You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, August 15th 2020, 4:33pm

Lütfen Bütün Allods Oyunculari Okusun!

Merhaba bazılarınız beni Arslan bazılarınız Schwarz olarak tanıyor,

Yaklaşık 2 aydır youtube ile ilgileniyorum. İçerik üretmek aracıyla allodsu yakından takip ediyorum.Bir kaç gün önce forumda konuları incelerken haziranın 27'sinde Drakdish - Community Manager 'ın paylaştığı
Q&A - Geliştiricilerden Cevaplar adlı konuya denk geldim. Ve buradaki yazılanlar çok dikkatimi çekti. Bu konuyu açmamın ve burada yazacaklarımın nedeni olan 2 soruyu önceden paylaşayım.

Soru 1:

Soru 2:

Şimdi gelelim asıl üzerine konuşmak istediğim konuya. Sorular dada gördüğünüz gibi P2P sunucusunun oyuncu sayısı bizim F2P sunucusunun bile kat be kat üstünde olduğu Rusya sunucusunun bizim sunucularımız ile birleşecek olması biz EU sunucusu oyuncuları için aslında hem süper hemde çok kötü bir haber. Neden kötü neden süper olduğunu şimdi açıklayacağım.

Birlikte bundan 1 sene sonrasına gidelim ki tahminim o zamanlarda sunucuların birleşeceği. Sunucular birleşti. F2P ve P2P sunucusunun oyuncu sayısında patlamalar yaşandı. Belki daha önce Allods da hiç görmediğiniz oyuncu sayılarını görüyorsunuz. Ölüm arenası girebilmeye başlıyorsunuz birlik sayıları 2 'ye oyuncu sayıları 10 'a katlanıyor. Yıllardır özlemini çektiğimiz ve yakındığımız oyuncu sayısı konusu belki bir daha konusu açılmama üzere kapanıyor. Evet bakın bu işin süper tarafı. Şimdi gelelim kötü tarafına. Ki ben sizi korkutmak istemediğimden sadece kötü diyorum :D .
Zaten euro'nun artması veya Türk Lirası ile alışveriş yapamamamızdan dolayı yetişemediğimiz Avrupa oyuncuları biliyorsunuz ki oyunda bizi en çok zorlayan konulardan biri. Belki şuan 15 tane ya vardır ya yoktur full+full char. Bu nedenle 9-10 taşlarımızla ve yarı set tomarlarımızla genede iş yapabiliyoruz birazda olsa. Ama rusya sunucusuyla birleştiğimizde bu sayı 150 tane full chara çıkacak. Ve artık sahip olduğumuz 9-10 taşlar şuan ki 6 taşlara denk gelecek. Artık ya 13 taş yarı set tomar yada tam set tomar min 11 taşa ihtiyacımız olacak ki şuan 9-10 yarım set tomarlarla yaptığımız işi yapabilelim. Ki şunuda söylemek isterim, şuan mevcut 15 tane full charın bence 3 ü gerçekten hakkını vererek oynuyor. Ama Allods Online Rusyanın ana oyunu diyebiliriz. Yani koreliler nasıl League of Legends'ın üstadı biz nasıl CS de terör estiriyoruz dünya şampiyonu olduk adamlarda bütün gençliklerini Allods oynayarak geçiriyor. Yani çok fazla full char gelicek olmasını geçin adamlar birde gerçekten bu oyunda yetişmiş bu oyunun üstadı olan oyuncular. Her neyse peki ne olucak?

Avrupalılar rahat rahat hesaplarını fulleyebildikleri için onlar için oyuncu sayısı artması cennet haline gelicek daha çok eğlenicekler daha çok rekabete girecekler. Oyun muazzam hale gelicek. Ama biz Türkler olarak sahip olduğumuz 9-10 taşlı hesaplar belki zar zor harçlıklarımızla aylarca maaşlarımızla güçlendirdiğimiz hesapların artık anlamı kalmamaya başlayacak. Şimdi buraya kadar okuduysanız eğer korkmayın. O kadar geliştirdiğiniz hesaplar gerçekten çok işinize yarayacak bana güvenin.

Ben bu bahsettiğim durumu baya düşündüm. Zaten hali hazırda beni bilenler bilir. Çok para yatıramayan bir insanım oyuna. Ama bir yandanda allodsu oynamadan yapamıyorum çok seviyorum. Şimdilik birazcıkta olsa birilerine kafa tutuyorum yapıyorum bir şeyler. Bahsettiğim konu yüzündende sanki sonum yaklaşıyormuş gibi hissediyorum şahsen. Ama aslında baya bir düşündüm ve gerçekten çok anlamlı bir yol keşfettim. Size burada bunu paylaşmak istedim.

Şuan neredeyse oyuncu sayısının 60 larda ve sadece 2 tane birliğin olduğu p2p sunucusu aslında hayat kurtarıcımız ! Nedenini söyleyeyim. Ruslarla F2P de rekabet edemicez. P2P de oynancak gibi değil kimse yok neredeyse. Aslında kimsenin olmaması o kadar iyi ki. P2P de oynarken kimse olmadığı için Al Rihat hazineleri, Anormal Sektör hazineleri, Arsenik gibi şeylerin hepsi size kalıyor. Ben şahsen sunucular birleşene kadar kimse yokken bütün ödülleri her şeyi toplayacağım. Rekabet yok kimse yok ve her şey size kalıcak. Peki her şeyi aldınız bütün itemler eşyalar binekler kostümler sizde. Karakteriniz gerçekten çok değerli hale geldi. Sonrada sunucular birleşincede o full+full hesabınız yüzlerce ki bence binlerce kişinin oynadığı sunucu rusyanın P2P sunucusuyla birleşince alıcağınız zevki haddi hesabı olmıcak ! Düşünsenize herkes zaten eşit taş yok karnifeks yok neredeyse bütün tomarlar yok ve aynı şuan F2P de ne kadar oyuncu varsa o şekilde P2P de oyuncu var. Ve sizinde her şeyiniz tam 250 seviye kıvılcımınız binekleriniz kostümleriniz ünvanlarınız meslekleriniz birikmiş emanasyonunuz, arseniğiniz, kader işaretiniz, tozunuz vb. var. Geriye ne kalıyor gerçekten gönüllerimizi fethetmiş Allods Onlinedan %100 zevk almak.

Peki F2P'deki fulleyemediğiniz ve şuan bi nebze değeri olsada ilerde hiç bir anlamı kalmayacak onca senelerce emek verdiğiniz hesaplar ne olacak diye sorucaksınız. Şahsen sizi rahatlatacak bir şey diyemicem. Ama ben ordaki hesabımı şu şekilde değerlendiricem ki sizede tavsiyem budur. Girip 500 kristal kasıp 1 aylık abonelik alıcam P2P'den. Bu şekilde ne cebimden 1 kuruş para çıkmış olucak vede aynı zamanda herkesle eşit olucam. Oyunun tadını çıkarıcam.

Peki bence farkedilmemiş bu muazzam oyuncu azlığından yararlanma fırsatını niye sizle paylaştım? Çünkü Türk'ün Türk'e hayrı yoktur gibi bir algı var. Öyle bir şey yok gelin bu algıyı kıralım. Beraber Türkün gücünü bütün Allods evreninde hissettirelim. Ruslarla birleşince bu Türkler neymiş ya dedirtelim. Ben başlıyorum P2P'e sizde gelin daha fazla önceden hazırlanmış güçlü Türk oyuncusu olsun. Daha fazla bence F2P de zaman harcamayın. Eğer sayımızda yeterse birliğimizide kurarız sunucuyuda ele geçiririz.

Eğer aklınıza takılan bir şey olur veya sormak istedeğiniz şeyler olursa sonuna kadar yardımcı olurum. Discorddan Madraen#4426 ve forumdan özel mesaj atarak veya oyun içi P2P'de İmparatorluk Tarafında Madraen'e yazarak ulaşabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar. Tüm Allods Türk oyuncularına sevgiler saygılar.

This post has been edited 6 times, last edit by "Schwarz Kenan" (Sep 6th 2020, 1:19am)

2

Saturday, August 15th 2020, 5:27pm

bir dönem ru serverda oynamıştım aslında adamlar dediğin gibi aşırı cok 13 taşlı kişi var ama 8 9 taslı adamda bi okadar çoğu iyide oynuyor ki artık bizim oyuncularımızda 13 taşlarla mücadele vermekten iyi oyuncu olduklarına inanıyrum. şu kavramı atmanızı söylerım tek atcaksınız adım attırmayacaklar falan öle bişi yok orada novoa renada full 6 mavna charıyla 9 taslı adamları kestım baya 11 taslı adam cagırdılar. bizim 8 9 taslı playerlar yer onları :D bu bende hayal kırıklığı oluşturmuştu bende adım bası tek yıyecegız dıye beklemıstım:D :D bence burada ki playerlar orada va ybe bu taşla bu dpsı nasıl çıkarıyor dedirtebilirlerr. ki şunuda söyleyim not: orada heroic tir raid dir buraya gore 2x kolay. p2p sunucusu gerçekten dolu olsa süper bir durum ama f2p sanırım daha keyiflı olacak. zaten bız başka bir servere entegre olmadan Euro server olarak 4. yada 5. server olarak bağlanırız diye dusunuyrum. p2p ortak olur biz cross savaşlara gireriz muhtemelen. birleşme hemen olmaz diye dusunuyrum.

3

Saturday, August 15th 2020, 5:45pm

bir dönem ru serverda oynamıştım aslında adamlar dediğin gibi aşırı cok 13 taşlı kişi var ama 8 9 taslı adamda bi okadar çoğu iyide oynuyor ki artık bizim oyuncularımızda 13 taşlarla mücadele vermekten iyi oyuncu olduklarına inanıyrum. şu kavramı atmanızı söylerım tek atcaksınız adım attırmayacaklar falan öle bişi yok orada novoa renada full 6 mavna charıyla 9 taslı adamları kestım baya 11 taslı adam cagırdılar. bizim 8 9 taslı playerlar yer onları :D bu bende hayal kırıklığı oluşturmuştu bende adım bası tek yıyecegız dıye beklemıstım:D :D bence burada ki playerlar orada va ybe bu taşla bu dpsı nasıl çıkarıyor dedirtebilirlerr. ki şunuda söyleyim not: orada heroic tir raid dir buraya gore 2x kolay. p2p sunucusu gerçekten dolu olsa süper bir durum ama f2p sanırım daha keyiflı olacak. zaten bız başka bir servere entegre olmadan Euro server olarak 4. yada 5. server olarak bağlanırız diye dusunuyrum. p2p ortak olur biz cross savaşlara gireriz muhtemelen. birleşme hemen olmaz diye dusunuyrum.
Hemen olmaması zaten iyi. Bize hazırlanmak için zaman bırakıyor. P2P sunucusu burada boş orada dolu. Buda bize yazıda belirttiğim gibi gelişmek için muazzam bir fırsat sunuyor. Şuan boş sunucuda her şeyi alıp Ru ile birleşilince sunucu dolduğunda deli gibi güçlü olmak asıl konu. Ki F2P'ede o kadar full+full char geldiğinde çoğu insan dayanamayıp P2P e geçicekki o zaman P2P dolu olucak birleştiği için. Ama o zaman geçince iş işten geçmiş olucak baya fark olucak herkesle. Benimde demek istediğim zaten bu hazır fırsat varken geçin kasın hazırlanın. Ulaşın bana birlikte kasılalım.

4

Monday, March 29th 2021, 4:37pm

Vay be şuan yazımı tekrar okudum da şu yazıyı okuyup insanlar nasıl p2p e başlamadı ben bile kendi yazımdan etkilendim

5

Saturday, January 22nd 2022, 11:49pm

konu güncel

p2p sunucunda imparatorluk tarafında oynuyoruz şuan guildimiz var
12 kişilik türk ekibimiz ve yabancı oyuncularımız var doluca
sunucuda oyuncu sayısı 100 150 kişi arası değişiyor

her akşam rastgele savaş çekiyor

This post has been edited 1 times, last edit by "Madraen Forum" (Jan 22nd 2022, 11:56pm)

6

Tuesday, January 25th 2022, 10:27am

sürekli item güncellemesi ve euro derdi olmasa bizim türkleri durdurabilecek kimse olamazdı...