuncu kaybedıyoruz diye daha cok duşunur. pahalılık olayını mevzu bahıs etmıyorum sadece oyuncu tatminiyle alakalı olarak oyunu canlandırabılırler.

şunuda söylemeden edemiyecegım oyun geliştirmede görevli kişiler muhtemelen rus arkadaşlar uzun senelerdır yetersizler arkadaşlar biraz kendılerını guncellemeliler.

2

Tuesday, January 22nd 2019, 11:34pm

Teneison

Beginner

Occupation: Academician

• Send private message

Kesinlikle katılıyorum taraflar arası savaş olmalı imp ve ittifak diye 2 taraf var ama akıcı savaştıkları bir yer yok. Bu şekilde olunca iki ayrı topluluğun olmasının anlamı ne.Element kesinikle bunu karşılamıyor.

3

Tuesday, January 22nd 2019, 11:39pm

PvP haritası olmadığı gerçeğiyle her zaman yüzleşmek zorunda kalmamız da ayrı bir ironi aslında bu kadar altyapısı iyi ve köklü bir oyun için. İttifak ve İmparatorluk adı altında 2 taraf varsa bunlar en azından 1 harita içinde koşulsuz şartsız sürekli bir savaş içinde olmalılar bence ki burda ki püf nokta bu haritaya oyuncuların kendi isteğiyle gitmesi :)

4

Tuesday, January 22nd 2019, 11:43pm

bunun için anket bile yapabılırler yapılan en mantıklı fikirleri uygulamaları 1 haftayı gecmez ve oyuncularının isteklerini dogrudan karşılamış olurlar. tabi önce dinlemek kulak vermek analiz etmek lazım :)

5

Wednesday, January 23rd 2019, 9:28am

aslında mantıken karşılıklı iki tarafın olduğu bir dünya'da savaşın da kaçınılmaz olması gerekiyor fakat her yeni güncelleme ile oyun eksen değiştiriyor gibi görünüyor.

eski mmo oyuncuları bilirler ultima online diye bir oyun vardı. hem açık dünyanın kendisiyle hem de diğer oyuncular ile mücadele ederdiniz. allods'da ilk başladığı vakitlerde (ki 2011 ya da 2012'ydi) ultima tarzı bir oynanış sunuyordu. hem diğer oyuncularla savaşıyordunuz hem de açık dünyanın kendisine karşı yaşam savaşı veriyordunuz. her yeni gelen güncellemeyle oyuncuların birbiri ile olan etkileşimi bir çerçeveye sıkıştırılıp oyun dünyasının kendisiyle olan savaş ön plana çıkarıldı. belki de bunun temel sebebi kristal satışını arttırıp mevcut oyun gelirini arttırmaktı o kısmını bilemeyiz.

pvp'den kastettiğiniz şey oyuncular arası etkileşim ise bunu zindanlar'da, baskınlarda ya da kanlı vadi gibi savaşlarda bulmak mümkün. yok sizin isteğiniz şey bir haritaya ışınlanıp, slot keser gibi adam kesmekse, allods içerisinde bu çok zor çünkü her ölümün bir bedeli var ve kimse güçlü insanların olduğu bir haritaya bile bile ışınlanıp her ölümde binlerce mür harcamaya gönüllü olmaz :)

6

Wednesday, January 23rd 2019, 11:10am

arkadaşlar çok güzel mantıklı düşünüyorsunuz ama yapımcıların tek düşündüğü şey zart tomarı zurt mahfazası çıkarmak başka bir şey bilmiyorlar 4 sene önce oynuyordum bu oyunu bi indireyim bakayım dedim oyuna gelen yenilikler parası olanın avantaj sağladığı gelişmelerden ibaret ::)

7

Wednesday, January 23rd 2019, 11:44am

Selam,

İttifak ve İmparatorluk savaşı zaten vardı oyunun ilk aşamalarında bunu zaten eski oyuncular bilir. Bu savaşların böyle olmasının sebebi oyuncu eksikliğiydi. Savaşların çekme süreleri yarım saatleri buluyordu. O zamanda savaşlar neden çekmiyor diye ağlıyorduk forumda ;( . Bırakın ittifak ve imparatorluk savaşını artık karma olduğu halde savaşa girebilmek için gerekli insan sayısını 6v6 ya çevirdiler. Şuan bile gece 1 den itibaren savaşlar çok zor çekiyor takımları ayırırsak akşam 10 da oyunda hayat durur. :thumbsup:
!!! KİNG WAS HERE !!!

8

Wednesday, January 23rd 2019, 6:17pm

Tabiki söyledikleriniz çok doğru ama ben parmak bastığım nokta bu rastgele süreli savaş etkinliği dışı savaş harıtası. 2 tarafta çok iddalı arkadaşlar hırsı tekrar doğurabılecek bır harıtayla çarpışma alevlendırılebılır. Onlar bizi biz onlar domine etmeye çalışmak çok eğlenceliydi eskiler bılır en buyuk prestij 24vs24 ölüm arenasıydı heyttt be 20:00 savaşına tarafların en guclulerı özellıkle beklerdı ☺️ İmparatorlukta oynayan bir oyuncu olarak eskiden ittifak gördümü bir harıtada ürkendim kendi kendime minik heycan yapardım şuan ooo mahmut abi havası yaratıyor adamlarda her yerde yan yana dövusuyoruz

9

Wednesday, January 23rd 2019, 6:22pm

bazı harıtaların pvp ye dönuşturulup ki altını çizerek soyluyorum gelişmeye calışan insanlara orlarda zorunlu gorev verıp farmlarmak degıl oraya giren ırklar dövusecekler bırbırıyle bu tarz harıtalar bekliyoruz.
Araya komik bi anımıda sıkıştırayım izninizle. 6 7 sene once karakterımı yenı actım ve beni ashee teph e yolladı gorevler ozamanlar oto gidiş falan yok gorevler yazıyor bız arıyoruz acıklamasına gore surda olabılır dıyıp

10

Wednesday, January 23rd 2019, 6:24pm

ama ilk defa ortak harıtadayım nasıl heycan yapmışım çalılardan cıkmıyorum saklana saklana gıdıyorum addon fln yoktu ozamanlar kısa boylu karakterler avantajlıydı seçılmıyodu çalıdan :)))

This post has been edited 1 times, last edit by "quentana" (Jan 23rd 2019, 6:42pm)

11

Wednesday, January 23rd 2019, 6:27pm

birde sizden kill isteyip duruyodu cellad ol kasap ol dıye. Bırsuru gorev vardı kaldırdılar neyse uzatmıyım harıtaya baktım 2 npc bırı bızden bırı ıttıfak bırbırıyle savaşıyor harıtada ustunde imp yada ittifak rutbelisi yazıyor kendı kendıme aaa ne guzel senaryo dedım gıttım yanlarına izliyorum bı sure sonra imparatorluktakı npc aynen şöyle yazdı ne bakıyosun lan dalsana diye megersem flama acan playermiş bunlar nebiliyim ben yeni oyuncuyum ozaman nebiliyim cok utanmış şok olmuştum npc sanıp playerları iZliyordum:))))) telefondan yazdığımdan parça parça oldu kusura bakmayın :)

12

Thursday, January 24th 2019, 11:22am

Güzel önerileriniz teşekkür ederim :) Yetkili kişilerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

13

Thursday, January 24th 2019, 1:29pm

diğer element olsun alrihat(pve icin cok basarılı bulduğum ve geliştirilmesi gereken bir harita) olsun burada akıcı ve amacı sadece pvp olan yerler degıl buralar genelde gold kasmak item kasmak spark almak falan çeşitli gunluk gorevlere yönelik ve burdakı pvpler buyuzden az suruyor amaç zaten savaş temasında degıl ama dediğimiz gibi savaş için yapılmıs devasa bir harıta hatta ara ara oyundaki yetkililer arkasına taraf oldugu orduyu toplayıp orda ufak etkınlıkler savaşlar yapabılır guzel olmazmı :) o harıtaya ozel baharaatlı balıklar falanda calıssa kendı ıcınde bossları da olabılır örnegın firo kadar vurmayan ama fironun 200 katı canlı bosu siz kesceksınız biz kesıcez diye yarımsaat mıllet hem savaşır hem bosu kesebılır yani dahada turetilebilir işi gucu bıraktık arkadaşlarla ne olsa guzel olurdu dıye dusunmeye başladık :D

14

Friday, January 25th 2019, 11:13am

Selamlar ,

Önümüzdeki yama'da dileğin tam olarak olmasa'da ona benzer bir etkinlik gelecek. Ejder itemleri geri gelecek ve pusula yaptığımız gibi bu itemleride güçlendirmek için çeşitli boss'lar kesmemiz gerekecek. Firo kadar vurmasalar'da kesilmesi bayağı zor olacak. Çeşitli haritalarda çıkacaklar sabit tek bir boss ve tek harita değil. Sanırım 3 4 harita ayarlanmış ve her haritanın bossu ayrı. Tabi yeni harita değil bunlar eskiden lvl yükseltirken gelip geçtiğimiz haritalar.
!!! KİNG WAS HERE !!!

15

Friday, January 25th 2019, 11:19am

o videoları inceledimde hatta rusyada dunya bossları cok zor kesıldıgınden patchten sonra ilk hafta bakımda canını düşürüyorlar ^^ pbakım yama notlarına forumlarına kadar inceliyorum aslında bu bahsettiğimiz konular rus oyuncularında cok hoşuna gider bence :) bu arada askadarşlar asker fena vuruyor 10.0da. bu savaş ruhunun canlandırılması lazım ıncelıyrumda artık ınsanlar birbirine sarmaya başladı cunku mucadele arıyor bunu oyun senaryoyla guzel bir yöne çekebilir

16

Thursday, February 21st 2019, 1:22am

Buraya bu ss yakışır, zamanında 1-2 adamımızı kestiler diye 3 raid adamı normal maplerde pvp'ye 5dk'da toplardık..

Rate this thread