You are not logged in.

1

Thursday, September 12th 2019, 8:50pm

[PMB 10.1] Savaşçı PvP rehberi TrArmilos

Karakter İsmi : TrArmilos
Birlik : Hellpatrol
Rol : İşgal PVP
Sunucu : Evolution

Savaşçılar PVE'de kimi zaman tank rolünü üstlenirken kimi zaman ise yüksek hasarı ile DPS rolünü de üstlenebiliyorlar.Bunların yanı sıra oyunculara karşı da (PVP) de gerek fazlasıyla mevcut olan kontrol yetenekleriyle , gerek yüksek savunmasıyla , gerekse de yüksek hasarıyla çok iyidir.
Ben bu rehberde sizlere PVP rolünü anlatmaya çalışacağım.

SAVAŞÇININ YETENEKLERİ :

Hedefinizi kendinize çekip kısa süreliğine yerine sabitlersiniz gayet işlevsel bir yetenektir.

Hedefinizin üstüne sıçrayarak onu yavaşlatıp kendinizi hızlandırırsınız bir nevi rakibinizin hareket hızını çalarsınız.

Eğer benim verdiğim yetenek ağacını uygularsanız rakibinizi 6 saniyeliğine sersemletip sizi takip etmeye zorlar ayrıca rakibin yönünü size çevirir.

Rakibinizin üstüne atılmak için kullanacağınız kilit yetenektir her kullanım sonrası hedefinizi 1 saniyeliğine yerine sabitler kısa yenilenme süresi ise bu yeteneği çok işlevsel hale getiriyor.

Rakibinizi tekmeleyerek nakavt edersiniz.

Rakibinize kafa darbesi vurarak onu ileri savurursunuz. Sizlerle paylaştığım yetenek ağacını kullanırsanız ayrıca rakibinizin yönünü 4 saniyeliğine şaşırtırsınız.

Rakibinizi 8 saniyeliğine yavaşlatıp hassasiyet etkisi uygularsınız (Hassasiyet rakibin üstünde kullanılan kontrol etkilerinin süresini uzatır)

Hasar vurmanız için gereken en temel yetenektir. %30 hasar artışı verdiği gibi gelişim aşamalarının çoğunu kullanmanız için gereken ana yetenektir. Her zaman açık olması gerekir.

Bir nevi ikinci İşgal faktörü denilebilir, yeteneklerinizin kritik hasar vermesini sağlar fakat kullanmak için dövüş avantajına gerek duyarsınız. Dövüş avantajının ne olduğu rehberin devamında yer almaktadır.

Kullanmak için rakibinize yakın olmanıza gerek yoktur, enerji tüketir, etkin olduğu süre boyunca hasar verir .

Dövüş avantajı biriktirebileceğiniz birinci yetenektir ve çok da yüksek olmayan bir hasara sahiptir. Enerji kullanır.

Dövüş avantajı biriktirebileceğiniz ikinci yetenektir ve "Güçlü Saldırı"dan biraz daha az hasar verir ama diğer yeteneklerinizin verdiği hasarı önemli ölçüde arttırır ve bununla beraber "doğrama" yeteneğinin süresi de kademe başına uzamaktadır (Kademelerini rakibin olumsuz etkileri kısmından görebilirsiniz. Maksimum 3 kademe birikir ve doğrama kullanımıyla beraber harcanır, fakat doğramayı kullandıktan sonra bir daha 3 kademe biriktirmeniz gerekir çünkü hasarı önemli ölçüde arttırıyor)

Savaşçının PVP'de "Hain Hamle"den sonraki en kritik yeteneğidir. Rakibine ilk uygulandığı an kritik hasar vurur ve 3 saniye boyunca ölümcül yara etkisi açar ve bu etki de her zaman kritik hasar vurur.

Savaşçının PVP'de en kritik yeteneğidir, tek başına işlevsizdir ancak kontrol etkilerinin hemen ardından uygulanırsa (Tekme,Boğa Vuruşu,Zıpkın,Depar vb.) çok büyük miktarda hasar vurur.

Önemli bir koruma sağlamakla beraber %40 oranlarında zaman içinde sağlığınızı doldurur savaşçının hayatta kalması için en kilit yetenektir.

Size %30 hasar azaltmanın yanında %20 hareket hızı sağlar kendinizi savunmak için kullanabileceğiniz gibi rakiplerinizi yakalamak için de kullanabilirsiniz.

Karakterinizin verdiği hasarı belirli bir süreliğine %30 arttırırken (ejder gözyaşı kalitesine göre süresi artar veya azalır) büyük ölçüde de kanasusama karakteristiğinizi arttırır.

Çok büyük bir alandaki rakiplere hasar verir ve onları sizi takip etmeye zorlarsınız. Etki sonunda da rakiplerinizi etrafa savurarak kısa süreliğine nakavt edersiniz. Ayrıca yetenek etkinken diğer yeteneklerinizi de kullanabilirsiniz.

Rakibinizi 6 saniyeliğine hiçbir şey yapmamaya zorlar ve ona hasar verirsiniz ayrıca doğramalarınızın hasarını %30 arttırır.

Sizi tüm kontrol etkilerinden arındırıp kısa süreliğine onlara karşı bağışık hale getirir. Bekleme süresi uzun olduğundan nerde kullandığınıza dikkat etmelisiniz.

"Depar"ın nerdeyse aynısıdır kullandığınız zaman "Acımasızlık bekleme süresine girer bu yüzden pek tercih etmem.
KOMBOLAR :
!DİKKAT! Bu 2 yetenek her kombonun öncesinde mutlaka kullanılmalıdır. !DİKKAT!

HER ZAMAN KULLANILMASI GEREKEN YETENEKLER :

KULLANDIĞIM YETENEK DİZİLİMİ :

SAVAŞÇININ KARAKTERİSTİKLERİ NELERDİR ? :
Saldırı :
Meleke : 150
Vahşet : 400
Kritik Hasar : 250
Çift Saldırı : 250
Fiziksel Zarar : 200+ ("Fiziksel Zarar Ekstraktı" ile desteklenebilir)
Fazlalık puanlar melekeye verilebilir.
Savunma :
Canlılık : 300
Dikkat : 300
Fazlalık puanlar "Savunma Muskası"na sahipseniz rakibinize göre Fiziksel Koruma, Doğal Koruma vb. gibi ayarlanabilir.

SAVAŞÇI HANGİ YADİGAR EŞYALARA İHTİYAÇ DUYAR ?
İlk olarak savunma için "Ejderha Küçük Kalkanı"na ihtiyacımız var.

İkinci olarak hasarımızı arttırmak için "Zafer Çarmıhı"na ihtiyacımız var.

Son olarak ise İyileştirmemizi arttırmak için "Yaşam Kodeksi"ne ihtiyacımız var.

IRK YETENEKLERİ :

(Zadaganlı)Kendinizi büyük ölçüde koruma altına alırsınız.

(Ork)Rakibinizi 2 saniyeliğine nakavt edersiniz.

(Bodurlar)Hareket hızınızı %20 arttırırsınız.

(Kanyalı)Rakiplerinize hassasiyet,grup üyelerinize ve kendinize cesaret etkisi uygularsınız.

(Priden)Rakibinize küçük bir hasar verir 30 dövüş avantajı ve 30 enerji kazanırsınız.

(Aoidoi)Öfke ve sürdürülebirliğinizi arttırırsınız.

Bu yeteneklerin herhangi birine o ırk olmadan erişmek istiyorsanız(örneğin kanyalı iken zadaganlının yeteneğini kullanmak istiyorsanız)nadir nesne dükkanından aşağıdaki tomarı almanız gerekiyor.

TrArmilos

This post has been edited 17 times, last edit by "emrullah571" (Sep 15th 2019, 3:43pm)

2

Friday, September 13th 2019, 5:36am

3

Friday, September 13th 2019, 10:10am

Gelişim aşamalarım yetmedi nasıl dağıtabilirim veya nasıl arttırabilirim? Teşekkürler şimdiden. Rehber başarılı olmuş bana göre elinize sağlık.

4

Friday, September 13th 2019, 2:05pm

Gelişim aşamalarım yetmedi nasıl dağıtabilirim veya nasıl arttırabilirim? Teşekkürler şimdiden. Rehber başarılı olmuş bana göre elinize sağlık.
Yorumunuz için teşekkürler, oyun içinden "L" Tuşuna basarak açılan pencerenin sağ tarafındaki "Dünya Gizemleri" yazan kısma tıklayarak tamamlanmamış olan dünya gizemlerini görebilirsiniz.Siyah renkle yazılmış olanlar yapılmamış olan dünya gizemleridir onları tamamlamak size gelişim aşaması sağlar.

5

Friday, September 13th 2019, 5:10pm

Güzel olmuş ellerine sağlık fakat sanırım Irk skilleri rehbere konulmamış. Sebebi nedir ?

6

Friday, September 13th 2019, 7:16pm

Güzel olmuş ellerine sağlık fakat sanırım Irk skilleri rehbere konulmamış. Sebebi nedir ?
Yorumunuz için teşekkürler, 10.000 harf limiti aşıldığı için ırk skillerini koyamadım küçük bir düzenleme daha yapacağım bekemede kalın.

7

Friday, September 13th 2019, 8:38pm

Alıntı sahibi "armageddon1071"
Yorumunuz için teşekkürler, 10.000 harf limiti aşıldığı için ırk skillerini koyamadım küçük bir düzenleme daha yapacağım bekemede kalın.
Irk skillerini rehbere ekledim.

8

Saturday, September 14th 2019, 7:06am

Çok güzel olmuş, teşekkür ederiz. Deneyeceğim ;)

9

Saturday, September 14th 2019, 7:16am

Detaylı anlatım olmuş tebrikler

10

Saturday, September 28th 2019, 7:12pm

Karakter adını değiştirdim yeni adım -ArmilosCompan

11

Tuesday, October 1st 2019, 1:23pm

talent yanlıs gelişim aşamalarında çoşkuyu açmamıssın büyük eksiklik yinede fena değil ama eksiğin çok

12

Friday, October 11th 2019, 2:36pm

talent yanlıs gelişim aşamalarında çoşkuyu açmamıssın büyük eksiklik yinede fena değil ama eksiğin çok

Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim. Evet ,coşkuyu açmadım ve bu hatayı ben de farkettim fakat son katılım tarihi 27 Eylül 2019 olduğundan herhangi bir problem çıkmaması için değiştirmedim.Yarışma sonuçları açıklandıktan sonra bu eksikliği gidereceğim.

13

Sunday, December 13th 2020, 1:17pm

Rate this thread