You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, March 25th 2015, 1:09pm

[PMB] kırık zincirler şifacı(FH) tallentı (Dhaka)

Selam değerli arkadaşlar

Ben Monster inc. birliğinden (Er) Dhaka. şifacıyı oyun sitilini skilleri ve kullanımını size anlatmaya çalışacağım. ben FH dediğimiz fullhealer yani dps yapmayan, şifa atan şifacıyı tercih etmekteyim arkadaşlar. size FH şifacı tanıtacağım. dps konusunada değineceğim tabiki.

Bildiğiniz gibi şifacılar senaryolar ve savaşlarda olmazsa olmazdır. zor ama zevkli bir karakterdir.

Şifacının avantaj ve dez avantajlarından başlayalım.

Şifacı Avantajı: arkadaşlar şifacıların en buyuk avantajı zırh giymesidir. fiziksel vuruş yapan karakterlere karşı deri ve kumaş giyen karakterlere göre daha az zarar alıyoruz oyüzden savaşlarda tercih nedenidir. şifamız yüksektir. Mana kullanan düşmanlara karşı etkili sersemletme skillerimiz vardır.

Şifacının Dezavantajı: Arkadaşlar fanatizmin şansa bağlı olarak gelmesi. bazı skillerin 2. kullanımında mana maliyetinin 2 katına çıkması en büyük dezavantajı diyebilirim. pek geliştirilmeyen bir karakterdir şifadayken hem şifa atıp hem dps yapamıyoruz.

evet arkadaşlar şimdi size FH tallenti olması gerekeni yani eksiksiz bir tallent paylaşacağım olması gereken. sonrasındada gelişim aşamalarımızın yetebileceği herkezin kullanabileceği tallent vereceğim :)

arkadaşlar bu olmasını istediğimiz tallent ama ben dahil gelişim aşamalarımız yetmiyor ve aşamada yada mahfazada eksiği olan çok arkadaşımız var oyuzden yapabıleceğimiz bir tallent paylaşacağım.

Arkadaşlar bu paylaştığım 2. tallent benımde kullandığım tallenttir. kırmızyla gosterdığim gelısım aşaması, ek gelısım aşaması alındığı zaman ılk doldurulması gereken gelısımdır çünkü sürekli kullandığımız hayırduası büyüsünün mana maliyetlerını azaltmaktadır. önemlı gelişimlerden kısmadan yapmış olduğum tallentdır. tek sıkıntısı biraz fazla mana iksiri harcayacak olmanızdır ama ben gayet memnunum arkadaşlar. dps tallenta en son yer vermek ıstıyorum.

yeni başlayan arkadaşların en büyük korkusu yanlış tallent vermek ama yeni başlayan arkadaşlar 65 lvla geldıgınızde ölüm ve hayat suyu oyun armağan olarak göndermektedir onu belırtmek isterim. size kendinizi şifalayacagınız kasmanıza yardımcı olacak melez bir tallent paylaşmak istiyrum.

Şimdi skilleri hangi skili nezaman kullanabiliriz nasıl bir taktik izleyebiliriz buna değinmek istiyorum. ondan önce skill barınızı ize en uygun olacak şekilde tasarlamanızı tavsiye ederim kendiminkinden örnek vereceğim.

Statlara gelince:

meleke:arkadaşlar meleke total şifamızı yada zararımızı arttırır yüksek olması ıyıdır ama %70 75 civarı olmasını vavsiye ederim

vahşet: olmazsa olmazımız vahşet hedefimizin kaybettiği saglıga oranla şifamızı arttırır yanı %20 lere geldiyse müttefikimizin canı birden canını fulleyebiliriz. raidlerde astrral adalarda meleke ve vahşet yapmamız lazım. taviseym40 civarıdır %70 şifa arttırcak şeklde

metanet: savaşlarda kullandığımız karakteristiktir. zarar aldığımızda canımızın altındakı metanet barı dolar ve ekstra şifada artış olur. 20 25 arası öneririm %50 şifa arttıracak sekilde yanı

canlılık:canımızı arttırır

mukavemet:arkadaşlar önemlidir savaşlar uzarsa yara almamızı engelliyor bılyorsunuz yara alırsa öldük demektir :) 30 uygun bir degerdir

irade: arkadaşlar irade nekadar yüksek olursa okadar iyi bu karakteristik sersemleme yada kontrol etkilerinde bize artan bir değer verir ve bu bizim o sersemleme buyusunden kurtulmamızı ve kısa bır sure bağışıklık kazanmamızı sağlar.

kanasusama: şifada yada dpste işimize yaramıyor 0 olması öneririm

birkaç şifacıyla alakalı nokta yazmak istiyorum

kullandığımız şifa skilleri bunlardır. grubunuzda şifacıysanız eger dps yapmakla uğraşmayın hem mananızı bitirir hemde konsantre olamaz müttefikinizin ölümüne neden olabilirsiniz. amacımız müttefiklerimizin ölmemesini sağlamaktır.

arkadaşlar savaştaysanız düşmanla aranız herzaman mesafe bırakmaya calısın çünkü bu sıze birkaç sn zaman kazandrır bu surede bırçok şekilde kendinizi kurtarabilirsiniz. örneğin bir buzdan küre büyüsünü gordugunuzde üzerinize öngörü atıp zararı azaltabılırsınız.

arkadaşlar savaşlarda genelde sabit durmayın çok haraket edersenız düşmanlarınızın etrafa karşı ilgisi azalıp dikkati dağılacaktır ya size odaklanır yada size odaklanamaz

müttefikinizle çok yanyana durmamaya gayret göstermeniz önemlidir

birde arıtımı kullanırken dıkkatlı olun karabuyucunun bazı etkılerı arıtım atıldığında zarar verıyor muttefiginiz kurtarıcam derken ölümüne neden olabılrısınız :)

savaş alanına hücum edıyorsanız hızlıca bir düşmana baş dödüren ve şifacıya sitem atın bunu 1 2 sn içinde yapabılırsenız 2 kısıyı 3 4 sn ligne oyundan dusurum gafil avlayabilirsiniz duşmanlarınızı.

arkadaşlar mumkun olduğunca pvp yapın ve el alışkanlığınızı ve hızınızı gelıstırmeye calısın.

son olarak diyeceğim tüm karakterlerı tanımaya çalışın çünkü karakterlerı bilirseniz ne yapmanız gerektiğini anlamanız hızlanır ve başarılı olursunuz. pek tercih edilmesede oyunda cok başarılı şifacılar var arkadaşlar biride siz olabilirsiniz.

arkadaşlar şifacı oyanaması zor bir karakterdir ama çok zevklidir umarım yardımcı olabılmışimdir iyi oyunlar.

This post has been edited 2 times, last edit by "Odin17" (Mar 29th 2015, 5:14pm)

2

Wednesday, March 25th 2015, 8:54pm

Başarılar güzel bir anlatım olmuş.

3

Thursday, March 26th 2015, 6:58am

MRTKTLG

Beginner

• "MRTKTLG" has been banned

• Send private message

Şu sıralar pagan karakterime reenkarne olarak şifacı kasmaktayım ve böyle bir rehber çok işimi görecek. Bu çalışmadan ötürü teşekkür eder, başarılar dilerim.
mK

4

Friday, March 27th 2015, 3:35pm

Neden kasılmak için olan talentte ışık zerresi yeteneğine puan vermedin ki ?

5

Friday, March 27th 2015, 4:47pm

zincirli ışık kullanarak genelde toplu olarak yaratık kesiyoruz. amacımız bölgedeki yaratıkları hızla kesmek olduğundan (kasılma amacımız) en yararlı olarak onu tercıh edıyorum. ışık zerresini pvp için kullanıyoruz 1vs1 için etkili bir özellik zararı yüksek. vahşi yada kanlıda özellikle savaşlarda ışık zerresi değil zincirli ışık tercih ediliyor çünkü birkaç hedefe vurup ilk hedefine bir daha vurabılıyor 4 adet hedefe kadar sekme özelliği var. 1 hedefe saldırırken yandaki insanlarıda istemeden kesebiliyorsunuz :) ışık zerresini kullanımı için hedefi tek yakalamamız lazım 2 hedefle savaşıyorsak ve yan yanalarsa zincirli ışık ışık zerresinden bariz bir şekilde fazla zarar veriyor sekme özelliği yüzünden. açıklayabilmişimdir umarım iyi forumlar.

This post has been edited 1 times, last edit by "Odin17" (Mar 27th 2015, 5:03pm)