You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, September 26th 2019, 9:48pm

[PMB 10.1] Casus Rehberi PVE (SgtSnickers)

Karakter İsmi : SgtSnickers
Birlik : SonsOfSigma
Rol : Dps
Sunucu : Evolution (F2P)

Merhaba

Yeni bir PMB ile tekrar karşınızdayım. Daha önce 6.0 güncellemesinde yaptığım PMB birinci seçilmişti. Bu yüzden haklı bir gurur var üzerimde yeniden teşekkür ediyorum.
Bu dönemden sonra oyuna ara vermek zorunda kalmıştım 10.0 güncellemesi ile yeniden başlamak için imkan ve zamana kavuştum .

Casus karakteri benim gerçek hayatımda da olduğu gibi yerinde duramayan hızlı kontrol edilmesi gereken çabuk hareket eden bir sınıf bu yüzden benim için ideal hale geliyor.

Son güncelleme ile her sınıfta olduğu gibi casus sınıfında da önemli değişiklikler oldu. Bunlardan en önemlisi tabi ki '' Tılsımlar '' artık karakteriniz Ateş tılsımlarıyla mı Zehir Tılsımlarıyla yoksa Ayaz Tılsımlarıyla mı rakibine atış yapacak siz karar veriyor ve yeteneklerini buna göre düzenliyorsunuz .

Benim oynayış şeklime en uygun olan ve en iyi verim aldığım yetenek ağacı şu şekilde ;

Kullandığım Statlar ise şöyle ;

Çabuklukluğunuzu 300 civarlarında yapmanızı öneririm çünkü fazlası skillerin dolum süresini etkilemiyor.Örneğin bir skill 12 saniye de doluyorsa çabukluk bunu 7 saniyeye kadar düşürebiliyor . Fakat fazlası hiç bir etkide bulunmuyor .

Bir mob'a saldıra geçerken vurmamız gereken skilleri sırası ile belirteceğim.

Öncelikle işgal faktörümüzü aktif hale getiriyoruz böylelikle Atıcı duruşunuda etkin hale getirme imkanımız oluyor. Bu iki etki üzerimizde her zaman olmalıdır.

Atıcı duruşu menzilli saldırlarımızı hareket halinde kullanmamızı,menzilli saldırların mesafesinin uzamasını ve atağını arttırıyor aynı zamanda alınan hasarı % 15 azaltıyor.

Savaşa girerken kullanmamız gereken bir skill. Bu skill'i kesinlikle kaçırmıyoruz dps'imizin en önemli etkeni ayrıca pasif skillerimizinde etkileşime geçmesini sağlayan skilldir. Diğer vuracağımız skillere '' Zehir'' hasarı ekliyor .

Bombardıman saldırısıyla rakibin üzerinde tutarlı atış etkisini bırakıyoruz. Bu etki bir sonraki kullancağımız skill için çok önemli bir nokta.

Rakibe en çok zarar verdiğimiz skillerdendir . Rakibi 4 saniye hareketsizleştirir. Zor anlarda casus karakterinin hayat suyudur . Yukarda bahsettiğim tutarlı atış etkisi rakibin veya mob'un üzerinde 2 kademe biriktikten sonra bu skill'İ kullanıyoruz çünkü tutarlı atış 2 kademedeyken felç edici atışın hasarını % 20 arttırıyor.

Üzerimizde zehir tılsımları etkisi varsa hemen bu skillimizi kullanıyoruz. Eğer etki bitmişse tekrar zehir tılsımlarını etkin hale getirip skillimizi kullanıyoruz. Hasarı yüksek diğer skillerimizden birisidir.

Bu skillimizi farm sırasında zehir tılsımları etkinken 2. skill olarakda kullanabilirsiniz . 8 metre yarıçaptaki tüm düşmanlara etki eder. Özellikle çoklu mob kesmeniz gerek görevlerde birebir. Zehir tılsımları etkinken ayrıca zehir hasarı veriyor.

Kullanmanız gereken Kadim nesneler nelerdir?

Kadim nesneler karakterler üzerinde önemli rol oynuyor hasarınızın artmasına veya defansınızın yükselmesine neden olan farklı kadim nesneler var bizim kullanmamız gereken kadim nesneler şunlardır.

Zafer Çarmıhı: Verilen hasarı nesnenin kademesine göre % olarak yükseltiyor.
Ejderha Küçük Kalkanı: Alınan hasarı nesnenin kademesine göre % olarak düşürüyor.
Hacının Tacı: Hareket hızınızı nesnenin kademesine göre % olarak arttırıyor .

Rehberimi kafa karıştıracak hale sokmadan burada sonlandırıyorum. En yalın haliyle öncelikle olması gereken şeyleri anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur. Teşekkürler .