You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, July 14th 2014, 8:00pm

5.0.0.2 güncellemesi - Ozanlara kötü haber

Merhaba arkadaşlar

Allods.ru sitesinde Ozanlar için gelecek güncellemeleri okudum. Umarım yanılıyorumdur. Aşağıdaki linkte yeni talent için değiştirilmiş yüzde oranları var.
Başka sınıflar içinde güncellemeler var. Genel olarak herkeste iyileştirme var ama ozanda tam tersi.

Ozanı benden soğutacak değişikliklerden 4 tanesini Türkçe çevirisinden anladığım kadarı ile yazıyorum. Umarım Google yanlış çevirmiştir. Yoksa bir ozan olarak durumumuz vahim.

- Kantat hasarı %10 düşürülecek
- Oynayan Bıçak hasarı düşürülecek
- Uçan Bıçak hasarının yarısı aniden fiziksel hasar verecek. Diğer yarısı ise 7 saniye sonra astral olarak etki edecek.
- Sağlığı 25 in altındaki rakiplere etki eden Cenaze Melodisi gelişim aşamaları artık %33-66-100 yerine %11-22-33 hasar artıracak.

Eğer böyle olacaksa ben şimdiden ozandan soğudum.

http://www.allodswiki.ru/calcnew/#!9!111…!a/A!a/MEBP!a/A

2

Tuesday, July 15th 2014, 6:03pm

Bence ozanları yeterince zayıflattılar gerçekten. Bu oyunu ciddi olarak seven birisi olarak oyundan soğumuş ve oyuna pek girmez hale gelmiş bulunduğum halde tamamen bırakmama vesile olur böyle bir değişiklik..

3

Tuesday, July 15th 2014, 6:08pm

Ozan ilk geldiğinde Boss gibiydi 2 m canla dolaşıyordu. Çoğu kişi ozana yöneldi ona para harcadı. Sonradan düşürmeye başladılar yavaş yavaş dediğin konuma gelicek. Bu senaryo Mühendstede olucak.

4

Wednesday, July 16th 2014, 6:04pm

iyide neyden şikayet ettiğinizi anlamış diilim. bi destek karakterin bu kadar güçlü olması saçma diilmi?

abartı bi güç söz konusu zaten makul seviyeye çekilmesi gayet olumlu bi gelişmedir bence. stun yemez, kolay kolay ölmez, zarar almaz, olması gerekenin yani dengeyi sağlayacak seviyenin çok çok üstünde vurur, vs.vs.

iyi ozan diye bi oyuncu türü yok. en sıradan oyuncunun oynayabileceği güçlü bi karakter olarak ozan var şu an için oyunda...

5

Thursday, July 17th 2014, 11:18am

Yıllardır ozandan çektiğimize saysınlar bir çok insan o klas yüzünden oyunu bıraktı oyundan soğudu,2 seenedir düşür düşür bitmeyen oyundaki tek klas benim tahminim tasarımcının ozan karakteri var oynadığı ondan dolayı ozanı hep hit yaptılar.Oyunculuk yeteneği gerektirmeyen ama paladin gibi sağlam mage gibi ohaaa dedirten dps mistikten fazla stün say say bitmeyen özelikler ile oyunun yıllardır imba karakteridir.Ver 6 yaşındaki çocuğun eline yıksın ortalığı keza her hafta 800-1m golda özü giden tek klas :) heryerde ozanı çok olan savaşı kazanıyor çünki 1 ozan 12 diğer klasa eş güçte %10düşürse kaç yazar düşürmese kaç yazar,5.02 dedğiniz patchde 3-4 ay dan önce bizim servera gelmesi mümkün değil yani 4 ay daha king ozanlardır adamlar zaten o zamana kadar ful turkuz yaparlar çünki ozan kadar rahat parti bulan bi klas yok.Gerçi çokta önemli değil artık ben bıraktım şükür kurtuldum daha dün 3 tane çok iyi itemli ve taşlı arkadaşımda bıraktılar.Son günlerde bırakan sayısı çok fazla yönetim ilgisiz oyuncu dinlenmyor fiyatlar ve yabancılar ile aramızdaki uçurum ciddi oranda arttı,ne astrale parti bulunuyor ne orni ne küflü hele gidin balaçal ornitlog 1 tane parti anca görev gününde denk gelir resmen hayalet şehir buralar.Çözüleceğinide sanmam server birleşelli 4 ay oldu zerre kadar bir gelişme olmadı oyuncuları dahada öpmekten başka nasıl üteriz bunları diye düşünmekten oyuna baktıkları yok.

6

Thursday, July 17th 2014, 11:39am

biri diyo anya ötürü diyo konya konu ozan adam balaçal küflü vadi gitmiş :D

olacak şeyleri çevir oku :

http://allods.mail.ru/news.php?s=3b097c2…1c&article=4435

ben şuan şifacı oynamama rağmen oyundaki karekterler arasındaki dengesizlikten bahsedecek olusam diyeceğim şeyler belli

Okçu:
Oyunda okçu yok çünkü bariz etkili bir gücü yok dondurma x2 vermişler ama vuruş gücü çok yüksek değil 65 de onu arttıryorlar

Mistik :
Gelen irade özelliği ile sutunları biraz çöpe gitmiş gibi ama millet iradeyi yükseltecem diye bir kaç şeyden kısıyor örnek max hp gibi mistiğin dps si de benim gözümde olması gerektiği gibi ki yeni pack ile ona gelen bir değişiklik yok.

Ozan :
hasarı biraz yüksekti düşürmeleri iyi olmuş ama biraz deil baya kısmışlar oynayan bıcak gelişimleri fullesende 100k vurmazdı şimdi iyice düşmüş tek sıkıntı olan konu ozanda şuanda seranet diye bir skilleri var yanına çekiyor kurtuluşun yok direk pvp yi mahvediyor.

Son olarakta demek istediğim sınıf pagan şifa gücü o kadar artmışki bazen şifacıyı aratmıyor şifası birazcık daha düşük olabilirdi fiziksek savunması düşük diye belki göz onunda bulundulabilir ama attığı şifa karabüyücüden farklı olarak kan damlası yemiyor peti öldümü tam olarak ölmüş sayılmıyor ölümcül vuruş yapabiliyor kombosu ile karabüyücede öyle bir özellik yok tabiikide karabüyücününde kendi yetenekleri var hayalet boyutu korkutma vb ama pagan o kadar yükseltilmişki normal şifacının attığı arıtım 1.5 saniyede { kesilebilir] paganın ise 0.5 saniye çok enterasan hangisi şifacı anlayamıyorsun :D dps var şifa var arıtım var kaldırma var varda var.
onun haricindeki tüm sınıflar bence ideal yapılmış sınıflardır.

7

Thursday, July 17th 2014, 12:19pm

Karabüyücüden ozana geçtiğime pişman mı olayım şimdi hehehe böyle birşey geleceğini biliyordum üstüne dönen bıçaklarında son finalinde güçleri düşürülmüş bakın ozana bir düşürme lazımdı ama üvertü ve balada fln yani kantat bizim herşeyimiz %10 düşürme az değil ona dokunmamaları lazımdı bu arada canlanma 1dk yerine 2.5dk ve 3 gelişim açmassan tam koruma sağlamayacak birazda savunma verilmiş %12 yerine %25 canla doğuyoruz peh çokta iyi sayılmaz bu kadar düşürmeden sonra...

8

Thursday, July 17th 2014, 12:54pm

uvertur 30 saniye olacakmış adamsınız :D max mana 20k hayır duasını atıyorsun 1400 mana gidiyor sanırım 1 saniyelik uverturle siliyordu saçmalığın daniskasıydı :D

9

Thursday, July 17th 2014, 12:57pm

evet o konu iyi oldu tabiki üvertü çok fazla oyun çeviriyordu üstüne periyi attık mı sıkıyorsa buff bas:D

bu arada gelişimden 3tane sağ aşağıdan kasarsan 15sn oluyor periyide açarsak 7,5snde 1 max üvertü hızımız ^^

10

Thursday, July 17th 2014, 1:27pm

mistik konusunda artık ya dpsi yükseltmeleri lazım yada stunlarımızı geri vermeleri lazım. bizden fazla stun atan sınıflar var.

talent dizilimide kullanışlı hale getirilmeli. gelişim aşamalarının dağılımı konusunda mistik kadar sıkıntı çeken bi sınıf yoktur heralde.

sebatı aldıkları andan itibaren mistiğin olayı tamamen bitmiştir. en uzun süreli stun kullanışsız bi skillden 4 sn. toplasan 2 stun skillimiz var. toplama 2 sn yere serer, nabız 3teyken adamı fırlatıp 3sn bayıltır. bide zadaganlıların sınıf yeteneği var 4 sn bayıltan ama diğer sınıfların yeteneklerini aldıysan tezahür yada büyü korumasını kullanmak daha mantıklı pvpde. doğal olarak onu yoksayabiliriz. diğer sınıflar stun konusunda çok daha iyi. savaşçı, ozan, kbüyücü, pagan gibi...

toplu pvpde çok alternatifli bi dps yapma şansımız yok. psişik şok/yaralanma-denge kaybı/zihinsel acı arasında gidip geliyoruz. keskin duvar desen yediği mana akıl işi diil. zaten mana sıkıntısıda çok fazla olan bi sınıfız. skillerin yarısı bazı şartlara dayandırılmış. ikiz atmak için mantık teması kullanmak gerekiyo. hipnoz için yine aynı şekilde mantık teması yada hisleri bastırma. bu iki mantıksal bağlantının kendilerine ait 1er dmg skilli var ama onlarda konsantrasyon vermiyo. heleki hisleri bastırmanın skilli çok enteresan önce hisleri bastırma atıcan sonra bayıltıcan sonra skilli kullancan. az daha şart ekleselermiş tam süper olcekmiş...

belli bi şarta bağlı olmadan kullanabileceğimiz dps yapan tek skill psişik şok/yaralanma. denge kaybı/zihinsel acı skillleri konsantrasyon istiyo. hızlandırma etkisi var seri vurabiliyosun ama konsantrasyon etkisi alamıyosun o sırada.

boğma astral nefes gibi skillerde konsantrasyon istiyo üstüne bide dokunulduğu an bozuluyo.

prokinesis/prolisis olayına girmiyorum bile...

yani ne vurmaya ne bayıltmaya aslında çok alternatifimiz yok.

pagan olayıda cidden abartı. şifacı gibi şifacı dps kadar dps. illa denge sağlicaz diye suyunu çıkarcaklar sınıfların...

edit d.n.: arkadaşın dediği gibi çok bi iradeye ihtiyacı yok hiç bi sınıfın mistik karşısında. 20snde 5 sn stunlanırsınız en fazla ondada çok vuramıyoruz zaten. geri kalan 15 snde kesebileceğiniz kadarda zayıfız işin diğer tarafında. hadi diyelim kesemediniz ilk 15te 2. 5sn stun yediğinizde zaten kötü bi irade puanıyla bile stundan kurtulup rahatça kesebilirsiniz :)

This post has been edited 3 times, last edit by "BLueFalcon" (Jul 17th 2014, 1:40pm)

11

Thursday, July 17th 2014, 1:44pm

sınıfların dengesi gerçekten bozuk şuanda yakında gelecek paladinde dps olacak onuda ekleyim çok saçmalaştırdılar işleri hepsinin bir görevi var.Pagan şifacı diye bir sınıf gelmesi çok büyük hata oyunda onun amacı şifaya dakikada 1 fln takviyede bulunmaktı bu kötü oldu ama dpse ihtiyacı vardı o konuda haklılar d5 adamlar beni geçemiyordu dpsde.Mistikte ise dps değil zaten amaç yüksek stun kapasitesi ve kontrol ettirme yeteneği ile takımın işini kolay kılmak ama ne yazıkki o kadar stunu yok dps yapan savaşçıda bile daha fazla yani stun olayı korkusuda cabası...

12

Thursday, July 17th 2014, 2:23pm

yorumlarınızı okudum. ozan neden gözünüze bu kadar yüce bir karaktermiş gibi gelmiş anlayamadım.
ozanın olayı verdiği etkilerinin tüm gruba etki etmesi.

ayrıca ozanın tek avantaj sağladığı rakipler uzak dps yapan karakterler gibi mesela büyücü pagan gibi. bunları serenat ile yanına çekip avantaj sağlıyor.

Şimdi gelelim bir ozanın yaşadıkları sıkıntılara. bir ozan olarak yazıyorum. bir ozan asla tank ve askere karşı avantajlı değil . ayrıca kendini iyi şifalayan bir şifacı ya da karabüyücüyü hatta son güncelleme ile paganı sabaha kadar uğraşsa kesemez.

neden mi ?

özellikle bu yazdıklarımı birbirine denk karakterler için düşünün. taşı itemi düzeyi aynı karakterler için.

ozanın 100 enerjisi var.bir solo bastığınıza 50 enerjiniz gider. üstüne bir uçan bıçak 40 enerji. 90 enerji gitti. Ondan sonra beklemeye başlarsın.saniyede 8 enerji dolarak tekrar enerji yenilemesini beklersin.ahenksizlik denilen vuruş komik komik hasarlar verirken her bir vuruşu 40 enerji harcıyor.
Ozan enerji beklerken
Şifacı kendini fuller sabaha kadar tek başına kesemezsin.
pagan artık kendine kaç türlü şifa atıyor kesemezsin
sen askere ya da tanka 2 vuruş yapıp enerji beklersin onlar sana saniyede 1 vuruş yapar.

benim atak taşlarım 12-11-10. üstüm full mor ve turunculara başladım. 8 taşlı karabüyücüyü enerji yetmediği için enerji dolsun diye beklediğim için kesemiyorum.

Ben ne yaptım askerden enerji yenileme aldım. simyacılıktan konsantrasyon iksiri basıyorum. yetmiyor yetmiyor yetmiyor.

Özetine gelelim.

Ozan iyi bir destek karakteridir. adalar için raidler için birebir.x2 verir. mühür verir aura verir. her eve lazım gibi.

PVP işine gelirsek ozan standart vuruşları ahenksizlik solo fln bunlar öldürücü vuruşlar olmayıp çok fazla enerji harcatıyor.

Ozanın tek avantajı canı az birini yakalarsa cenaze melodisi etkisi ile son vuruşu yüksek bir hasar ile rakbi öldürebiliyor.

Ama ozan bir tank ile bir asker ile teke tek kaldımı ozan bir hiçtir. enerji beklerken sopa yer.

Yine yazayım neden mi ?
Peri dediğinizi 1 kere kullandın 3 dk bekle
uçan bıçak attın en kötü 20 saniye bekle
solo bastın 1 dk 30 saniye bekle
oynayan bçak bastın ki komik komik hasarlar vuruyor. ona da 20 saniye bekle.

bunları yapmak için enerji bulursan yaparsın ondan sonra hem enerjin için hemde bu uzun yenileme süreleri için beklersin.

Ozanların mermisi tek atımlık bunları bir sefer yapar ondan sonra sen sağ ben selamet.

son olarak güncellemeye geleyim.

ozanın elindeki tek öldürücü silah uçan bıçak. hasarı %66 düşürülüyor ve 2 taksitte vuruyor. önce bi yarısı 7 saniye sonra bi yarısı. o 7 saniyede karabüyücü şifacı pagan kendini 3 defa fuller.
hasar vermeyen oynayan bıçağın olmayan hasarı düşürülecek.

son 25 te cenaze melodisi etkisi vermesi dışında pvp de hiçbir işe yaramayan rakibe 5k 10k vuran kantatın hasarı %10 düşürülüyor.

yani diyorlarki sen destek karakterisin. sen git adada x2 ver mühür ver. arada mobları uyut. yeter sana.

Bana yetmez. O yüzden son patchten önce biraz daha oynayıp ozanı bırakıyorum. enerji beklerken hiçbir işe yaramayan 12 - 11 taşın hakkını verecek başka bir karaktere geçeceğim.

Bir karakter önce bu kadar yükseltilip sonra bu kadar yerin dibine sokulmaz.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. sadece ozanı gözünüzde büyütmeyin.

İyi oyunlar

This post has been edited 1 times, last edit by "Camenta" (Jul 17th 2014, 2:33pm)

13

Thursday, July 17th 2014, 2:51pm

Oyunda 4 ana sınıf vardır asker tank büyücü şifacı bunların gücü stabildir ve en çok oynanan sınıflardır genellikle diğerleri ara sınıfır özellikleri birbirinden farklı olmakla birlikte hepsi yardımcı sınıf niteliği görür

Bazıları pvp de iyi bazıları toplu savaşta iyidir ozanın 1 vs 1 de pek iş yaptığı söylenemez ama toplu savaşta kraldır. Mistik toplu savaşta pek dayanamaz skilleri tek rakip üzerine uygulamaldır ama alan gurubu çok rahat bir şekilde dağıtıp sutunlayabilir. Mistik pvp de zaten pek bir iş yapması beklenemez adam kesme derdinde değildir rakipleri bozup şifacısını koruma veya rakibin şifacısının bozma görevi görebilir nasıl olur şifacıya dalan kişiyi mantık teması kurar onla ilgilenir onun haricinde bir iş yapmaz ve mistik oynadığın için şunuda bilmen lazım %30 un altında sürat skiline bastığın an hafıza kaybı saniyede 1 atacağın içinki 15 saniye boyunca durmadan kosarak atıcaksın rakip ilk 5 skillde ölür buda bir sonraki mantık temasını 1 dakika boyunca aniden atmaya yarar 2 gelişim aşaması ile bunu hisleri bastırma içinde kullanabilirsin.

Sınıf sınıf sayacak olursak

Pagan- yardımcı şifacı diyebilriz
Ozan - alan dps yardım içinidr
Mistik - alan dps çift uyutma rakibi sutunda bırakma yardımcı karekter.
Mühendis - alan dps yüksek hasar düşük savunma 65 pack ile yeni yetenekleriyle gurubunuzda bir ozan veya pagan yerine 1 tane ondan olsa yeter diyebileceğiniz bir sınıf :D
Karabüyücü - şifacının çakması ara sınıftır
Casus - 1 kişi üzerine kurulmuş bilye ve x2 ile ara sınıfıtr
Tank - adı üstünde tank ana karekter
Büyücü - rakibe ölümcül vuruş ile direk yere serebilecek ana sınıftır
Asker - dehşet fiziksel gücü ile oyundaki vazgeçilmez ve en aktif sınıf
Şİfacı - Adından yeter :D

14

Thursday, July 17th 2014, 2:53pm

ozan vurmuyo demek diğer sınıflara biraz haksızlık olmuş sanırım. diğer sınıflardan haberdar diilsiniz yada. zilyon zilyon vuruyosunuz öyle böyle diil yani :)

savunmanızda gereğinden fazla güçlü. tutuyosunuz, çekiyosunuz, stunlıyosunuz, ortadan kayboluyosunuz, mühürün her türlüsünü atıyosunuz, 2x atıyosunuz, alan olarakta tek target alarakta çok vuruyosunuz, stun yemiyosunuz, yansıtma açıyosunuz, ölümcül darbe aldığınızda ölmüyosunuz zarar almaz şekilde devam ediyosunuz, hedeften kayboluyosunuz...

başka bi arzunuz?

edit d.n.: mistik hakkında en ufak fikrin olmadığını düşünüyorum :) @Krewella

15

Thursday, July 17th 2014, 2:57pm

16

Thursday, July 17th 2014, 3:01pm

yansıtma yokki ozanda büyücüde var onlar akustik duvar diyorsan oda pek bi damagesi yok.
Balat ve üvertü çok fazla iyiydi evet düşürülmeliydi fakat kantata oynayan bıçak uçan bıçağa dokunulmamalıydı bu 3ü ozanı bozdu bunun dışındakilerin düşürülmesi belkide gerekirdi ama şuanda mahvoldu bu ozan hatta mühendise geçmeyi bile düşünüyorum şuanda fervor gelcek ona ek olarak bir pagan ozan ve büyücünün karışımı oluyor sağlık mührü cc heal ne ararsak var üstüne üstlük 3dkda %30 ölümsüzlüğü var 9sn kadar sürüyor yani sen şuan ozanı büyüttün yeni gelecek mühendisi gör 2 atıyor yere yıkılıyoruz demesseniz neyim:)

17

Thursday, July 17th 2014, 3:03pm

eski iyi mistiklerden olsan bile mistiğin şu an oyun içindeki durumu hakkında hiç bi fikrin yok :)

mistik toplu pvpde ilk hedeftir stun yememek için ve kolay yattığı için 10 snlik bi operasyondur en fazla. sen şifacıya dalanla uğraşırken arafta bulursun kendini genelde :) 1vs1de en güçlü sınıftır mistik bunun yanı sıra. yani pvpye uygun karakter diil demek haksızlık olur.

tek olumlu yanı alan 2+1 alan stunı bulunması ki onlarıda atabilirsen yatmadan veya biri anında seni stunlamadan :)

toplu pvpde kenarda durmak yada birine yoğunlaşmak diye bişey yoktur mistik için. yapabiliceği tek şey saklanabildiği kadar saklanıp atabildiği kadar skill atmaktır. öldürmeye çalışmaz yani.tek amacı skill atabilmektir. o derece ezilmiş durumdayız :)

1vs1de rakipsiz olduğu gerçeğide değişmez tabi kolay kolay :)

edit d.n.: büyücüdeki yansıtma diil yansıma. ufak mufak yansıtıyo bi şekilde işte :)

This post has been edited 1 times, last edit by "BLueFalcon" (Jul 17th 2014, 3:10pm)

18

Thursday, July 17th 2014, 3:23pm

önceki uzun mesajımdan kısa bir cevap vereyim.

-ozanın tek vuran skill i uçan bıçak artık bir işe yaramayacak
-ozanın tüm vuruşları için yenileme süresi çok uzun
-ozanın tüm vuruşları için harcadığı enerji çok fazla enerji yenilemesi ise çok yavaş

-evet bir ozan stun atıyor ama bir asker ile karşılaştırmanı öneririm hangisi daha can yakıcı
-evet ozan vuruyor ama alan vurarak 5 kişiye 50k vurup toplamda 250k vurabilir. ama bu bu 5 kişi 50k ile ölmez.
ozan küçük küçük hasarlar ile herkese vurur toplam dps te hep öndedir ama bu alan dps asla öldürücü vuruş yapamaz.
Ha bu arada alan vuruş için Timpani yeteneğini kullandığında harcadığın enerji %30 daha artıyor. yeni 2 alan vuruş yapıp tekrar enerji için 12 saniye beklemen gerekir.

-evet ozan bir seferlik iyi vuruyor ama dediğim gibi tek atımlık mermisi ile rakibi ölmezse ozanın hiçbir şansı yok. çünkü bir uçan bıçak tekrar atabilmesi için çoğu zaman 30 saniye beklemesi ve süresi gelince de o anda enerjisinin olması gerekiyor.

-evet ozan her türlü mühürü atıyor çünkü ozan ana karakter değil destek karakteri.
-evet ozan x2 atıyor. genelde kendine faydası yok grubundaki birine atıyor çünkü ozan bir destek karakteri
-ozanın savunmasının abartılacak bir yanı yok. deri giydiği için biraz daha iyi. ekstrası gelişim ile biraz artırılyor. asıl savunma karabüyücüdeki kan bloğu.
-evet ozan bir seferlik stun yemiyor balat kurtarıyor. ama 1 seferlik. sonuçta bir kanlıda vahşide 12 kişi rakipten 1 ini savuşturur. diğer 11 inden stun yer.
-evet ozan serenat ile çekebiliyor. fakat bir ozan oynarsan kalabalıkta asla istediğin hedefe vuramayacağın gibi bir gerçek var. sen şifacı hedeflersin. ama araya başka biri girer. ona vurursun. çünkü ahenksizlik hedefe değil en yakınındakine vuruyor. hele pet varsa tüm vuruşların pete gider. o yüzden bir serenatı çok görmeyin:)
-yansıtma dediğin hiç bir işe yaramayan aldığı hasarın ihtimal yüzdesi tutarsa sadece 10-15k yansıtan bir skill.
-ölümsüzlük dediğinde 3 saniye. sadece tek yemekten kurtarıyor.ölümsüzlükten 3 saniye sonraki bir üflemende ozan gider.
-görünmezlikte bir büyücü gibi değil. görünmez olup kaçamıyorsun. görünmez olup olduğu yerde kalıyor. bir asker oraya zıplarsa yine hasar alıyor.

yine kısacası ozanı gözünüzde büyütmeyin :) zaten konu çok ozan çok güçlü olayına kaydı. benim ise anlatmaya çalıştığım ozanın 1 e 1 de çok zayıf kalması idi.
edit: pekte kısa olmamış :D
ozan vurmuyo demek diğer sınıflara biraz haksızlık olmuş sanırım. diğer sınıflardan haberdar diilsiniz yada. zilyon zilyon vuruyosunuz öyle böyle diil yani :)

savunmanızda gereğinden fazla güçlü. tutuyosunuz, çekiyosunuz, stunlıyosunuz, ortadan kayboluyosunuz, mühürün her türlüsünü atıyosunuz, 2x atıyosunuz, alan olarakta tek target alarakta çok vuruyosunuz, stun yemiyosunuz, yansıtma açıyosunuz, ölümcül darbe aldığınızda ölmüyosunuz zarar almaz şekilde devam ediyosunuz, hedeften kayboluyosunuz...

başka bi arzunuz?

edit d.n.: mistik hakkında en ufak fikrin olmadığını düşünüyorum :) @Krewella

This post has been edited 2 times, last edit by "Camenta" (Jul 17th 2014, 3:31pm)

19

Thursday, July 17th 2014, 3:30pm

Charmie

Trainee

• Send private message

Ozan ilk geldiğinde Boss gibiydi 2 m canla dolaşıyordu. Çoğu kişi ozana yöneldi ona para harcadı. Sonradan düşürmeye başladılar yavaş yavaş dediğin konuma gelicek. Bu senaryo Mühendstede olucak.

Mühendis hakkında dediğine katılmıyorum Mühendis şuan çok iyi durumda değil iyi vuruyor fakat defansı hiç yok denecek kadar az 5.02 de mühendisi güçlendirmek için ellerinden geleni yapmışlar mühür koymuşlar şifa skilli koymuşlar kısaca mühendisi kral yapmışlar :3

20

Thursday, July 17th 2014, 4:45pm

Mühendis hakkında dediğine katılmıyorum Mühendis şuan çok iyi durumda değil iyi vuruyor fakat defansı hiç yok denecek kadar az 5.02 de mühendisi güçlendirmek için ellerinden geleni yapmışlar mühür koymuşlar şifa skilli koymuşlar kısaca mühendisi kral yapmışlar :3
onun haricinde ölümsüzlük haricinde tüm gelişim aşamaları ve bazı yetenekleri baştan yapılmış.
Örnek verecek olurasak savunması çok dediğiniz mühendisin
zırh değeri %15 artar ın yanına { sadece fiziksel yani }
tüm saldırı savunma ve mekanik bineklerin değerleri %20 artar.

gelde olma şimdi mühendis :D
ölüyü savaş anında kaldırma guruba şifaya x2
agır antremanlar ve auora
sağlık mührünün haricinde tüm gurup üyelerinin canı %15 artma aktif alan şifa ve gece şarkısının harcinde %40 ın altında yüksek şifa basmıyor ölümcül vuruş almış gurup üyesini %15 ile kaldırıyor zaten zararıda arttı hadi mühendis olalım :thumbup: