Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Allods Online Forum. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

wcf.global.timeFormatLocalized

6.0.0: Ben Şimdi Ne Yapacağım Diyenler İçin (SSS)

6.0.0 güncellemesi sunuculara yüklendi. Hepimiz bir yerlerden başladık. Fakat akılda çok fazla soru işareti var. Güncellemeyle ilgili çok fazla makale yayınlandı ve bu parça parça bilgilerin bir konu altında toplanması gerektiğine karar verdim. Makalelerden okuduğum ve oyunda deneyerek edindiğim bilgilerle en çok akıllara takılan sorulara cevap vermeye çalışacağım. Çoğunu oyunu içinde öğrendiğimden mutlaka eksiklerim ve yanlışlarım olacaktır. Herhangi bir hatam veya sormak istediğin başka soru varsa paylaşabilirsiniz.

S1: Görevlere nereden başlıyacağım?
Postacılarda sizi Avilon'daki Nayan adlı NPC'ye yönlendiren bir görev bulabilirsiniz.

S2: X seviyede takılı kaldım ne yapacağım?
Ferris Tungra kampındaki tekrar görevlerini yapabilirsiniz. Hatrı sayılır tecrübe vermektedir.

S3: Duvarı yık görevini nasıl yapacağım?
Bu görevi yapabilmeniz için belli bir zaman geçmesi gerek. Yeni sezonla birlikte tamamlanacak ve ikinci sezonun 6.0.1 ile gelmesi gerek. Astraldan arayıcılar için erzak toplayarak hızlandırabilirsiniz. Fakat belirlenen süreden erken tamamlayamazsınız.

S4: Güncelleme notlarını nereden bulurum?
Yandaki linkten. http://tr.allods.com/game/patchnotes

S5: X yeteneğın çevirisinde hata var veya çalışmıyor.
Yandaki linkten kabileyetin İngilizce açıklamasını okuyabilirsiniz. Henüz güncellenmemiş ama genelde İngilizceye çeviriler en doğrusu oluyor. http://en.allodswiki.ru/calc/

S6: Geçen güncellemeden kalan değerli taşlara ne olacak.
Değerli taşları çantanızda bulabilirsiniz. Sağ tıkladığınızda saldırı taşı ise Meleke, savunma ise Canlılık, özel ise Vahşet ve Kanasusama taşına dönüşecektir. Simyacılık dışındaki herhangi bir meslek rehberinden muska alarak taşları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Unutmayın. Aynı nesnede aynı karakteristiği veren iki taş bulunamaz. (Örn: Metanet saldırı taşı ile Metanet ve Canlılık özel taşı) Eğer geliştirici varsa postanıza eşit miktarda serbest tüccar sikkesi gönderilecektir.

S7: Geçen güncellemeden kalan ekipmanlara ne olacak.
Astral Akademide nesneleri geliştirmek için kullandığınız örsün yanındaki NPC'de farklı görevler olacak. Bu görevlerden biri size Kutsal Emanet adında bir nesne verecek. Eğer üzerinizde 60. seviyede turkuaz renkli bir ekipman varsa bunları 66. seviye efsunlu yeşil ekipmanlara dönüştürecektir.(Bu efsunlu meselesine daha sonra değinicem.) Eğer büyülü bir silahınız varsa yanında size 65. seviye değerli taş da verir.

S8: Değerli Taşları nereden elde ederim?
Bunun birden fazla yolu var. 1.si mesleklerle yapabilirsiniz. Bunun için size işlenmemiş değerli taş ve eterit kristal gerekir. Bu iki malzemeyi müzayedelerin önündeki arabulucu denen NPC'lerden alabileceğiniz gibi işlenmemiş değerli taşları Sessiz Toroslar ve Ejderha Körfezindeki yaratıklardan düşen parçaları birleştirerek veya Ejderha Körfezindeki görevleri yaparak, eterit kristali ise astraldaki iblisleri avlıyarak elde edebilirsiniz. Meslekle yapmak isteyenler için önemli bir ayrı. Tezgahtaki mamüllerin hepsi aynı renk olmazsa değerli taş üretilmez.

S9: Değerli Taşları nasıl geliştiririm?
İşte bu konuyu ben de tam anlamış değilim. Mesleklerin belli bir miktar yeşil taş üreterek ilham kazandığını ve bu ilhamla mavi taşların tariflerini açabileceğini biliyorum. Onun dışında bir yöntem varsa henüz keşfedemedim.

S10: Yeni ekipmanları nereden elde ederim?
Astral Akademideki nesnelerin örsünün yanındaki NPC'den satın alabilirsiniz.

S11: Ekipmanlarımı nasıl geliştireceğim?
Tıpkı eski sistemdeki gibi. Ada çıkarak. Şu anda aktif olan 3 sektör var. İlk ikisi size normal ekipmanlar için geliştirici sağlar. 2. sektörün sağladığı geliştirici daha fazladır. 3. sektör ise efsunlu ekipmanlar için geliştirici sağlar. Adalar size astral ada sikkesi veya efsunlu ada sikkesi denen değerler aktarır. Bunları kullanarak astral akademideki iblis avcısından istediğiniz geliştiriciyi alabilirsiniz.

S12: Efsunlu ekipman ile normal ekipman arasındaki fark nedir?
Efsunlu ekipmanlar 66. seviyedir. Normalleri ise 65. seviyedir. Efsunlu ekipmanların sağladıkları karakteristik daha fazladır.

S13: Efsunlu ekipmanı nasıl elde ederim.
İşte bu biraz uzun. Bu konuda yanlışım olabilir ama genel olarak doğru anladığımı düşünüyorum. Yeşil olanlarını iblis avcısından geliştirici yerine alabilirsiniz. Eğer anahtarlarını harcamadan üzerinizdeki normal bir ekipmanı efsunlamak isterseniz nesnelerin örsündeki NPC'den olağan üstü ekipman efsunlama görevlerinden birini alabilirsiniz. Bu görev sizden Efsun Tomarı ve Büyülü Kalp isteyecektir. Efsun Tomarını aynı NPC'den satın alabilirsiniz. Büyülü Kalpler ise astral adalardan düşmektedir. Fakat bunun için üzerinizde yardım eli etkisi olmalıdır. Yani eğer adaya Büyülü Kalp toplamak için girdiyseniz geliştirici almak için kullanacağınız sikke değerlerini elde edemezsiniz ve anahtar harcamazsınız. Arabulucularda da küçük büyülü kalp adında bir nesne satılmaktadır fakat bu nesne bu görevi karşılıyor mu emin değilim. Gereken kalbı ve tomar hazır olduğunda NPC size efsunlama merceği parçası verecektir. Yeterli parça toplayınca aynı NPC'den efsunlama merceğini alıp ekipmana uygulayabilirsiniz. Fakat ekipmanda % olarak ilerleme varsa efsunlama işlemi gerçekleşmeyebilir. (Emin olmadığım için -bilir dedim.)

S14: Önceki güncellemeden kalan dominyon yardımcılarını yenileri ile değiştirebilir miyiz?
Sanırım evet. Arayıcıda böyle bir seçenek var. Nasıl işlediğini anlamadım ama. Bilen birileri açıklarsa sevinirim.

İyi forumlar.
Righteous in Wrath

Dieser Beitrag wurde bereits 3 mal editiert, zuletzt von »Spirit« (wcf.global.shortTimeFormatLocalized)

2

4 sorum var

1. o 6.0.1 de gelen yer mavi sektörmü :?:

2. orası mavi sektörse 6.0.1 e kadar mavimi yapcaz :?:

3. bu 3. maddedeki Sezon u anlayamadım :?:

4. bana ( En Güçlü Tungarlar ) diye raid görevi verdi o 6.0.1 veya sonraki gelcek yamaylamı açılcak geldiysede nerde biliyormusunz :?:

Teşekkürler

3

4

bende mavi sektör %4 şuan herkezdemi öyle bide bu Sunucu İlerlemesi nerde gözüküyor

5

Sanırım o %4 sunucu ilerlemesi oluyor. Çünkü herkeste aynı.
Righteous in Wrath

6

4 sorum var

1. o 6.0.1 de gelen yer mavi sektörmü :?:

2. orası mavi sektörse 6.0.1 e kadar mavimi yapcaz :?:

3. bu 3. maddedeki Sezon u anlayamadım :?:

4. bana ( En Güçlü Tungarlar ) diye raid görevi verdi o 6.0.1 veya sonraki gelcek yamaylamı açılcak geldiysede nerde biliyormusunz :?:

Teşekkürler

4. soruyu görmemiştim. Tahminimde bu yamada olması gerek ama nereden girileceğini ben de bulamadım.
Righteous in Wrath

7

Hinsa

Fortgeschrittener

Beruf: Yazar

• Nachricht senden

Bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim dostum :)

Eski ismim ile ByLoLo
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

8

Ben teşekkür ederim.
Righteous in Wrath

9

ÇiLeK

Fortgeschrittener

Beruf: Gamer

• Nachricht senden

S14: Önceki güncellemeden kalan dominyon yardımcılarını yenileri ile değiştirebilir miyiz?
Sanırım evet. Arayıcıda böyle bir seçenek var. Nasıl işlediğini anlamadım ama. Bilen birileri açıklarsa sevinirim.

4-5 tane peti mor veya turuncu yaptık diyelim. Kalan 1-2 pet için de gerekli işaretler var ama ilk başlangıç eşyası yani yeşil olan yok.
İşte o değiştirme seçeneğiyle mavi, mor, turuncu, turkuaz işaret verip yeşilini alabiliyoruz düşük sektör gidip yeşil pet düşürmeye çalışmadan. ^^
Benim başıma gelmişti geçen patchte :P
65 level dominyon petlerini yeniden yapacağız.

10

4-5 tane peti mor veya turuncu yaptık diyelim. Kalan 1-2 pet için de gerekli işaretler var ama ilk başlangıç eşyası yani yeşil olan yok.
İşte o değiştirme seçeneğiyle mavi, mor, turuncu, turkuaz işaret verip yeşilini alabiliyoruz düşük sektör gidip yeşil pet düşürmeye çalışmadan. ^^
Benim başıma gelmişti geçen patchte :P
65 level dominyon petlerini yeniden yapacağız.

Açıklama için teşekkürler.
Righteous in Wrath

11

amalgam

önceki güncellemeden kalma 120 adet amalgamım var yücelik asasıyla dönüştüremiyorum ne yapabilirm?

12

önceki güncellemeden kalma 120 adet amalgamım var yücelik asasıyla dönüştüremiyorum ne yapabilirm?

Muhtemelen önceki güncellemeden kalan amalgamlar, solgun amalgama dönüştüğü için değiştiremiyorsundur.
Righteous in Wrath

13

Şu 28 büyülü kalp ve efsunlama tomarı olayına takıldım. Arabuluculardaki büyülü kalpler efsunlama görevinde işe yarıyor. Kafama takılan ise 28 tane büyülü kalp ile bitiyor mu olay yoksa bu 28 büyülü kalp belli bir yüzdeye mi denk geliyor? Eğer belirli bir yüzdeye denk geliyor ise ortalama kaç büyülü kalp gerekir?
mK

14

ÇiLeK

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

28 yetiyor bir görev için. Görev sonunda 28 mercek parçası veriyor. 18 tanesine 66 lvl yapmak için item alıyosun. Yüzde olayı yok.

15

O engin bilgilerin ile aydınlattın bizleri, teşekkürler rambo ÇiLeK.
mK

16

ÇiLeK

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

Ne demek efenim, vazifemiz :D