You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, March 17th 2015, 9:47pm

[PMB]Giggity-KırıkZincirler-Mistikler İçin Oyun Klavuzu

Karekter:ILLUSIONIST
Sınıf:Mistik
Birlik:Kusay
Rol: DPS
Evet arkadaşlar ben ILLUSIONIST eski Giggity yepyeni bir yarışma ve yepyeni bir rehber ile karşınızdayım bu sefer bir mistik rehberi ile katılacağım,lafı fazla uzatmadan rehberimize geçelim;

1)Mistik Nedir Ne iş yapar Nasıl Bir Sınıftır ?

+Mistik herşeyden önce bir 'PVP' sınıfıdır,genel itibarı ile oyundaki en çok sersemletme,skill kapatma v.b. yeteneklerine sahiptir eğer PVP yapmayı seviyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.
+Mistik, adalarda ve dungeonlarda azıcık destek ve yüksek oranla DPS(hasar) rolünü üstlenir.DPS konusunda bu pathcle birlikte hatrı sayılır bir yer edinen mistik bir büyücü olmasada bir savaşçı bir ozan ve bir mühendis kadar DPSi rahatlıkla yapabilir.Destek rolü olarakda mühür/aura açarak takımına ekstra etkiler kazandırır ve ayrıca yeni gelen patch ile yersiz korku skilli ilede bosslarda tüm partiye 15 saniye boyunca bossa 2 kat fazla hasar verme yeteneğini verebilirisiniz.
+Mistik oynaması zor ancak oynadıkça tadı damağınızda kalacak bir oynanış zevki bırakacak bir karakterdir ellerinizi alıştırmak için bol bol toplu savaşlara katılın ve gipatta arkadaşlarınızla egzersizler yapın.

1+)Mistiği sevme nedenlerim
+Rakibi adeta çıldırtarak sersemleterek kesersiniz.
+Oyunda en çok sersemletme yeteneği bulununan sınıftır.
+PVE'de yeterince dps yapabilme kabiliyetine sahiptir.
+Kendini koruyacak ve ayakta kalabilecek skilleri bünyesinde barındırır diğer deri giyen sınıflar kadar kırılgan değildir.

2)Önemli Ve Yeni Gelen Skillerimizi Tanıyalım Ve Skillerimizdeki Değişimleri Görelim
+Astral Güç Aurası Astral büyüsel yeteneklerinizin hasarını %15 arttırır.
+Sağlık Mührü Canınızı ve Mana Stoğunuzu %30 arttırır.
+Düşünce esansı herbiri yüksek hasar veren 5 adet astral küre atar.
+Psişik saldırı rakipleri yuvarlak bir alanın tam ortasına toplayarak 2 sn yere serer.
+Nabız Belirli bir çaptaki rakiplerinizi havaya atarak 4 sn sersemletir.
+Psişik yaralama önemli ve sürekli atak skillerimizdendir rakibe belli bir miktar hasar verir %20 şansla 1 konsantrasyon etkisi verir psişik şok yeteneğinin gelişmiş halidir.(Son güncelleme ile hasarı %15 artmıştır.)
+Denge kaybı 1 konsantrasyon etkisi harcar ana hasar veren skillerimizdendir konsantrasyon geldikçe kullanılmasını öneririm zihinsel acının gelişmiş halidir.(Son güncelleme ile hasarı %15 artmıştır.)
+Boğma Rakiba 2sn 1 olmak üzre 4 kere hasar veren bir ip atar hasar alırsanız kesilir ancak damage bakımından iyi bir skilldir astral adalarda ve fırsat buldukça pvplerde kullanmanızı tavsiye ederim.
+Zihin ateşi Rakibin 3 adet skillinin dolum süresini 20 sn uzatır vslerde önemli bir skilldir gelişim aşamasından açılır.
+Mantık teması Yine mistiğin ana yeteneklerindendir ancak hasar vermez attığınız rakibe mistik tarafından verilen hasarı %20 arttıran bir etki bırakır rakip ölene kadar kalıcıdır.
+Keskin duvar Hazırlanarak elde bekletilebilen bir skilldir atılan rakibe ve 7m çapındaki diğer rakiplere alan fiziksel hasar veren yeteneğimizdir.
+Astral beden Mistiğin temel korunma skillidir üzerinize canınızın %110 u kadar koruması olan bir kalkan verir geldikçe basılması tavsiyedir.
+İkiz Belirli bir süre için sizin bir kopyanızı olusturur rakip hedef bu kopyayı kesmeden sizi targetine alamaz ve alan skill atıp vurmadığı sürece size hasar veremez ayrıca sizi göremez.
+Konsantrasyon Mistiğin denge kaybı,astral nefesi,boğma yeteneklerini kullanırken harcadığı değerdir karakter portrenizin altında max. 3 e kadar birikir ve bu skiller kullandıkça 1er birim azalır ayriyetten psişik şok skilli kullandıkça %20 ihtimalle 1 birim konsantrasyon etkisi alırsınız.
+Astral nefesi Boğme Skillinin alana vuranıdır hasar alınca kesilir astral adalarda ve raidlerde kullanmanızı öneririm.
+Depresyon rakibinizin aldığı tüm şifa etkilerini 18 sn boyunca %50 oranında azaltır pvpde kullanımı faydalı olacaktır.(son güncelleme ile gelişim aşamaları kısmına eklenmiştir ve gayette kullanışlı bir skilldir)
+Zamanı Geriye alma zamanı 10sn geriye alır 10sn önceki canınız ve mananız ne ise o hale geri dönersiniz ancak üsünüzdeki diğer etkileri değiştirmez.
+Yersiz Korku Son güncelleme ile yine gelişim aşamsına eklenen bir skilldir ancak açıklamasında ufak bir tercüme hatası var açıklaması şu şekildedir hedefin canı %10 azalana yada 15 saniye boyunca rakibe verilen zaraı %100 arttırır.Daha öncede belirttiğim gibi raidlerdeki destek rolümüzü biraz daha arttıran ve mistiğin raidlerdeki ihtiyacı karşılama oranını arttıran bir skill olmuştur.

3)Mistikle İlgili Ufak Ama Etkili Olabilecek Taktikler

++Mistik kırılgan ve kaçarak sersemleterek pvp yapan bir sınıftır dolayısı ile kaçarak sersemleterek ve hareketli bir şekilde oynayın ve rakibinizi çıldırtarak yok edin. :D
+Vs'lere mantık teması ile başlayın.
+Ardından rakibinize zihin ateşi atarak ilk atacağı 3 skillinin dolum sürelerini 20şer sn uzatın eğer bir şifacıysa depresyonda işinizi görebilir.
+Psişik yaralama ve denge kaybı skilleri ile rakibinizin canını düşürün.
+Sonrasında rakibinizi nabız psişik saldırı ile sersemleterek oyalayın ve ardından canı az kalan rakibinizin geriye kalan canınıda düşünce esansı ile bitirin.
+Eğer başınız çok sıkışırsa astral beden basarak kurtulabilirsiniz.
+Adalarda alan slottan alan slota elinizde keskin duvar skillinizi hazır etmeyi unutmayın.
+Reenkarneleriniz varsa Karabüyücüden korku yada şifacıdan kutsal kalkanı tercih edebilirsiniz.

4)Mistik İçin Önerdiğim PvP-PvE-Level Kasma Tallentları
PVE

PVP

Level Kasma

+++Level Kasma Tallentımda önemli skill ve gelişim aşamaları kırmızı normal öncelikli olanlar mavi ve enson açılması gerekenler yeşil olarak belirttim.

+Sizlerin gelişim aşamaları ve yetenek puanlarınız fazla/az olabilir o kısımlarda size göre hangisi daha az önemliyse onları kısabilir yada 2 bıraktıgım yerleri 3 leyebilirsiniz.

++Tallentlar ile ilgili önemli not:Arkadaşlar bu tallentler benim önerdiğim tallentlerdir sizlerin kullandığı farklı tallentler skiller kombinasyonlar elbette olacaktır ve olmalıda zaten her oyuncu belirli bir zaman sonra kendi tallentlerini yaparak oyuna daha iyi adapte olacaktır dolayısı ile onu açma bunu aç, bu çok daha iyi v.b. yorumlarınızı kendinize saklarsanız sevinirim ha tabiki bir çelişki bir hata görüyorsanız onları söyleyin bizde insanız hata yapabiliriz sonuçta :)

+Oyun içinden ILLUSIONIST nickine pm atarsanız ve online iseniz mistikle ilgili sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

5)Oyun içinden PvP Sonuçları ve PvP Videom

Son resim18.03.2015 tarihindendir :)

6)Teşekkür

+Arkadaşlar dilim döndüğünce sizlere mistiği tanıtmaya tecrübelerimi paylaşmaya çalıştım iyi oyunlar iyi forumlar dilerim okuduğunuz için teşekkür ederim.
--ILLUSIONIST--

<<<<<<<

This post has been edited 16 times, last edit by "ILLUSIONIST" (Jul 27th 2015, 6:28am)

2

Tuesday, March 17th 2015, 9:50pm

Discotech

Professional

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

PMB Kuralları
Resmi forumumuzda bulunan Sınıflar bölümünü ziyaret edip sınıfınızı bulun.
Yeni bri başlık oluşturup başına[PMB] ekleyin.
Karakter isminizi, bırliğinizi, birlik içinde üstlendiğiniz rolü, sınıfınızı ve yeteneklerinizi neden

sevdiğinizi kısaca belirtin.
Son güncellemeyle gelen değişiklikleri, rehberinizi ve oyun tarzınızı ne yönde etkilediğini paylaşın,

tartışın.
Rehberinizin türünü (PvE, PvP, Raid, Hybrid, hangi uzmanlık alanı), hangi becerileri ve aşamaları

seçtiğinizi ve neden seçtiğinizi belirtin.
ÖNEMLİ: Her sınıf için sadece bir adet rehber paylaşabilirsiniz ve daha önce Pimp My Build etkinliğine

katılan herhangi bir rehberi kullanamazsınız!

Not:Etkinliğe katılan arkadaşlar rehberi hazırlamadan önce kurallarda belirtildiği gibi ( Karekter

İsminizi ) İlk olarak yazmayı unutmayın.

Örnek
Karekter:
Sınıf:
Birlik:
Rol:
.

3

Tuesday, March 17th 2015, 10:00pm

Uyarı için teşekkürler Gerekli değişimleri yaptım.
<<<<<<<

4

Tuesday, March 17th 2015, 11:22pm

DooMDracoS

Beginner

• Send private message

eline sağlık görsellik ve anlatım çok güzel olmuş

5

Wednesday, March 18th 2015, 9:25am

6

Wednesday, March 18th 2015, 11:47am

İkinizede çok teşekkür ederim desteğiniz ve güzel yorumlarınız için :)
<<<<<<<

7

Wednesday, March 18th 2015, 2:44pm

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

Gördüğüm En Sexy Mistik tallen ti Okanım eline sağlık.. Bir çok mistik arkadaşa faydası olacagını Düşünüyorum... :thumbup: KIPS KIPS :thumbsup:
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

8

Wednesday, March 18th 2015, 5:53pm

O senin sexyliğin kardeşim :) yorumun için eyv. :D
<<<<<<<

9

Thursday, March 19th 2015, 12:44am

eline sağlık yalnız pvp talentte sıkıntı var :)

iradeyi yoksayan yeni gelişimleri vermişsin yalnız o gelişimler hisleri bastırmanın aktif olduğu oyuncuda işe yarar. hisleri bastırma kapalı.

hem mühür hem aura açık. mistik çok bireysel bi sınıf haliyle oyun tarzına bağlı olarak birini seçsen daha iyi olurmuş sanki. gelişimlerden yada yeteneklerden kazanırdın :)

yaralanmayı 3lemişsin onun yerine denge kaybından daha fazla verim alabilirsin diye düşünüyorum.

ilk söylediğim bi hata, diğerleri tercih. dediğim gibi mistik çok bireysel bi sınıf aynı talentle bile farklı kombolar oyun tarzları benimsenebilir.

sonuç olarak emeğine sağlık :)

dipnot olarak şunu söylemek lazım; bedeni ıslah şifa anlamında çok işe yaramıyor gibi görünebilir ama hafife almamak lazım
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

10

Thursday, March 19th 2015, 12:42pm

Dostum öncelikle ilk yorumun için teşekkür ederim çünkü gerçekten bende bilmiyordum, irade bastırma diyince hisleri bastırma olduğunu anlamamısım :) o konuda haklısın tallenti düzelteceğim.

Şimdi hem mühür hem aura açık olmasının sebebi şu bireysel pvpde mühürü silemeyen sınıflara karşı mühür silebilenlere karşı aura kullanıyorum sebebi bu , bir diğeride sürekli olarak tallent 0 layamıyoruz malum toplu savaşlarda oluyor sürekli en basitinden kanlı vaşhi ölüm arenası gibi yada birlik dominyonları gibi yerlerde takıma hangisi yarıyorsa onu açmak için 2sini birden açtım.

Denge kaybını 2 bırakıp yaralamayı 3 lemek dediğin gibi bir tercih ancak yaralamyı çok saık kullandıgım için ve tabiki yetenek puanlarım el vermediği için denge kaybı 2 de sizlerin yetiyorsa açabilirsiniz kesinlikle etkili olacaktır :)

Bedeni ıslah konusundada burda yok ama elimde artan 1 yetenek puanıyla onuda açtım kendi tallentimde çünkü verecek birşey kalmamıstı çok bi faydasını görmedim ama kullanan muhakkak vardır. yorumların için teşekkürler iyi oyunlar.
<<<<<<<

11

Tuesday, March 24th 2015, 9:17pm

Bazı önemli ayarlar yapmak yerine ince ayarlar yapmışsın yani bedeni islah keskin duvar ikizi güçlendirmemişsin onun yerine düşünce esansı boğma gibi şeylere 3 puan vererek hasarlarını azcık artırmak istemişsin.boğmayı 3 yapmak hata bence sadece belli durumlarda kullanılabiliyor boğma bu yeteneği Çoklu Savaş'ta kullanmak zor teke tekte ise rakib ikizle uğraşırken yapılabiliyor.ufak taktikler vermişsin bence taktik kısmını büyütmen gerekiyor.taktik kısmına kombolar koyabilirdin.
Mesela bu çok iyi bi alan kombosu:
Psişik saldırı+keskin duvar+nabız+Astral form+Astral nefesi
Bu komboda çok kısa bir sürede çok sert hasar veriyor:
Nabız+hisleri bastırma+keskin duvar+denge kaybı+mantık patlaması
Böyle kombolar koymanı isterdim.

12

Wednesday, March 25th 2015, 7:49am

Eline sağlık kardeşim umarım mistik arkadaşların işini görür :)

13

Wednesday, March 25th 2015, 9:40am

Bazı önemli ayarlar yapmak yerine ince ayarlar yapmışsın yani bedeni islah keskin duvar ikizi güçlendirmemişsin onun yerine düşünce esansı boğma gibi şeylere 3 puan vererek hasarlarını azcık artırmak istemişsin.boğmayı 3 yapmak hata bence sadece belli durumlarda kullanılabiliyor boğma bu yeteneği Çoklu Savaş'ta kullanmak zor teke tekte ise rakib ikizle uğraşırken yapılabiliyor.ufak taktikler vermişsin bence taktik kısmını büyütmen gerekiyor.taktik kısmına kombolar koyabilirdin.
Mesela bu çok iyi bi alan kombosu:
Psişik saldırı+keskin duvar+nabız+Astral form+Astral nefesi
Bu komboda çok kısa bir sürede çok sert hasar veriyor:
Nabız+hisleri bastırma+keskin duvar+denge kaybı+mantık patlaması
Böyle kombolar koymanı isterdim.

Keskin duvarı üçlemenin bence hiçbir mantıgı yok 5 snde bir hazırlanıyor yani PvPde kullanmak neredeyse imkansız ayrıca bedeni ıslah skillininde çok bi faydasını görmedim 1 de kalması yetiyoda artyıo bile küçük ince ayar dediğin boğma ve düşünce esansı skillerrinin statlarını doğru ayarladığın takdirde neler yapabildiklerine şaşarsın ayrıca mantık patlaması skillini kullanmıyorum ben o yüzden eklemedim ben bu oyunda metanetle mistik oynayanlarıda gördüm dolayısıyla herkesin kendine göre bir stili vardır bu benimkisi o yüzden rehber benim :) Dediğin kombolarıda okuyan arkadaşlar zaten göreceklerdir faydalı bulurlarsa kullanırlar yorum için teşekkrler.
<<<<<<<

14

Wednesday, March 25th 2015, 9:41am

Eline sağlık kardeşim umarım mistik arkadaşların işini görür :)

Saol keke :D umarım işlerine yarar o amaçla koyduk.
<<<<<<<

15

Thursday, April 2nd 2015, 12:36pm

Kardeşim rehber süper olmuş.Mistik reenkarne kastığım şu günlerde alt sekmede açık bırakıcam bu rehberi :D
Vladiamtis
KUSAY

16

Thursday, April 2nd 2015, 2:22pm

Kardeşim rehber süper olmuş.Mistik reenkarne kastığım şu günlerde alt sekmede açık bırakıcam bu rehberi :D

Saol güzelim :D
<<<<<<<

17

Wednesday, April 8th 2015, 7:25pm

MoLLa

Beginner

• Send private message

Hayırlı olsun elinize sağlık
KABiLE

BİZİ BİLEN BİLİR BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR

18

Saturday, April 11th 2015, 6:21pm