You are not logged in.

1

Friday, December 11th 2020, 9:58am

Nallodyret

Beginner

• "Nallodyret" started this thread

Occupation: IT

• Send private message

[PMB 11.1] Casus Rehberi (Menzilli) (PVE)

Herkese Merhaba!
Evolution sunucusunda İttifak tarafında oynamaktayım, oyun içindeki adım "Kayra", "Turkish Front" birliğindeyim menzilli dps olarak rol almaktayım menzilli casus yani okçu tercih etme sebebim atik ve bitirici olması aynı zamanda kişisel olarak okçu sınıfını severim her zaman, bu rehberimizde oyuna yeni başlayan veya okçu sınıfını bilmeyen arkadaşların okçu sınıfını öğrenmesini ve daha etkili kullanabilmesini sağlayacak PVE üzerine bilgiler paylaşacağım.

PVE Menzilli Casus için Yetenekleriniz kadar Karakteristik Puanlarınız da önemlidir.
Metanet, Canlılık ve Kana Susama ağırlıklı gitmeniz PVE'de zorlanmadan, hızlıca ve iyileştirme gücüne/iksirlerine gerek kalmadan rahat ilerlemenizi sağlayacaktır.

Meleke, Metanet, Vahşet, Canlılık, İrade ve Kana Susama gibi özelliklerin ne işe yaradığını öğrenmek için oyunda karakter ekranında öğrenmek istediğin özelliğin üstüne fare imlecini getirmen yeterli, geliştirdiğin özelliklere göre değişken şekilde en doğru bilgiyi oradan elde edebilirsin.
Şuan hem hasarımız arttı hem de vuruşlarımızdan Kana Susama etkisiyle hasarımızın bir kısmı kadar iyileşme kazandık zaten saldırılarımız menzilli keyifler yerinde, artık Yetenek Puanlarına geçebiliriz.

Elimdeki Yetenek puanlarını Menzilli Casus için olabilecek en iyi şekilde dağıttım.
Sizde daha az puan veya daha fazla puan olabilir Yetenek puanlarını görev serilerini tamamlayarak kazanabilirsiniz Menzilli Casus kombosuna geçmeden önce Gelişim Aşamalarını da görelim.

*Resimin büyük hali için resime tıklayın

Burada yeteneklerimiz ve sınıfımız ile neler yapabileceklerimize göz atacağız.
Birbirleri ile etkileşimli güçlenen yetenekler, seri hamleler, güvenli alan oluşturma gibi bir çok seçenek mevcut ben kendi oyun türüme sizlere göstereceğim sizde en azından doğru temelde ilerlerseniz kendinize özgü bir çok oyun çeşiti yapabilirsiniz.

Tehçizat Parçaları Casus sınıfı için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sol üstte can barımızın ve metanet barımızın altında 10/25 olarak kendini gösterir. Yeteneklerimizi bu parçalar vasıtasıyla kullanırız bazı yeteneklerimiz Tehçizat Parçası harcarken bazıları ise kazandırır bu şekilde temel kombo atarken kaybettiğimiz Tehçizat Parçalarını İyileştirme, Geri Tepme gibi yetenekler ile geri topalayıp denge kurabiliriz böylece hasarımız hız kesmeden devam eder.

Güçlendirmeler (BUFF) oldukça önemlidir İşgal Faktörü ve Atıcı yeteneklerinizi açmanız büyük hasar artışı sağlayacaktır mutlaka bu yeteneklerinizi 3. seviyeye güçlendirin.

Temel kombomuzda Zehir Tılsımları yeteneğini bolca kullanacağız bu yüzden yetenek barınızda kolayca erişebileceğiniz bir yere koyarsanız daha iyi olacaktır
Yaylım Ateşi,Bombardıman,Doğru Atış, Görerek Atış, Patlayıcı Ok gibi bir çok yeteneğimiz Zehir Tılsımları ile birlikte kullanıldığında ekstra zehir hasarı vermekte bu 3-5 hasar gibi değil ciddi ve birikebilir büyük bir hasar kaynağı sağlamakta bize bu yüzden yukarıda ki gibi Yaylım Ateşi,Bombardıman,Doğru Atış, Görerek Atış, Patlayıcı Ok yeteneklerinden önce Zehir Tılsımlarını kullanmalısınız.

Savunma olarak sadece Sallanma baz alınsa da Geri Tepme ve Felç Edici Ok oldukça işlevseldir Temel Kombomuzu attıktan sonra Geri Tepme ve havada iken Felç Edici Oku basarsanız hem hedefiniz ile aranızdaki mesafe açılacak hemde siz yere indiğinizde daha 2 saniye hedef hareket edemeyecek böylece 1 kombo daha atabileceksiniz eğer hedef ölmek bilmiyor üstüne olduda yakınlaştı ise Sallanmayı kullanarak alınan hasardan kaçınabilir veya durum daha kötüyse Kamuflaj yeteneğinizi kullanıp savaştan çıkabilirsiniz.

Kadim nesneler Hasarınızı, Defansınızı ve Hareket hızınızı arttırabileceğiniz eşyalardır Novogradda Müzayedenin yanındaki örsten bu eşyaları Zafer Çarmıhı parçası, Ejderha Küçük Kalkanı parçası, Hacının Tacı parçası ile elde edebilirsiniz.
Kadim nesne parçalarından biriktirerek oluşturduğunuz kadim nesneyi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

...

This post has been edited 4 times, last edit by "Nallodyret" (Jan 20th 2021, 9:56pm)

2

Tuesday, December 22nd 2020, 10:11am

Eline sağlık gayet güzel bir Rehber olmuş.