You are not logged in.

1

Thursday, April 2nd 2015, 10:56am

[PMB]Vladiamtis Şifacı Caster Pvp Yapılandırma

Karakter:Vladiamtis

Sınıf:Şifacı
Birlik:Kusay
Birlik içi rol:Şifacı/Dps

Arkadaşlar şifacı sınıfı genelde takımlarda şifa odaklı oynar .Takım üyelerini ayakta tutmaya çalışır.Fakat şifacının yaptığı dps de oldukça iyidir .Dps için temel olarak iki yapılandırması vardır:

1.Yakıncı dps(melee)yapılandırma
2.Uzaktan büyülerle zarar veren(caster yapılandırma)

Ben rehberimde size caster şifacı yapılandırmasından bahsedeceğim.

Neden şifacı oynuyorum?

Oyuna başladığım zamandan bu yana pek çok sınıfla uzun süreli olarak oynadım.Şifacı bunların arasında benim en çok hoşuma giden sınıf oldu.Ekipman olarak koruyucu zırh giymesi bu yüzden fiziksel ataklara karşı oldukça dayanıklı olması,takım arkadaşlarımızı ve kendimizi şifalarımızla uzun süre ayakta tutabilmemiz,dps rolünün de şifa rolü kadar etkili olması benim hoşuma giden özellikleri.

Kırık zincirler güncellemesi ile şifacıda neler değişti ?

Yeni gelen güncellemeyle şifacının dps rolü biraz daha güçlendi .Yeni gelişimler ve yeni yetenekler geldi.Bu gelişimlerden biraz bahsetmek istiyorum.

Gürleyen gelişimi eklendi . Bu gelişim sayesinde gerilim boşalmasının verdiği zarar yüzde 15'e kadar artıyor.Ayrıca gerilim boşalması kullandığımız zaman 3 fanatizm etkisi alıyoruz.

Yeni adıyla sitem yeteneklere taşındı .Daha önce gelişim aşamasıyla açabiliyorduk.Bu yeteneği kullandığımız rakip 5 saniye boyunca silah kullanamaz ve büyü yapamaz.

İlahi ışık adlı gelişim aşamalarından açabildiğimiz yeni bir yetenek geldi .Etki süresi ve dolum süresi 6 saniye olduğu için bittikçe kendimize veya takım arkadaşımıza atabiliyoruz.Süreli olarak iyileştiren bir yetenek ,eğer takım arkadaşımıza atarsak attığımız şifanın yarısını kendimize alıyoruz.

Felç olma gelişim aşamasından açılabiliyor.Attığımız hedef 45 saniye boyunca felç olur.Fakat tek bir rakibi felç etkisine sokabiliyoruz ayrıca rakip zarar alırsa etki ortadan kalkıyor.Eğer ceza bileti gelişimiyle desteklersek rakibin canı yüzde 90'a düşene kadar etki ortadan kaybolmaz.

İnancın gücü gelişimini açtığımızda şifa çemberini kullanırsak kontrol etkilerini karşı bağışıklığımız oluyor ve yüzde 30 daha az zarar alıyoruz.Fh yapılandırma için oldukça faydalı bir yenilik.

Sapkınlık dövüşçüsü gelişimi eklendi bu gelişim sayesinde süpüren alev etkisi altındaki rakibimize yüzde 39'a kadar daha fazla zarar verebiliyoruz.

Kaçınılmaz son adlı gelişim aşamasıyla öfke faktöründeyken zincirli ışık ve ışık zerresiyle hedefimizi sersemletebiliyoruz.Fakat bir kere sersemleyen rakip 10 saniye boyunca bir daha sersemlemiyor.

Caster yapılandırmada yetenek ağacımız ve gelişimlerimiz

Şimdi sizlere kullandığım yetenek ağacını ve gelişimlerimi paylaşmak istiyorum.Bunlar üzerinden caster yapılandırmada nasıl oynamalıyız nelere dikkat etmeliyiz bunlardan behsedeceğim.

Faktör ustası caster yapılandırmada kullanacağımız ışık faktörünü açmak için 1 puan vermemiz yeterlidir.

İlahı ceza ve göklerin ilahi cezası Işık faktöründeyken kullanıldığında %25 olasılıkla fanatizm etkisi almamızı sağlayan yeteneklerimizdir.Işık elementiyle rakibe zarar verir.

Gerilim boşalması Hedefe ve 8 metre etrafında bulunun tüm rakiplere elektrikle zarar verir ve 2 saniyeliğine nakavt etkisi verir.Gürleyen gelişimiyle desteklendiği zaman 3 kademe fanatizm etkisi almamızı sağlar ve yeteneğin zararı %15 artar.Fanatizm sayınızı iyi takip edip ona göre atmanızı tavsiye ediyorum.

Hayır duası süreli olarak şifa veren yeteneğimizdir.Oluşturma süresi yok bu yüzden pvp esnasında kullanmak için fazladan bir zaman harcamıyoruz.Pvp esnasında üzerimizden eksik etmememiz gerekiyor.

Büyük şifa oluşturma süresi 5 saniye yenilenme süresi ise 1 dakika olan şifa yeteneğimiz .1 puan verdim çünkü fanatizm etkisi olması halinde anında hazırlanıyor.Pvp esnasında 1 veya 2 kere kullanabilirsiniz .

Işık zerresi Yenilenme süresi yoktur fakat oluşturma süresi 3.5 saniye .Fanatizm etkimiz varsa anında hazırlayabiliyoruz .Işık elementiyle hasar veriyor.

Zincirli ışık oluşturma süresi 3.5 saniye.Rakibe ve 10 metre yakınındaki 4 müttefikine kadar ışık elementiyle hazar veren yeteneğimizdir. Fanatizm etkimiz varsa anında kullanabiliyoruz.Toplu savaşlarda oldukça etkili bir yetenek dps sıralamasında üst sıralara çıkmamızda oldukça iş görüyor.

Öngörü kullanmak için ejder gözyaşı gereken iki yeteneğimizden ilki. Düşmanımıza veya kendi üzerimize etki olarak atabiliyoruz.Kendi üzerimize atarsak aldığımız her zararda üzerimizdeki bir öngörü kademesi siliniyor ve belli miktar şifa alıyoruz.Rakibimizin üzerine atarsak ,rakip aldığı her zararda üzerindeki bir kademe öngörü siliniyor ve fazladan zarar alıyor .Pvp esnasında duruma göre her ikisini de yapabilirsiniz.Kademe sayısını arttırmak için yüksek kalitede ejder gözyaşı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Baş döndüren rakibe attığımız kontrol etkisi .Rakibin körleşmesini sağlıyor. Üçlendiği zaman oluşturma süresi olmadan anında kullanabiliyoruz.Attığımız rakip etki altındayken saldıramaz fakat savunma yeteneklerini kullanabilir.

Sitem yine rakibe attığımız bir kontrol yeteneğimiz .Etki altındaki rakip 5 saniye boyunca büyü yapamaz ve silah kullanamaz.Verdiğimiz puanlar yeteneğin sadece dolum süresini(cd) düşürüyor.Her kademe için etki süresi 5 saniye.Bu yüzden üçlemedim.

İnanç sınırı kullanabilmemiz için ejder gözyaşı gereken yeteneklerimizden ikincisi.Takım arkadaşımızda veya kendi üzerimizde kullanabiliyoruz.Kullandığımızda aldığımız zararı emen bir kalkan açılıyor üzerimizde.Etki süresi sona erdiğinde veya kalkanımız patladığında yanımızdaki düşmanları 2 saniye yere seriyor.

Çılgınlık gelişimlerden 3 kademeye kadar açabildiğimiz ,bu yapılandırmada olmazsa olmaz yeteneğimiz.Kullandığımızda 8 saniyeliğine çılgınlık durumuna giriyoruz .Etki sayesinde ilahi ceza ve göklerin ilahi cezasını anında oluşturabiliyoruz.Üstelik %70 daha az mana tüketiyorlar.Çılgınlığın dolum süresi 1 dakika .Fakat gelişim aşamalarından taşkınlığı üçlediğimiz zaman çılgınlık yenilenme süresini 2 saniyede bir 4 saniye içerisinde 10 saniye azaltan taşkınlık etkisini %25 olasılıkla alıyoruz .

Şeytan çıkarma 6 saniyeliğine etrafımızdaki tüm iblisleri kovmamızı sağlar.İnancın gücü gelişim aşamasını açtığımız zaman ışık faktöründeyken ilahi ceza ve göklerin ilahi cezasını kullandığımızda rakibin üzerinde bir etki bırakıyoruz.Bu etki altındaki rakipler de iblis sayıldığı için bu yeteneği açtım.Pvpde yanımıza gelen düşmanları kolayca kovabiliriz.

Kutsal söz 10 saniye boyunca her 2 saniyede bir zarar verir ve rakibi sersemletir.Yine iblislere karşı kullanabiliyoruz.

Vladiamtis
KUSAY

This post has been edited 18 times, last edit by "Vladiamtis" (Apr 16th 2015, 2:49pm)

2

Thursday, April 2nd 2015, 10:58am

Yalvarış lütuf ya da ışık faktöründeyken kullanabildiğimiz şifa yeteneğimiz. Pvp esnasında uzun süre dayanabilmemiz için bu yeteneği açtım.Kullanmak için canınızın %50-60 arasında olmasını bekleyin.Vahşetinizin yardımıyla gayet iyi bir şifa alırsınız.

Caster yapılandırmada stat ayarlamaları

Meleke verdiğimiz zararı ve şifayı % olarak arttırır. Yüzde olarak 50 ve 60 arası olması iyidir.

Vahşet hedefin kaybettiği her sağlık yüzdesi başına verdiğimiz zararı arttırır. Ben daha çok vahşet ağırlıklı oynuyorum.Öngörü ve çılgınlığı kombine bir şekilde kullandığımız zaman rakibin canı zaten çok hızlı bir şekilde iniyor.Kalan canını ışık zerresi ya da zincirli ışıkla ve vahşetimizin yüksek olmasının yardımıyla çok seri bir şekilde indirebiliriz

Metanet aldığımız hasara bağlı olarak üzerimizde metanet birikir ve verdiğimiz zararın artmasını sağlar. Bu yapılandırmada yükseltilmesine gerek yok.

Mukavemet yara alma sıklığımızı azaltır.Değer olarak 25-35 arası olarak kullanıyorum ben .Bu yapılandırmada kendimizi çok şifalamıyoruz fakat toplu savaşlarda bizi şifalayacaklar mutlaka olacaktır.Yara alma sıklığımızı azaltarak onların işini kolaylaştırmak için bu stata değer vermemiz gerekiyor.

Şans kritik şifa atmamızı ve kritik zarar verme olasılığımızı yükselten statımız.Çoğu şifacı ejder itemlerini fh yapılandırmaya göre toplamaya çalıştığı için ejder itemleriyle çok katkı sağlyamıyoruz bu stata.Esans yardımıyla yükseltilebilir.Daha aktif bir şekilde zindanlara girerek iki farklı ejder itemi seti de yapabilirsiniz.

Canlılık can stoğumuzu yükselten stat.Ne kadar yükselteceğiniz biraz sizin oyun tarzınıza kalmış.Fakat can stoğunuzun 1 milyonun üzerinde olması gayet iyi olacaktır.

İrade 35-45 arası bu yapılandırma için oldukça yeterli olacaktır.

Bilgelik sadece silahlarımızda bulunan bir stat.Mana stoğumuzu arttırmamıza yarıyor. Ayrıca birlik gelişimlerinden de her birlik üyesinin bilgelik değeri yükseltilebilir.

Caster yapılandırmada silah seçimimiz ne olmalı?

Caster yapılandırmada taktığımız silahlar zararımızı etkilemez .Çünkü büyüsel hasar temelli oynuyoruz.Zararımızı direkt etkileyen eşya asamızdır.Bu yüzden item bastığımız şu günlerde ilk olarak asanızı geliştirmenizi tavsiye ederim.Fh yapılandırmada da işinize yarayacaktır.

Yeteneklerden açtığımız astral güç aurası ile verdiğimiz sihirli zararı %15'e kadar arttırabiliriz.Ben üçlemeyi tercih ediyorum.Grubumuzda her zaman astral güç aurası açabilen bir sınıf olmayabilir.

Irksal yeteneklerimiz

Normalde her ırkın kendine ait bir ırk yeteneği vardır.Nadir nesneden sırlar kitabı sayfasını alarak diğer ırklara ait ırksal yetenekleri de açabiliriz.Irksal yeteneklerimizin hepsinin dolum süresi 2 dakikadır.Bir tanesini kullandığımızda diğerleri de dolum süresine girer.Yani 2 dakika içerisinde sadece 1 tane ırksal yeteneğimizi kullanabiliriz.

Dirilenlerin bilgeliği verdiğimiz şifayı 30 saniyeleğine %20 arttırmamız sağlıyor.Yükselenlerin ırksal yeteneğidir.

Vatan aşkına Eğer grubumuzdaki üyelerin üzerinde kontrol etkileri varsa bu yeteneği kullanarak onları negatif etkilerin birinden kurtarabiliriz.Zadaganlıların ırksal yeteneğidir.

Tapınak bilgesinin intikamı elf şifacıların ırksal yeteneğidir.Rakip üzerinde kullanabiliyoruz.Rakip 15 saniye boyunca kullandığı her yetenekte belli bir miktar manası gidiyor.Pvp için oldukça etkili bir yetenek,mana kullanan sınıflarla yaptığımız pvplerde rakibin manasını seri bir şekilde eritebiliriz.

Tenses'in kalkanı Kanyalı şifacıların ırksal yeteneğidir.30 saniye boyunca çevremizde zarar emen bir kalkan oluşturur.

Reenkarneden hangi yetenekleri almalıyız?

Kara büyücüden korkuyu alırsak pvp için bir kontrol etkisine daha sahip oluruz.Teke tek karşılaşmalarda oldukça işinize yarayacaktır.

Büyücüden ışınlanma(flaş) yeteneğini alırsak toplu savaşlarda karmaşanın içinden kolayca kaçabiliriz.Şifamız kendimizi tutmak için çok yeterli olmayacağı için rakiplerimizden uzak durmamızda fayda var.

Mistikten psişik saldırı alınabilir.Dağınık halde bulunan rakiplerimizi kolayca toplayarak zincirli ışık yeteneğimizi daha etkili bir şekilde kullanabiliriz.

Rehberim burada son buluyor.Son olarak toparlamak istiyorum.Şifacı çok güzel dpsler yapabilen bir sınıf .Fh oynamak çoğumuzun ilk tercihi oluyor fakat bazı durumlarda dps yapmamız zorunlu oluyor.Element krallığında görev yaparken veya gayret kasarken fh yapılandırma çok zahmetli olur.Kimi zaman fh oynamak sıkıcı gelmeye başlıyor ve pvpnin tadını çıkarmak istiyoruz .Kırık zincirler güncellemesinden sonra caster şifacı oynamak daha da hoşuma gitmeye başladı .Size de tavsiye ediyorum.Ben bu rehberi az önce belirttiğim ihtiyaçları karşılamak için hazırladım.Umarım faydalı olmuştur okuduğunuz için teşşekürler.
Vladiamtis
KUSAY

This post has been edited 15 times, last edit by "Vladiamtis" (Apr 16th 2015, 3:28pm)

3

Thursday, April 2nd 2015, 11:09am

4

Thursday, April 2nd 2015, 9:13pm

Eline sağlık BRO güzel duruyo şifacıdan anlamıom ama iyidir yani :D şekil güzel
<<<<<<<

5

Wednesday, April 8th 2015, 7:26pm

MoLLa

Beginner

• Send private message

Hayırlı olsun elinize sağlık
KABiLE

BİZİ BİLEN BİLİR BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR

6

Wednesday, April 15th 2015, 8:48pm

başarılar kardeşım eline saglık

7

Wednesday, April 15th 2015, 8:49pm

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

eline koluna sağlık kardeşim inş. herkeze faydası olur
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

8

Wednesday, April 15th 2015, 9:01pm

Teşekkürler umarım faydalı olmuştur
Vladiamtis
KUSAY

9

Wednesday, April 15th 2015, 9:05pm

DooMDracoS

Beginner

• Send private message

oktaycım çok güzel bir rehber olmuş eline koluna sağlık gönlümüm birincisi sensin umarım rehber yarışmasınında birincisi sen olursun

10

Friday, April 17th 2015, 10:17am

faydalı olacağı kesin güzel olmuş eline sağlık