You are not logged in.

1

Tuesday, March 17th 2015, 5:23pm

[PMB]Tcpandora Ozan Rehberi

Nick:Tcpandora
Sınıf:Ozan
Birlik:Dolunay
Rol;Er

İlk Olarak rehberime hoşgeldiniz biliyosunuz 4.0 dan beri hemen her pmb ye katılıyorum bu seferkine hadi yine dedim ve katıldım

Oyun içinde ozan olan tcpandora isimli karakterimi 2 senedir kullanamktayım Şu anda "Dolunay" birliğinde bulunmakta olup dps rolunu ve support rolünü üstlenmekteyim sınıfımı sevmemin nedeni oyun hayatım boyunca destek sınıflarını sevmiş olmam ve Allods daki destek sınıfınında (gerek x2 gerek 4 adet muhur vede dusuk olmayan dps i) ozan oldugunun kanaatine vardım ve ozan ı oynamaya başladım bir kere bile sıkılmadım

Gelelim ozana Nedir bu ozan size yani oyuna yeni başlayanlara bi anlatalım

Ozan sınıfı allods da 5 farklı ırk tarafından acılabilen yarı destek yarı dps bir karakterdir

İttifak tarafında elf ve kanyalı lar tarafından

İmparatorlukda ise zadaganlı ve orklar tarafından

Ve yeni ırkımız priden lerde acılabilmekte

Kısaca ozanın + ve - yönlerini yazalım

+ yönleri
*iyi bir hasar iyi bir savunma ve pvp de yeterince şifa
*mobil bir karakter
*iyi bir support
*adalarda kolay yer edinebilme

- yönleri
*gelişimler astral talent için yetmeyebiliyor
* uçan bıçağın süreli olması
bunun dışında pek bir - yön yok aslında 2. olan - yönde eskiden ani hasar vurdugu için bi + idi fakat o değişince insanın gözü eskisini arıyor

Çok kısa olarak statlardan bahsetmek istiyorum:
6.0 da stat sistemi değişmedi ama tas ve item sistemi değişti bu nedenle artik statlari yeniden ayarliycaz

Meleke;40 45 yeterli
Metanet:15-20 arası yeterli
Vahşet:20-30 arazi idealdir
İrade: bazi bosslar çok sütun atiyo bu nedenle 10 yeterli
Kanasusama : 10-20 arazi
Bu statlar elbette hemen 60 olunca olmaz sirasiyla yapabilirsiniz

Reenkarne olarak:
*ilk olarak karabuyucu açıp korku almanız tavsiyemdir fakat pvp ye dayalı olarak buyucuden kalkan alabilirsiniz
*astral adalar için pagankasıp şifacı skili alarak grubunuza ekstra supportluk yapabilirsiniz

Evet şimdi Biraz da yeni patchden bahsedelim

Ozanda 6.0 da

5.2 deki dps düşüşü düzeltilmeye çalışılmış
ayrıca
*uyumsuzluk artık susturmuyor
*uyumsuzluk,ahenksizlik ve solo artık ilk olarak rezonans etkisi altındakilere vuruyor
*ve artık oynayan bıcak ve dans eden bıcak hiç bir şey kullanmadan hareket ederken kullanılmakta
ayrıca 2 yeni gelişim gelmiş biri akustik duvar kullanırken yakındaki dostlara saldıran dusmanlara "asonans" adında bir etki uygular
diğeri ise ligrofobi ozanın stunladıgı korkuttugu vs kişi stundan cıkınca hasarı azalır

Bu gelen yenilikler oyuncuların ozanı daha hareketli oynamasını gerektirecektir artık eskisi gibi durdugunuz yerden vurmak tarihe kalktı diyebiliriz hala var ama kim oldugu yerden vurmak isterki :D ayrıca ozanın savunma değerleri arttırılmamışsada gelen yenilikler ile biraz daha savunmaya dönmüştür ve hala eskisi gibi bol stunlu bir karakterimiz var :)

Gelelim sınıf için uygun gördüğüm talente ve skill acıklamalarına

ilk olarak bence herkes kendi oyun stiline göre bir pvp talent yapmalı bu yüzden size herhangi bir pvp talent önermeyeceğim herkes farklı yapabilir ama adalarda yuksek dps e ulaşmak için gerekli talenti sizinle paylaşacağım

Astral Talent

Bu talentte yapmanız gerekenler cok basit arya ve kantatı açıp ilk uçan ve sonra oynayan bıcvağı kullanıp daha sonra surekli timpaniler ve ahenksizlik ve solo basıyoruz bu talent ile adalarda dps iniz cok yukselecektir

bu talent ise yuksek gelişim fakat dusuk yetenek puanı içeren talenttir danaslarınızın full olması gerekir eğerki nerden kısarım diyosanız oyun içinde bana pm atabilirsiniz

kısaca hemen skillerimizi de acıklayıp bitirmek istiyorum fakat bu skilleri size yine resim olarak anlatacagım

Evet rehberimin sonuna geldim

Buraya kadar okuyan okumayan herkese TEŞEKKÜRLER

Beğenidyseniz veya Beğenmediyseniz yorumlarınızı esirgemeyin vede sayfanın en altında konuya yıldız vermeyi unutmayın

MAGE

This post has been edited 12 times, last edit by "Tcpandora" (Apr 3rd 2015, 4:48am)

2

Tuesday, March 17th 2015, 7:45pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

PMB Kuralları
Resmi forumumuzda bulunan Sınıflar bölümünü ziyaret edip sınıfınızı bulun.
Yeni bri başlık oluşturup başına[PMB] ekleyin.
Karakter isminizi, bırliğinizi, birlik içinde üstlendiğiniz rolü, sınıfınızı ve yeteneklerinizi neden

sevdiğinizi kısaca belirtin.
Son güncellemeyle gelen değişiklikleri, rehberinizi ve oyun tarzınızı ne yönde etkilediğini paylaşın,

tartışın.
Rehberinizin türünü (PvE, PvP, Raid, Hybrid, hangi uzmanlık alanı), hangi becerileri ve aşamaları

seçtiğinizi ve neden seçtiğinizi belirtin.
ÖNEMLİ: Her sınıf için sadece bir adet rehber paylaşabilirsiniz ve daha önce Pimp My Build etkinliğine

katılan herhangi bir rehberi kullanamazsınız!

Not:Etkinliğe katılan arkadaşlar rehberi hazırlamadan önce kurallarda belirtildiği gibi ( Karekter İsminizi ) İlk olarak yazmayı unutmayın.

Örnek
Karekter: Discotech
Sınıf: Şifacı
Birlik: Legend
Rol: Memur vb.
.

3

Wednesday, March 18th 2015, 1:38pm

4

Wednesday, March 18th 2015, 6:36pm

3 tane eksıgın var kantat 3 ama cenaze melodısı kapalı.oynayan bıcak 3 ama savas melodısı kapalı. ahenksızlık solo 3 keskın akort kapalı bunları acarsan daha yuksek dps yaparsın

5

Wednesday, March 18th 2015, 6:38pm

gelısım asamlarında cok eksık senın bayabı eksıgın var gıbı

6

Thursday, March 19th 2015, 4:13am

Doğru diyorsun fakat bu talent pve yada PvP değil astral su andaki astral slotlari göz önune aldiginda aralarında 40m sen fazla mesafe esinlikle var ve astralde 3 veya daha fazla slot var ayrıca bu talentin amaci timpani talent yani astral adalarda çoklu slota hasar vermek oynayan bucak ekili gelişim asamasini acmamamin sebebi de bu oynayan bucak bu talentte sadece enerji beklerken 200-300 k arazi dos boşluğunu doldurdum diye

Su anda bu talent ile oynuyordum 50k gs de s2 s1 ptlerinde çok rahat 2. Olabiliyorum ama senin dediğin pve talent için doğru tabiki oynayan bicagi gelişimi acip dpsi arttirabilirsin fakat gelisim asamasi o kadar fazla yeni başlayan arkadaşları çok zorlar bu nedenle ana hatlar halinde bir timpani astral talent yaptim

Ama yorumun için tesekkurler

MAGE

7

Thursday, March 19th 2015, 9:15am

yüksek gelişimli talent eklenmiştir düşük yetenekli talent eklenmiştir

MAGE

8

Friday, March 20th 2015, 6:38pm

Arkadaşlar eksik gördüğünüz yerleri yaziniz

MAGE

9

Saturday, March 21st 2015, 8:43am

Talentte bir hata duzeltildi

MAGE

10

Thursday, March 26th 2015, 11:05am

bi rehberde olması gereken şeyler kısaca yormadan anlatılmış. eline sağlık, başarılar... :)
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

11

Thursday, March 26th 2015, 1:34pm

12

Friday, April 3rd 2015, 6:31am

ÇiLeK

Intermediate

Occupation: Gamer

• Send private message

Eline sağlık ama sürekli "güncel" yada "up" neden yazıyorsun ki ? ?(

13

Friday, April 3rd 2015, 5:17pm

14