You are not logged in.

1

Wednesday, November 4th 2020, 9:11pm

[PMB 11.1] Kara Büyücü PvP-PvE

Merhaba, ben Ravolta F2P Evolution sunucusunda The Wanderers birliğinde aktif olarak oynamaktayım.Bugün sizlere Kara Büyücü sınıfının oynanışını, yetenek dağılımını ve karakteristiklerini anlatacağım. Öncelikle biraz sınıfın özelliklerinden bahsedeyim; Kara Büyücü sınıfı diğer sınıflara göre daha kırılgın olarak bilinse de aslında biraz öğrendikten sonra kendini çok iyi koruyan ve ölümsüzlüğe kafa tutan bir sınıf olduğunu söyleyebilirim.Merak etmeyin sizlere tüm inceliklerini tecrübelerim kadarı ile öğreteceğim :).PvE İşgal Faktörü ile başlayalım.LİNK: https://www.youtube.com/watch?v=2_ae3-rih9I&t=23s (videodaki yetenek dağılıımları bana aittir.)

PvE İşgal Faktörü

Kan Bağı: Kara Büyücü'nün yeteneklerinin oluşturma süresini %50 azaltır.

Acı Ayini: Düşmana Nörotoksin,Çürüme,Sıtma Ateşi ve Virüsü aynı anda uygular(sadece 1 hedefe)Veba Ayini: 5 metre çapındaki tüm düşmanlara Nörotoksin,Sıtma Ateşi ve Çürüme uygular.

Veba Ayini: 5 metre çaptaki tüm rakiplere sırasıyla zehir + nörotoksin + sıtma ateşi uygular.

PvE Oynanış:İlk olarak 2.sayfadaki gelişim aşamasından aldığımız "Kan Bağı" yeteneğini kullanıyoruz ardından tek bir düşmana hasar vermek istiyorsak yine gelişim aşamasından aldığımız "Acı Ayini" ni kullanıyoruz eğer fazla düşmanın olduğu bir konumdaysak "Veba Ayini" yeteneğimizi kullanıyoruz ve ölümün nefesi-vampirizim yeteneklerimizi spamlayarak nörotoksin yeteneğimizi 50 kademeye kadar hızlıca biriktiriyoruz eğer virüs yeteneğimizin süresi düşmanda bittiyse virüsü tekrar kullanıyoruz.

PvE Karakteristik
Not: Karakteristiklerde hiçbir iksir veya yemek kullanılarak paylaşılmamıştır.

PvP Destek Faktörü

Karanlık Güç: Hasarınızı %20 artırır ve yardakçınız rakibe acizlik etkisi uygular acizlik etkisi; rakibinizin hiçbir yeteneği kullanamamasını sağlar.

Veba Ayini: 5 metre çaptaki tüm rakiplere sırasıyla zehir + nörotoksin + sıtma ateşi uygular.

Ölümün Nefesi: XXX hasar vererek düşmanın hareket hızını 1 saniyeliğine %50 azaltır.

Üstünlük: Kara Büyücü 5 metre çapında hiçbir müttefiği yoksa %X hasarı artar.

PvP oynanış: Öncelikle Kara Büyücü PvP de yetenek sıralaması çok opsiyoneldir ama yapmanız gereken küçük bir diziyi ve ne zaman hangi yeteneği tercih edeceğinizi anlatayım.Öncelikle Veba Ayini yeteneğimizi kullanıyoruz tek kişiye de rahatlıkla kullanabilirsiniz fakat kalabalık bir alanda kullanmak daha etkili olacaktır ardından sınıfımızın üstünlük karakteristiğini efektif kullanabilmek için takım arkadaşlarımızdan birazcık uzaklaşıyoruz ( sosyal mesafenizi koruyun) kendimize güzel bir alan bulduğumuzda ise "Kan Alma" yeteneğimizi kullanıp vampirizm ve ölümün nefesi yeteneklerimizi spamlıyoruz ve asıl noktaya geliyoruz eğer ki çatışma alanında güçlü bir rakibiniz varsa ona harpianızı gönderin ve "Karanlık Güç" yeteneğinizi kullanın gerçekten bu sizi PvP alanlarında bir adım öne geçirir.Değineceğim diğer nokta ise "Kara Perde" yeteneğimiz; bu yetenek bizi 6 saniye boyunca hedef alınamaz hale getiriyor fakat biz hedef alınmaz haldeyken düşmanlara zarar verebiliyoruz bu yeteneği tam ölecekken kullanmanızı öneriyorum çünkü size kendinizi toparlamanız için ikinci bir şans veriyor.

NOT: Karakteristikler paylaşılırken hiçbir iksir veya yemek kullanılmamıştır.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim umarım yardımcı olabilmişimdir :) sizlere son olarak sevgili Madraen ile hazırladığımız Kara Büyücü rehberi videosunun linkini bırakıyorum izlemenizi tavsiye ederim sağlıkla kalın.
LİNK: https://www.youtube.com/watch?v=2_ae3-rih9I&t=23s (videodaki yetenek dağılıımları bana aittir.)

This post has been edited 4 times, last edit by "SARACOGLU28" (Nov 15th 2020, 1:01pm)

2

Wednesday, November 4th 2020, 9:22pm

Arkadaşlar Linki burayada bırakıyorum izlemenizi tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=2_ae3-rih9I&t=25s

3

Wednesday, November 4th 2020, 9:29pm

4

Wednesday, November 4th 2020, 9:31pm

Arslann

Beginner

• Send private message

eline sağlık çok iyi olmuş :thumbup:

5

Wednesday, November 4th 2020, 9:42pm

6

Sunday, November 22nd 2020, 8:52am

7

Tuesday, November 24th 2020, 10:45pm

8

Wednesday, November 25th 2020, 8:48am

videoda ki çocuğa hayranım :D
onu biliyoruz kardeşim :D :D ama sesi kalın olan arkadas baya iyi anlatmış :P

9

Wednesday, December 9th 2020, 8:53am

eline sağlık çok faydalı bir rehber keşke daha önce bulabilseydim :D

10

Wednesday, December 9th 2020, 9:26am

11

Monday, January 25th 2021, 7:39pm

öncelikle ellerine , emeğine sağlık ....destek faktöründe ki bir kaç değişiklikle daha işlevsel bir talente dönüştürülebilir. sanki küçük bir kaç, bir biri ile çelişen yada söyledesek; iki farklı savaş tarzı (yakıncı ve uzakçı) arasında kalmış yani uzakçı olarak oynamaya kalksan bir kaç gelişim aşaması fazla ve gereksiz olucak .fazla kaçmadan ,yakıncı oynamak istese kulanıcı ;bir kaç gelişim aşamasının eksikliğini yaşayacak gibi gibi...

12

Tuesday, January 26th 2021, 9:56am

ironist

Trainee

Occupation: Professional Procrastinator

• Send private message

Bence virüsü ve virüsün gelişim aşamalarını açmalısın. Ayrıca Ölüm Mührü'nü üçlemek gereksiz geldi çünkü çoğu zaman etki 15'e birikmiyor bile.
Rave

This post has been edited 1 times, last edit by "ironist" (Jan 27th 2021, 5:55pm)

Rate this thread