You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, March 24th 2015, 5:21pm

[PMB] Pagan Rehberi 6.0 - PVP / PVE Build /PMB Winner 1st- Camenta

PIMP MY BUILD

Not: Resimler Görüntülenmiyor mu !
Telekom resimlerin yüklü olduğu siteyi mahkeme kararı ile engellediği için resimler görüntülenmiyor. Farklı Proxy veya DNS ile resimler görüntülenebiliyor. Chrome tarayıcı kullananlar için Zenmate eklentisi ile resimler görüntülenebilir.

/__LİDER__/

İmparatorluk tarafında Ayasofya birliği kurucularından ve şu anda Lider görevini alarak Camenta karakterini oynamakta olup bu rehberde sizlere uzak dövüş sistemini kullanan Pagan karakterinin PVP/PVE başlıkları altında DPS ve Offheal/Yardımcı Şifa talent sistemini anlatmaya çalışacağım.
Sürç-i Lisan edersem şimdiden affola ^^

İÇERİK

BÖLÜM 1
1 - Pagan Sınıfı Hakkında
1.1 - Neden Paganı Seviyorum ?
1.2 - Pagan'ın Artı ve Eksi Yönleri

BÖLÜM 2
2 - Pagan Kombo Kullanımı
2.1 - Stat Puanı Dağılımı
2.2 - Silah Seçimi

BÖLÜM 3
3 - 6.0 Güncellemesi ve Pagan'daki Yenilikler

BÖLÜM 4
4 - Doğa Krallığı ve Pagan İksirleri
4.1 - Pagan İksirleri ve Etkileri

BÖLÜM 5
5 - PVP Talenti
5.1 - Paganın Kontrol Yetenekleri

BÖLÜM 6
6 - PVE - Offheal - Astral Talenti
6.1 - Paganın Şifa Yetenekleri

This post has been edited 140 times, last edit by "Camenta" (Aug 16th 2015, 12:21am)

2

Tuesday, March 24th 2015, 5:22pm

BÖLÜM 1

1 - Pagan Sınıfı Hakkında

Pagan sınıfı oynaması zevkli ve kolay karakterlerden biridir. Hem yüksek DPS yapabilmesi hemde şifaya destek olabilmesi hatta Full şifa talenti ile normal bir şifacı gibi oynanabilen çok yönlü bir karakterdir.
Pagan karakteri oyuna yeni başlayan bir oyuncunun zorlanmadan oynayabileceği bir sınıfır. Çok fazla karışık skill kombinasyonları gerektirmediğinden oynanışta sadelik arayanlar için kolaylık olacaktır.

1.1 - Neden Paganı Seviyorum

Öncelikle oyunda yüksek DPS yapmayı ve PVP'de yüksek hasarlar vermeyi seven biriyim. Bunu daha önce büyücü oynarken de yapabiliyordum fakat her zaman şifanın eksikliğini hissediyordum. Hem yüksek hasar hemde kendine ve grup arkadaşlarına şifa atabilecek bir karakter olarak Paganı keyif alarak oynuyorum.

1.2 - Artı ve Eksi Yönleri

Kısaca Pagan sınıfının artı ve eksi yönlerinden bahsedeyim.

Artı yönleri

• Yüksek DPS yapması
  • Girdap yeteneği hariç ana yeteneklerin hareketli iken yükleme süresi olmadan anlık kullanılabilmesi
    (Girdap önceden hazırlanıp elde tutulabilir.)
  • Şifa yeteneklerinin çok sayıda olması
  • Şifaya destek olması (offheal) veya Full Şifa oynanabilmesi
  • Ölümcül zehir ile rakip şifacı karakterlerin şifa yeteneğini %50 düşürebilmesi
  • Petin hiddeti üzerine çekerek ilk hedefin Pagan olmasını engellemesi
  • Oynanışta çok fazla kafa karıştırmayan sadelikte bir skill kullanımının olması

Eksi Yönleri

• Alan DPS'inin zayıf olması
  • Alan yeteneği olarak kullanılan Zincirli Şimşek yeteneğinin uzun yükleme + bekleme süresi ve düşük hasarı nedeniyle kullanışsız olması
  • %30 sağlığın altında devreye giren Kale etkisinin yüksek hasar alındığında devreye girmemesi
    (Mühendis gibi yapılabilirdi.)
  • Paganın peti öldüğünde geri çağırma aktif değil ise pet gelene kadar paganın çok pasif kalması
  • Kalabalık savaşlarda petin çabuk ölmesi (Ölüm arenası gibi...)
  • Deri giymesine rağmen savunma anlamında çok hasar alması

BÖLÜM 2

2 - Pagan Kombo Kullanımı

Paganın artı yönlerinde çok kafa karıştırmayan sade bir oynanışı olduğunu belirtmiştim. Öncelikle belirtmem gereken bu rehberde Yakın Dövüş kombosu bulunmamaktadır. Hazırladığım rehber Pet ile kombo yapmayı sağlayacaktır. Yakın dövüş kombosu daha farklı olup Pagan karakterlerinin ağırlıklı olarak oyunda Uzak Dövüş sistemini kullandığından Uzak Dövüşteki kombonun nasıl yapılacağını gösteriyorum.

Aşağıdaki sıralamada yetenek kullanımı Pagan karakterinin maksimum DPS'e ulaştığı temel yetenek kullanımıdır.
Her bir yetenek kullanımında hedefte Pet etki bırakmaktadır. Bu etkiler süreli olup kombonun tamamlanabilmesi için süre bitmeden önce komboda bir sonraki yeteneği kullanmamız gerekiyor.

Alev___-___Kap(Pet)___-___Girdap___-___Tut(Pet)

Bu kombodaki ilk 3 vuruş Yetenek Ağacı'nda bulunurken kombonun son ve en yüksek hasar veren vuruşu Gelişim Aşamaları ile açılmaktadır.

2.1 - Stat Puanı Dağılımı

Pagan'ın bu komboda en yüksek hasarı verebilmesi için stat puanlarında uygun bir dağılım yapılması gerekiyor.

Önem sırasına göre DPS'inizi artıracak başlıca 3 ana stat ;

Meleke
Temel DPS'i ve şifayı artıran en önemli stattır. Kişisel kanaatim ağırlık olarak puanlar Meleke'ye verilmelidir. Sebebini Metanet'te açıklayacağım.

Vahşet
Vahşet açıklamasında da yazdığı gibi rakibin sağlığı azaldıkça vereceğimiz hasarları ciddi oranda artıran önemli bir stattır. Yalnız Meleke olmadan Vahşet tek başına etkisiz kalacaktır. Öncelikle hedefin sağlığını %75 ve daha aşağısına düşürmek gerekiyor. Bu yüzdelerden sonra Vahşet etkisini çok daha fazla gösterecektir.

Metanet
Metanet statı karakter hasar aldıkça devreye girer ve Metanet biriktikçe yüzdesi oranında verilen hasarı ve şifayı ciddi oranda arttırır.
İlk olarak Pagan için PVE sisteminde yani Astral ada veya Takım ile girilen bölgelerde Tank sınıfı mobları ya da Boss'u üzerinde tutacağı için ve bu durumda Pagan hasar almayacağından Metanet etkisiz kalacak ve DPS'imize hiç bir katkısı olmayacaktır. Aynı zamanda Metanet'e verilen puanların Meleke ya da Vahşet'e verilmemesi asıl yapabileceğimiz DPS rakamlarına ulaşmamızı engelleyecektir.

PVP'de ise durum biraz farklı. Çünkü PVP'de direkt olarak Pagan hasar aldığındandan Metanet birikecektir. Ağırlık olarak Metanet'e puan verilerek çok ciddi hasarlar görülebilir ve çok etkili şifa alınabilir.
Tank,karabüyücü,şifacı kimi zaman asker, mistik,mühendis karakterleri Metanet statının bu özelliğinden iyi faydalanabilmektedir.

Lakin Pagan'da farklı bir durum mevcut. Eğer Pagan kendi şifası ile hayatta kalabilecek hasarlar alıyorsa Metanet statının çok ciddi faydasını görebilir. Fakat Paganın Eksi Yönlerinde belirttiğim üzere PVP'de Pagan hedef alındığında çok hasar aldığından Metanet'in faydasını görecek kadar hayatta kalamıyor. Bu sebeple Metanet birikmesi için hasar almayı bekleyip riske girmektense öncelikle Maksimum hasarı vermeye çalışmak daha mantıklı geliyor. Bu benim kişisel kanaatimdir.

Küçük bir not: Full Heal Talent oynayan bir Pagan PVP'de Metanet ağırlıklı oynayabilir ve Metanetin etkisiyle çok iyi şifa atabilir.

2.2 - Silah Seçimi

Pagan tek el silahlar , çift el silahlar ve hatta muştalar dahil çok geniş bir yelpazede silah kullanabiliyor.

Tek el silah seçildiğinde aynı zamanda savunma veren Kandil'de kullanabiliyoruz.

Pagan sınıfında oyunda gözlemlediğim %90 üzerinde çift el silah kullanılıyor. Aynı şekilde bende çift el silah kullanıyorum.

Çift el silahlar ise kendi içerisinde 2'ye ayrılıyor.
- Mızrak ve Topuz

Çoğu Pagan mızrak kullanırken ben Topuz kullanıyorum.

Burada etken olan Petinizin verdiği hasarlardır. Pet her zaman fiziksel zarar verir. Bu nedenle fiziksel zarar değerlerini baz almamız gerekiyor.

Vereceğim rakamlar gerçek olmayıp fikir olabilmesi için örnek yazıyorum.

Mızrak = 900 - 2600 fiziksel zarar
Topuz = 1300 - 2500 fiziksel zarar

Mızrak maksimum hasarda bir miktar topuzdan daha iyi iken alt rakama baktığınızda arada azımsanmayacak bir fark var.
Yani Mızrak'n düşük hasar verme ihtimali daha yüksek.

Ben petin fiziksel hasar verdiğini düşünerek ve petin daha stabil hasarlar vermesini sağlamak amacıyla Topuz kullanmayı tercih ediyorum.

This post has been edited 72 times, last edit by "Camenta" (Apr 4th 2015, 9:54pm)

3

Tuesday, March 24th 2015, 5:23pm

BÖLÜM 3

3 - 6.0 Güncellemesi ve Pagan Sınıfındaki Yenilikler

6.0 Kırık Zincirler güncellemesi ile Pagan sınıfına 4 yeni gelişim aşaması gelmiştir.

Kavrayan Kökler
Bu gelişim aşaması ile kök kullandığımızda etki alanına giren tüm hedefler ihtimalle hareketsiz kalabilir. Her hedef sadece bir kez hareketsiz kalabilir.

Statik Elektrik
Bu gelişim aşaması ile hedefe uygulayacağımız ilk Alev vuruşu 1 Dengeli Vuruş yerine 2/3/4 Dengeli Vuruş etkisi verecektir. Dengeli Vuruş kademeleri arttıkça sonraki Alev Vuruşlarının zararı artacaktır.

Birinci Darbe
Birinci Darbe Yakın Dövüş oynayan Paganların kullanması gereken bir gelişimdir. Bir üstteki Statik Elektrik gibi bu gelişim ile ilk Yakın Dövüş yeteneği kullanıldığında Pagan 1 yerine 2/3/4 Savaş Zekası etkisi kazanacaktır. Savaş Zekası sonraki Yakın Dövüş saldırılarının zararını artıracaktır.

Taş Çorbası
Bu gelişim aşaması ile artık Paganlar hehangi bir bileşene ihtiyaç duymadan iksir üretebilmektedir. Özellikle Doğa Krallığından iksir için bileşen toplamaya gitmek istemeyenler için güzel bir gelişim aşaması. Yalnız bu gelişim ile iksir üretiminde %400 fazla mana harcandığını unutmayalım.

Yeni gelişimlerin Gelişim Ağacındaki yerleri

BÖLÜM 4

4 - Doğa Krallığı ve Pagan İksirleri

Doğa Krallığı sadece Pagan karakterlerin gidebildiği özel bir haritadır. Bu haritada Paganlar iksir üretimi için gerekli bileşenleri toplayabiliyorlar.
Resimdeki yetenek ile Pagan Doğa Krallığına ışınlanabilir. Doğa Krallığı ittifak ve imparatorluk Paganları için ortak haritadır. Haritada giriş noktasında NPC'den iksir üretimi için gerekli görevleri alabiliyoruz. Görev tanımındakileri tekrar yaparak sürekli iksir üretimi için bileşenleri elde edebiliriz.

Doğa Krallığı

Bu yetenek Pagan'ı Doğa Krallığına ışınlar.
Haritanın sağındaki Ateş Kamp Yeri İmparatorluk Paganlarının giriş noktasıdır.
Haritanın solundaki Taş Çemberi İttifak Paganlarının giriş noktasıdır.

Doğa Krallığı Haritası

4.1 - Pagan İksirleri ve Etkileri

Yetenek_____ Gerekli Bileşen_____İksir

Ölüm Ekstratı
Ölümcül Zehir
Hedefin aldığı şifayı % 50 oranında azaltır.

Derin Uyku Ekstratı
Derin Uyku İksiri
Hedefi 20/40/60 saniye uyutur.

Tazelik Ekstratı
Canlandırıcı İksir
Tüm yavaşlatma etkilerini ortadan kaldırır ve hareket hızını 15 saniyeliğine % 25 artırır.

Öfke İksiri
İntikam İksiri
Hedef kullandığı 3 büyü yeteneğinden bir miktar zarar alır.

Hayat Ekstratı
Bitki Çayı
Pagan kendini veya dost hedefi şifalar. Yenileme süresi 48 saniyedir. 3 gelişim ile verdiği şifa oranı artmaktadır.

This post has been edited 87 times, last edit by "Camenta" (Apr 6th 2015, 9:55am)

4

Tuesday, March 24th 2015, 5:24pm

BÖLÜM 5

5 - PVP Build

Paganın PVP yönü farklı kombinasyonlar denemeye açık. Daha çok DPS daha az şifa yapılabilir. Daha çok şifa daha az DPS talenti de seçilebilir.
Ben ikisinin ortasında bir talent oluşturmaya çalıştım.
Uzak dövüş sistemini kullanacağımız için Gelişim aşamalarında en çok Gelişim Puanını Pet'imizi geliştirmek için harcıyoruz.
Talentin devamında PVP'de rakibimize karşı avantaj sağlayabileceğimiz kontrol, sersemletme, yere düşürme gibi yetenekleri anlatmaya çalışacağım.

Yetenek Puanları

Gelişim Aşamaları

5.1 - PVP'de Kontrol Yetenekleri

Pagan karakterinin daha önce savunma anlamında zayıf olduğunu belirtmiştim. Bu nedenle kontrol , yere serme gibi yeteneklerin doğru zamanlamayla kullanılmasıyla Pagan kendine avantaj sağlayabilir. Hatta çoğu zaman zorlu rakiplere karşı hayatta kalmak buna bağlıdır.

Şunu unutmamak gerekir;
Sadece kombo ile PVP'de kazanamazsınız. Diğer yetenekleri de her oyuncu kendi tecrübesi ve kullanım alışkanlığı ile birleştirip kendi özgün savaş stilini ortaya koymalıdır.

Parçala!
Paganın peti hedefe saldırarak 3/4/5 saniye sessizleştirir. Bu sırada rakip hareket edebilir fakat yetenek kullanamaz.

Eşek arısı familyası
Pagan hedefe eşek arıları gönderir. Hedef maruz kaldığı etki ile 4 saniye boyunca yönünü kaybeder. Hedefte açık yara var ise süre %50 daha uzun olur.

Yaban Domuzu Vuruşu
Yakın dövüş yeteneğidir. Hedefi yere serer. Özellikle yakın dövüşte tank ve asker sınıfından kaçınmak için kullanışlıdır.

Parçala Komutu!
Paganın peti hedefe saldırarak 0,5 saniyede bir sersemletir.

Korkutan Uluma
Paganın peti hedefi korkutur. Korkan hedef etki süresi boyunca hareket kabiliyetini kaybeder ve yetenek kullanamaz.

This post has been edited 40 times, last edit by "Camenta" (Apr 4th 2015, 5:50pm)

5

Tuesday, March 24th 2015, 5:43pm

BÖLÜM 6

6 - PVE / Offheal Build

Bu talent karma bir talent olup DPS ve orta seviyede bir şifayı harmanlamaya çalıştım. Amacımız tamamen şifacı görevi görmek değildir. DPS yaparken yardımcı şifa ile grubu desteklemektir.
Bunu sadece ihtiyaç halinde yapmamız gerekir. İhtiyaç olmadığı durumlarda DPS yapmamız en doğrusu olacaktır.

Talentin devamında Paganın yardımcı şifa / offheal rolünü anlatmaya çalışacağım.

Yetenek Puanları

Gelişim Puanları

6.1 - Paganın Şifa Yetenekleri

Destek şifa rolünü nasıl yapacağımıza geçmeden önce bir kez daha Pagan'ın temel DPS kombosunu hatırlamakta fayda var.

Alev___-___Kap(Pet)___-___Girdap___-___Tut(Pet)

Şifaya destek noktasında öncelikle şöyle bir ayrım var.
Paganın bazı şifa yetenekleri DPS halinde anlık olarak kullanılabilmekte ve DPS değerlerine olumsuz anlamda etki etmemektedir.
Bununla birlikte Doğaya Çağrı yeteneği ile birlikte kullanılabilen İyileştirme Patlaması yeteneği ise sürekli şifa verme imkanı sunarken Paganın verdiği zararı %50 gibi ciddi oranda düşürmektedir.
Bu yetenekleri iki başlık olarak belirteceğim.

Şifa Yetenekleri / Doğaya Çağrı Gerektirmeyenler

Yenileme
Gelişimler ile 36 saniyeye kadar yenileme süresi kısalan ve tüm gruba şifa veren ve DPS yaparken en çok kullanacağımız şifa yeteğidir.

Doğal Denge
Hayat kurtaran bir yetenektir. Grubun herhangi bir üyesi özellikle tank çok kritik durumda ise kullanılır ve tüm grubun sağlık durumu dengellenir.
Basit mantığı sağlığı iyi olandan alır ve kötü olana verir. ;)

Büyücü Hekimin Sırrı
Pagan kendine ya da dost bir hedefe tek bir seferlik yüksek değerde bir şifa verir. Irk yeteneği yenileme süresi olduğundan gerekmedikçe kullanmamak daha faydalı olacaktır.

Bitki Çayı
Bu yetenek talentte Şifa İksirin Sırrı açılarak kullanılabilir. Üretebilmek için Bölüm 4'deki Doğa Krallığından bileşenler gerektirir.
48 saniyede bir Pagan kendini veya dost bir hedefi şifalayabilir.

Şifa Yetenekleri / Doğaya Çağrı Gerekli

Doğaya Çağrı
Bu yetenek aşağıdaki İyileştirme Patlaması yeteneğini 8 defa kullanmamızı sağlıyor.
İlk yükleme süresi 5 saniyedir.
Eğer Pagan'da Alev vuruşlarından kazanılan Dengeli Vuruş etkisi var ise Doğaya Çağrı anında yapılabilir.
8 kademe şifa tükendiğinde ikinci kez yükleme süresi 2,5 saniye sürecektir.

İyileştirme Patlaması
Doğaya Çağrı ile bu yeteneğimizi tek bir hedefe 8 kez kullanabiliriz. İyileştirme Patlaması talentten desteklendiği takdirde çok ciddi rakamlara ulaşabilmektedir.

Küçük bir ipucu:
Hedefe 1 kez İyileştirme Patlaması kullanıldığında 6 saniyede her 2 saniyede bir şifa verir.
Aynı hedefe arka arkaya bu yetenek uygulandığında ikinci kullanılan İyileştirme yeteneği 6 saniyede vereceği şifayı tek seferde vermektedir.
Kısacası bu yeteneği kendimize ya da hedefe en az 2 defa kullanmamız daha verimli olacaktır.

Not:
Bu talentte Bitki Çayı kapalıdır. İhtiyaç duyan uygun gördüğü yerden gelişimleri kapatıp " Şifalı İksirin Sırrı " Gelişimlerini açabilir. Üretmek için Doğa Krallığından bileşenler gerekmektedir.

Daha etkili şifa kullanmak isteyenler Pet'in "Hepimiz birimiz için" gelişim aşamalarını kapatıp yerine şifayı artıracak gelişimer kullanabilir.

Rehberi burada sonlandırırken tüm oyunculara keyifli oyunlar diliyorum. Yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar.

This post has been edited 28 times, last edit by "Camenta" (Apr 6th 2015, 7:07am)

6

Wednesday, March 25th 2015, 7:51am

Builden önce yerini mi hazırlıyorsun :D

7

Wednesday, March 25th 2015, 10:48am

Yakıncı oynamak bence uzakçıdan daha faydalı.çünkü yakıncı uzakçıdan biraz daha iyi vuruyor.Yakalama sorunu da yok bence çünkü yakalamak için bir Sürü yetenek var şimşek hızlandırıcı iksir dolanan kök... Ayrıca yakıncı Büyülü eşya takmamasına rağmen hassasiyetle meşe kabuğunun süresini azalttığı için daha dayanıklı.çift el kullandığı için az da mana harcıyor.kısacası meler uzaktan kesinlikle daha iyi ben meler kullanıyorum.çoğu kişinin kullanmamasının sebebi yakalıyamamak oysa kolaylıkla yakalınabilir herkes yakıncıya öngörüyle yaklaşıyor oysa yakıncı çok daha iyi.bence melee yi de eklemen Lazım rehberine.

8

Wednesday, March 25th 2015, 11:17am

Yakıncı oynamak bence uzakçıdan daha faydalı.çünkü yakıncı uzakçıdan biraz daha iyi vuruyor.Yakalama sorunu da yok bence çünkü yakalamak için bir Sürü yetenek var şimşek hızlandırıcı iksir dolanan kök... Ayrıca yakıncı Büyülü eşya takmamasına rağmen hassasiyetle meşe kabuğunun süresini azalttığı için daha dayanıklı.çift el kullandığı için az da mana harcıyor.kısacası meler uzaktan kesinlikle daha iyi ben meler kullanıyorum.çoğu kişinin kullanmamasının sebebi yakalıyamamak oysa kolaylıkla yakalınabilir herkes yakıncıya öngörüyle yaklaşıyor oysa yakıncı çok daha iyi.bence melee yi de eklemen Lazım rehberine.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Meşe kabuğu gelişimleri uzakçı için aktif olacak şekilde talent yapabilmek mümkün. Ben bu şekilde kullanıyorum.

Açıkcası yakın talent hiç kullanmadım lakin daha önce savaşçı oynadığımdan kalabalık arasına girmek her zaman hedef haline gelmeyi sağladığından ilk ölen oluyordum.
Şu an uzak oynayarak daha avantajlı olduğumu düşünüyorum. Tabi her oyuncunun kendi tercihi olacak.
Bu sebepledir ki kendimi daha iyi ve tecrübeli hissettiğim uzak talenti rehberde anlatacağım.
Teşekkürler.

9

Wednesday, March 25th 2015, 11:31am

Rehber ben geliyorum diyor tasarım güzel olmuş bir ara ders alayım :)
Emeklerine değmesi ve dereceye girmesini diliyorum iyi çalışmalar.
Biliyorsan konuş alim sansınlar Bilmiyorsan sus adam sansınlar

10

Wednesday, March 25th 2015, 11:40am

Rehber ben geliyorum diyor tasarım güzel olmuş bir ara ders alayım :)
Emeklerine değmesi ve dereceye girmesini diliyorum iyi çalışmalar.

Teşekkür ederim. Çok vaktimi alıyor tasarım kısmı.Anlatması bile uzun bi ara yazarım :)

Umarım dereceye girer. Tabi seninde dereceye girmen dileğiyle. :thumbup:

This post has been edited 1 times, last edit by "Camenta" (Apr 14th 2015, 7:24am)

11

Wednesday, March 25th 2015, 7:23pm

Eline sağlık çok güzel bir rehber olmuş emeğinin karşılığını alırsın umarım :)

12

Thursday, March 26th 2015, 1:49pm

Fazlasıyla iyi açıklamaların yanısıra görsel açıdan da gerçekten çok güzel bir rehber hazırlamışsınız..
İçtenlikle tebrik ediyor, sizi destekliyorum.. :)

13

Thursday, March 26th 2015, 8:15pm

Güzel bir rehber olucak
Başarılar dilerim
CHAKICI

14

Thursday, March 26th 2015, 8:51pm

Güzel bir rehber olucak
Başarılar dilerim

Teşekkür ederim.

Eline sağlık çok güzel bir rehber olmuş emeğinin karşılığını alırsın umarım :)

Teşekkürler umarım harcadığım bunca saate karşılık dereceye girerim.

Fazlasıyla iyi açıklamaların yanısıra görsel açıdan da gerçekten çok güzel bir rehber hazırlamışsınız..
İçtenlikle tebrik ediyor, sizi destekliyorum.. :)

Görsellik vazgeçilmezimdir :thumbup:

15

Friday, March 27th 2015, 2:11pm

8) Birinci belli oldu sıra 2. Ve 3. hadi hayırlısı

16

Friday, March 27th 2015, 2:26pm

8) Birinci belli oldu sıra 2. Ve 3. hadi hayırlısı

Teşekkür ederim. Mütevazi olayım dereceye girmek istiyorum. Kaçıncı olurum bilmiyorum.
Hakeden 1. olsun. Umarım sende dereceye girersin. :thumbup:

17

Friday, March 27th 2015, 3:49pm

Ş
Teşekkür ederim. Mütevazi olayım dereceye girmek istiyorum. Kaçıncı olurum bilmiyorum.
Hakeden 1. olsun. Umarım sende dereceye girersin.

8) Mütevazi olmak iyidir ama açık gerçekler ortada

18

Sunday, March 29th 2015, 11:16am

Eline sağlık harika bir rehber olmuş.

19

Sunday, March 29th 2015, 3:32pm

elıne saglık guzel olmus baya sıralamaya gırer bu sanırım

20

Saturday, April 4th 2015, 10:34pm

Yorumlar için teşekkür ederim.
Rehbere Doğa Krallığı ve İksirler eklenmiştir. Bölüm 4 ' ü inceleyebilirsiniz.

Rate this thread