You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, June 8th 2023, 9:06am

Şifacılar hala zavallı mı?

Merhaba,
Zamanında Florence isimli karakterimle gayet başarılı bir şifacıydım ve şifacılığı çok seviyordum. Manidar isimli bir pagan karakterim de vardı.
Uzun süre ara verip birkaç yıl önce oyuna girdiğimde şifacıları mahvettiklerini görmüştüm. Mühendisler bile daha iyi şifa atıyordu. İnsanlar şifacı olduğum için dalga geçip küfredince ve karakterin fonksiyonu olmayınca tekrar bırakmıştım. Zaten eski takım ruhu da kaybolmuştu, millet akıncıları alıp adalara gidiyordu. Öte yandan her şey paralı ve sandıklı olunca da biraz soğutmuştu.
Bugün foruma bir bakayım dedim.
Şifacılar hala zavallı mı? Herkes hala akıncılarla mı işlerini, görüyor?

2

Thursday, June 8th 2023, 3:04pm

Mod Kutsal

Merhaba, Mutlaka sana gerekli birşeyler var.

Occupation: Şifacı

• Send private message

Merhaba,
Zamanında Florence isimli karakterimle gayet başarılı bir şifacıydım ve şifacılığı çok seviyordum. Manidar isimli bir pagan karakterim de vardı.
Uzun süre ara verip birkaç yıl önce oyuna girdiğimde şifacıları mahvettiklerini görmüştüm. Mühendisler bile daha iyi şifa atıyordu. İnsanlar şifacı olduğum için dalga geçip küfredince ve karakterin fonksiyonu olmayınca tekrar bırakmıştım. Zaten eski takım ruhu da kaybolmuştu, millet akıncıları alıp adalara gidiyordu. Öte yandan her şey paralı ve sandıklı olunca da biraz soğutmuştu.
Bugün foruma bir bakayım dedim.
Şifacılar hala zavallı mı? Herkes hala akıncılarla mı işlerini, görüyor?

Merhaba,

12 yıl boyunca şifacı sınıfı oynayan bir Allods Online oyuncusu olarak söylüyorum ki,
Şifacı hiç bir zaman "zavallı" diye adlandırılacak konuma düşmedi. Ayrıca son 3-4 yıldır şifacı olarak hem normal oranlarda şifa atıp hem de en yüksek dps i yapabilen sınıf olarak oyunda en popüler sınıftır. Ya başka bir oyun ile karıştırıyorsunuz yada yapılandırmanızda sorun vardı. Her zaman söylemişimdir, tanıyan tüm arkadaşlar bilirler bu tutumumu, bir sınıf ile oynarken o sınıfın kötü olduğunu öne sürebilmek için her şeyini kendiniz yapıp düzenleyeceksiniz. Başkalarından aldığınız yapıların %100 doğruluğunu kimse garanti edemez size. Şuan oyunda her sınıfın hakkını vererek mükemmel oynayan herkesçe bilinen belli başlı oyuncular var. Bu oyuncular bunu yapabiliyorsa kendinizde olan eksiklikler için daha detaylı araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca maddiyat olarak ne kadar çok emek verirseniz karşılığını o kadar çok alırsınız. Bunun maddi kısmı ne kadar çok para verirseniz o kadar çok karşılığını alırsınız. Her şey paralı dediğiniz aşamada ise her şeyi olup da, hiç bir şeyi olmayan oyuncuların onları pvp alanlarında yok ettiklerini de hepimiz gördük. Biraz özveri biraz özgüven. Her şeyinden eminsen ve yeterince özveride bulunduysan zaten keyifle oynarsın. Akıncılarla ada yapmak? 5 yıldır belki daha fazla bir süredir Compass sistemi var. Sizin bahsettiğiniz akıncılarla ada yapmak basit modda bir oyun. Gelişmekte olan kişileri ilgilendiren bir sistem. Ve bu oyun dışında böyle mükemmel bir sistem hiç bir yerde yok. Basit moda kimse vakit ayırmıyor. Sizde yardım edecek kimse bulamıyorsunuz. Ancak gelişmek istiyorsunuz. Akıncı sisteminde kimseye ihtiyacınız yok. Bu sistemle gelişerek kendinizi Compass moduna hazırlıyorsunuz. Bence bu akıncı sistemini hor görmek yerine Allods Team bu konuda müteşekkir olmalısınız.

Sormak istediğiniz herhangi başka bir konu olursa lütfen çekinmeyin. Allods Online Offical Discord ve oyun içinde ben ve tüm moderatör arkadaşlarım sizlere seve seve yardımcı olacaklardır. İyi günler diler sizleri de tekrar aramızda görmek isteriz.

3

Friday, June 9th 2023, 6:58am

Merhaba,
Cevap için teşekkürler. Oyunculuk yeteneklerim konusunda hiç bir zaman şüphe etmedim. Oyun ilk çıktığı yıllarda oynamaya başlamıştım. "Şifacılar hiç bir zaman zavallı konuma düşmedi" önermenize asla katılamayacağım, üzgünüm. Bunun kanıtı da birkaç yıl önce oyuna geri döndüğümde "şifacılar bitti abi, sen başka karakter aç" diyen onlarca insandır. Hatta şifacı ile savaşa girdiğimde benimle dalga geçip takımdan attılar. Bu oyuncular da Allods yerine başka oyun oynuyorlardı sanırım. Skillerin inanılmaz derecede düşürülmüş şifa miktarları, başta mühendis vb diğer klasların bile şifacılardan daha fazla şifa veriyor oluşunu kendi gözlerimle gördüm. Bunu diğer oyuncular da açıkça beyan ettiler. Evet, şifacı açıkça zavallı olmuştu. Zaten takımda hiçkimse şifacı istemiyordu, herkes DPS olmuş, tank ve şifacı için akıncı alıp dolaşıyordu. O eski takım ruhu hiç yoktu. Zar zor tamamladığımız adalardan hangara dönerken geminin patlama tehlikesiyle yaşadığımız heyecandan, hangara geldiğimizde sandıklardan çıkacak itemleri merak etmeye kadar inanılmaz keyif alırdık. Şifacı ve tank her zaman ihtiyaç duyulan bir klastı.
En son girdiğimde bunlardan eser yoktu. Yüksek dps oyuncular akıncıları alıp adalara ışınlanıyor, hiç bir mobla ilgilenmeyip kıyıdan köşeden dolaşıp son bossa gidiyor ve tekrar ışınlanıp geri dönüyordu. Herkes dps yönelmişti. Şifacının şifa atması ise çok komikti. Sizin dediğiniz gibi yapılandırmamla ilgili eksiklikler olabileceğini, bu yüzden çok az şifa verdiğimi düşündüm bir süre. Biraz para verdiğimde düzelir diye düşündüm elbette, sonuçta oyun p2w. Ancak diğer oyuncuların oyunda kaybolan sınıf olan şifacılarla ilgili defaatle yaptıkları uyarılarıları dinlemediğime pişman oldum ve bir kez daha oyunu üzülerek bıraktım. Sorun yapılandırma değildi, şifacı gerçek anlamda artık hiç ihtiyaç duyulmayan bir sınıftı. Oynamak ve takımlarda yer almak istiyorsam tek seçenek dps karakterlerdi. Benim merak ettiğim şey, oyunun hala böyle olup olmadığıydı. Siz ise elbette haklı olarak oyunu savunmak durumunda kaldığınızdan dolayı oyunda gözümle gördüğüm bir gerçeği kabul etmeniz biraz zor görünüyor.
Cevap için tekrar teşekkür ederim. Allods hem ben, hem oğlum için oynadığımız en keyifli oyundu. Sık sık oyundan ve oradaki dostlarımızdan bahseder, tebessüm ederiz. Bizim için mazide kalmış güzel bir anı oldu. Oyuna sizden daha önce başlamıştım ve oğlumla severek oynamıştık. Şu an benim yaşım 51 ve eski Allods'u her zaman özlüyorum.
Sanırım başka cevaplar verilmiş ama tarafınızdan silinmiş. Tarafsız birkaç eski dostumuz cevap verirse fikir verecektir.
İyi oyunlar dilerim.

4

Tuesday, June 13th 2023, 5:42pm

Merhaba,
Cevap için teşekkürler. Oyunculuk yeteneklerim konusunda hiç bir zaman şüphe etmedim. Oyun ilk çıktığı yıllarda oynamaya başlamıştım. "Şifacılar hiç bir zaman zavallı konuma düşmedi" önermenize asla katılamayacağım, üzgünüm. Bunun kanıtı da birkaç yıl önce oyuna geri döndüğümde "şifacılar bitti abi, sen başka karakter aç" diyen onlarca insandır. Hatta şifacı ile savaşa girdiğimde benimle dalga geçip takımdan attılar. Bu oyuncular da Allods yerine başka oyun oynuyorlardı sanırım. Skillerin inanılmaz derecede düşürülmüş şifa miktarları, başta mühendis vb diğer klasların bile şifacılardan daha fazla şifa veriyor oluşunu kendi gözlerimle gördüm. Bunu diğer oyuncular da açıkça beyan ettiler. Evet, şifacı açıkça zavallı olmuştu. Zaten takımda hiçkimse şifacı istemiyordu, herkes DPS olmuş, tank ve şifacı için akıncı alıp dolaşıyordu. O eski takım ruhu hiç yoktu. Zar zor tamamladığımız adalardan hangara dönerken geminin patlama tehlikesiyle yaşadığımız heyecandan, hangara geldiğimizde sandıklardan çıkacak itemleri merak etmeye kadar inanılmaz keyif alırdık. Şifacı ve tank her zaman ihtiyaç duyulan bir klastı.
En son girdiğimde bunlardan eser yoktu. Yüksek dps oyuncular akıncıları alıp adalara ışınlanıyor, hiç bir mobla ilgilenmeyip kıyıdan köşeden dolaşıp son bossa gidiyor ve tekrar ışınlanıp geri dönüyordu. Herkes dps yönelmişti. Şifacının şifa atması ise çok komikti. Sizin dediğiniz gibi yapılandırmamla ilgili eksiklikler olabileceğini, bu yüzden çok az şifa verdiğimi düşündüm bir süre. Biraz para verdiğimde düzelir diye düşündüm elbette, sonuçta oyun p2w. Ancak diğer oyuncuların oyunda kaybolan sınıf olan şifacılarla ilgili defaatle yaptıkları uyarılarıları dinlemediğime pişman oldum ve bir kez daha oyunu üzülerek bıraktım. Sorun yapılandırma değildi, şifacı gerçek anlamda artık hiç ihtiyaç duyulmayan bir sınıftı. Oynamak ve takımlarda yer almak istiyorsam tek seçenek dps karakterlerdi. Benim merak ettiğim şey, oyunun hala böyle olup olmadığıydı. Siz ise elbette haklı olarak oyunu savunmak durumunda kaldığınızdan dolayı oyunda gözümle gördüğüm bir gerçeği kabul etmeniz biraz zor görünüyor.
Cevap için tekrar teşekkür ederim. Allods hem ben, hem oğlum için oynadığımız en keyifli oyundu. Sık sık oyundan ve oradaki dostlarımızdan bahseder, tebessüm ederiz. Bizim için mazide kalmış güzel bir anı oldu. Oyuna sizden daha önce başlamıştım ve oğlumla severek oynamıştık. Şu an benim yaşım 51 ve eski Allods'u her zaman özlüyorum.
Sanırım başka cevaplar verilmiş ama tarafınızdan silinmiş. Tarafsız birkaç eski dostumuz cevap verirse fikir verecektir.
İyi oyunlar dilerim.
Selamlar ben de eski allods oyuncusuyum, oyunun 47 lwl patchinde beri oynarım oyun nickim EneRRgYy hep imparatorluk tarafında oynadım Cavaliers , them, rush daha sonra serverlar birleşince SonsOfSigmaya geçtim ve bıraktım F2p tarafını şimdi ise uzun süredir belki min 6 senedir p2p tarafında oynuyorum. Yine her zaman olduğu gibi imparatorluk :) İsminiz tanıdık geliyor karakter isminiz belki oğlunuzun ismide Ozan olması lazım :)

Neyse lafı uzatmadan cleric sınıfına gelelim;

1-) Evet dediğiniz dönemler oyunda çookca oluyor ki bu karakter dengelerini f2p oyuncuları az biraz hissederken p2p oyuncusu olarak bu tarafta çok hissediliyor. Eski stat sistemi olmadığı için Şimdi Ne kadar çoşkun varsa o kadar şifa ve dps atarsın ki p2p ve f2p arasında 1.5k çoşku farkı var örn: (p2p de full item adamın 31.500 vigoru varken f2p de 32.500 ve üzeri oluyor :)

2-) Her patch de bazı karakterler metaya giriyor bazıları daha geri planda kalıyor örnek vermek gerekirse 90 veya 95 lwl patchinde mühendis sınıfı aşırı sağlam dps atarken şimdi dps i yarı yarıya azalmıştır. Cleric de böyle.

3-)Şuan cleric sınıfı rahat bir şekilde oynayabilirsin çünkü; Cleric bir k.büyücü gibi anlık heal atmıyor artık daha çok kalkan vererek şifa atıyor bu yüzden p2p de çok kullanılan healer. K.büyücü sınıfı anlık heal çok güzel atar fakat defansı zayıf hem de çook çünkü defans yeteneği 2 adet (kara perde yeteneği hariç) bu yüzden summy raidler ve compasslarda daha çok tercih ediliyor. Pagan sınıfı summy ve cleric haricinde güzel alan heal atar bu yüzden pvp de hem cleric hem de pagan bir takıma alınıyor güzel bir heal kombosu oluyor.

4-)Eski takım ruhu 51 - 55 levellerinde olduğu gibi takım arkadaşımı bekliyorum onsuz astral gitmem muhabbeti çok dönmüyor artık. Şimdi kimi bulursan git kafası yaşanıyor.

4-)Her zaman herkese söylediğim sözleri burayada eklemek isterim :) kötü sınıf yoktur az para yatıran oyuncu vardır, en temizi p2p oynamaktır.
Eğer f2p de takım bulamıyorsanız ve bütçenizi düşünüyorsanız abonelik serverı imparatorluk tarafına beklerim burada aktif birlik içerisinde aktif 12 Türk e ulaştık ve her türlü size yardımcı oluruz :) p2p server oyun içi nickim: Aerialls

Saygılarımla