You are not logged in.

1

Tuesday, May 21st 2019, 9:00am

PetSearch Türkçe

çok fazla kişiden duydum oyunun türkçe clientinde bu eklentiyi çalıştıramıyorlarmış. bende amme hizmeti olarak türkçeleştirip çalışır hale getirdim.

PetSearch Türkçe

umarım yardımı olur...

Spoiler Spoiler

--
bu arada yazmayı unutmuşum; eklentinin yazarı narinoa.
ingilizce ve rusça olarak hazırlanmış orijinal eklenti linki; PetSearch (eng-rus)
emeğe saygı...

*** yanlışlıkla türkçeleştirdiğim yerine eklentinin orijinalini rar içine alıp paylaşmışım. düzelttim :D

Myself

This post has been edited 4 times, last edit by "Jaxis" (May 21st 2019, 2:31pm)

2

Tuesday, May 21st 2019, 9:27pm

Nefertiity

Trainee

• Send private message

3

Wednesday, May 22nd 2019, 3:24am

4

Wednesday, May 22nd 2019, 11:04am

Eline sağlık.
Orada sanki türkçe Asniper gördüm, onuda paylaşır mısın lütfen :)

5

Wednesday, May 22nd 2019, 11:19am

Jinn

Intermediate

• Send private message

aa evet, rica etsem asniper'ın türkçe halini de atabilir misin? :love:
^ . ^

6

Wednesday, May 22nd 2019, 12:17pm

Asniper

asniper basit bi eklenti. yerelleştirme dışında çalışmasında bi sıkıntı yok. bu tarz eklentilerin yerelleştirmesini nasıl yapabileceğinizi anlatırsam genel olarak bütün eklentiler konusunda faydası olur sanırım.

kısaca balık vermek yerine balık tutmayı öğretim.

ilk olarak;
MyGames\Allods Online TR\data\Mods\Addons\ASniper\scripts\ klasörüne girin
cfg.lua dosyasını not defterinde açın (bazı eklentilerde bu dosya, yerelleştirme dışında ekstra bi ayar yoksa "localization.lua" olarak kaydedilmiştir.)

[1] = {
title = 'èãğîêè/äğóæåñòâåííûå', :?: buraya "title = " den sonrasına eklentide görmek istediğiniz başlığı yazın, (dost oyuncu, dost... vs.) aşağıdaki "type" ve "condition" kısımlarına göre yazabilirsiniz. mesela bu kısımda aşağıda type_players ve condition_friends = bu başlık altındaki liste dost oyuncuları gösterir.

type = 'type_players', :!: değişiklik yapmayın. oyuncu mu, mob mu, pet mi onu gösterir.
condition = 'condition_friend', :!: değişiklik yapmayın. dost mu düşman mı onu gösterir.

amount = 12, :?: kaç kişiye kadar listenin uzayabileceğini ayarlayabilirsiniz. bu durumda çevrenizdeki en fazla 12 kişiyi gösterir. 18 yaparsanız 18 kişiyi gösterir.
critical_health = 29, :?: listedeki kişilerin canı bunun altına(29%) düştüğünde hp barı kırmızılaşır. kritik can seviyesi. düşman oyuncular için dikkat statının devreye girdiği 40% yada kabuğun devreye girdiği 50%yi kullanabilirsiniz.
classColor = false, :?: listedeki oyuncuların sınıf renklerinde yada hepsinin standart renkte görünümünün ayarı. false = hepsi aynı renkte görünür, true = her sınıf farklı renkte görünür.

sizeX = 120, :?: listede görünenlerin sağlık barının uzunluğunun ayarı.
sizeY = 30, :?: sağlık barının genişliğini ayarlayabilirsiniz.

priorities = { :!: bu kısımda değişiklik yapmanıza gerek yok. önceliklerin ayarı.
health = 1,
level = 1000,
target = 1000000,
tagged = 10000000,
dead = -1000000000000,
quality = 100000000
}
},

-0-

'type_players' - oyuncular
'type_monsters' - moblar
'type_pets' - petler

'condition_friend' - dost
'condition_enemy' - düşman
'condition_neutral' - tarafsız

*eklentide tanımlanmış type ve conditionlar bunlar.
** mesela cfg dosyasında ilgili kısımda type pets ve condition enemy ise; o kısımdaki başlık altında düşman petler görüntülenir (mistik, kbüyücü, pagan, mühendis petleri gibi). başlığı ona göre yazabilirsiniz.
*** yerelleştirme ayarları ve küçük ayarlamalar genel olarak bütün basit, çalışmasında problem olmayan eklentilerde bu şekilde, bu dosyalar üzerinden yapılır. çalışmasında problem olan eklentilerde başka küçük dokunuşlar gerekir.
**** bazı eklentilerde cfg.lua dosyası eklenti/script klasörü yerine eklentinin ana klasöründe olur. config.lua olarak da kaydedilmiş olabilir.

Myself

This post has been edited 1 times, last edit by "Jaxis" (May 22nd 2019, 12:24pm)

7

Wednesday, May 22nd 2019, 12:32pm

bilmeyenler için bi küçük bilgi daha;

mesela addons klasörüne asniper eklentisini koydunuz. bi asniper klasörünün ismini asniper1 olarak değiştirip tekrar addons klasörüne atarsanız 2 tane asniper listesi açabilirsiniz.

birinde dost diğerinde düşman oyuncuları gösterebilirsiniz. şifacılar vs için kullanışlı olabilir.
birinde düşman diğerinde petleri gösterip şu kbüyücünün hayvan gibim vuran eli yada mühendisin şifa atan turretinin çevrede varlığını takip edebilirsiniz.

Myself

8

Wednesday, May 22nd 2019, 1:13pm

Paylaştığın bilgiler için çok teşekkürler.

9

Wednesday, May 13th 2020, 8:40pm

Selamlar^^ Addonu tekrar düzeltme şansınız var mı acaba ? rar. dosyasından çıkartırken bozuk hatası veriyor anlayamadım bir türlü^^