You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, September 8th 2019, 8:33pm

Allods Warp

Merhaba arkadaşlar ;

Öncelikle bu konuyu hem bilgi almak hemde oyunu biraz sizlere anlatmak için açtım...
Bazı yazılar rus bir arkadaşımızın söylediklerinden anladıklarımdır. :D

Allods warp nedir ? :

Allods un grafiklerini geliştirip mekaniklerini , hikayesini değiştirerek bizlere sunulmuş non target ( hedef almalı ) bir oyun. Allods a çok benziyor ancak içeriği tamamen farklı ve çok zevkli duruyor. Dediklerine göre oyunda taş tomar düzey vb. yokmuş ama satın alınırsa işinizi kolaylaştıracak yan öğeler satıldığı söyleniyor.

Oynanış ve içerik :

Gördüğüm kadarı ile ortada bir imleç var ve hedef alarak vuruyorsunuz. 3 adet ırk var. 3 adet sınıf mevcut ( büyücü - okçu - savaşçı ) savunma skilleri falan vardı tam olarak hatırlayamadım :P .Shift tusu ile sag sol yaparak gelen saldırıları ( pvp / pve ) savuşturabiliyorsunuz. 1v1 3v3 ve bg adlı 3 savaş mevcut.Ve çok büyük bir raidi var ( Allodstaki 3 4 raidi birlestir anca yeter diyebilirim. (büyüklük bakımından )). Bossları hesaba katmıyorum bile :D . Oyun biraz Allods un ilk zamanlarını hatırlattığı için goldun zor bulunması olsun binekler olsun insana ayrı bir oynama isteği katıyor. Ve kesinlikle bilek dediğimiz olay bu oyunda devreye giriyor. Yanlış hatırlamıyorsam 11 yada 12 adet ekipman mevcut. Oyunda şifacı destek tank türü şeyler yok. Canınızı yükseltmek istiyorsanız pot içmek zorundasınız. Yani ben savascı acayımda tanklayayım herseyi yada sifacı acıp heal atayım diyemiyorsunuz çünkü tüm sınıflar hasara yönelik. Ama bu kendini koruyacak birseyi yok anlamına gelmiyor. Her sınıfın ona gore ozelligi var ( kaçma korunma vb ). Duyduguma göre tanklama olmamasına ragmen bazı canavarlar inatla savascıya veya en yakındakine dalıyormuş (mob keserken taktik getirilmiş olabilir ).Bunu oyun gelince göreceğiz.

Hikaye :

https://allods.mail.ru/news .php? article = 8683

Bir kaç cümle ile özet geçeyim : ( Hikaye Allods evreni ile başlıyor. ) İttifak ile imparatorluk arasındaki anlaşmazlık ateşkesler ile sona eriyor.Astral dediğimiz oluşum yavaş yavaş karanlığa kapılıyor. Şeytani varlıklar ortaya çıkmaya başlıyor ve sarnaut saldırıya uğruyor.Büyücüler bir bir kayboluyor. Niye bilmiyorum ama ilk Aydanus :D sonra diğerleri... Hayatta kalanlar elf sarayına sığınıyor (avilondaki) . Büyücünün yardımı ile yeni oyundaki haritaya ışınlanılıyor. 7 yıl önce geldik buraya falan filan yazıyor. ( Sanırım en sonunda nihaz istediğini alıyor. :D )

Allods warp adlı oyunu ben ve arkadaşlarım çok uzun süredir bekliyoruz. Ancak bu konu hakkında bize yok denecek kadar az bilgi verildi. Birçok kişiye ulaşıp bilgi almaya çalıştım ama oyun hakkında pek fazla bilgiye ulaşamadım.

Oyun 10.0.02 güncellemesi ile geleceği söylenmiş yada benim tahminim öyle ancak oyunun bazı sorunlar nedeni ile ertelendiği yazılmış(https://allods.my.com/forum/index.php?page=Thread&threadID=27178).Link te bahsedilen HORİZON tahminimce ''allods warp''. Ve yorumlarda staff ın verdiği cevapta warpın daha gelmeyeceği Allods için daha fazla içerik üreteceklerini söylemiş. Bizim oynadığımız güncelleme 10.0.01 acaba 0.02 güncellemesinde bir haber duyacakmıyız ?

Forumda bir gezintiye çıktım ve oyunu bekleyenlerin çok fazla olduğunu gördüm. Warp taki sorun çözülene kadar dondurulduğu belirlenmiş. Sanırım bu warpın hiç gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Ama ne zaman gelecegi konusunda bi belirsizlik kesin.Oyun ruslara çıkalı 1 yılı geçti. Bir o kadarda biz bekliyoruz. Oyunu Allods un %70 veya %75 bekliyor diyebilirim.

Bazı insanlar Allods warp iyi değerlendirilirse Allods un eski zevkini ve player sayısını yakalayabileceğini düşünüyor. Oyunu bırakan bazı oyuncular ise ( benim ulaşabildiğim ve konuşabildiğim ) Allods warp a başlayabileceklerini söylüyorlar.

Allods Warp ın RU serverinde çok oynanmamasını sebebini rus birkaç arkadaşa sorduğumda cevap şuydu ( ingilizce konuşan rus bulmak çölde kutup ayısı bulmak ile aynı şansı içermektedir :D ) : Oyun aslında çok güzel ama normal Allods içerik bakımından çok gelişmiş ve 10 - 11 yıllık bir birikime sahip. Oyun henüz tamamen bitmiş degil.Oyun geliştikçe oyuncu sayısı artacaktır.Buna rağmen 1v1 savaşlara ve raide ( onların dilinde raid : kurgan / Youtube amcaya 'Allods warp kurgan' yazarak raidi görebilirsiniz.). Kolay şekilde oyuncu bulunuyor. Güncellemeler ile oyunun gelişeceğini biliyoruz ve inanıyoruz.

EU ya gelirseki umarım gelir oyunu birçok kişinin oynayacağından emin olabilirim. :D

Aklımdaki en önemli 1. soru bu oyun 10.0 pachi içerisinde mi gelecek ? ( 11.0 a kalırsa işimiz iş valla ;( )

Aklımdaki en önemli 2. soru bu oyun eninde sonunda Avrupa serverine gelecek mi ?

Benim buradaki amacım oyunu henüz bilmeyenler olabilir diye biraz oyunu tanıtıp birazda yetkililerden el ile tutulur bir bilgi almaktı. Eğer bu yazı istediğim kişilere ulaşırsa çok sevinirim.

Sayın Allods Online yetkilileri ; lütfen bize el ile tutulur bilgi ve Allods Warp ı verin :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

2

Monday, September 9th 2019, 5:22pm

rus serverında da oynuyorum yalnız allods warp beğenilen etkiyi yaratmadı hatta orijinal allods oyuncularından bayağı tepki gördü diyebilirim geliştirilmeside bir süreliğine bırakıldı bunu haberlerde de görebilirsiniz. ama değişik bir havası var orası doğru :)

2.si arkadaşınız biraz abartmış gömerken bence çok rencide edici, 3. şahısların lafıyla bir ırka yönelik bu ithamların kabul görmesi kötü ve art niyetli. o arkadaşınıza zaten full rusça olan warp oyununda İngilizceyi napacaklar diye sorsaydınız keşke.... bu şu soru gibi bir Türk oyuncunun " abi allods Türkçe indirdim ama mozambikçe bilmediğimden oynayamıyorum"

saygılar iyi oyunlar