You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, February 27th 2015, 11:13pm

Bu hile mi değil mi ?

Daha önce bir konu açmıştım. Brezilya birleşmesinden sonra bazı karakterler abuk subuk vuruşlar yapıyor ya da abartı şifalar alıyor diye.

Birlikten bir arkadaşımızın gönderdiği ekran görüntülerini paylaşıyorum. 7-5 taşlı bir pagan 11-12 taşlı karabüyücü ve şifacının şifasını neredeyse 2'ye katlamış.7-5 taşlı bir paganın böyle bir şifaya ulaşması hatta pagan olan bilir Doğa Gücü bile açık değil böyle bir şifa atması İMKANSIZ. Daha epik itemi bile yok turuncu mor itemli. Şimdi bu oyun hatası mı yoksa bu adam hile mi kullanıyor ?

Bunu ticket gönderdik. Benimde gönderdiğim bir ticket var. monster birliğinden Telepati isimli mistik. 9 taşı var. o taşla karabüyücülerin dps'ini geçiyor. kesinlikle 10 kişi bile çullansan ölmüyor , abartılı uzak mesafelerden vuruş yapıyor ve işin en sinir yanıda ne kadar sağlam olursan ol seni öldürmesi 2 sn sürüyor. Ticket gönderdim. Umarım açıklayıcı bir cevap gelir.
Eğer hile ise cezası da verilir umarım !

This post has been edited 1 times, last edit by "Gladia" (May 19th 2015, 8:53pm)

2

Saturday, February 28th 2015, 12:10am

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

eger bu arkadaş o şifayı oitemlerle ve otaşla normal yolla attıysa bizim birlikdeki şifacıları pagana çevirelim daha mantıklı gibi gözüküyor...
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

3

Saturday, February 28th 2015, 7:18am

4

Saturday, February 28th 2015, 10:13am

camenta sana katılıyorum o telepati hile yapıyor bence.bi maçta 12 TAŞLI PENANCEYLE(oyunun en iyi büyücüsü) o mistik vardı penancenin verdiği toplam hasar telepatinin dps sini 100de 5 civarı bi yüzdeyle geçiyor.ayrıca FULL 13 taşlı milkes diye bi okçu vardı o bile kesemedi.şunu da söyliyim o druid fazla şifa atabilir neden mi ben druidimle kendimden 4 taş yüksek ve itemelri çok daha iyi olan şifacıların şifasını geçtiğim oldu kısacası bu druidin o kadar şifa atması çok normal ama eğer kara büyücüyü geçiyorsa orda bişey vardır ortalama bir druid kara büyücüden fazla şifa atabilir ama oda 100de 10-15 fln.sadece 3 şifa yetneğiyle bu kadar iyi şifa atıyıyoruz.ama yakında azaltcaklar 6.1 de mahvolcak şifamız. ;(

5

Saturday, February 28th 2015, 11:08am

cihanokr

Beginner

• "cihanokr" has been banned

• Send private message

merhaba arkadaşlar o bahsettiğiniz pagan full şifa zaten ss e bakın bi anlicaksınız ve k büyücüleri geçmesi normal k büyücüler pvp talentla girmiş şifaları sadece kendilerine attıkları şifa , bunu kill sayısından anlayabilirsiniz.telepatiye gelince o karakter full metanet oynuyor yani ona dokunduğunuzda tam bir faciaya dönüyor bir kerede rahat 600 700 k vurabiliyor. umarım attığınız tickıtlara farklı ve umduğunuz yanıtlar gelir ama en iyi açıklama bu olması gerek :d

6

Saturday, February 28th 2015, 12:01pm

bende mistiğimi metanet kasayım o zaman meleke vahşet yapıyodum meleke metanet yapacam artık

7

Saturday, February 28th 2015, 4:57pm

merhaba arkadaşlar o bahsettiğiniz pagan full şifa zaten ss e bakın bi anlicaksınız ve k büyücüleri geçmesi normal k büyücüler pvp talentla girmiş şifaları sadece kendilerine attıkları şifa , bunu kill sayısından anlayabilirsiniz.telepatiye gelince o karakter full metanet oynuyor yani ona dokunduğunuzda tam bir faciaya dönüyor bir kerede rahat 600 700 k vurabiliyor. umarım attığınız tickıtlara farklı ve umduğunuz yanıtlar gelir ama en iyi açıklama bu olması gerek :d

5 savunma taşlı mor itemli bir pagan ölmeden hangi ara metanet alacakta şifa atacak. ben o seviyede paganın bir arena boyunca 130m şifa atabilmesine ihtimal vermiyorum. çünkü alan şifası yok. Tek bir kere yenileme atar 6 kişiye yenileme etkisi gider sonra gelişim verdiyse 36 saniye bekler. O sırada tek hedefe şifa atabilir.

mistik konusunda da bir metanet olayıdır ki kim düşük taşla yüksek vuruyorsa kesin bahanesi metanet oluyor. Neyse ki 65 te sistem değişiyor.

8

Saturday, February 28th 2015, 7:36pm

cihanokr

Beginner

• Send private message

ben paganda metanet var demedim o paganı daha öncede arenada görmüştüm sadece şifa atıyor kendince bir talentı vardır ama şifasına şahit oldum eğer başka o isimde pagan yoksa tabi. ve metanet konusunda gerşekten işe yarıyor bende şifacılara tek atıyordum ki bende ki metanet o mistiğinki kadar yoktu dediğim gibi umarım sen haklı çıkarsın tickıtın istediğin yanıtla geri gelir.

9

Sunday, March 1st 2015, 5:46am

o adamın bu kadar şifa atması imkansız düZenli olarak hasar yiyip metaneti açık tutması bile yetmez.doğru düzgün hayatta bile kalamaz o adam hemencecik Ölür zaten o item ve taş ile hile yapıyo besbelli

This post has been edited 1 times, last edit by "deadangel123" (Mar 1st 2015, 6:57am)

10

Sunday, March 1st 2015, 4:17pm

ÇiLeK

Intermediate

Occupation: Gamer

• Send private message

Adam göze batmış orası kesin ama hile olacağına ihtimal veremiyorum ben şu sıralar. Bir hile var ise emin olun virüs gibi yayılır, kısa zamanda da herkesin haberi olur. :whistling:
Savas oldukça uzun sürmüş. Toplamda 1,500m dpsin yapıldığı bir savaşta o şifa abartı bir şey değil.
Sadece o düzeydeki bir pagandan pek beklenmeyecek bir şifa denebilir sanırım. Arenaya girip de elinden geleni yapan pek yok. Genelde "niye kendimi paralayım diğerleri kazansın işte" diyip çok çaba göstermeden ortalıkta dolananlar oluyor.
Ben şimdilik helal olsun diyorum arkadaşa :thumbsup: Çekişmeli bir savaşta pes etmeyip, bir saniye boş durmadan şifa atmış. ^^

11

Sunday, March 1st 2015, 5:01pm

Cihanokr

dediğine katılmıyorum. Telepati metanet falan değil. 20 metaneti ya var ya yok. Sen sanırım yanlış hatırlıyorsun.

Telepati orda itemleri de üstünde tek tek bakabilirsin.

12

Sunday, March 1st 2015, 6:33pm

cihanokr

Beginner

• Send private message

merak etme arkadaşım ben onu zamanında denetleyip bakmıştım çoğu kişiye tek attığını görünce ve bizzat kendisine sorduğumda 60 küsür metanet demişti illa itemlerde olması gerekmiyor metanetin adam diğer ekstralarla da yapmıştır metanet bir kaç yüksek veren itemde olması yeterli.

13

Sunday, March 1st 2015, 8:33pm

Darthonat

Beginner

• Send private message

hiçbir birleşme olmadan önce bile telepati ve penance kesilmesi en güç olan karakterlerdi avrupa server da arkadaşlar hile varmıdır yokmudur bilmiyorum ama öyle olsa ben 2 yıldır onlarla aynı server dayım birileri iplerini çekerdi;)

14

Sunday, March 1st 2015, 9:41pm

merak etme arkadaşım ben onu zamanında denetleyip bakmıştım çoğu kişiye tek attığını görünce ve bizzat kendisine sorduğumda 60 küsür metanet demişti illa itemlerde olması gerekmiyor metanetin adam diğer ekstralarla da yapmıştır metanet bir kaç yüksek veren itemde olması yeterli.

keramet metanette olsa 95 metanetim var tüm skillerimin temel zararlarıda mistiğin skillerinden fazla ama %100 metanetle daha tek atmışlığım yok. ama nası oluyosa tek yiyorum arkadaştan güvenlik melodisi falanda dinlemiyor.

diğer arkadaş kesilmesi zor demiş. sorun kesilmiyo olmasında diil aynı itemli karakterlere mistik skilleriyle 800-900k bazen fazla vurması.

3 full ozan -biri aegmar- aynı anda full metanet solo atıyo ama arkadaş yatmıyo tek başına. işin diğer tarafınıda düşünün 3 kişinin metanetini 100leyebiliyo bu arada...

hadi onuda geçtim 10 kişi bazen fazlasınadamı yatmazsın arkadaş. mistik oynamamış olsam tamam dicem

yani saçma sapan işler var. zaten statlar olması gerektiği gibi düzgün çalışmıyor hata var muhtemelen algoritmasında. bi sonraki patchteki stat sistemindeki değişiklik muhtemelen bu sebepten olucak.
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

15

Sunday, March 1st 2015, 10:42pm

waqee

Trainee

• Send private message

telepati mevzusuna bi ara girdim
bütün sw yi playerim diye haplamış inandırmışta kimse bi terslik var demiyor
ama ne enteresandır sw de yanına yaklaşan mistikte yok baya player abi (taşlarda 8 ) aynı statta ve taştaki mistiğe tek atıyorken bu abide size tek atıyor .bi ara stadı 58 klarda duruyordu sonra ayıp olmasın diye yürüttü biraz.
:thumbup:

16

Sunday, March 1st 2015, 10:57pm

:)

Hile konusunda birşey diyemeyeceğim fakat birleşmeden sonra yeni gelen oyuncuların stat ve taşlarından beklenmeyen performans gösterdikleri aşikar. Bunu oyundaki dengenin iyi hesaplanamadığına yoruyorum.
Mistikle ilgili olarak da statının tabiki önemi var fakat adam oynuyor kim ne derse desin diye düşünüyorum...
Düşman da olsan mert ol oran buran oynamasın...

http://tr.allods.com/forum/index.php?pag…D=4916&pageNo=1

17

Sunday, March 1st 2015, 11:28pm

cihanokr

Beginner

• Send private message

yani saçma sapan işler var. zaten statlar olması gerektiği gibi düzgün çalışmıyor hata var muhtemelen algoritmasında. bi sonraki patchteki stat sistemindeki değişiklik muhtemelen bu sebepten olucak.

hadi onuda geçtim 10 kişi bazen fazlasınadamı yatmazsın arkadaş. mistik oynamamış olsam tamam dicem

3 full ozan -biri aegmar- aynı anda full metanet solo atıyo ama arkadaş yatmıyo tek başına. işin diğer tarafınıda düşünün 3 kişinin metanetini 100leyebiliyo bu arada...

diğer arkadaş kesilmesi zor demiş. sorun kesilmiyo olmasında diil aynı itemli karakterlere mistik skilleriyle 800-900k bazen fazla vurması.

keramet metanette olsa 95 metanetim var tüm skillerimin temel zararlarıda mistiğin skillerinden fazla ama %100 metanetle daha tek atmışlığım yok. ama nası oluyosa tek yiyorum arkadaştan güvenlik melodisi falanda dinlemiyor.

arkadaşlar o mistik cidden iyi oynuyor evet oyunda karakterler arasında dengesizlik var hatta hiç bir oyunda tek atma gibi bir şey olmamalı ama malesef ki var işte kabullenmek lazım , ayrıca ozanlar eski petchte tek atıyordu şuanda iyi oynayabilen ozan sadece bir kaç tane kaldı hatta ölümsüzlükleri olmasa tekte gidebiliyorlar diyebilirim kusura bakmayın bunu bizzat gördüm :D umarım bir gün her sınıf dengelenirde playerlık işte o zaman konuşur.

18

Sunday, March 1st 2015, 11:45pm

anlaşılmayan şu burda oyunculuğa kimse bişey demiyor. evet gördüğüm en iyi mistik şu ana kadar. ama dediğim gibi 800-900k mistik skilleri vurmaz duble item koysan yine vurmaz

onuda geçelim mistik gibi bi sınıf zarar almazmı? almıyor adam.

penance oyundaki en sağlam büyücü elementi dışında en fazla yediğim 500-600k.varmı mistikte ice comet gibi skill?

boğmayla iki katını vuruyo adam penanceın ice cometinin. temel hasarı aşşağı yukarı 30-35k onun melekesiyle. hangi metanet milyon vurduruyo o skille?

hani tek bi sınıfa tek atsa anlarımda her sınıfamı tek atar?

bi kalem geçiceksiniz onları...
Burç

The Noob

Spoiler Spoiler

Carisma - Whacky - Fantastic - ObeyUrMaster - Reprobate - Stiff - Carismakiss - Almond - Comet

19

Monday, March 2nd 2015, 10:48am

insanlara çamur atmak yerine nasıl onlar kadar iyi olabilceğinize uğraşın bence :) ayrıca dpssini bilmem ama sadece telepati diil bu patch mistikler kolay kolay ölmüyor.. ve ortada bir hile söz konusu olsaydı bu gerçekten virüs gibi yayılırdı. şunuda söyleyim bazen 40k statlı paganımla arena girdiğim oluyor taşlarm 8 ona rağmen 50k 60k statlı şifacılarla başabaş oluorum şifada özellikle bi stat ayarlamadım ama pagan yaraya şifacıdan daha iyi şifa atıyor bunu farkettim. bir de şöyle birşey var class değiştirip 1 ay o classı oynayan adamla yıllardır aynı classı oynayan adam tabiki aynı diildir bununda bilinmesi lazım :)

20

Monday, March 2nd 2015, 11:22am

telepati gerçekten iyi vuruyor.bunun en büyük nedenlerinden birisi de statla ilgili karakter güçlendikçe dps maks hp nin önüne geçiyo bir adam çok güçlendiğinde 1m canı varken 1m den fazla vurabiliyor mesela şu videoya bakın https://www.youtube.com/watch?v=O1kAyXaWDLo şifacıyı öldürmek sadece 20 sn sini alıyor.eski stat sistemi iyiydi şimdi ise çoğu sınıf diken üstünde sanki örneğin bi kara büyücü canı fulken bir anda 20lere düşüyr sonra tek şifa da canını fullüyor sonrada 2-3 sn stun alıyo o kısa zamanda öldüğü oluyo ruslarda ise daha kötü onlar güncelleme konusunda bizden ileri olduğundan onlar daha da bi diken üstündeler.şunu da söylemeliyim her sınıfın bir sınırı var bir sınıfta ustalaşabilrisin ama o da bellib ir yere kadardır bir druidde veya bir ozanda uzmanlaşırsın artık gerçekten çok iyi oynamaya başladığın zaman orda sabitlenirsin yani daha fazla ilerleyemen çünkü yetneklerin müsaade etmez ama mistikte öyle değil onun sınırı bayağı geniş yetnekleri diğer sınıflara göre çok farklı çünki kısacası bir mistik çok iyi oynamaya başlarsa en son sınıra kadar gelirse kimse onu yenemez karşısındaki kişi ne kadar iyi oynarsa oynasın.mistik sınıfı iyi playerlerin sınıfı.

This post has been edited 1 times, last edit by "deadangel123" (Mar 2nd 2015, 11:34am)

Rate this thread