You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, March 31st 2015, 3:05pm

VeteraN

Beginner

• "VeteraN" started this thread

• Send private message

[PMB] Savaşçı Rehberi (Thasphia) 6.0 Kırık Zincirler Güncellemesi

This post has been edited 12 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:28pm)

2

Wednesday, April 1st 2015, 12:04am

VeteraN

Beginner

• Send private message

Giriş

Karakter ismi : Thasphia
Birlik : Huzur
Irk : Priden, Harika Savaş Lordu
Rol : DPS veya TANK

This post has been edited 9 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 10:51pm)

3

Wednesday, April 1st 2015, 2:40pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Merhaba Değerli Oyuncular,
Bu konuda sizlere, savaşçı hakkındaki bilgilerimi paylaşarak kendi oyun
tarzınızı oluşturmanıza yardım edeceğim. Öncelikle "Ne için savaşçı
açmalıyım?"
sorusunun cevabını verelim. Ben, ön saflarda düşman ile göğüs
göğüse çarpışmak istiyorum, hedef aldığım düşmana zor anlar yaşatmak
istiyorum(bol sersemletmeli yetenek vuruşları), zor ölsün ve hasarı yüksek
olsun istiyorum. Bosslara karşı tanklık yapmak istiyorum derseniz savaşçı tam size göre bir sınıf olacaktır. Konunun devamında ise içeriğimiz aşağıdaki gibidir;

1. Son güncelleme ile gelen değişiklikler
  2. Kullandığım yetenek ağacı dağılımları
  3. Yeteneklerin vuruş sırası (Combo)
  4. Karakteristik puan dağılımı
  5. Savaşçının olumlu yönleri, olumsuz yönleri ve çözümleri
  6. Alternatif yetenek ağaçları
  7. Gelişim aşamalarını dağıtırken izlenecek yol

This post has been edited 19 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:15pm)

4

Wednesday, April 1st 2015, 3:16pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Dilerseniz Son Güncelleme İle Gelen Değişiklikler ile konumuza devam edelim.

Adrenalin Bağımlılığı Gelişim Aşaması sayesinde, Adrenalin Vızıltısı yeteneğinin yenilenme süresini %4/8/12 azaltır. Adrenalin Vızıltısı etkinken yakın dövüş saldırılarının yenilenme süreleri %10/20/30 azalır.

Bağlılık. Çetin Ceviz etkisi altındaki karakter, %33/66/100 olasılıkla Çetin Ceviz oluşturma imkanına sahip olur.

Atlet. Çelik Direnç, etkin olduğunda, 2 saniyede bir karakterin azami sağlığının %1/2/3 oranında yenileniyor. Kır yeteneğinin yenilenme süresi % 10/20/30 ve etki süresi %7/14/21 azaltıldı.

Sadece Bir Sıyrık Gelişim aşamaları artık bir kalkanınız olmasa bile Çelik Direnç'i artırıyor.

Hayat Seçimi yeteneğinin yenilenme süresi %50 azaltıldı. Hayat Seçimi ve Yaşam İradesi artık %50 daha az dövüş avantajı gerektiriyor.

Görerek Atış artık her kullanıldığında dövüş avantajını +10 artırıyor.

Yüksekten Uçuş gelişim aşamasının verimliliği artırıldı; artık düşmanları havaya fırlatmak yerine onları 2 saniyeliğine yere seriyor. Her zıplama yapan grup üyesi başına Ezici Vuruş'un yere sermesi %30 ve verdiği zarar %10 artıyor.

This post has been edited 12 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 6:33pm)

5

Wednesday, April 1st 2015, 3:23pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Son güncelleme ile birlikte yukarıda gördüğünüz üzere tank ağırlıklı yenilikler yapılmış. Savaşçının daha fazla hayatta kalabilmesi buna bağlı olarak daha fazla hasar verebilmesi ve ağır tanklık yapabilmesi hedeflenmiştir. Savaşçının gruplarda, savaşlarda, zindanlarda daha fazla aranan bir sınıf olmasını sağlamıştır. Kendimden örnek verecek olursam, karakterimin ulu olmasının sağladığı çift yetenek ağacı dizilimi sayesinde Ağır Tank ve DPS yetenek ağaçlarım arasında geçiş yaparak gruplarda oynadığım rolü değiştirebiliyorum. Dolayısıyla gruplarda daha fazla yer bulabiliyorum.

Kullandığım yetenek ağaçları dizilimleri ise şöyle

Hem PvE hem de PvP de kullanabileceğiniz DPS Hybrid talent. Bu sayede yeteneklerinizin hasarından ve karakterinizin defansif özelliklerinden ödün vermeden bir taş ile iki kuş vurmuş olacağız. Tek yetenek ağacına sahip olan oyuncular için ideal bir seçim olacaktır. Karakteri ulu olan oyuncularımız da diğer yetenek ağacını Ağır Tank dizilimi ile değerlendirebileceklerdir.

Not : KIRMIZI alanların açılma zorunluluğu yoktur.

Bu yetenek ağacı hakkında biraz bilgi vereyim. Hangi yetenek ne için açıldı veya kapalı tutuldu. Değerli oyuncular, yetenek ağacı oluştururken dikkat edilmesi gereken altın kural açtığımız yetenekleri, ilgili gelişim aşamalarıyla desteklemek ve güçlendirmektir. Aşağıda görüldüğü gibi açtığım yetenekler ile alakalı gelişim aşamalarını birlikte verdim.

This post has been edited 11 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 6:42pm)

6

Wednesday, April 1st 2015, 4:29pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Güçlü Saldırı ve Eksiksiz Saldırı (3) :

Savaşçının ana yeteneklerinden bir tanesidir. Yakın dövüş saldırısıdır ve 15 Dövüş avantajı üretir.

Tam İsabet Gelişim aşaması ile verdiği zararı %15 artırdım.
Şanslı Gelişim aşaması ile %15 kritik vurma ihtimalini artırdım.

Depar (3) : Hedefe doğru hareket eder ve 2 saniye onu yere serer.

3 yetenek puanı vererek yenilenme süresini düşürdüm.

Sokak Dövüşçüsü Gelişim Aşaması ile hedefin yerde kalma süresini 6 saniyeye çıkarttım.
Karşı Konulmaz Kuvvet Gelişim Aşaması ile kontrol büyülerine ve etkilerine karşı bağışıklık kazandık.

Yani Depar attığımız hedefe başarılı bir şekilde ulaşmamızı sağlayacaktır. :thumbup:

Ölümcül Darbe ve Ezici Vuruş (3) : Yakın dövüş saldırısıdır. 50 dövüş avantajı tüketir.
Savaçşımızın en yüksek hasar veren yeteneğidir.

Kıyım gelişim aşaması ile kritik zarar verme ihtimalini %15 artırdım.
Katil Doğan gelişim aşaması ile %15 verilen hasarı artırdım.

Kesici Darbe (2) : Savaşçının dövüş avantajı üretmesini sağlayan seri bir yetenektir.
Yakın dövüş saldırısıdır ve 10 dövüş avantajı üretir.
Aldatmaca gelişim aşaması ile yeteneğin harcadığı enerjiyi %45 azalttım.
Bu sayede tasarruf ettiğimiz enerjiyi başka yeteneklerde kullanabiliriz.

Çetin Ceviz (2) : Ölümcül bir darbe alınması, bütün kontrol etkilerini siler,
Canınızın Toplamı + %70'ini geri kazandırır. Ömrü 16 saniye yenilenme süresi 3.5 dakikadır. 3 yetenek puanı karşılığında %80'e arttırmak istemedim. Onun yerine yetenek puanlarını başka yeteneklerde değerlendirdim.
Hayat arzusu Gelişim aşaması sayesinde Çetin Ceviz %20 daha hızlı yenilenecek.

Yaralanma (1) : PvE, PvP karışık talent demiştim. Dolayısıyla astralde boss keserken olur da tank arkadaşınızın başına bi iş gelirse bossu bir müddet göğüslemenize yardımcı olacaktır. Zulüm yeteneği ile boss'u kendinizde tutmaya devam edebilirsiniz. PvP de ise takım arkadaşınızın zor durumda kaldığını gördünüz, düşmana uygulandığı taktirde bir müddet sizden başkasını hedef alamayacaktır. Arkadaşınız ise rahat bir nesef alacaktır. :)

Sağlam Tekme (3) : Rakibe tekme atarak onu %50 olasılıkla yere serer.

Sokak Dövüşçüsü Gelişim Aşaması ile yeteneğin yere serme oranını %100e çıkarttım. Yeteneğin yenilenme süresini kısaltmak için 3 puan verdim. Bu sayede seri kullanarak daha fazla yere serme etkimiz olacaktır.

Yıkıcı Hücum (2) : Yakın dövüş saldırısıdır. Sadece yere serilmiş düşmanlar üzerinde kullanılabilir. 20 dövüş avantajı üretir. Seri bir şekilde dövüş avantajı kazanmamızı sağlar. Hasarı azımsanmayacak kadar iyidir.

Kemik kıran Gelişim aşaması ile %15 verilen zararı artırdım.

Kroşe (1) : Yakın dövüş saldırısıdır. Düşmanın hareket hızını %50 azaltır. Yenilenme süresi 3 saniye olduğundan seri şekilde kullanılabilir. Bu yüzden 1 yetenek puanı yeterlidir.

Adrenalin Vızıltısı (3) : Enerji 15 saniyeliğine %100 daha hızlı yenilenir.
Savaşçının en önemli yeteneği diyebiliriz.
Adrenalin bağımlılığı gelişim aşaması sayesinde güçlü saldırı, eksiksiz saldırı, yıkıcı hücum, ölümcül darbe, ezici vuruş, doğrama, ikili yeteneklerimiz %20 daha hızlı yenilenir. Bu da demektir ki savaşçımızın kazandığı yüksek saldırı hızı sayesinde ardı arkası kesilmeyen darbelere hazır olun. :evil:

Yabani Aurası III (3) : Zırhımızı %30 azaltıp takım arkadaşlarımızın ve kendimizin verdiği Fiziksel hasarı %15 artıran pasif bir yetenektir. Hemen moralinizi bozmayın.

Kontrollü öfke Gelişim aşaması ile kaybettiğimiz %30 zırhı geri kazanıyoruz. ;)

Boğa Vuruşu (1) : Rakibi 15 metre geri püskürtür ve yere yığar. Fazladan sersemletme göz çıkartmaz. Bu yetenek ile düşmanı takım arkadaşlarınızın arasına gönderebilirsiniz. Bir anda hedef haline gelecektir. :thumbsup:

This post has been edited 6 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:12pm)

7

Wednesday, April 1st 2015, 4:47pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Fırıldak (3) : 7 Metre çapı içindeki tüm düşmanlara her saniye hasar verir. Savaşçımızın hareket hızını %50 azaltır.Toplu katliamlarda oldukça etkili bir yetenektir.

Deşici Savaşçı Gelişim aşaması ile etkinin çapını +3 metre artırdım artık 10 metre çapı içindeki tüm düşmanlara hasar verebiliyoruz.
Kıyım gelişim aşaması ile %15 kritik ihtimalini artırdım.
Katil doğan gelişim aşaması ile %15 verilen hasarı artırdım.

Gelelim usta yeteneklerimize, bunları kullanmak için Ejder gözyaşına ihtiyacınız olacaktır. Her kullanımda 3 ejder gözyaşınızı kaybedersiniz. Ejder göz yaşının kalitesine göre yetenekler güçlenecektir.

Gerçeklenen saldırı (2) : 8 saniye boyunca her saniye 10 dövüş avantajı üretir . Bedavadan dövüş avantajı daha ne isteriz. 8o

Destansı Kuvvet (2) : 30 Saniyeliğine 6 kademe destansı kuvvet kazanırsınız. Sağlam tekme, kroşe, güçlü saldırı, eksiksiz saldırı yeteneklerini her kullandığınızda etkinin 1 kademesini harcarsınız. Bu yetenekler ek zarar verir ek etkileri de vardır. Bunlar :

Sağlam Tekme : Hedefi 15 metre geri püskürtür.

Kroşe : Hedefi bir süre yerine sabitler.

Güçlü Saldırı ve Eksiksiz Saldırı : Hedefte derin yara açarak etkinin her kademesi için 3 saniyelik kanama verir.

This post has been edited 3 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:15pm)

8

Wednesday, April 1st 2015, 5:24pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Savaşçının oynanabilirliğini arttırmak için açtığım bazı gelişimler

Delici saldırı : Yakın dövüş sırasında düşmanı yere serer ve 5 saniyeliğine sersemletir. Yenilenme süresi 30 saniyedir. 40 dövüş avantajı tüketir.

Zayıflık Göstergesi : Korku etkisinin süresini %25 kısaltır.

Kafein : Yavaşlatma etkisinin süresini %25 kısaltır.

Taş kafa : Sersemletme etkisinin süresini %25 kısaltır.

Deşici savaşçı : Çift el silahlarla verilen zararı %4
arttırır ve yakın dövüş saldırı menzili 3 metre artar.

Dize atış : Yay kullanarak yapılan saldırıdır. Hedefin hareket hızını %50 azaltır.

Çabukluk : Tek hedefe verilen her başarılı saldırı bize hareket hızı kazandırır. 7 saniyeliğine %10 artış. 3 kereye kadar birikir.

Sadece bir sıyrık : Çelik direnç azami sağlığın %56 sı
oranında artar.

Aşağıda bekle : Düşen bir düşman yerden kalktığında ısıtılmış etki kazanırız. Bu etki her saniyede 10 dövüş avantajı üretir. Arkadaşlar bu yetenek hızlı dövüş avantajı kazanmamız için çok önemlidir.

Bunların dışında savaşçının yolu gelişim aşamalarını açmadım. Çünkü Adrenalin vızıltısı yeteneğimizin yenilenme süresini oldukça düşürdük ve saldırı hızı elde ettik. Adrenalin vızıltısı bekleme süresindeyken Normal Konsantrasyon iksiri kullanarak enerjinizin hızlı yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

This post has been edited 7 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:35pm)

9

Wednesday, April 1st 2015, 5:38pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Ağır Tank (PvE) yetenek ağacı ise şöyle :

Not : KIRMIZI alanların açılma zorunluluğu yoktur.

Çoğu yetenekten üst sayfalarda bahsetmiştik. Ağır tank yetenek ağacındaki bazı önemli yeteneklerden kısaca bahsedelim.

Siper : Darbeleri bloke etme olasılığı 8 saniye boyunca %50 artar. En önemli tank yeteneğimizdir.

Özel koruma : Bir grup üyesine %25 daha az tehlike oluşturan bir etki vererek ölümden koruma sağlar. Grup üyesi öldüğü taktirde çetin ceviz kabiliyetini koruyucu yerine grup üyesi kullanır. Bu yetenekte kendi çetin cevizimizi arkadaşımıza devrediyoruz. Eğer ikimizde de çetin ceviz olmasını istiyorsak Bağlılık gelişim aşamalarını açmalıyız. Takım arkadaşımızı korumak için oldukça etkili bir yetenektir.

Gladyatör : Tek elli silah hasarı %20 artar.

Aşağıda Bekle : Düşman yerden kalktığında 3 saniye boyunca her saniyesinde 10 dövüş avantajı üretir.

Kalkan Darbesi : Düşmanı yere seren kalkan vuruşu. Sadece kaçma,savuşturma,bloklama yapıldığında aktif olur.

Mahir Kalkan : Kalkan Darbesi'nin zararı %20 artar. Yenilenme süresi 3 saniye kısalır. Amacımız Kalkan Darbesi'nin yenilenme süresini azaltarak daha fazla yere serme etkisi kazanmak. Aşağıda Bekle gelişim aşaması sayesinde dövüş avantajı da kazanacağız.

Sağlam Tekme : %50 olasılıkla rakibi yere serer. 10 birim dövüş avantajı üretir. Dövüş avantajı üretmek için gereklidir. Yere serme başarılı olduğu taktirde Aşağıda Bekle gelişim aşaması sayesinde daha fazla dövüş avantajı elde edeceğiz.

Karşı Saldırı : Gelen darbe bloke edildiğinde 10 birim enerji kazanırız. Sadece 2 saniyede bir kez kullanılır.

Müdafaa ustası : Kalkanın koruma olasılığı %15 artar.

Bilek büyüye karşı : Artık büyüleri kalkanla savuşturabiliyoruz !!

Atlet :
Kır yeteneğinin etki etme süresini ve yenilenme süresini azaltır. 2 saniyede bir karakterin azami canının %3ünü yeniler.

Yaşama iradesi : Çelik direnç etkisini 10 saniye boyunca azami canın %6 sı kadar sürekli yeniler. 15 dövüş avantajı tüketir.

Yetenek ağacı dağılımının bu şekilde yapılmasının nedeni çoklu slotları kolay şekilde bir arada tutabilmemizi sağlamak içindir.

Vuruşların Sırası

Not: Tanklık yaparken Zulüm yeteneğinizin açık olmasına dikkat ediniz.

Not 2: Çelik direncinizi Hayat Seçimi yeteneğiyle sürekli yenileyin. Direncinizin yok olmasına yakın durumlarda Kır yeteneği ile yeniden etkinleştirin.
Çelik direnciniz yenilenme aşamasındayken Siper yeteneğinizi kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.
Çoklu slotlarda amaç, mümkün olduğunca Fırıldak yeteneğimizi fazla kullanmaktır. Dövüş Avantajı her 65'e ulaştığında kullanın.

+ + + + + +

Kalkan Darbesi ve Siper yeteneklerini ne zaman basacağınızı siz belirleyin.

Boss keserken :
Yaralanma yeteneğiniz her dolduğunda boss'a tekrar atın.

+ + + + + + + +

+

This post has been edited 39 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 6:51pm)

10

Wednesday, April 1st 2015, 6:53pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Karakteristik puan dağılımı ise aşağıdaki gibidir

PvE yaparken DPS rolünde : Meleke, Vahşet, Canlılık yüksek tutulmalıdır.

PvE yaparken TANK rolünde : Canlılık yüksek tutulmalıdır. Mukavemet olabildiğince yüksek tutulmalıdır. Aksi taktirde açık yara etkisi alırsınız. Bu etki 5 kademeye kadar birikir . Aldığınız şifa oranı açık yaranın büyüklüğüne bağlı olarak ciddi miktarlarda düşecektir.

PvP yaparken DPS'de ise : Meleke, Vahşet, Metanet, İrade, Canlılık. Dengeli şekilde yüksek tutulmalıdır. Melekenizin diğerlerine oranla daha yüksek olmasına dikkat ediniz.

This post has been edited 4 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:33pm)

11

Wednesday, April 1st 2015, 7:23pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Savaşçının olumlu yönleri

Giriş bölümünde de bahsetmiştim. Kısaca tekrarlayalım.

Yüksek fiziksel hasar, zor ölüm, ağır tanklık yapabilmesi, yere serme etkilerinin fazlalığı

Olumsuz yönleri

Uzak mesafeden hasar veren sınıflara karşı dezavantajı vardır. Rakibin yanına gidene kadar bir müddet hasara maruz kalırsınız.

Çözümlerden bir kaçı ise,

Gerçeklenen Saldırı yeteneğini kullanarak elde ettiğimiz
dövüş avantajları ile
Hayat Seçimi yeteneğini sürekli kullanarak çelik direnci yenilemek.
Bu sayede fazla hasar almadan Çelik direnç miktarını da korumuş olursunuz.

Büyücü reenkarneden alınan Taş Duvar ve Söz Kalkanı oldukça etkili olacaktır.

Bazı koruyucu simya potlarını yanınızda bulundurun.Karşınızdaki
rakibin verdiği hasar türüne göre (Fiziksel,Elementsel,Işık,Zehir,Astral vb.) potunuzu kullanın. Alınan hasarı bir müddet düşürecektir. Bu sayede pozisyonunuzu alana kadar vakit kazanmış olacaksınız.

Kaçma yeteneği fazla olan sınıfları yakalama sorunu ve çözümleri ;

Dize Atış yeteneği ile rakibinizi yavaşlatın. Ardından depar atarak yanına gidin. Hatırlarsanız bazı gelişim aşamalarıyla depar yeteneğimizi oldukça güçlendirmiştik. kroşe ile rakibin yavaşlama etkisi altında kalmasını sağlayın. Kombonuzu yapın. Çabukluk gelişim aşaması sayesinde rakibe her başarılı vuruş yaptığınızda hareket hızı kazanırsınız. Bu sayede rakibi kovalamak çok daha kolay olacaktır.

Okcudan alınan ölümcül hız yeteneği bu konuda işinizi görecektir.

Kalabalık savaşlarda kendinin savunamaması

Takımınızda şifacı olmasına özen gösterin. Yanınızda can dolduran bazı iksirler taşıyın. Eğer düşmanlarınızın arasına giremiyorsanız kendi takımınızdaki şifacıları koruyun.

This post has been edited 8 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 3:41pm)

12

Wednesday, April 1st 2015, 11:23pm

VeteraN

Beginner

• Send private message

Bazı alternatif yetenek ağaçları aşağıdaki gibidir.
Gelişim aşamaları yetmeyen arkadaşlar resimde yuvarlak içine alınmış KIRMIZI bölgelerden feragat edebilirler.

Yırtıcı bir savaşçı isteyenler için Full PvE DPS Yetenek Ağacı

Yukarıdaki yetenek ağacında tüm savunma yeteneklerini devre dışı bıraktım. Karakterinizi kasarken ve astral gruplarında yüksek hasar vermenizi sağlayacaktır.

Full PvP DPS Yetenek ağacı

Full Tank PvP yetenek ağacı aşağıdaki gibidir.

Gelişim Aşamalarını Verirken İzlenecek Yol (PvE)

Teşekkür ederim. Umarım yardımcı olmuştur. İyi oyunlar dilerim. Sağlıcakla kalın.

This post has been edited 16 times, last edit by "kRecoiL" (Apr 13th 2015, 7:18pm)

13

Thursday, April 2nd 2015, 12:31am

Eline emeğine sağlık on numara olmuş :thumbup:

14

Thursday, April 2nd 2015, 1:04am

VeteraN

Beginner

• Send private message

Eline emeğine sağlık on numara olmuş :thumbup:
Teşekkür ederim :)

15

Monday, April 13th 2015, 10:38am

Yeni gelen güncelleme ile savaçıya yüklenmiş olan tank misyonunu anlatman harika olmuş. Ne zamandır savaşçıda, ululuk ile açmak istediğim tank talentini bulmuş oldum sayende. Yetenekleri yazıp geçmediğin çok güzel olmuş, kendi cümlelerinle neden gerekli neden gereksiz olayına girmen çok güzel. Ellerine sağlık.

16

Monday, April 13th 2015, 2:47pm

Güzel bir çalışma eline emeğine sağlık :thumbup:

17

Monday, November 30th 2015, 10:47am

Ellerine sağlık gerçekten çok güzel olmuşta aklıma şey takıldı DPS Hybrid de yabani aura yı desteklemişsin (Kontrollü öfke ile) fakat açmamışsın neden ?

Rate this thread